Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megpróbálhatnám "elősegíteni" a szülés megindítását? fórum

Megpróbálhatnám "elősegíteni" a szülés megindítását? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 31. 15:41

Sziasztok! Szerintem csinálhat akármit, ha a gyerek nem akar még kijönni, nem fog. Én a második gyereknél szerettem volna megtapasztalni milyen, amikor magától indul be a szülés. A nagyfiú a nagyszülőknél, mi a párommal kihasználtuk az utolsó otthon töltött éjszakát, mert a betöltött 40. héten be kellett feküdnöm (VBAC miatt). Rendszertelen fájások jöttek csak. Aztán 3 nap a kórházban - már nagyon hiányzott a nagyfiam, a kicsi meg ki se akart jönni. A 3. nap közepén besokalltam, nekiálltam egy másik kismamával lépcsőzni. Nálam bejött, aznap este megszültem, a másik kismamánál nem hatott, ő 2 nappal később szült végül.

Amúgy azért, mert valaki KÉRDEZ valamit, még nem kéne nekitámadni...

20. Dominika850410 (válaszként erre: 3. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 22. 20:03
Én hosszas mérlegelés után bábakoktélt ittam,és bejött!!!!!!!!!!!
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Mothertiger)
2014. okt. 22. 14:37

Lyaly-lyaly, hogy lehet így beszélni egy kismamáról?! Elynye!

Amúgy szerintem is butaság, ha nincs eü. indoka.

2014. okt. 22. 14:16

Ha apuka elutazik,és a baba nincs még meg,akkor sem szabadna összedőlnie a világnak...akkor nem lesz ott a szülésnél...ennyi....egy meg nem született babát már a szülői igényekhez igazítani is durva...mi lesz veletek később?

Hagyd ahol van,tudja ő mikor akar kibújni!

Egyébként is örülj,hogy nem bújt ki 16-20 hétre,értékeld,hogy időre fog születni remélhetőleg egészségesen!

2014. okt. 22. 13:47

Nem szoktam nagyon ilyeneket írni itt a Hoxán, de most kinyílt a bicska a zsebemben erre a kérdésre..

Azt a gyerek tudja a legjobban, mikor kell jönnie, minden más csesztetés károsodást okoz így vagy úgy. Ezer tanulmány leírta, hogy akkor szabadulnak fel azok az anyagok, meg mittoménmik, amik a legjobbat teszik az életkezdéshez.. (Persze nem az egyébként problémás esetekre, betegségre gondolok, az más tészta)


A gyerekezés pont arról szól, hogy itt már nem a mi hülyeségünk, munkánk, elképzelésünk, jóérzésünk, szervezésünk irányít, hanem MI ALKALMAZKODUNK legalábbis egy darabig a gyerekhez, annak igényeihez.. Ehhez meg fel kéne már nőni, hogy nem a rózsaszín vattás apásszülés, meg mittoménmi a szempont, hanem a gyerek maximális egészsége. Ha valakinek valami meg nagyon fontos, akkor lemond másról. Akár munkáról is. És igen, a pénzről is. Az egész gyerekezés erről szól.


Ha meg ezt nem fogadjuk el, akkor maradnak a félmegoldások. Mindig, az egész élet során. És megmagyarázzuk, hogy miért is jó, vagy nem baj az a gyereknek, ami valójában szar neki. Csak nekünk jó.

16. mothertiger (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2014. okt. 22. 13:29

Aha, hát persze.

De ebben az esetben inkább önző faszság.

Bocs, ez kijött. -_-'

15. 09d0a2c098 (válaszként erre: 2. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 22. 13:09

Szia! Próbáljátok meg, hogy sokat szexeltek, de neked is élvezned kell, hogy az orgazmus hatására méh összehúzódások legyenek. Másrészt a hosszabb séták is jól jönnek, persze kísérettel gondoltam, mert nekem 5 perces fájásokat csinált mondjuk 40 percnyi séta és marha rossz volt egyedül pihengetni 5 percenként.

Aztán A málna levél tea iszogatása, 1-2 bögre egy nap. Illetve a homepátiás bogyók felváltva, a cimicifuga és caulophyllum (15CH) napi 1x 5 bogyó, szintén segíti a megindulást, az egyik természetes oxitocinként hat, a másik a méhnyakat puhítja a harmadik pedig fájás rendszerező hatású, így én ezt a 3-at használtam, rá 1 napra megindult a szülés. Habár lehet a sok séta tette meg a hatását, vagy már amúgy is megszületett volna, de érdemes ezeket kipróbálni, van akinél hat, és beindítja a folyamatot, persze ha nincs orvosi ellenjavallat!!!

A 39. héten már érdemes rágyúrni ezekkel mind, pár napig folyamatosan, szerintem megteszi a hatását! Szexelni amúgy is lényeges, hiszen a szülés után jó ideig nem lesz semmi... :D

A homeós bogyók és a tea, pedig gyógynövényként elősegítheti mindezt, de a sétára is sokan esküsznek, hogy a baba súlya a méhszájra terhelődve, hosszabb sétával eredménnyel végződhet. :)

14. nbandus (válaszként erre: 13. - Tamtamano)
2014. okt. 22. 13:05
Nekem is ez jutott eszembe... De szerintem nem véletlen az a 40 hét... Lehet ő tud valamit... :)
13. tamtamano (válaszként erre: 12. - Nbandus)
2014. okt. 22. 13:01
Gondolom az elefántokból indult ki, akik 22 hóig vemhesek.. :)
12. nbandus (válaszként erre: 10. - 4740439ec6)
2014. okt. 22. 12:55
? Mi az, hogy a 40 hét is kevés? Ezt hogy érted?
2014. okt. 22. 12:55
Ökörség,és bírka aki ilyet kitalál...
2014. okt. 22. 12:54
Ne próbáld!A 40 hét is kevés!Sokkal jobb neki odabent.Had fejlődjön még!
2014. okt. 22. 12:53
A baba úgy is akkor jön amikor akar. Miért nem próbáljátok inkább azt elintézni hogy párod otthon maradhasson ez időtájt?
2014. okt. 22. 12:52
Ősrégi taktikák: szex, csípős kaja, has simogatása, lépcsőzés stb. De hogy ezzel el tudsz-e érni valamit, azt kétlem. Mindegyik baba tudja, mikor kell kijönnie... Mondom ezt úgy, hogy a lányom majdnem a 32. héten megszületett...
2014. okt. 22. 12:46
Sztem csak a frontokban bízhatsz!
6. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2014. okt. 22. 12:41

Egy bizonyos ideig jobb, ha benn van, de van amikor fordul a kocka, s jobb annak a babának kinn.

Persze nem arra gondolok, amikor azért mert csak, hanem mondjuk amikor az elöregedett lepény miatt nem kap elég tápanyagot, s jobb, ha megszületik

5. mothertiger (válaszként erre: 3. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 22. 12:38

A kismama húgom kórházba került, és minden nap egy ajándék, amíg vissza tudják tartani a babát...

Szóval inkább nem írok semmit, mert csúnyán hangzana. Esetleg rosszul is esne. -_-'


Hagyd csak ott, ahol van. Addig, amíg lehet.

4. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 22. 12:37

Butaság vagy sem, nem tudom, hogy van-e ilyen módszer. Kolléganőm mindkét babáját túlhordta, s nem segített semmi, akkor jöttek elő, amikor akartak:)

Én gyermekem sem akart idő előtt kibújni, mondjuk én "csak" lépcsőztem, hátha... De nem. Pedig a dokik mondták, hogy hű de jó lenne, ha már megszületne.. aztán felvágták a hasam, mert nem akart.

2014. okt. 22. 12:34
nem minden áron gondoltam csak pl málnalevél tea, ami nem is biztos h használna nem kiszedni akarom onnan. ha neki ott jó maradjon ő az első
2014. okt. 22. 12:28
Sziasztok amiben véleményetek kérném, mint említettem 38 héten vagyok nincs kiírva ontos dátum szülésre de a nov 8 hangzott el eddig, ami még nem is nagy baj, csak párom meg 10 én munka miatt elutazna, és apás szülésre vagyunk tervezve, én arra gondoltam kicsit megpróbálnám "elősegíteni" a szülés megindítását h ne egyedül kelljen végig csinálnom. mit modtok nagy butaság lenne?
2014. okt. 22. 12:26
Ismét hozzátok fordulok segítségért 38 hetes kismama

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook