Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves gyereknek hogy nézzen ki egy napi étrendje? fórum

1 éves gyereknek hogy nézzen ki egy napi étrendje? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 14. 13:38
Ja elfelejtettem h gondolom azert kerdezgetjuk egymast h vajon megfeleloen fejlodik e a babank.nekem 2550 szuletett es most kb 9150 gramm egy evesen.
2014. okt. 14. 13:36

Arra figyelj, hogy finomított fehérlisztet ne kapjon, pláne nem naponta többször!

Hiszen a keksz= (rossz esetben cukros) fehérliszt, babapiskóta is, a kenyér is az, a péksütemények is azok és ne sűrítsd neki liszttel a főzelékeket! Azok csak üres kalóriák, nincs bennük semmi, ami építené a kis agyát, testét!


Bátran adj neki édesburgonyát, avokádót is! Teljes értékű, ízes táplálékok, szokták szeretni.

2014. okt. 14. 13:31

Sziasztok.nekem pont 1 eves a babam es en is kerestem ebben a temaban.most voltunk a vedononel statuszon aki megfelelonek talata az etrendet,ugyhogy leirom en is hatha segit:

Reggeli:anyatej

Tizorai:vmilyen kenyer(libazsir,lekvar,sajtkrem)ezt csak most kezdtuk mert bar 1 eves az elso fogai csak most jonnek,de aznegyesevel:)

Ebed:fozi husival

Uzsi:gyumi

Vacsi:anyatej

Plusz napkozbeni elalvashoz is kap neha cicit.miotahozzataplalom nehezen kakil ugyhogy probalom ugy csinalni hogyha pl banant kap ami fog aznap egyen pl szilvat is.ja es mivel anyatejes alig iszik vizet v teat ezert is kap meg cicit nspkozbe is.de hosiesen kuzdunk a csorospoharral,ugy latom mar neha iszik is belolle.

Remelem segitettem valakinek:)

20. anya4005 (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. okt. 13. 23:03

Nálunk a kicsim (2,5) nem volt hajlandó főzelékeket enni. De meg sem kóstolta. Aztán néhány hónapja elkezdte érdekelni a dolog,és nevetve,teli szájjal bírja mondani: Anya finom!!!

Szóval,még változhat a picid burgonya iránti ellenszenve! :-)

19. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2014. okt. 13. 22:30

Buri=burgonya, krumpli.

Akar sutve, akar pure, fozelek, sehogy sem kell neki ...

2014. okt. 13. 21:31
Az én drágám sem eszik sok tápszert.Sose ette meg azt a mennyiséget,mint más babák!120ml már nagyszerű :) Nemtom mért,de már nem idegeskedem emiatt.
2014. okt. 12. 21:07

Szia


Kisfiam 14 hónapos, így néz ki a napi menü:

ébredés után: 100-150ml tápszer, általában nem fogy el

reggeli, 8-9 között: valamilyen kenyér (vajas, májkrémes, tojáskrémes...) és némi zöldség. Felvágott és virsli ritkán.

tízórai: gyümölcs és/vagy joghurt

ebéd: levesből bőségesen, sűrűjét (már nem főzök neki külön) majd második, abból már kevesebb

uzsi: gyümölcs és/vagy jogghurt

vacsi: ugyanaz, mint ebéd, vagy pép, esetleg ritkán hideg élelem

lefekvéskor és éjjel 1x cici

2014. okt. 12. 07:25
En ugy tudom hogy 3 eves korig kell napi fel liternyi tejalapu taplalek (ez lehet joghurt, sajt, turmix, de tejbegriz is). Ezutan johet nalunk (egy picit kesobb) a reggeli, de nyilvan ez mar nem lesz mennyiseg, a lenyeg hogy szokja a rendszert :-)
2014. okt. 11. 23:25

Pont egy éves a fiam, nálunk a mai menü:

Reggeli: tej (tápszer 260 ml), vajas kenyér,

Tízórai: kekszes krémtúró

Ebéd: húsleves, sok zöldség, tészta, főtt hús,

Uzsonna: Sütőtök,

Vacsora: borsófőzelék, virsli, tej (tápszer 260 ml)


Napközben szokott még alváshoz tszert kapni, mert azon szeret/tud elaludni.

2014. okt. 11. 23:12
Süthetsz neki péksüteményt. Én is épp sajtos croissant sütök. Pont ideális reggeli.:) De lehet akár egy kis kiflit sütni vagy pogácsát.
2014. okt. 11. 23:09

Próbáld ki az édesburgonyát a picinél, szerintem csípni fogja.

De most itt a cékla szezon meg a sütőtök szezon, lehet neki rengeteg féle főzit csinálni.

Adhatsz neki májkrémes kenyeret, lekváros kenyeret, egyetek néha egy kis tojást. A fiam nagyon szerette a házi kolbászt már 1 évesen.

Süthetsz neki palacsintát, rágcsálni valót. csinálj neki krémtúrót, gyümölcs-zöldség turmixot.

12. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2014. okt. 11. 23:07
Mi az a buri?
2014. okt. 11. 23:03
Na, igenAmasik! Nalunk a buri pl.soha. Viszont a banannal minden csuszott: avokado-banan turmix, spenot-banan turmix, ezeket mind szereti.
10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2014. okt. 11. 23:01
Semmi csoki? Szegény gyerek!
9. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - 3d249bd49f)
2014. okt. 11. 23:00
Aza tablicsku akkor nem olyan nyero... Neem olyan volt, hgy mikortol,mit lehet es aszerint alakitottam az etrendjet. De vannak szakaszok,amikor a repa a nyero (pl) vmikor meg a karalabe. Nalunk (20 hos) mai napig nyero a ranotta, virsli, olyasmi kajak,ami en oromet leli, levesekbol a zoldseg-teszta, aztan fokozatosan, amiket eszunk. nalunk ami tilto listas: gomba, dio, csoki.
8. anya4005 (válaszként erre: 6. - 3d249bd49f)
2014. okt. 11. 22:57

Megvan!

Közben kerestem egy papírt,amire a kicsinek egy napi kajája volt felírva 13 hónaposan-doki miatt:

reggeli: tejpép

tízórai: reszelt alma-keksz

ebéd: sajtos-tejfölös csirkemell,párolt sárgarépa,rízs

uzsonna: banán,keksz

vacsora: krumplifőzelék-fasírt

kakaó:210ml tápszerből

2014. okt. 11. 22:53

Nekem 2,5 éves a kicsi,4 a nagy,de a mai napig kapják a tápszert vacsi után,lefekvés elött.

Amúgy úgy rémlik,azt ették,amit mi,mert 1 éves koruk körül hagytam abba az üveges kaját (addig szinte csak azt ettek).

2014. okt. 11. 22:49
Kiváncsi lennék hogy ti egy nap mit adtok neki enni!!Reggeli,tizórai,ebéd,uzsi és vacsi :)
5. 3d249bd49f (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2014. okt. 11. 22:47
Kaptam tőle egy táblázatot,amin rajta van egy heti menü.De semmi tápszer.Reggeli vacsi szalámi,zsömle,kenyér,vaj,lekvár.ebéd főtt kaja.Tizórai uzsonna gyümölcs.De az én gyerekem még nemigazán tudja megrágni a zsömit,meg még csak csipegeti ezeket a kajákat,annyit nem eszik belőllük,hogy jól is lakjon :)
2014. okt. 11. 22:46
Tápszert 3 éves koráig adhatod ha elfogadja. Egyébként néhány étel kivételével mindent ehet.
3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. okt. 11. 22:42
Ha tapszeres ,akkor nemtom 😊Vedono nem irt vmi tervet? Mire iranyul a kerdesed? Vitaminok vagy osszetetel? Stb.
2014. okt. 11. 22:30

Az biztos,hogy a tápszer mehet neki reggel-este!

A többire nem emlékszem...

2014. okt. 11. 22:13
Sziasztok.Ti mit adtok egy 1 éves gyereknek nap mint nap enni???Tápszert adhatom még azért neki reggel ,este?? Nálatok hogy telik egy nap??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook