Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen és mekkora összegű ellátásra számíthatok? fórum

Milyen és mekkora összegű ellátásra számíthatok? (tudásbázis kérdés)


6. tbt0801 (válaszként erre: 5. - Fiabesca)
2014. okt. 12. 06:22

Szia! Valószínűleg munkaviszonynak veszik így a 4 órás állás jövedelme lesz az alap.

Tanács: kezdj el 8 órás állást keresni s amint vége a sulinak állj munkába. Tudom a nyári szünet kimarad. S az év második felében már próbálkozhattok is. Így a 2015 lenne az alap amikor is van már viszonylag rendes fizud.

Mi is így terveztük s 4 év lett belőle :(

2014. okt. 11. 22:06
ha jól értelmeztem eddig a dolgokat, akkor elvileg a diplomás gyedre jogosult lennék, csak abban nem vagyok biztos, hogy a sima gyedre jogosult lennék-e? mert ha jól tudom az akkor jár, ha valaki a szülést megelőző 2 éven belül nem rendelkezik legalább 365 napi előzetes biztosítási idővel. csak abban nem vagyok biztos, hogy így, ha van bejelentett munkaviszonyom az iskola mellett, az hogy befolyásolja ezt a 365 napot (ebbe elvileg beleszámít 180 nap a jogviszony miatt)...remélem sikerült érthetően megfogalmazni a dolgot :)
2014. okt. 11. 21:50

TGYÁS:

[link]


GYED:

[link]

2014. okt. 11. 21:47
egyszeri anyasági, tgyás, gyed, gyes
2014. okt. 11. 21:40

Sziasztok!

Párommal lassan tervezgetjük a családalapìtást. Jövő nyáron végzek az egyetemen mesterszakon. Az iskola mellett szeptember óta van egy bejelentett 4 órás állásom, illetve idén volt már 3 hónap munkaviszonyom, szintén 4 órában. Tudnátok segíteni, hogy milyen juttatásokra számíthatnék, ha mondjuk az iskola befejezése után egy éven belül születik babánk?

2014. okt. 11. 21:36
Milyen és mekkora összegű ellátásra számíthatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook