Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik 42 évesen vagy azon túl... fórum

Lombik 42 évesen vagy azon túl... (beszélgetős fórum)


30. Anikó*** (válaszként erre: 29. - Meinschatzi)
2014. okt. 19. 23:28

Köszönöm a gratulációkat-aranyosak vagytok.

Nálam fordítva volt, 15-20 kg-ot fogytam, mivel a 3. lombik után kiderült h IR-em van....gyógyszer, diéta és 1 év alatt lefogytam ennyit, magyarul a sok próbálkozás hiábavaló volt kb......báááár azóta sem estem teherbe, mondjuk nem is akartam már, úgy voltam h nem kisértem a sorsot.

Így jó minden ahogy van.


Mázlista akinek az első lombik sikerül.

29. meinschatzi (válaszként erre: 26. - Anikó***)
2014. okt. 16. 10:42

Szia Anikó!

Gratulálok én is a kislányhoz! Biztos sok örömötök van benne, vele!

Most már én is azt mondom, hogy kezdhettük volna korábban is az örökbefogadást, és kimaradhatott volna egy csomó lelki megpróbáltatás. De az is lehet, hogy ennek így kellett történnie.


Jó olvasni, hogy vannak, akiknek 40 felett is sikerül teherbeesni, akár lombikkal, akár anélkül.

A barátnőm (igaz, ő "csak" 30) is lombikos babát vár, most tudták meg, hogy kisfiú lesz :-D Igaz, hogy fiatalabb, de PCOS meg egyéb gondok is vannak nála (évek óta nem menstruált pl.). Először ő is Clostit kapott, 2 kúrát. Sajnos az eredmény hasonló az enyémhez, bő 20 kg-t hízott :-( Aztán belevágtak a lombikba, és úgy néz ki, elsőre sikerült.

28. pocaklakóváró (válaszként erre: 26. - Anikó***)
2014. okt. 16. 10:28
:)
27. *Silver* (válaszként erre: 26. - Anikó***)
2014. okt. 16. 08:33

Gratulálok a babádhoz :)


Azért azt is jó volt olvasni, hogy a barátnődnek sikerült!

:)

26. Anikó*** (válaszként erre: 24. - *Silver*)
2014. okt. 15. 22:38

Sziasztok! Én sem akarom szét-offolni a topicot, de túl sok-sok inszemen, lombikon (semmi bajom amúgy) szintén örökbefogadás által lettem anyuka 40 évesen, nekünk kislányunk van - aki a sorstársam kisfiához hasonlóan a legszebb/okosabb/ügyesebb, stb...én sem szültem volna szebbet, és életem legjobb döntése volt, a procedúra "semmiség" és utólag nagyon bánom az összes hiábavaló próbálkozást, sok depis évet!!!!


Ugyanakkor barátnőm túl a 42-őn, rossz AMH-val az első lombikkal teherbeesett....én meg a kiváló eredményekkel 40 alatt nem.

25. meinschatzi (válaszként erre: 24. - *Silver*)
2014. okt. 15. 20:55
írtam :-)
24. *Silver* (válaszként erre: 23. - Meinschatzi)
2014. okt. 15. 14:25

oksa, nagyon kíváncsi vagyok mindenre, ha lesz időd kérlek írd meg privátban.



köszönöm

23. meinschatzi (válaszként erre: 19. - *Silver*)
2014. okt. 15. 13:55

szia Silver!

szívesen írok az örökbefogadásról, és ha kérdésed van, arra is örömmel válaszolok, de inkább privátban, mert ez a fórum nem az örökbefogadásról szól (és nem akarok "kikapni").

22. pocaklakóváró (válaszként erre: 21. - *Silver*)
2014. okt. 15. 13:42
Interaktivitás-ra kattints rá és ott megjelenik alul
21. *Silver* (válaszként erre: 20. - Pocaklakóváró)
2014. okt. 15. 13:39
hol találom a naplódat? Béna vagyok ezen az oldalon :(
20. pocaklakóváró (válaszként erre: 17. - KelemenKE)
2014. okt. 15. 13:25

Érdekes, nekem is volt minden vizsgálat, de a trombofilia panel vérvétel volt nem nyál minta..

De biztos ugyan azt tudja...

Igen van kockázat a lombik terén, de azért hál isten sokkal több az egészséges baba mint a beteg... :)

19. *Silver* (válaszként erre: 9. - Meinschatzi)
2014. okt. 15. 12:38

Szia meinschatzi!


Az örökbefogadás bennünket is érdekel. Hosszú volt a folyamat? Írnál róla?

18. *Silver* (válaszként erre: 6. - Pocaklakóváró)
2014. okt. 15. 12:36

Szia Pocaklakóváró!



Igen, az első babánk lenne, jöhetnek ikrek is :)

És igen találkoztam a Kaáliban "valódi" terhessel 40 feletti korosztályban. :)

el fogom olvasni a naplód, tervezem, hogy én is elkezdem, mert kb már könyvet tudnék írni...

17. KelemenKE (válaszként erre: 16. - Meinschatzi)
2014. okt. 15. 11:12

Milyen érdekes, hogy manapság a kislány a "slágergyerek" (én ezt nem is tudtam) régen meg addig szültek a nők, amíg fiuk nem lett...


Egyik ismerősömnek is a sokadik lombik jött össze (pedig bőven 40 alatt voltak) a kislány autista-glutén-laktóz és mindenféle érzékeny. A gatyájuk is rámegy, annyi fejlesztésre-terápiára hordják. Kistesó kizárva.


Én magam is túlvagyok 2 lombikon, de egyszerűen utálom, hogy a dokik mennyire nem hívják fel a dolgokra a figyelmet, egy csomó (alap)vizsgálatot meg se csinálnak. Pl. a trombózishajlam szűrése, az inzulinrezisztencia, az immunológia egy szuri, az utóbbi meg csak nyálminta-mégsem kérik....


Pedig sok ismerősömnek emiatt nem jött össze a baba, elunták a doki tehetetlenségét, nekiestek a netnek, önszorgalomból utánajártak (jópénzért) kiderült a gond-elkezdték szedni a megfelelő gyógyszert plusz diéta-és csodák-csodája, egyből jött a baba...


A hormonok igenis bekavarnak, az arra hajlamosak híznak (én nem rögtön a szurik alatt, hanem utána szépen lassan, alattomosan és megszabadulni tőlük egyszerűen nem tudok :(( veszélyesek, vigyázni kell velük és sajnos vannak rizikók a babák körül...Ezzel sem árt tisztában lenni...

16. meinschatzi (válaszként erre: 15. - Pocaklakóváró)
2014. okt. 14. 20:22

25,5 hónaposan került hozzánk. Az átlagos várakozási idő 3-3,5-4 év. Persze ez megyénként eltérő. Na, meg a "kívánságoktól" is függ. Ha valaki elfogadóbb, pl. nincs származásbeli kikötése vagy idősebb gyermeket, beteg babát is vállal, akkor lényegesen rövidül az idő. A "slágergyerek" a szőke, kék szemű, egészséges, fehér, újszülött kislány. Rájuk kell a legtöbbet várni.

A procedúra lehet, hogy elsőre kicsit riasztónak (akár értelmetlennek) is tűnhet. Most utólag(!) azt mondom, hamar ment minden.

Nem akarom szétoffolni a topikodat. Persze, ha nem gond, szívesen írok, válaszolok a kérdéseidre. De ha gondolod, priviben is folytathatjuk :-)

15. pocaklakóváró (válaszként erre: 14. - Meinschatzi)
2014. okt. 14. 19:44

:)

És mennyi idős?

Mennyit kellet rá várni?

Hogy megy ez az egész?

lehet ilyeneket kérdezni? :)

14. meinschatzi (válaszként erre: 12. - Pocaklakóváró)
2014. okt. 14. 19:38

A férjem legjobb barátjáéknál egy lombik baba van. Beteg. Ő szerintem ezért utasítja el.

Nekem kifogásom úgy nincs a lombik ellen. Nem tartom a természet elleni beavatkozásnak. Ha valakinek (csak) így lehet gyermeke, akkor vágjon bele. Én viszont a lelki részétől félek. Ha nem sikerül, ha beteg lesz stb. Lehet, hogy 25-30 évesen belevágtam volna, de 40 felett nem mertem. És így jó is volt, hogy egyikünknek sem kellett a másikat győzködni sem pro, sem kontra. Az örökbefogadást már az elején megbeszéltünk, hogy ha nem jön össze spontán, akkor belevágunk. A gyerkőc olyan tökéletes, hogy vérszerintit sem kívánhattunk volna szebbet, jobbat, okosabbat. És MAKKEGÉSZSÉGES!!!

13. meinschatzi (válaszként erre: 10. - Pocaklakóváró)
2014. okt. 14. 19:34

Persze, hogy lehet, kérdezz bátran!


2012. dec. 4-én jelentkeztünk a TEGYESZ-nél. A mindenféle vizsgálatok, tanfolyam, papírok be- és megszerzése eltartott egy ideig - de már ilyenkor is "ketyeg" az idő. 2013 augusztusában lett meg a határozatunk, hogy örökbefogadhatunk. Idén február 24-én jött az a bizonyos telefon. Március 14-én pedig már hárman voltunk. A kisfiúnk januárban lesz 3 éves.

12. pocaklakóváró (válaszként erre: 11. - Meinschatzi)
2014. okt. 14. 19:33
A lombikot miért zártátok ki?
11. meinschatzi (válaszként erre: 9. - Meinschatzi)
2014. okt. 14. 19:30
Az volt nálunk, hogy egyszerűen nem jött a baba. Mivel már mindketten 40 évesek voltunk, elindultunk mindenféle vizsgálatokra. Még laparoscopia is volt. Mindkettőnknél minden rendben. Mégsem jött a baba. Kaptam 3 hónapig Clostit, meg félidő után progeszteront, ha esetleg... Aztán semmi eredmény. "Csak" +25 kg :-( A lombikot mindketten kizártuk. Maradt az örökbefogadás. Hát ennyi a történetünk nagyon vonalakban.
2014. okt. 14. 19:28

Ja, értem! :) Akkor is hatalmas gratula! Na én erre nem lennék képes!

És erről lehet kérdezni ? :)

pl. mennyi időbe telt?

milyen idős a picike? stb... :) izgalmas amúgy...

9. meinschatzi (válaszként erre: 8. - Pocaklakóváró)
2014. okt. 14. 19:20
jaj, dehogy! örökbefogadtunk :-D
8. pocaklakóváró (válaszként erre: 7. - Meinschatzi)
2014. okt. 14. 19:17

Nagyon örülök/örülünk neked! Bár mondom, még nem sokan vagyunk, de ha ránk talál valaki szívesen fogadjuk!

Akkor, ha jól értem béranyaságról volt szó?

Lehet erről kérdezni? akár priviben?

Azért ehhez is kellett bőven erő!!! :) Gratulálok!

2014. okt. 14. 19:06

Sziasztok!

Bár a lombikban nem vagyok érdekelt, mert ezt már nem vállaltuk be, remélem, nem haragszotok, hogy benéztem Hozzátok. Érintett vagyok annyiban, hogy 43 éves elmúltam, mire megélhettem azt a csodát, hogy anyának szólít egy csöppség, aki valaki más szíve alatt fejlődött, de az én szívemben <3

pocaklakóváró: elolvastam a naplódat. Háát.... Minden elismerésem! Kívánok Neked nagyon-nagyon sok erőt!!!! És mindannyiótoknak nagyon drukkolok, hogy teljesüljön a vágyatok! Ha nem gond, maradnék köztetek...

6. pocaklakóváró (válaszként erre: 5. - *Silver*)
2014. okt. 14. 13:41

Szia Silver!

Köszi, hogy leírtad a történeted. Ebben a topikban még kevesen vagyunk, kevesen fedezték fel, de remélem minél több tapasztalatot gyűjthetünk...

Nekem van nyilvános naplóm, nyugodtan elolvashatod az én történetemet is. Tömör, lényegre törő, nem kell sokat olvasni...Első baba lenne? Én amiket leírtál, már mindenen túl vagyok... Érdekes, hogy én nem hízok a szuriktól (hál isten) Ott a Kaáliba találkoztál olyanokkal akiknek sikerült ebben a korosztályban? Bocs a sok kérdésért, csak minden érdekel... az ember ilyenkor mindenben kapaszkodik... :) Drukkolok Decemberre, sikerülni fog karácsonyi ajándék lesz!!! :)

2014. okt. 14. 13:35

Sziasztok,


42 múltam a nyáron. 4 beültetésen vagyok túl és rengeteg vizsgálaton. A következő beülti decemberben lesz, nem szeretném előbb.

Volt HSG, mindenféle vérvétel, AIDS teszt, hep teszt.... kicsit besokalltam.

Nyáron elmentünk Czeizel rendelésére, ahol ő már csak 3 gént nézett. Itt ki is derült, hogy hajlamos vagyok a mélyvénás trombózisra, ami vetéléseket okoz, illetve nem tud megtapadni a baba.

Ezzel visszamentünk a Kaáliba (oda járunk). Ahonnan még több vizsgálatot kért a doki, ahogy meglátta ezt az eredményt. Haematológia, cukor terhelés, méhtükrözés és kromoszómavizsgálat.

Minden alakalommal van 5 petesejtem és persze előtt mindig sok hormont kapok, amiktől én is híztam kb 15 kilót és egyenlőre nem megy le.

Találkoztam olyanokkal akiknek sikerült 40 felett. Szóval ne adjuk fel a reményt!

4. KelemenKE (válaszként erre: 3. - Pocaklakóváró)
2014. okt. 13. 20:16

Hidd el, nem vágyom kevésbé hogy újra várandós legyek, mint te! Aki meg egyáltalán nem akar gyereket, az nem érti, hogy mások mit meg nem tesznek, hogy legyen nekik...


Hová jársz? Ki a dokid? Milyen vizsgálatokon vagy túl? Mert én pl. azt látom, hogy ebben is óriási szórás van és a legtöbbször alapos kivizsgálás nélkül esnek neki a dokik a lombiknak, úgyis finanszírozza a TB (csak az ET-ig kell nekik eljutni, az hogy gyerek is lesz-e belőle már annyira nem fontos)


Mondjuk nekem mindkét esetben megmondta a doki hogy csodát ne várjak (mondjuk a Kaális doki bunkóbb stíusban adta elő, mint a BMC-s...)

3. pocaklakóváró (válaszként erre: 2. - KelemenKE)
2014. okt. 13. 19:58

Nagyon sajnálom! Igen, biztos nehéz nekünk ebben a korban, de Neked legalább van már egy csemetéd! És ez erőt ad neked... de akinek nincs... nekem még nincs... és nem tudom, hogy el tudom -e fogadni majd azt a tényt, ha esetleg nem sikerül, hogy NINCS!

Köszönöm, hogy írtál. Annyira szomorú ez a tény, hogy senkinek nem sikerült... se a Bp.-i Kaáliba, se a BMC-be...

2014. okt. 13. 19:49

Én ez a korosztály vagyok, év végén leszek 44.


Vagy egy egészséges, spontán 5 éves gyerekem, kistesót szerettünk volna neki. Sok Closti, 1 inszem után próbáltuk a lombikot tavaly júliusban és idén májusban. Az 1. a Bp-i Kaáiban, a 2. a BMC-ben.


Tavaly lett 1 petém, ezt kaptam vissza 3 naposan, semmi. (Menopurral stimmuztak)

Idén Merional-Closti kombó, 3 pete, 2 db embriót kaptam vissza 2 naposan. Sajnos egyikből sem lett baba :(


Ráment egy csomó pénzünk, híztam 10 kg-t, lelkileg a padlóra kerültem...Egy csomó lánnyal összeismerkedtem a korosztályomból itt ill. a meddőségikben, sajnos nagyon kevés peték lettek mindenkiknél és senkinél sem jött össze a babó :(


Szóval én a babadolgot elengedtem, remélem nálad pozitív lesz a végkifejlet!

2014. okt. 13. 19:30

Sziasztok,

Olyan fórumtársakat keresek, akiknek van kedvük eszmét cserélni az ehhez vezető úton ebben a korosztályban is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook