Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az ismerősöd rosszul bánik a gyerekeivel, jelentenéd a gyermekvédelemnek? fórum

Ha az ismerősöd rosszul bánik a gyerekeivel, jelentenéd a gyermekvédelemnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. jan. 15. 10:41
igen,mert a gyerekeket neznem.
2014. dec. 20. 02:16
valamit próbálnék csinálni
2014. dec. 20. 01:40
Természetesen.
98. krisszi77 (válaszként erre: 92. - Angelic smile)
2014. dec. 20. 01:16
Pont erre gondoltam én is.
2014. dec. 19. 22:39

Uhhh... :((

A hozzászólások se "gyengék"...:(

96. spinneli (válaszként erre: 44. - 1a49ae0064)
2014. nov. 5. 14:11

Mindenképpen jelezd a védőnőnek amit tapasztaltál, a magyar családvédelem, nem karhatalommal megy neki az anyukának, hanem megpróbál segíteni, az elsődleges cél mindig az, hogy a gyerekek a születési családjukban maradjanak, lehet tényleg pszichés eredetű a dolog, azon jó gyógyszerbeállítással lehet segíteni.


Ha nem együttműködő, és a gyerekek valóban bántalmazva vannak, akkor pedig megteszik a megfelelő lépéseket, mert benne vannak a rendszerben.

95. Érdekes73 (válaszként erre: 88. - 1a49ae0064)
2014. nov. 5. 14:11
Szerintem jelentsed a fenyegetéseket is. Nem miattad vitték el a gyerekeket hanem mert nyomós okuk volt rá. A "nagylány" is olyan kicsike még hogy nem tudja magát megvédeni sajnos :( Remélhetőleg jó helyre kerülnek a kicsik...
94. spinneli (válaszként erre: 25. - 408020f45e)
2014. nov. 5. 14:08
Persze ezen múlik,jézusom, hogy lehet ilyet mondani.
93. 4c1a787e8f (válaszként erre: 88. - 1a49ae0064)
2014. nov. 5. 14:03
Nagyon jól cselekedtél, tisztelet a bátorságodért. Jó lenne, ha több ilyen ember lenne az országban..
92. angelic smile (válaszként erre: 88. - 1a49ae0064)
2014. nov. 4. 19:30

Szegény kislány. :( A kicsi még talán fel sem fogja, de a nagyobbik... :((( Anyuka bele sem gondolt, hogy milyen sebeket ejthetett a kislány lelkén.

Nagyon elszomorító, hogy ilyen embereknek van gyerekük és hányan vannak, akik mindent megtennének egy kisbabáért, de nekik valami oknál fogva nem jön össze. :(

91. angelic smile (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 4. 19:28

Nem kötöttem beléd, rosszul érezted. Én arra céloztam, hogy nem volt elég, amiket anyácska írt arra, hogy elvigyék a gyerekeket?


Senki nem kételkedett a segítőkészségedben, csak a megfogalmazás volt humoros, ahogy sztároltad magad. :) Én jót nevettem az egészen és szerintem más is. :)

2014. nov. 4. 19:23
Én egyébként nem láttam a picit elhanyagoltnak, szóval nem tudom ezalatt mit értettek. Mert addig az estéig mindig tisztán láttam és lefogyva sem volt. Lehet hogy érzelmi elhanyagolásra gondoltak?
2014. nov. 4. 19:21

Még annyi, hogy a védőnővel beszéltem később az esetről. Ő kapcsolatban van a gyerekvédelemmel, de sokat nem mondhatott nekem. Annyit azért megtudtam, hogy a kicsi az utóbbi pár hétben nagyon el volt hanyagolva. A védőnő már egyébként sem látta őket 2,5 hónapja, mert hol ő volt szabin, hol az anyuka jelezte, hogy beteg a pici ,máskor viszi. Amikor pedig jelzésemre felkereste a családot, nem engedték be két alkalommal sem. Telefonon egyeztettek időpntot, de akkorra már ugye a gyerekek nem voltak az anyukával.

Ennyit tudok.

2014. nov. 4. 19:17

A nagyobbik lány vasárnap volt egy hete, hogy sírva átjött hozzánk, mert az anyukája kizárta a lakásból. És még megjegyezte, hogy megkönnyítené az életét, ha megdöglene. Szegény lány zokogott, remegett, úgy félt. Otthagytam a férjemmel, én meg átmentem az anyukához, hogy megnézzem mi a helyzet. Valami pasi volt nála, akit korábban nem is láttam, nem tűnt túl megnyerőnek, de ez egyéni vélemény. A kisbaba a járókában sírt, szegényke a háta közepéig összekakilta magát, de ez rajtam kívül senkit nem zavart.

Felajánlottam, hogy átviszem éjszakára a picit is, de kiabálva közölte, hogy ne avatkozzak a dolgába. Még hozzátette, hogy a nagylányt megtarthatom, neki nem kell.

A pasi kilökdösött az ajtón és ekkor döntöttem úgy, hogy jelzem az esetet a gyerekvédelmiseknek.

Ők végül rendőri segítséggel tudtak bejutni a még mindig síró babáért.

Az anyuka azóta fenyegetőzik, hogy megölet, ha nem kapja vissza a gyerekeket. Egyelőre ezzel nem foglalkozom, nem említem sehol, nehogy ebből baja lehessen a gerekvédelemnél. Elvileg van rá esély, hogy idővel visszaadják őket neki, de egyhamar nem valószínű.

Több részletet nem tudok. Minden esetre láttam pársor idegeneket nála, akik szerintem szociális munkások lehettek, vagy a gyerekvédelem. Akik ilyenkor vizsgálódnak, vagy nem tudom. Csak abban vagyok biztos, hogy a gyerekek miatt jöttek.

Több tényt nem tudok, csak a szomszédok pletykáit. De azok között vannak elég hajmeresztő hazugságok is, szóval azokra nem adok.

87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 86. - Angelic smile)
2014. nov. 4. 18:43

Ja, igyekszem.


De tényleg nem értem miért kötöttél bele abba, hogy megkérdeztem, hogy pontosan mi történt azóta, amióta nem írt. Hiszen legutóbb védőnőről irt, ami azért általában messze van attól, hogy elveszi a gyermekvédelem a gyereket... Sajnos sokszor messze.


A hsz-eim meg ott virítanak jó hosszan, ezekből látszik, hogy résztvettem a fórumban. De ha nem tettem volna, akkor is megkérdezhetném.

86. angelic smile (válaszként erre: 85. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 4. 13:25
:DDD Ne haragudj, de erre inkább már nem is reagálok: nemes és (főként!!!) nélkülözhetetlen! :DDDDDDD Ma formában vagy! :)
85. 4c1a787e8f (válaszként erre: 84. - Angelic smile)
2014. nov. 4. 13:09

Ha te olvastad, láthattad, hogy nemes és nélkülözhetetlen gondolataimmal több ízben is gazdagítottam a közösséget...


Éppen ezért érdekel, - kíváncsi vagyok - hogy mi történt konkrétan, ami miatt nem volt elég a védőnői figyelés, és hirtelen a gyermekvédelmet kellett értesíteni, akik léptek is..


Néha érdekel a gyerkmekvédelem lelki világa, mert mint máshol olvashattuk, évekig kínzott gyerekekhez hozzá se szólnak, máshol meg azonnal elveszik a gyereket. Nem állítom, hogy nem tették jól, csak azt gondolom, sokszor kétarcúak.

84. angelic smile (válaszként erre: 83. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 4. 12:59
Olvastad a fórumot?
83. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - 1a49ae0064)
2014. nov. 4. 12:52

Megosztod velünk amennyiben lehet, hogy mi volt?


Én nem utálkozni akarok a csajon, sajnálom, és remélem, helyrejön, és visszakapja még a gyereket.

De érdekel az eset.


Neked viszont tényleg ne legyen lelkifurdalásod, nagy dolgot mertél tenni. De azért biztos neked is fel kell ezt dolgozni, vigyázz magadra!

82. angelic smile (válaszként erre: 81. - 1a49ae0064)
2014. nov. 4. 11:51
Egy pillanatig se legyen lelkiismeretfurdalásod! AZok, amiket leírtál, ha már csak a fele igaz lenne, akkor is jobb a kislánynak ettől a nőtől minél messzebb.
2014. nov. 4. 11:28
A gyerekeket időközben elvették az anyától. Sajnos kénytelen voltam a gyermekvédelemhez fordulni :(
80. 4c1a787e8f (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. okt. 22. 10:50

Hámindenkiaszonta ja..


Az más kérdés, hogy mindemellett, pláne, aki volt egyedül gyerekekkel, meg van némi más gondja a pelenkázáson túl is, az azért meg is érti jórészt a nőt. De ettől még kell a segítségkérés és a jelzés pont a nagyobb bajok elkerülése miatt.


Jól tetted.


De még mindig ott az önkormányzat, ha nem történik érdemi lépés.

79. angelic smile (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. okt. 21. 20:57
De hiszen szinte mindannyian azt írtuk, hogy lépj az ügyben! Hidd el, jól tetted! :)
2014. okt. 21. 20:54

Meg lehet kövezni, de én szóltam a védőnőnek. Azt mondta, hogy majd jobban szemmel tartja a családot.

Azóta sokkal nyugodtabb vagyok. Az utóbbi időben állandóan aggódtam és folyton az járt a fejemben, hogy talán valami rosszabb történik, amíg töprengek, hogy mi legyen. Úgy érzem ez volt a helyes lépés.

2014. okt. 20. 19:56
76. angelic smile (válaszként erre: 67. - 1a49ae0064)
2014. okt. 18. 16:40
Beszéltél már ez ügyben az illetékes szervnél valakivel?
75. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - 1a49ae0064)
2014. okt. 18. 13:45
Jesszus. Én eleg szigoru anya vagyok De ez rettenet.. Ennek allat se való nemhogy gyerek. Nekem egy 5 eves es egy 1,5 evesem van. Ma kiboritott a kicsi aki egyebkent onveszelyes kolok. Osszetorte a zsemlemorzsas befottes uveget ezert racsaptam a seggere es bezartsm a szobajaba arra a kb 8 percre amig osszeszedem az uveg darabot es felporszivozom a morzsat. Ennyi még belefer szerintem. De ez már nagyon nem normalis!!
74. Shadow Angel (válaszként erre: 73. - Shadow Angel)
2014. okt. 15. 16:48
Bocsánat, Táblagép... Lehet, hogy hülyeséget...
2014. okt. 15. 16:47
LehLehet hohülyeséget kérdezek, de az óvoda nem kötelező?
2014. okt. 15. 16:32
Nekem úgy jött le, hogy ez a nő nem túl inteligens, és hogy totál ki van idegileg. Legalább a védőnőnek szólj, hogy sűrűbben nézzen rájuk, és segítsaz ismerősödnek, amiben tudsz! Remélem a védőnő intézkedik majd, és elirányítja pszichológushoz, és sikerül rávennie, hogy a nagyot oviba írassa! Ha nap közben egyedül lenne a kicsivel, tán csak megnyugodna, ha már dolgozni nem akar, bár biztos jót tenne neki a munka.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook