Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A családom az ellenségem fórum

A családom az ellenségem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A családom az ellenségem

1 2 3 4
106. Böce (válaszként erre: 105. - Júliusi)
2019. aug. 8. 09:43

Általában itt is rendesen válaszoltak neki. Amire ő még egy köszönömöt sem volt hajlandó kiböfögni.


Ne nyisson beszélgetős fórumot az, aki nem hajlandó kommunikálni.

105. júliusi (válaszként erre: 104. - Forrest2010)
2019. aug. 8. 09:28

Hát igen... ki tudja mi van vele?Tavaly október óta nem járt itt.

Valami másik oldalt emlegetett egy hsz.ban,ahol rendesen válaszolnak neki.

104. forrest2010 (válaszként erre: 103. - Júliusi)
2019. aug. 8. 08:27
...ahogy az emberek 90%-ának van elég baja , csak a többség legalább igyekszik magán segíteni valamilyen szinten , nem nyavalygással tölti az életét :(
2019. aug. 8. 08:23

Nemrég akadtam rá,egy másik fóruma kapcsán erre a cikkre, és fórumra.Azóta, úgy láttam, egy "ellenséggel" kevesebb lett neki.

Sajnálom a cikkírót, és nem értem, miért bántják.Sok fórumot indított, na és? Érdekli sok minden,és próbál boldogulni az életben,ez nem baj szerintem.Az, hogy ritkán kommentel a kiirt témához, megint más dolog.Gondolom,úgy van vele, választ kapott(vagy nem),utána már nem foglalkozik vele...beteg ember...van neki elég baja.

102. 3d787b167a (válaszként erre: 90. - Forrest2010)
2016. aug. 9. 11:45
:)))
2014. dec. 27. 12:56
Sok egészséges ember is nehezen boldogul egyedül , hát még az aki nem is egészséges , az sokkal inkább rá van utalva másokra , ....magad ura leszel..... mitől ? az embernek mindig alkalmazkodnia kell , a családjához , a főbérlőjéhez , a kollegáihoz ....nem olyan egyszerű ez ! gondolom valamilyen ellátást kap , nem akárhány év munka utáni valamit , szerintem sokat nem dolgozott életébe se , és álmodozik csak , hiszen az nem kerül semmibe ! gondolom talán unatkozik is , h annyi fórumot indított ráérő idejébe , aztán többé felé se néz .
2014. dec. 27. 11:43
Ismerős a helyzet engem is így kezelnek,mert hagytam magam és csak gyengén szóltam vissza,nem foglalkoztak vele.Beletörődős vagy és azt gondolhatják,hogy neked úgysem számít,neked így is jó.Határozottabbnak kell lenned!!! De,mivel megváltozni nehezebb és nehéz lenne velük megértetni az új egyéniséged is ha meg tudnál változni,ennél sokkal egyszerűbb lenne,ha messzire elmész tőlük! Nem könnyű,lehet hogy megint rossz körülmények közé kerülsz,de ha saját lábon állsz, csak úgy fejlődhet az egyéniséged és változhat a helyzeted.Több dolgot is el tudtál már intézni,biztos el tudod azt is,hogy te kapd meg a jövedelmed és találj valami bérkiegészítést.Kereshetnél albérleti szobát,még ha rosszabb körülmények lesznek is neked jobb lesz,mert a magad ura leszel! Talán párt is fogsz találni,de vigyázz,hogy elég intelligens legyen,ne alkudj meg ebben,mert egy rossz kapcsolatnál jobb egyedül.
99. forrest2010 (válaszként erre: 97. - Sunny26)
2014. nov. 15. 16:03
Szorul v nem szorul , ha nem szorulna , akkor , gondolom én , egészen máshol lakna , nem ott , ahol , amivel leginkább ő maga elégedetlen !
2014. nov. 15. 15:03
Vagy estleg egy másik megoldás: Az öszinte nyitott kommunikáció
2014. nov. 15. 15:00

"Sajnos nyitott gerinccel születtem, ami az én esetemben "csak" azt jelenti, hogy állandó katéterrel élek, de gondozásra nem szorulok. A saját ügyeim intézésére és a háztartásban adódó munkák végzésére 99%-ban képes vagyok. "


Tessék, ö maga irta.....nem szorul gondozásra.

Akkor???

2014. nov. 15. 12:00
Egyébként már egy rakás fórumot nyitott ez óta !
95. forrest2010 (válaszként erre: 93. - Sunny26)
2014. nov. 15. 11:57
Nem képes szülői háttér nélkül boldogulni !!!!! nem tud albérletet fizetni , nem egy egészséges ember , különben már 20 éve odébb állt volna !!!!
94. Miss Poppy (válaszként erre: 92. - Forrest2010)
2014. nov. 15. 11:56
Lehet,hogy kerekített:)
2014. nov. 15. 11:07

Szia.


Én teljesen megértelek téged, de gondoj arra, hogy mindig van rosszabb. Nem vagy egyedül a problémával.

Én azt tudom tanácsolni, hogy kezdj egyedül egy uj életet..... én a helyedben elköltöznék messzire és nem mondanám meg nekik, hogy hova mennék. Állj a talpadra és teremtsd meg a saját kis életed, keress egy társat magadnak, ha anyukád hányzik akkor hivd fel vagy látogasd meg de ne adj neki ütökártyát.... kiváncsi lennék, hogy hogyan viszonyulna uánna hozzád.....

92. forrest2010 (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2014. nov. 5. 11:17
na ja !!!!!
91. trapiti (válaszként erre: 90. - Forrest2010)
2014. nov. 5. 11:11
...meg hogy pont 17.000 volt :) és nem 16.843...
2014. nov. 5. 11:09
Nem tudom elképzelni , h valaki ennyire nem tud magával mit kezdeni ? és képes megszámolni 17.000 db tuja magot !!!! minek ?! Ha képes ellátni dolgokat , akkor gondolom képes arra is , h besegítsen ott , ahol él , ahol gondolom valamilyen szinten róla is gondoskodnak .
89. gkreka (válaszként erre: 88. - Kisfüles)
2014. nov. 5. 09:16

"...Őszintén szólva volt időm megszámolni, mert a családom nem nagyon művelte a kertet...."


Ha a családod nem nagyon művelte a kertet (idézet tőled), és az mégis épült és szépült (ezt is te említetted a cikkedben), akkor logikusnak tűnt feltételezni, hogy úgy érzed, mindez neked köszönhető.


A szövegkörnyezet az általam leírtakat sugallta. Legalábbis számomra. Ha félreértettem a mondanivalódat, akkor ez úton is elnézést kérek!

88. kisfüles (válaszként erre: 31. - Gkreka)
2014. okt. 28. 16:26

Kedves gkreka


Légyszíves,másold ide nekem,azt a mondatot,ahol,azt írtam,hogy a 600 négyszögöles kertet,egyedül műveltem.ILYET,ÉN NEM ÁLLÍTOTTAM SOHA.ÉN,CSAK A TUJAMAGOKAT SZEDTEM LE EGYEDÜL.A TÖBBI KERTI MUNKÁT,A CSALÁDOMMAL EGYÜTT VÉGEZTEM.

87. mamma2 (válaszként erre: 83. - Gkreka)
2014. okt. 24. 09:46
Természetesen, mindenben Neked van igazad.
86. de Luca (válaszként erre: 85. - Legnano)
2014. okt. 24. 07:58

Vitáznék azzal a kijelentéseddel, hogy a gyereket akkor is szeretni kéne egy anyának, ha bűnöző.

Ha megtudnám, hogy a gyerekem leüt valakit, csak hogy pénzhez jusson, vagy csak naiv emberektől pénzt csal ki, vagy akár csak szándékosan kárt okoz bosszúból, akkor nincs helye a családban. A keményebb esetekről meg nem is beszélve.

Láttam már épp elégszer a környezetemben, hogy az anyák energiát nem kímélve normálisan nevelik a gyereket, mégis rossz útra tér. Úgyhogy nyilván magamba szállva átgondolnám, hogy mennyi saram van abban, hogy a gyerekem rossz útra tévedt, de adott esetben simán ki is tagadnám.

2014. okt. 23. 19:46
Vannak ilyen emberek,akik uralkodni akarnak mindenki felett.Itt az anya azt akarja elültetni a lányában,hogy semmire nem jó és ha próbálna kitörni azt megakadályozza.A pénze meg kel,mert ha hozzájutna akkor tudna változtatni.Sok félék vagyunk,mert tarka a paletta,de ez szerintem nem ANYA.Az anya segít,óv,szereti a gyermekét még akkor is ha bűnöző.A gyermek életét megkeseríteni ellehetetleníteni bűn.Szerintem minden sérelmét a gyermeken hajtsa be,amit élete során kapott.
2014. okt. 21. 11:10

Sajnállak és együttérzek Veled, minden olyan anyára gondolva,aki csak megszült, de a szülési fájdalmait a gyermekén veri le, amig csak él!

Nem egyedi a dolog, sok szenvedő gyermek van Magyarországon, nemcsak a "fehéreknél", hanem a "Roma" családokban is.

Teljes mértékben hihető mindaz, amit leírt, hogy hátráltatja az "édesanyja" mindenben ami elősegítené az önállósodását. Kicsit hasonlít a Münchausen szindrómára, ahol csak azért teszi betegebbé a gyermekét a szülő, hogy ő lehessen a megmentője. Ez lehetséges egészségügyi vonatkozásban, de lehetséges a betegsége javulásának hátráltatásában is.

Ha lehetséges, próbáljon meg az interneten keresztül segítséget kérni, hiszen látható, olvasható, hogy ott még nem akadályozzák.

83. gkreka (válaszként erre: 78. - Mamma2)
2014. okt. 20. 12:14

Tényleg rohadt nagyképű vagyok, hogy fel mertem hívni a figyelmet a gyámság és a gondnokság közötti különbségre. A felügyeleti jogot pedig pláne nem értem, miért keverted bele.


Ja, mégis értem: mert tájékozatlan vagy, de nem tudod megállni okoskodás nélkül.

82. forrest2010 (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2014. okt. 20. 10:55
Éppen ezért hihetetlen , h a szülő bárhova is ment volna , h ne adjanak neki munkát / lehet h van egy hatalmas adag üldözési mániája valakinek ! /
2014. okt. 20. 10:42

Még nem olvastam vissza a fórumot, de a cikket olvasva egy csomó kérdés eszembe jutott, pl. nem értem, hogy ha a cikkíró anyja bement 3 helyre beszélni, hogy ne kapjon munkát a lánya, hogy lehetett, hogy ezek hallgattak is rá? Milyen alapon? Ezt az egészet így nem értem...


Bemegyek:

-Jó napot, jelentkezett a lányom önökhöz, munkát keres, ne adjanak neki.

-Jó.

-Köszi, viszlát!


Ezt így a valóságban elképzelni nem tudom.


Másik: a terítőket lehet, hogy eladták és megtartották a pénzt, nem hiszem, hogy ingyen odaadták.


Harmadik: lehúzni a segéllyel cspvel a saját gyerekünket tényleg akkora parasztság, de nem értem, hogy miért nem indított senki egy eljárást vagy valamit? Az apa például?


Az anya részéről azt sem értem, hogy miért nem támogatja a cikkíró munkakeresését, hiszen ez pénzt hozna a házhoz, mindenki jobban jár, miért kell ezt erőltetni, hogy ne dolgozhasson, addig is nekik kell eltartaniuk, gondolom, erre az a jövedelem nem elég. Nem tudom, kusza ez az egész...

80. zebracsikó (válaszként erre: 75. - Mamma2)
2014. okt. 20. 09:42

Inkább arról az oldalról közelítsd meg, hogy ma megtudhattad, nem azonos a gondnokság a gyámsággal.

Én mindig örülök, ha valaki hozzáértőbb kijavít, mert legalább onnantól kezdve valamit jobban tudok.

79. trapiti (válaszként erre: 78. - Mamma2)
2014. okt. 20. 09:33
Szerintem meg csak tudja mit beszél... ha valaki nem szereti ha mások sületlenségeket hordanak össze, az máris nagyképű.
78. mamma2 (válaszként erre: 76. - Gkreka)
2014. okt. 20. 08:50
hát, igen...kekeckedő vagy!- és még szemtelenül nagyképű is!...és pont.
2014. okt. 18. 17:53

Nem olvastam el a kommenteket, tehát lehet, hogy valaki már írta.

Miért nem beszéled meg velük, és állsz ki magadért? Ha durranni kell akkor durranni kell!

Mintha azt a szót nem mondhatnád nekik, hogy nem.

Vagy ez nem a tieteké.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook