Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismer valaki szúnyogcsípéshez hasonló kiütésekkel járó betegséget? fórum

Ismer valaki szúnyogcsípéshez hasonló kiütésekkel járó betegséget? (beszélgetős fórum)


14. Nyuff
2014. okt. 23. 10:40
Köszi Ficánka, na ezt majd megpróbálom! :)
13. Ficánka5 (válaszként erre: 12. - Nyuff)
2014. okt. 23. 10:27

Bocs, csak most néztem vissza. Én azért gondoltam a saját esetemben erre, mert zuhanykabinom van, tehát nem tudom megoldani, hogy hagyom a kádban állni a vizet, hogy a klór eltávozzon. De aki kádban fürdik, megteheti, hogy kb.15-20 perc múlva kezdi a fürdést. Én az ivóvíznél is kiiktattam a klórt, mert kancsós szűrőt használok.

Próbáld meg, hátha segít.

12. Nyuff (válaszként erre: 11. - Ficánka5)
2014. okt. 20. 12:26

Erről sem hallottam még... Igen az a baj, hogy nem állandóan jelenkezik.... és van amikor egyikünknek nagyon kijön, a másiknak meg semmi. Nem bírunk rájönni mi lehet ez...

És ha a vizet klórozzák ennyire, akkor mit tegyek????

Már vettük patikás fürdetőkrémet, már szerintem mindent ami létezik kipróbáltunk. Volt, hoyg beteg voltam, kaptam antihisztamint és az mellett is kijöttek a pöttyök....

2014. okt. 18. 13:34

Én 98-tól allergiás vagyok, szinte minden változatában volt már részem, de szerintem a Te problémád nem az.

Mostanában nagyon furcsa dolgokat produkál az én bőröm is, de nem kiütés formájában és nem az egész felületen. Én a víz talán fokozottabb klórozására gyanakszom és a vékonyabb bőrrészeknél tapasztalom.

Azért gondoltam erre, mert szakembertől hallottam, hogy a több esőzés miatt ilyenkor jobban klórozzák a vizet.

10. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Nyuff)
2014. okt. 18. 12:45

Ez nem allergia, sem élősködő, mert akkor vagy mindig lenne kiütés, vagy valamivel összefüggene, mindkettőtöknél. Ez nem fizikai probléma lesz, hanem egy bizonyos helyzetre, dologra adott pszichoszomatikus reakció, amit anyukádtól te is "megtanultál".



kinai-medicina.tienshoni.hu/kinai-medicina/component/content/article/12-betegsegek-lelki-okai/862-kiutesek-lelki-okai.html


[link]

9. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Nyuff)
2014. okt. 18. 09:01
Csalánkiütés. Többféle anyag bőrrel való érintkezése, vagy étel allergia okozhatja.
2014. okt. 18. 06:07
kéz - láb vírus? ez most egy újabb fajta vírus.
7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Nyuff)
2014. okt. 17. 23:46

Nem lehet, hogy az őszi idő, a hűvösebb beálltával olyan gyapjú vagy más tartalmú pulóvert veszel fel, amire allergiás vagy? Esetleg valamilyen testpermet vagy testápoló, amire érzékeny vagy?

testhintőpor? Esetleg hajszínező, az is lehet allergén. De lehet egyszerűen többet kellene szellőztetni, mert a ludas a sima házipor?

Szóval én allergiára tippelek. Vény nélkül lehet kapni: CLARINASE allergiás tünetekre jó.

Remélem mielőbb kiderül, hogy mitől van! :)

6. anya4005 (válaszként erre: 5. - Nyuff)
2014. okt. 17. 22:21
Hangya? Esős időben beköltöznek mindenhova,és csípnek is a kis carok!
2014. okt. 17. 21:43
Nincs. Rühünk se tetűnk se, már tényleg mindent végigzongoráztam... bőrgyógyász, allergológus. Nincs új mosóporunk, se öblítőnk. Írtuk a kaját, nincs összefüggés. Pókom sincs, szúnyogom sem. Nyáron egy darab kiütésem sincs, de ahogy bejön ez a nyamvadt idő vakarózunk. Márciusban szintén semmi gondunk ahogy enyhül az idő. Hidegallergia sem lehet, mert volt, hogy hónapokig nem jöttek ki télen a pöttyök.
2014. okt. 17. 21:38
Nincs àgyi poloskátok?
2014. okt. 17. 21:36

Az a bibi, hogy magamra még azt mondanám, hogy rendben piros napokon van. De anyukám?! Kivették a méhét...

Páromon semmi nincs.

2014. okt. 17. 21:34

Sokaknál a piros napokon is szokott lenni ilyen kiütés.

Vagy allergia?

2014. okt. 17. 21:26
Ahogy bejön az ősz, kiütések jelennek meg rajtam. Már mindenféle orvosnál jártam sikertelenül. A dolog érdekessége, hogy hárman lakunk együtt, ebből kettőnknél jelentkeznek a kiütések. Azt már megfigyeltem, hogy teliholdnál, illetve menstruáció előtt jönnek a pöttyök. Általában hason, mellkason, combnál jönnek elő, de volt már a kezemen is. Fürdés után iszonyatosan viszket! Olyan, mintha szúnyogcsípés lenne, de van amikor egy fehér pötty az egész... Tanácstalan vagyok, reménykedem hátha valakinek volt már ilyen problémája, és sikerült megoldani...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook