Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elkeseredés, befásulás, depresszió, magány... Van kiút? fórum

Elkeseredés, befásulás, depresszió, magány... Van kiút? (beszélgetős fórum)


1 2
46. zsuzsamama1955 (válaszként erre: 1. - Gicus74)
2015. júl. 31. 08:17

Gicus megnyugtatlak,Te nem vagy depressziós.Egy depressziós embert ugyanis nem érdekli a környezete,nem gondoskodik a gyermekéről,az meg végképp nem érdekelné,hogy a gyermeke születésnapja hogyan is alakul majd.Szerencsétlen sorsod van,rossz helyre születtél,s sajnos rossz párt is választottál magadnak.Viszont ha ezeket a rosszakat túlléped / elfelejteni ugyebár nem lehet /,s megpróbálsz a jelenre és a jövődre koncentrálni,ha azt tűzöd ki magad elé célul,hogy a kislányodat nyugalomban és boldogságban neveled fel,akkor a sors majd felkínál Neked olyan élethelyzeteket,amikre szükséged van.

Én állami gondozásban nőttem fel,szüleim 1956-ban elhunytak,bár csak kenyérért álltak sorba...

A férjem 2 évnyi házasság után - én 6 hónapos terhes voltam Fiammal - közlekedési baleset áldozata lett.

A Fiam 21 évesen gyilkosság áldozata lett.

Itt állok 60 évesen,teljesen egyedül,elszegényedve,céltalanul tengődve egyik napról a másikra,de még én sem vallom magam igazán depressziósnak,mert észreveszem a körülöttem lévők nehézségeit,s megpróbálok segíteni rajtuk.

Gicus,fel a fejjel,tedd a dolgod,s ne a múlton rágódj,hisz azt már úgysem tudod megváltoztatni,hanem építs fel egy számodra kedvező jövőt. / Remélem tudtam egy picit segíteni...

45. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Gicus74)
2014. okt. 17. 21:15

Na ez az, ha előtte minden rendben volt és a gyerek után kezd romlani, ezt nagyon sokan úgy oldják meg, hogy elkezdik megbeszélni és ha a másik nem akarja megbeszélni, vagy a megbeszélés veszekedésbe torkollik és sehogy sem jutnak dűlőre, igenis otthagyják egymást és nem pedig vállalnak egy második gyereket.


Ennek semmi köze a depresszióhoz, vagyis csak annyi köze van, hogyha egyikük túl depressziós ahhoz, hogy döntsön és marad, akkor rendszerint a másik hagyja faképnél (mert nem jó ám arra hazamenni, hogy az otthonlévő csak nyalogatja a sebeit, és nem jó boldogan hazavárni egy búvalbacott embert, aki azonnal letöri a kedvét annak, aki örömmel várja haza).


Maga a depresszió megakadályoz abban, hogy te lépj, de a másikat nem akadályozza meg, hogy előbb utóbb otthagyjon hiszen ő meg pont nem depressziós és aktívabb a döntésekben.


Harmadik lehetőség, hogy nem hagy ott téged mégsem, de sorozatosan megcsal, ahogy írod is, meg hanyagol szóval már úgy tesz mintha nem is lennétek együtt. Neki így kényelmes, neked szintén mert a depressziósok nem szeretnek változtatni, nincs meg az a lökés, inkább csak megy a sirám. De az nagyon.

2014. okt. 17. 20:55
Férfihez
43. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Gicus74)
2014. okt. 17. 20:53

Valamit nem értek. Ő nem akarta az gyereket sem, lehet, hogy az ő hibája is, hogy esetleg későn szólt. De hogy "bánod, hogy hallgattál rá, hogy ne legyen kistesó", na ezt nem értem. Már eleve világosan megmondta a második gyerekről, hogy kizárt, de bánod, hogy nem kényszerítetted rá egy második gyerekre? Szerintem az már mindennek a netovábbja lett volna. Ez kettőtök döntése, szóval hálistennek hallgattál rá.


A többiben, hogy féltékeny, de ő megcsal, vagy hogy nem ragaszkodik a gyerekhez, nem segít semmiben, igazat adok, válj csak el. De végtére is nem akarta a gyereket, félig meddig értem, hogy nem ragaszkodik hozzá. Abban nem értem, hogy azért mégiscsak az övé, meg egy kis lény, szóval egy minimális szeretetet kimutathatna, mások gyerekei felé is kedvesek vagyunk, szeretettel közeledünk, nemhogy a sajátunk felé.


A nagyszülők hiánya sajnos minden anyaságot megnehezít, gondolom, emiatt találtad, találod túl nagy feladatnak vagy belefásulsz az anyaságba, mert egyáltalán, egy kis idő a gyerekek nélkül jót tesz az anyukának, a gyereknek meg jót tesz nagyszülőkkel lenni időnként, más, mint a szülőkkel.


Nem hiszem, hogy meg lehet menteni a házasságotokat, nem is szeretitek egymást és nem is hasonlóak a céljaitok, úgy beszélsz róla, mintha egy cseppet sem vonzódnál ehhez a férfihoz, vagy mintha szeretnéd, semmi érzelem, a helyedben nem maradnék vele.

42. kriszta773 (válaszként erre: 28. - Gicus74)
2014. okt. 16. 21:20

sok férfira jellemző, hogy ha rossz a kapcsolatuk, akkor nemcsak az asszonyt hajlamosak hanyagolni, hanem a gyereket is. a múlton rágódni csak akkor érdemes, ha a megoldást keresed, hogy mi és hol romlott el, és rendbe akarod hozni


az nem derült ki az írásaidból, hogy szereted-e még egyáltalán, vele akarsz-e maradni, vagy csak úgy érzed, hogy vele kell maradnod, mert nincs más választásod

41. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - Grizus)
2014. okt. 16. 19:31
Hát qrvára nem ez a depresszió.
40. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Gicus74)
2014. okt. 16. 16:51

"Megpróbálok rövid lenni..."


Nem sikerült.

39. unom (válaszként erre: 36. - Forrest2010)
2014. okt. 16. 14:57

Ez a pasi előre szólt. Amelyik nő ilyennek szül az ne lepődjön meg, ha nem változik a pasi véleménye.

Kíváncsi lennék, mivel védekeztek, védekeztek-e.

A pasinak fizetnie kell a gyerektartást, kb. ennyi várható tőle.

A te férjed meg seggfej, 2 gyerek után jött rá?

38. virag32 (válaszként erre: 33. - Unom)
2014. okt. 16. 14:43
Én is erre gondolok főleg. Nem akart gyereket, teher neki. Nincs több kérdés ilyenkor...
37. virag32 (válaszként erre: 29. - Gicus74)
2014. okt. 16. 14:42
Én akkor is azt mondom,hogy ezt előre tudni lehet, nagyjából. Természetesen azt nem lehet tudni,hogy az illető pontosan hogy fog reagálni, amikor már megvan a gyerek, de azt igen,hogy vágyik-e minden porcikájával közös gyerekre, akit aztán felelősségel fog felnevelni, vagy nem. Ezt kb minden esetben tudni lehet előre, csak a nők óriási többsége szereti a jeleket nem észrevenni sajnos, és utólag hibáztatják a pasit. bocs, de ez általában így van.
36. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Unom)
2014. okt. 16. 13:28
ojjé ! az én férjem is mondta , h nem akart gyereket , de hát ezt 2 gyerek után mondta !!!! ha egy pasi nem akar gyereket , akkor tegyen is meg mindent h ne legyen ! v ne tegyen semmit ! hanem kössön rá csomót ! valahol a lelke mélyén minden nő családra vágyik , ha a pasi nem , akkor keressen 1 szálkás-szőrös tábori fa...cit ! :D :D
35. Muraja (válaszként erre: 1. - Gicus74)
2014. okt. 16. 12:02

Milyen magany ? van egy kis lanyod kinek szuksege van read .

Gyerekorodal tegy egy egyszeru felszamoalst es pedig vedd tudomasul hogy a szuleid nem szulöi modon viselekedtek hozzad es eygyszer s mindenkora zard le azt eleted reszet.

Probald megadni azt amit te nem kaptal meg mind gyerek SZERETETET föleg es bisztonsagot.

Soha többe ne is nez a szuleid fele . Sajnos a szulököt nem tudjuk ellöre megvalosztani .

Ne hogy mar a kislanyod is szenvedjen mert az annyja Xanoxsos es alandoan deppig.

2014. okt. 16. 11:53
Van kiút tessék elválni, önálló életet kezdeni!
33. unom (válaszként erre: 29. - Gicus74)
2014. okt. 16. 11:50
Adott esetben arról, hogy a pasi nem akart gyereket, ezt nem is titkolta. Elég szemét dolog a pasit akarata ellenére apává tenni.
32. gkreka (válaszként erre: 30. - Gicus74)
2014. okt. 16. 10:51
Te írtad az egyik hozzászólásodban.
31. b52624dd03 (válaszként erre: 30. - Gicus74)
2014. okt. 16. 09:56
Semmi baj, az előző hozzászólásaid közt olvastam.
30. gicus74 (válaszként erre: 27. - B52624dd03)
2014. okt. 16. 09:48
Már bocsi, de te honnan vetted azt, hogy én 7 éve nyugtatókon élek?
2014. okt. 16. 09:30

"Gyereket vállalni csak és kizárólag olyannal szabad szerintem, akiről felmérhető előre,hogy jó apja lesz a gyereknek, felnőtt (nem életkorilag, hanem agyilag és pszichikailag), felelősségteljes, és persze száz százalékig közös döntésnek kell lennie a gyerekvállalásnak."


Tudod erre csak azt tudom mondani neked, hogy van az ismerősi körömben olyan, aki szintén hasonló helyzetben volt, de mióta gyermekeik születtek másként lát mindent és imádja a gyermekeit.

Most is csak azt tudom tőled kérdezni, hogy egy kapcsolatban, mikor minden rendben megy és megszületik a gyermek, de rájössz, hogy a párod nem tud mit kezdeni az apasággal mégsem "apának való" ezt az egész szituációt honnan tudod előre? Honnan-miből látod? Volt már hasonló kapcsolatod? Szültél már gyereket ilyen párkapcsolatba? Mert ha nem a válasz, akkor mellőzd kérlek a tanácsaidat, mert nem értessz semmit.

28. gicus74 (válaszként erre: 21. - Kriszta773)
2014. okt. 16. 09:14
A mostani írásoddal teljesen egyetértek ez így van ahogyan leírtad. Én mindig is egy olyan párra vágytam, aki egy igazi családapa és mindennél fontosabb a gyereke és persze, ha vannak is hibáink ezt megbeszélve-megértve továbblépjünk. Én mindig bíztam abban, hogy ő megváltozik. Azt hozzá kel tegyem, hogy ez a nem foglalkozom egyáltalán gyerekkel kapcsolat ez kb. a kislányom 3-3 éves koráig tartott. Utánna már mikor kezdett értelmesen beszélni és okosodni akkor már "többett" foglalkozott vele, de akkor sem annyit mint egy másik apuka. Pl: szégyel bemenni a suliba emberek közé, hogy a kislányunkat bevigye stb. Ez nekem nagyon rossz. Hozzáteszem a sulinkba kb. ugyanannyi apuka viszi be a gyerekét mint anyuka. Nála is vannak problémák, de ezt ő nem ismeri el neki ez a természetes. És az természetes, hogy kb. egy hete nem beszélt a kislányával tegnap én csörgettem meg 10-szer nem vette fel a telefont, majd küldtem neki egy sms-t, hogy már sír a kislánya legalább vele kommunikáljon, met egy 7 éves gyerekkel még nem tudod megbeszélni ezeket a dolgokat és nem is mondom neki mi a probléma, amúgy is egy érzékeny gyermek, amíg csak lehet nem tiprom az érzékeny lelki világát és nem is akarom próbálom máshogyan tudtára adni a különböző helyzeteket.
27. b52624dd03 (válaszként erre: 1. - Gicus74)
2014. okt. 16. 00:23
El tudom képzelni a viselkedésedet, ha 7 éve nyugtatókon élsz, és már nem használnak. Azért én meghallgatnám a másik felet is...de amit nem értek, az az hogy minek szülsz gyereket egy olyan férfinak aki nem akar.És aztán ráerőltettél volna mégegyet, csoda hogy itt tart a kapcsolatotok?
26. grizus
2014. okt. 15. 22:36
A depresszió az az állapot, amikor valaki fölismeri, hogy eddigi életében állarco(ka)t viselt. És akkor felteszi a kínos kérdést: na jó, de KI VAGYOK ÉN? A legfontosabb kérdés és egyáltalán nem vagy elkésve, hogy megpróbáld megválaszolni. Sok sikert. Fel a fejjel!
25. grizus
2014. okt. 15. 22:34
Igen van, önismeret, tudatosodás, szembesülés, öröm, felvállalás, hit, erő.
24. 2585941dc1 (válaszként erre: 1. - Gicus74)
2014. okt. 15. 22:17

Mindenki a mg élete pogácsa..ha valami nem okoz boldogságot ne maradj benne.


Mikor van egy gyereked azt mérd fel neki mi lenne a jobb..Féltékenység, önmagaddal való rendezetlen viszony.

Nincs tökéletes ember és tökéletes kapcsolat..


Ha nincs egy olyan ember akivel mindezt meg tudnád beszélni és nem ide kell vinni fórumra..erősen gondolkozz el azon, hogy vajon helyes-e ez így? Szerintem nem és amit én most érzek látatlanba is feléd, döbbenet és csak is szánni tudlak.


Minden jót kívánok!

23. virag32 (válaszként erre: 12. - Gicus74)
2014. okt. 15. 22:09

Nem értem, mi a kérdés, te magad írtad, hogy nem akart gyereket, és hogy elejétől fogva féltékenykedett, ami szintén azt mutatja,hogy nem volt stabil a kapcsolat.

Gyereket vállalni csak és kizárólag olyannal szabad szerintem, akiről felmérhető előre,hogy jó apja lesz a gyereknek, felnőtt (nem életkorilag, hanem agyilag és pszichikailag), felelősségteljes, és persze száz százalékig közös döntésnek kell lennie a gyerekvállalásnak.

2014. okt. 15. 21:39
hasonló érzésekkel, azt mondom igazatok van!
21. kriszta773 (válaszként erre: 12. - Gicus74)
2014. okt. 15. 21:37

szerintem is jobb lenne, ha nem dagonyáznál az önsajnálatban :) lehetne szidni a párodat, hogy milyen szemét, és nem foglalkozik a gyerekkel, de igazából az látszik a történetedből, hogy mindketten csalódtatok, nem azt kaptátok a kapcsolattól, amit vártatok


te valószínűleg gyereket, szerető férjet, családapát szeretnél, ő meg nem érett meg erre, vagy nem ez a típus, függetlenként, szexet élvezve élné az életét. ha van még bennetek egymás iránt szeretet, szerelem, meg lehetne beszélni azt, hogy hogyan tovább, mit várnátok egymástól, rendbe lehet-e még tenni a dolgokat. vele élsz, ha továbbra is vele szeretnél, az őszinteség bele kell férjen ebbe.


ha már nem szeretitek egymást, érdemest ezt tovább folytatni? mert te is találhatnál még olyan férfit magadnak, akivel jól élhetnél, és ő is boldogabb lehetne, ha nem teherként élné meg a családot, hanem élhetné a saját életét. lehet, hogy még a gyerekével is idővel jobb lenne a kapcsolata

20. yuppita (válaszként erre: 1. - Gicus74)
2014. okt. 15. 21:14
szia, sajnálom:( semmi okosat nem tudok mondani
19. gkreka (válaszként erre: 17. - Unom)
2014. okt. 15. 21:07

Persze, hogy nem :)

Bocsánat

18. kisj
2014. okt. 15. 20:47

A párod megmondta, hogy nem akar gyereke és úgy túnik komolyan is gondolta.

Sajnos rosszul választottál párt, de ez már mindegy.

Kiút az van, de azt neked kell akarnod.

A fásultság, elkeseredés, depresszió és társai csak még mélyebbre ásnak.

Ne hagyd el magad, különben sosem jutsz ki a gödörből.

17. unom (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2014. okt. 15. 20:27
:) Szerintem nem nekem szántad.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook