Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan állíthatom meg, vagy buktathatom le a rágós zaklatónkat? fórum

Hogyan állíthatom meg, vagy buktathatom le a rágós zaklatónkat? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. fehérke111 (válaszként erre: 35. - LegyenÉvi.)
2014. okt. 18. 11:39

Egyébként tényleg nem biztos, hogy gyerek/kamasz! Eszembe jutott, hogy a munkahelyemen (nagyforgalmú ügyfélfogadás, egymás mellett a három iroda) néhányszor előfordult, hogy a bejárati ajtókon a kulcslyukat berágózták, és a biztonsági rácson a lakatot pedig gyufaszálakkal tömték be! Ehhez hozzá tartozik, hogy az ügyfélváróban folyamatosan voltak várakozók, tehát elvileg többen is láthatták a műveletet - egyszer még a konnektorba is bedugtak egy nagy szöget (csak az egyik lyukba :-).

Nyilván kritika volt a hosszú várakozási idő miatt, de sajnos az sem rajtunk, dolgozókon múlott ... :-)))

2014. okt. 17. 22:26

Elolvasva a hozzászólásokat, felderültem némelyiken :)

1 hónapja kezdődött kb, reggel 5-kor mentem dolgozni, akkor találtam a kilincsen az elsőt. (nem a fogantyú részén, hanem beljebb,gondolom félt, hogy megnyitja az ajtót.) Ekkor még én is úgy voltam vele, hogy valaki egyszer szórakozott, és kész. Mikor két hét múlva újabb rágót találtam a kilincsen, kezdett bosszantani, de még mindig nem foglalkoztam különösebben a dologgal..aztán, egyik péntek este férjem mikor hazaért a munkából, még nem volt a kilincsen, én rá egy negyed óra múlva értem haza, akkor meg már ott volt.. másnap reggel szintén kaptunk egy újabb adagot, ráadásul azt már a kulcslyukhoz nyomták, na akkor kicsattantam, az ajtót olyan szinten bevágtam, hogy visszhangzott az egész lépcsőház..meg persze, nem hagytam szó nélkül sem, elég hangosan mondtam a magamét, hogy mit tennék az illetővel..na, azóta az ajtónkon nincs rágó, de a ládában igen. A baj csak az, hogy ráragad a napilapra, meg a levelekre is.. nem hinném, hogy kisgyerek tenné, mert egy családnál van, de jó, ha van talán 5 éves.

34. kisj
2014. okt. 17. 17:27

Hányszor történt meg ez a "rágós zaklatás" (:D)?

Ha csak 1-2-szer, akkor spongyát rá!

Ha sokszor, akkor valószínűleg valakinek kivívtad a masszív utálatát.

33. elbb
2014. okt. 17. 15:38
Nem vennék én erre mérget, hogy gyerekcsíny. Ismerek felnőttet is olyat, aki a szórólapot a haragosa ládájába tolja, hogy ezzel is bosszantsa.
32. 0a13a7d41c (válaszként erre: 3. - LegyenÉvi.)
2014. okt. 17. 15:37
Rejtett kamerával.
31. tamtamano (válaszként erre: 28. - Rapperswil)
2014. okt. 17. 15:19
Ne viccelj már! Ha valaki direkte csinálja, annak rakhatsz Te ki akármit, pont lefogja kakkantani!
30. grizus
2014. okt. 17. 15:17
Az ilyenek aztán felnőttkorukban is odaragasztják a buszon a kapaszkodóra... fúj, jól rávernék a kezükre.
29. grizus
2014. okt. 17. 15:17
Csíny ide, csíny oda, szerintem ez nagyon suttyó dolog és főleg gusztustalan.
2014. okt. 17. 15:13
Tegyél ki egy erre a célra felakasztott kicsi konzervdobozt és írd rá, hogy ebbe dobja a rágóját az illető, ha már ilyen ostoba módon nem bír magával...
27. andi6020 (válaszként erre: 13. - Tündi0318)
2014. okt. 17. 15:11
Hátából.
26. tamtamano (válaszként erre: 22. - Fehérke111)
2014. okt. 17. 14:58

Az szívás! :D Nálunk mondjuk egyértelmű volt, h mi voltunk, hiszen mi laktunk közvetlenül felettük..igaz , mi bőszen tagadtuk... :D De a gyerekírás, az azért árulkodó volt..


De volt egy barátnőm, aki mindig beletudott vinni a rosszba.. nyár volt kegyetlenül meleg.. kb 28 fok, ami akkoriban már iszonyat volt, fent laktak a 6.-on a csajszi, náluk voltunk, nézelődtünk az ablakon.. lent a takarító néni panaszkodott vagy 40 percen át valakinek, h ilyen, olyan meleg van/ de nem ment ám be az árnyékba, állt egy helyben, és nyomta, nyomta, a dumát/ mi meg meguntuk.,.meleged van.. nesze egy adag víz.. a 6.-ik emeletről leküldtünk neki egy vödör vizet.. Ma már tudom, h ez veszélyes is lehetett volna.. de akkor remek mókának tűnt! Persze, h lebuktunk.. el is voltunk tiltva egymástól! :D

25. Miss Poppy (válaszként erre: 21. - Pk86)
2014. okt. 17. 14:55

Akkor,valószínű,nem egy korosztály vagyunk!

Ez egy,egyszerű kis szórakozás,semmi extra.

Itt nem ártott senkinek,nem ártott,rongálás sem volt...

Gyerekcsíny-felnőttek bosszantása.)

Amiről te beszélsz,az ablakbetörés,kisebb lopások a boltból..satöbbi,na,ilyet én sem csináltam.

24. gribedli*** (válaszként erre: 8. - LegyenÉvi.)
2014. okt. 17. 14:55
Lehet, hogy a postás. Rá úgysem gyanakszik senki:D
2014. okt. 17. 14:32
Írd ki,hogy a postaláda és az ajtó diétázik,használja a szemetest.....:D
22. fehérke111 (válaszként erre: 17. - Tamtamano)
2014. okt. 17. 14:24
Gyerekkoromból sztori: a "legeslegjobb barátnőm" anyukája nagyon odafigyelt a gyerekeire, már egész korán feladataik voltak otthon. Tündinek többek között az, hogy iskola után amikor hazaért, mosogatás után be kellett készíteni a kávéfőzőbe a másnap hajnali főzetet a korán kelő anyuéknak. A kifőtt zaccot az udvari szemetesbe kellett mindig kivinni, de ha esett az eső, akkor ő megoldotta szárazon: kidobta a zaccot a spejzablakon a szomszéd udvarára! A szomszéd hiába háborgott, Tündike büntit is kapott érte, de ő tagadott, és azért csak hajigálta a zaccot, míg egyszercsak véletlenül kiröpült a kávéfőző tölcséres alumínium szűrője is :-))). Ez nagy bukta volt, innen kezdve ő sem volt éretlen kiskamasz... :-)))
21. pk86 (válaszként erre: 16. - Miss Poppy)
2014. okt. 17. 14:17
Én bizony voltam gyerek, viszont ekkora tirpák akkor sem voltam! Sőt, nekem sosem okozott örömöt másoknak ártani, rongálni stb.. Ismertem ilyen suttyó kölyköket, viszont a barátaimat nem közülük választottam ki.
2014. okt. 17. 14:13

Tényleg nagyon bosszantó, de ha csak nem kapod rajta, nem nagyon tudsz mit tenni.

Mi családi házban lakunk, a szomszédunk "kis helyiségeinek" az ablakai a kb. 3 méter széles bejárati füves részünkre nyílnak. (fürdőszoba, spejz, főzőfülke magasan lévő kisablakai). Egy időben a kamasz gyerekeik azzal szórakoztak, hogy kihajigálták a rágópapírt, csokipapírt, stb. (WC papírt nem :-))). Én kuka módján felszedegettem és dobtam a szemetesbe, míg egyszer az uram észrevette - hát ő rövidre zárta a témát: amit éppen felszedegettem azt rögtön visszadobta a fürdőszoba ablakon keresztül :-). Ezután már mindig ő figyelt, és rögtön vissza is dobta, amit az ablak alatt a füvön talált! Egyszer a családfő időzött éppen a fürdőszobában, amikor visszament a küldemény - akkor hatalmas felháborodás, ordítozás, fenyegetődzés volt, de azóta rend van.

Bocs, hogy hosszúra sikeredett, de sok esetben tényleg a határozottabb fellépés használ :-)))

2014. okt. 17. 14:03

Tegyél ki egy papírt az ajtóra, és írd rá, hogy "kérem a rágógumit ide ragasztani! Köszönöm!" Hátha ettől elmegy a kedve, mert azt látja, hogy nem bosszant.


Persze ez csak egy tipp, ami lehet, hogy bejön, de az ilyenekkel általában nem nagyon lehet mit kezdeni. Egy kamera mondjuk lebuktatná, és akkor már van bizonyítékod, számon lehet kérni.


Csak titeket piszkál, vagy mást is a házban?

18. Miss Poppy (válaszként erre: 17. - Tamtamano)
2014. okt. 17. 13:56

Dettó:)

A fél gyerekkoromat a sarokban töltöttem:)

17. tamtamano (válaszként erre: 16. - Miss Poppy)
2014. okt. 17. 13:47
Én voltam! És már akkor kis gané voltam.. a tesómmal teledobáltuk az alattunk lakók erkélyét mindenféle szeméttel.. majd írtunk egy papírt, ," Hogy Ti disznók, takarítsátok ki az erkélyeteket! " és azt is le/bedobtuk hozzájuk! :D nekünk nagyon tetszett, ők mondjuk kevésbé díjazták...
2014. okt. 17. 13:42

Zaklatóó? :DD


Egy ostoba kis gyerekcsíny..de jó,hogy itt senki nem volt gyerek!

15. grizus (válaszként erre: 12. - Memeske)
2014. okt. 17. 13:30
Hát, ha engem felkennél a falra, megnézhetnéd magad, mert én még életemben nem csináltam ilyet, a szemétbe is papírban dobom, ha egy mód van rá.
2014. okt. 17. 13:23

Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálok türelmesen várni, míg kiéli buta korszakát.. :/

Egyébként,azért sem értem-értettem, mert senkivel sem vagyok rosszban a lépcsőházban, igaz, össze sem járok senkivel...

2014. okt. 17. 13:18

Én tuti szíjat hasítanék a hátába!

Nálunk egyszer az ajtólilincs volt tele vele!Egyszer elkaptam a kis srácot és feltoltam a falra + a szülőknek is szóltam!Azóta meg elköltöztünk szval már nem érdekel!

2014. okt. 17. 13:09

Nálunk is van egy ilyen gennyedék! arra ösztönzi gyerekeit dobálják szét lépcsőházban+ablakon ki zsepit meg kéztörlő amit használnak!!!!! SZÉP???

Hiába a szó tovább csinálja! NA ÉN van mikor össze gyűjtöm vissza adom neki nálunk már le bukott az gennyedék család! FIGYELNI KELL KI RÁGÓZIK stb...és előbb utóbb lebukik ;) !!!!

11. tamtamano (válaszként erre: 8. - LegyenÉvi.)
2014. okt. 17. 13:07

Aligha tudod meg, h ki csinálja, hacsak nem tengsz túl időben, és nem ácsorogsz lesben egész nap a láda, vagy az ajtó közelében , elbújva!


Leállítani? Sehogy! Majd megunja magától!

10. dogiz (válaszként erre: 8. - LegyenÉvi.)
2014. okt. 17. 13:07
Ha meg akarod akadályozni, még jobban, még többet fognak ilyet csinálni, ha figyyelmen kívül hagyod, majd elfelejti és leszokik róla.
2014. okt. 17. 13:06
Ez szerintem csupán gyerekcsiny. Már ha neked kellemetlen is a kamaszok/ gyerekek ezt nem különböztetik meg :D
8. LegyenÉvi. (válaszként erre: 7. - 7a3a05277b)
2014. okt. 17. 13:02
Köszönöm a tájékoztatást! A kérdésem lényege arra irányulna, hogy lehetne megakadályozni a további rágógumi küldeményeket, amik akaratom ellenére kerülnek a postaládánkba.. például, gondoltam arra, hogy bekenem cipő boxszal, de annak a postás nem hinném, hogy örülne..
2014. okt. 17. 12:41
Ez nem zaklatás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook