Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autobol kidobott kutyák fórum

Autobol kidobott kutyák (beszélgetős fórum)

30. Vercsaszy (válaszként erre: 29. - H.Ancsi)
2009. máj. 7. 11:03

Jogos a kérdés...:)

Most indulok dolgozni,de ha újra gép közelben leszek,rakok fel az adatlapomra!

További szép napot mindenkinek!

29. H.Ancsi (válaszként erre: 28. - Vercsaszy)
2009. máj. 7. 08:44

Szia, örülök, hogy egyre több ilyen állatotthon van. Látam kutyust én is, ami még nem rég volt bent és retteget mindentől. Az tetszik nekem nagyon, hogy különösen nagy gondot fordítanak a kutyák szocializálására. Pár hét mulva mikor ujra mentünk - mi is sétáltatni - már boldogan rohant sétálni.

Amíg nem lesz normális állatvédelmi törvény - itt a letöltendő szabadságvesztésre gondolok elsősorban - addig sajnos napi szinten történnek állatkínzások, aminek a fogalmát az autóból kidobás bőven kimeríti, szerencsére egyre több állatmenhely nyilik, s talán már az unokáink nem látnak ennyi kóbor, kidobott állatot.


Hahó, és a kutyusról hol van kép??:)

2009. máj. 6. 21:23

Amúgy nekünk is van egy kutyánk,egy westie.Bérházban lakunk,úgyhogy bőven elég is.

Háát neki a segge ki van nyalva,már azt is megtiszteltetésnek vesszük,ha odajön,ha hívjuk.:)

Előbb nyújtózik egyet,közbe megnézi,hogy van-e esetleg nálam valami,amiért érdemes mozogni:)

Mikor mondom neki,hogy :Britta!Figyelj!Imádlak drágám!

-egy ásítás a válasz...

Ő a harmadik,és egyben a legkisebb "gyermekem".

Bármit megtennék érte!

2009. máj. 6. 21:16

Sziasztok!

Megölném legszívesebben azt,aki ilyet tesz!Nekem nagyon sokszor fontosabb egy kutya,mint egy ember.A hajléktalant sokszor nem sajnálom,de a kóbor kutyákat mindig!Van nálam száraz táp a kocsiban,és próbálom megetetni őket.Nem mindig sikerül.Már félnek az ilyen tetvektől.

Hétvégén pedig,mivel Debrecenben lakom,elmegyünk az ÁLLATOTTHONBA,és sétáltatunk kutyákat a gyerekekkel!

Minden nap lehet menni segíteni sétáltatni 8-12-ig.A kutyusok már egy pillantásodért hálásak,ha megsimogatod őket,szétnyalják a kezed...Nem olyan könnyű "munka" ám,mint hittem,sokszor annyira örülnek,hogy felér egy bűvészmutatvánnyal mire ráadom a nyakörvet,ugrálnak,rázzák a seggüket-csóválják a farkukat:)

Aztán van a másik véglet,amikor én csak azt hiszem,hogy na most ezt a kutyust elviszem sétálni...Nem jön,nem tudja,mi az a póráz,fél,lapos kúszásban csúszik-mászik...Na ezeket sajnálom a legjobban.Őket akkor csak szétsimogatom,és agyon dícsérem.

2009. márc. 31. 15:57

Ja! Azt olvastam!

Hát igen! Anyuékat rádumáltam, hogy adójuk 1%-át (mivel nekem még nincs ilyen 1%-os vackom) mindig egy kiválasztott állatsegítő szervezetnek adják. De ha nekem is lesz 1%-om én is ilyeneknek fogom adni!

2009. márc. 30. 20:22
Olvasd vissza a 20. hsz-t. Őket érdemes segíteni, fantasztikus amit csinálnak. Személyesen meggyőződtem róla.
24. 6a21058463 (válaszként erre: 22. - H.Ancsi)
2009. márc. 30. 19:53
Bocsi, de mit is javasoltál pontosan?
23. spatifillum (válaszként erre: 18. - 093599874c)
2009. márc. 30. 15:41

Lindus, te is állatbolond vagy:)

Kicsit nosztalgiáztam a soraidon, mert a gyerekkorom jutott eszembe (foxikat hozott mindig apám).

Visszatérve a témára: addig, még elviszed a talált kutyát a menhelyre, még hagyján...viszont sok a nem szocializált kóbor eb is, ilyennel is próbálkoztam...pár napon belül el kellett vitetnem, sajnos:(

2009. márc. 30. 11:44

Igaz, mindenkit nem tudunk megmenteni, a nagy közösségi összefogás pedig csak úgy megy, ha mindenki annyit megtesz , amennyit tud.

Ha kesergünk, hogy mi kevesek vagyunk ehhez, tényleg nem lépünk előrébb.

Olvasd el amit javasoltam, meglátod hogyan lesz a kicsiből nagy, tehát érdemes!!

2009. márc. 30. 08:51
Hiába segtítünk mi az állatokon, nem sok mindent érünk, ha többen vannak, azok akiket nem izgat a téma. A probléma megoldásában csak egy nagy közösségi összefogás segíthet!
2009. márc. 27. 12:27
Sziasztok, nagyon egyetértek veletek. Mást is lehet tenni - vagy legalábbis megpróbálni. Tavaly ismertem meg a Noé Állatothon Alapítványt. Nézzétek meg a honlapjukat, különösen a Minimenhely részleget. Mi meglátogattuk őket. Érdemes.
2009. márc. 27. 12:19
De szerintetek mit lehet tenni ilyenkor, azon kívül, hogy vagy befogadod, vagy elviszed egy menhelyre! Amúgy tudjátok, hogy a Naplónak szokott olyan örökbefogadós napja lenni, az Illatos uti menhelyre szoktak kimenni, és ott a kamerák előtt fogadnak örökbe ebeket a gazdik. Van az ilyeneknek értelme?
2009. márc. 26. 08:00
Sziasztok. Úgy látom, ez a gond mások szemét is szúrja. Végtelen szomorúsággal tölt el, hogy amikor megyünk valahová kocsival, az út széléről kutyus ugrál a kocsik felé, keresi a gazdáját. Én utálom azokat, akik kidobják a kutyájukat és nem értem, nem sajnálják? Nekem nem indok, hogy "nem olyan lett, mint gondoltam". Nekünk van egy foxink, úgy vettük, mint fajtiszta kutyust... Hát szegényem minden, csak nem fajtiszta :D Egy újsághirdetésben árulták és mi elvittük a fiamat is, hogy válasszon kutyust. Annyit nevettünk, amikor megláttuk őket... Olyan kis korcsok voltak! Ráadásul a fiam kiválasztotta a legcsúnyábbbat közülük, aki már annyira ronda, hogy attól szép. Főként, mióta felnőtt. És milyen rosszaság! Mindent szétrág, a gyerkőcről játék közben leszaggatja a ruhát, mert élesek a kis fogai... :)))) Én mégsem akarok megszabadulni tőle. A férjem mindig fenyegeti szóval, hogy "Taxi, mész Te is az út mellé, ha így folytatod", és biztosan érti is, amit mond neki, mert olyankor lehasal és úgy morog a férjemre, hogy az csuda! Nagyon mókás kis eb. Nem lenne szívem kidobni. A kutya családtag. Érdekes különben, a gyerekem sem olyan, mint amit elképzeltem, nagyra is nőtt, vissza is beszél, sok pénzbe kerül, mégsem szabadulok meg tőle, imádom. A kutya élet is élet!
2009. márc. 18. 20:05
Az a baj, hogy az önbíráskodással se megyünk semmire, mert a törvény az olyan aljas férgeket védi!
2009. márc. 18. 11:26
Az illetőt kellene ugyanugy kihajitani a kocsiból, nem a kutyát!! Nagyon ideges tudok lenni, ha ilyet olvasok, mert nagy állatbarát vagyok. Mindenem a kutya, a cica, az állatok. Gyenge a törvény rájuk, innen kezdődnek a problémák, azért csinálnak ilyen gonosz dolgokat. Erősebb törvény kell:)))))
15. winny
2009. márc. 18. 09:03

Mélységesen elitélem ezeket az embereket!

Emberek???

2009. márc. 18. 08:15

Főútvonal közelében lakunk, mindennapos probléma:(

Időnként, ha sok a bejelentés, össszedik őket és gondolom elpusztítják. A menhely tele van, ott nem fogadják be őket.

Most is etetnek egyet, gondolom a gyerekek adják neki a tízórait, azért dekkol állandóan ott. A többi megunt kutya is általában itt "köt ki".

Egy másikat már második éve etetnek valamelyik tanyán,-gondolom-mert minden délután körbeszaladgál a környéken és nincs rossz bőrben. Viszont a kutyagumi jelzi a jelenlétét:(

Nem kellenek senkinek vagy a külsejük vagy a méretük miatt.

Nekem is ilyen "kivert" kutyusom van. Az állatorvos azt mondta, hogy ahhoz képest mennyire keverék, szerencsés a külseje:)

13. nunu
2009. febr. 14. 20:11
Nálunk is kitettek két kutyust.Szívszorító volt egy hétig nézni,hogy várták a gazdit hogy jöjjön értük!Simultak hozzám,pacsit adtak,majd megszakadt a szívem!Egy állatbarát ismerősöm segítségével sikerült őket egy állatmenhelyre elvitetni.Remélem találnak nekik egy szerető gazdit,aki nem teszi velük azt amit az előző tett!Ha valakit érdekel:www.zoldmenedek.hu
2009. jan. 28. 22:36
Aki ilyet csinál, azt kéne kidobni egy autóból 120 mellett...
2009. jan. 5. 20:16
Mi? Az hogy mit tetnnék velük, vagy az, ogy ők mit tesznek?
2009. jan. 5. 17:38
Szörnyű...
9. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - E22dba1854)
2009. jan. 3. 11:27
Én is kitenném az ilyen embereket egy lakatlan szigetre.
2008. dec. 3. 20:09
Lassú, fájdalmas kínzással megnyomorítanám őket, majd életben hagynám. A halál nem elég büntetés az ilyenknek. Amikor magatehetlenül, fájdalmak között kell élned, úgy hogy minden nap rettegned kelljek attól, hogy olyat tesznek veled, mint ezek a görények tesznek az állataikkal, annál méltóbb büntétst nem tudnék kitalálni.
2008. ápr. 20. 16:02
Nekem 4 kutyám van az egyiket az utcáról vittük haza,mert a szivem szakadt meg amikor ott láttam csavarogni.Én nem tudnám megcsinálni,és az ilyen embert nem tartom embernek,nem kötelező állatot tartani,de mielött belevág az ember,tisztában kell lennie azzal,hogy az állatnak is vannak szükségletei.Ezt vagy vállalja az ember,vagy ne tartson állatot.
2008. ápr. 17. 11:49
Mivel egy örökbefogadott kutyusom van, aki pont ilyeneken esett át (verték, kikötötték egy 1 m-es kötéllel, majd egy négysávos közepén találta magát..) én ezeket az embereket mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül fejbelőném! Bár az túl kegyes halál lenne számukra!
5. szabotimi (válaszként erre: 3. - E22dba1854)
2008. ápr. 16. 18:06

A múltkor egy nő madzagon vitt két tacskót és volt nálla valami kék szatyor. Feltünő volt mivel külterületen lakunk és erre nem nagyon szoktak kutyát sétáltatni!!!

Szóval a nő bejött a dűllőn és a következő tanya anyósoméké a ház mögött már nem láttam. Aztán sétál vissza nagy lazán- se kutya se szatyor.

Anyósomnak is feltünt és szólt a nőnek, hogy vigye innen a kutyáit amiket egy fához kötözött és a szatyorban 2 kiskutya volt. A szukát 1 kutyával láttam utánna szaladni, mert valaki gyorsan elengedte őket, a másik kiskutyáért meg vissza jött az anyakutya délután. Borzasztó!!!

Nekem 3 kutyám van, ebből 2 befogadtam, úgyhogy mivel egyből hívtam a férjem közölte, hogy nem vihetem őket haza! ( Nem is tudnám, a Rotti nem engedte volna be őket a kapun:( )

A nő meg azzal magyarázta anyósnak, hogy jön az eboltás és nem tudja őket beoltani....

2008. ápr. 16. 17:50
Kegyetlenül megkínoznám!!!!!!!!!!!
3. e22dba1854 (válaszként erre: 2. - A4cf17146e)
2008. ápr. 16. 17:46
Sajnos már olyanrol is hallottam aki kikötözte egy fához.A kis kölyök kutyulikat meg zsákba az ut mellé.Az ilyen (embert)elevenen eltemetném.
2008. ápr. 16. 17:38
Aki a kutyát az autóból, azt magát repcsiből dobnám ki! Se szívük, se lelkük nincs a kidobálós idiótáknak! Sajnos nem jellemző, hogy elkapnák, ill. tettenérnék őket.
2008. ápr. 16. 17:33
Mi a véleményetek azokrol az (emberekröl) akik az autobol kidobják a kutyájukat?Pomáz és Szentkereszt között elég gyakori.Tegnap mi is hazahoztunk egy fajtiszta tibeti spánielt amit szintén autobol dobtak ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook