Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozatomhoz nem találok szakirodalmat, tudna valaki segíteni? fórum

Szakdolgozatomhoz nem találok szakirodalmat, tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. okt. 16. 18:27
Azért majd írj, hogy hogy sikerült a dolgozatod!
50. makaréna (válaszként erre: 47. - Pakung)
2014. okt. 16. 18:26
Nekem legutóbb (igaz 2011-ben volt), de azt mondták, annál értékesebb egy dolgozat, minél több idézet van benne, és így felhasznált irodalom is. Csak ne ugyanabból írj ki mindent. Ha mégsem akarsz idézni, forrást megjelölni, akkor picit jobban fogalmazd át. Minket azzal riogattak, hogy van valamlyen program, ami felismeri a másolatokat, ezért kell beadni cd-n is a szakdolgozatot. Nem tudom ez mennyire valós, vagy valóban mennyire ellenőrzik, vagy inkább csak azt, aminek felmerül az eredetével kapcsolatban valamilyen probléma.
49. pakung
2014. okt. 16. 13:17
Meg van hogy kérek más tanártol segitséget , a konzulensem felettese a besti egyetemen van , mondtam neki hogy fel kell menjek bp re szakirodalom után , tudna e szakirodalmat ajánlani az ottani könyvtáról :)
48. pakung
2014. okt. 16. 12:21
ki nem állhatom ezt a dolgozatot , jobban megsenvedek vele mint az elmult 5 évvel
47. pakung
2014. okt. 16. 12:14
Az már plágium ha egy mondatot szinte szószerint , de csak szinte , átírok ? nem akarok hivatkozni egy mondat miatt és erre témnyleg nem lehet más szavakrt használni
46. pakung (válaszként erre: 45. - Danama)
2014. okt. 16. 12:13
Kihelyezett képzés. a központ Pesten van , a corvinus.
45. danama
2014. okt. 14. 15:05
melyik suliba jársz?
44. emagdi (válaszként erre: 42. - Pakung)
2014. okt. 14. 09:16

hát, próbálj meg a nyakára járni, és tényleg ne menj el addig, amíg nem foglalkozik veled...


esetleg próbálj meg átmenni másik konzulenshez (ha van valaki, akit ismersz, esetleg megkörnyékezhetnéd, hogy elvállalna-e)

43. pakung (válaszként erre: 41. - Emagdi)
2014. okt. 13. 18:04
na ezt jó tudni. ő meg teljesen fel volt hjáborodva azon hogy mit képzelek én hogy címet váltpztatok , pedig a felettes ápp 2 héttel ezelőtt javasolta hogy ha így állok a dolgozattal akkor legyen a téma mondjuk BLA BLA , és máris jobbat lehet kihozni belőle. de akkor nem akartam , mert akkor megint másabb lett vbolna a dolgozat
42. pakung (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2014. okt. 13. 18:02
nem fogod elhinni a múltkor ebédszünetben fogadott , és rajtam kívül még másik szakdogaírót is. szerintem ez nem feláldozás. most komolyan milyen lendülettel és odafigyeléssel foglalkozik valaki a diákjával ebédszünetbe. Ő hívott akkorra nem én erősködtem
41. emagdi
2014. okt. 13. 17:58

egyébként meg a TE szakdolgozatod, jogod van arról írni, amit te szeretnél.

a témavezető oké, véleményezheti, vagy mondhatja azt, hogy valamilyen indokok alapján nem jó a téma, vagy nem jó a vázlat. de azért azt illik megindokolni, hogy miért. (nyugodtan rá is kérdezhetsz, hogy mi nem tetszik benne neki konkrétan)

címnek meg azt adsz, amit akarsz, nehogy már egy előzetesen megjelölt cím határozza meg, hogy neked miről kell írnod.


az teljesen reális amúgy, hogy a kutatási-feldolgozási munka alatt tovább alakul a dolgozat konkrét témája, a szerkezete, az, hogy mit hozol ki belőle. szóval olyan nincs, hogy egy adott témán belül neked ragaszkodnod kell egy korábbi címhez, vagy ne változtathatnál azon, hogy mely dolgokat emelsz ki, és miket kevésbé.

40. pakung (válaszként erre: 38. - Horex)
2014. okt. 13. 17:57
bocsi nem beszólni akartam , nyilván nem tudhatod hol tanulok :)
39. emagdi (válaszként erre: 35. - Pakung)
2014. okt. 13. 17:55

menj vissza hozzá, mondd el neki azokat, amiket itt leírtál.

ne hagyd magad lerázni.

tényleg üljetek le, és addig ne állj fel onnan, amíg valami megnyugtató megoldást nem találtok.

38. horex (válaszként erre: 37. - Pakung)
2014. okt. 13. 17:55

Honnan tudjam hol tanulsz?

De ha ott, nem találni irodalmat a könyvtárban?

37. pakung (válaszként erre: 36. - Horex)
2014. okt. 13. 17:46
Kinél ? itt atnulok , konzulensemhez küldenének vissza
36. horex
2014. okt. 13. 17:36

Nem értvén a témához, csak egy ötlet

[link]


Tán lehetne érdeklődni ott valami témábavágó irodalom után

35. pakung (válaszként erre: 33. - Emagdi)
2014. okt. 13. 16:29

már mondtam neki hogy van egy jo kis vázlatom , meg már hozzá felkutattam az irodalmat is mi lenen ha ugy alakitanánk a téma címét hogy vázlat megfeleljen hozzá, erre lekezelően válaszolt hogy ez enm ugy működik hogy a vázlathoza témát.

pedig egy kis változtatással jo lett volna mert a vázlatom szerintem nem rosz

34. pakung (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2014. okt. 13. 16:21
konzulensben nincs lehetőség választani , ez van kész
33. emagdi (válaszként erre: 27. - Pakung)
2014. okt. 13. 16:16

azóta eltelt valamennyi idő, most már visszamehetsz hozzá azzal, hogy végeztél kutatásokat a témában, átnézted az x,y, z könyvtárakat, a netet stb, de úgy érzed, hogy nincs elég írásos anyag a dolgozatodhoz (már nem hivatkozhat arra, hogy hát keressél, mert kerestél és nem találtál).

ezért kérnéd tőle, hogy változtathass a témán (vagy bármi, amit szeretnél).

32. emagdi (válaszként erre: 30. - Pakung)
2014. okt. 13. 16:13

hát ez egész biztos:)


de kérj tőle időpontot, üljetek le vele beszélgetni hosszabban, mondd el a gondolataid, aggályaid.

ő pénzt kap azért, hogy veled foglalkozzon, valamint felelőssége is van azért, hogy mik kerülnek ki a diákjai kezei közül. szóval kötelessége veled foglalkozni.

mondd el a problémád, mondd el mit szeretnél, és beszéljetek róla addig, amíg mindkettőtök számára kedvező megoldást nem találtok. ha nem sikerül, akkor megbeszélitek, hogy nem tudtok együtt dolgozni, és kell keresned más konzulenst, ekkor már fordulhatsz akár a feletteséhez is, vagy bárki máshoz, de addig nem igazán jó ötlet.

2014. okt. 13. 15:11
Másik témát, másik címet, másik konzulenst választani késő?
30. pakung (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2014. okt. 13. 14:23
én is attol félek hogy személyes sértésnek vezsi
29. pakung
2014. okt. 13. 14:19
és ami legdühitőbb egy honapja is elküldtem neki a vázlatot akkor azt mondta hogy jó irányba haladok erre meg mikor már dolgoztam ki a pontokat akkor vágta be egy honap muna után hogy boccs mégsem jó
28. pakung (válaszként erre: 27. - Pakung)
2014. okt. 13. 14:12
elmondta hogy merre mutasson a dolgozat mikor mondtam hogy nincs rá irpdaloma akkor anniyt mondott maga választotta
27. pakung (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2014. okt. 13. 14:03

A tanár akihez fordulnék az a szakirány pesti vezetője , relzive hozzá is tartozom , fogalmam nincs mit tegyek , az is jogos amit írsz.

De ha nincs irodalom akkor mit tegyek , erre a konzulensem felhuzta a vállát és azt mondta hogy keressen , enniy, még javasolni sem

tudott semmit

26. emagdi (válaszként erre: 22. - Pakung)
2014. okt. 13. 13:17

hát, ez elég öngyilkos lépés lenne szerintem:)

1. tanárod felettesét baromira nem érdekli valami diák szakdolgozata, miért szánna rá akár öt percet is, hogy ezzel foglalkozzon?

2. a témavezető tanárod személyes sértésnek fogja venni, majd megfigyelheted ez után mennyit segít neked, és milyen értékelést ír...


figyelj, ha meg tudsz írni egy szakdolgozatot, akkor kell, hogy legyen forrásod is. nehogy már ez gond legyen! ha meg tudsz tervezni egy vizsgálatot v kutatást, vagy mi ez az almafajtákkal, amiről még senki nem írt, akkor szerintem értelmesnek kell lenned annyira, hogy le tudd írni, hogy honnan szerezted az alapinformációid, és azokat az adatokat vagy elméleteket, amik a kutatásod v vizsgálatod alapját képezik. ez a szakirodalom. ennyi.


vagy ha az a baj, hogy abban nem vagy biztos, hogy hogyan végezd el ezt a vizsgálatod, akkor kérj a tanárodtól segítséget, ebben kérd ki a véleményét.


vagy egyszerűen változtass témát, ahhoz jogod van.

de más tanárt ne zaklass a problémáiddal, mert kb senkit nem érdekel, azért kaptál egy témavezetőt, hogy hozzá forduljál, ha elakadtál.

25. makaréna (válaszként erre: 23. - Pakung)
2014. okt. 13. 13:16
Én azért a könnyebb utat választottam ezeknél. Konkrétan a tanárt kerestem, akiről tudtam, hogy segít, vagy enged szabadon dolgozni, és csak utána pontosan a témát.
24. pakung (válaszként erre: 22. - Pakung)
2014. okt. 13. 12:42
nem karom hogy olyan legyen a levél mintha panaszkodnék a tanáromra , mert enm az a célom
23. pakung (válaszként erre: 21. - Makaréna)
2014. okt. 13. 12:42

Baszus van ember aki többet is ir , oK

én annyira utálom ezt

Biztosan ehhez is kell egy beállítottság , irigyellek

22. pakung
2014. okt. 13. 12:41

na itt a levél amit a felettesének írtam , ő a tagozatvezető és ugyanugy gyümölcs szakirányos , szerintetek ?

Tisztel dr. xy!


Tucsúszó kertészmérnök szakos hallgató vagyok , Gyümölcs szakirányos. Szakdolgozattémám témája , : Rezisztens almafajták eredési arányának vizsgálata M9 es alanyon.


A szakdolgozatom tartalomjegyzéke már összeállt és az alapjámn elindultam egy bizonyor irányba a dolgozat írásakor. A konzulens tanárom dr Y Z a legutóbbi konzultáción rámutatott hogy véleménye szerint rossz irányba haladok a dolgozattal , és egy olyan irányt mutatott amelyre helyileg nincs szakirodalom , de még interneten sem igazán foglalkoznak vele. Véleménye szerint az irodalmi résznél kizárólag az eredési aránnyra , és azt befolyásoló tényezőkre el (befolyásoló tényezőkre van faiskolai irodalmam) összpontosítsak , keressek korábbi kutatásokat ezzel kapcsolatban.

Tanácstalan vagyok , ilyen irányban a főiskolai könyvtárban egyeltalán nincs irodalom. Nem tudom ha a Corvinus könyvtárába keresnék talán lennének kutatási feljegyzések.

Bár akkor mindenképp ujra kellene kezdjem a dolgozatot és az irodalmi rész felkutatási sem élenne egyszerű feladat.


Tisztelt XY érdekel hogy önnek mi a véleménye az eddig megírt dolgozatom irányáról (csatolva) , vagy esetleg az irodalmi résznél fejtsem ki az eredési arányt befolyásoló tényezőket, boncoljam az oltás folyamatát helyes körülményeket stb. ? Vagy induljak el a tanárnő által javasolt vonalon ?


Véleménye számomra nagyon fontos válaszát előre is köszönöm ,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook