Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vaterára hogyan kell szerkeszteni profilképet? fórum

Vaterára hogyan kell szerkeszteni profilképet? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. kristo_f (válaszként erre: 45. - Ficánka5)
2014. okt. 20. 13:52

Jó igazad van :)

Már nem emlékszem hogy nem lett háttere a vaskapunak

Mindensetre a Paintben van ilyesmi/hasonló funkció, ha ide nem is jó

2014. okt. 20. 13:21
Írok majd, picit elhavaztam :)
2014. okt. 18. 13:18
Drága Kristófom, igazam van, hogy igazam van! Igaz, azt a csodás kov.vas kaput nem kivágtad, hanem leszedted a hátterét, ami lássuk be majdnem egyenlő a kivágással, csak éppen nem esztétikus, meg még lehetne rajta szépíteni is. Tehát mégiscsak csináltál a beillesztett kép fehér hátterével valamit és nem semmitsem! Naaaaa! Ismerd már el, hogy öreganyádnak van igaza! Csak, hogy jó napom legyen!:)))
44. kristo_f (válaszként erre: 42. - Ficánka5)
2014. okt. 18. 12:30

Igazad is van meg nem is :)

Működik ha egy saját rajzbol másolsz vagy kivágsz és beillesztesz

Akkor jelenik meg az oldalsó menüben két kis ikon, hogy takarjon-e vagy nem a beszúrt kép


De teszek fel a képeim közé két képet hogy lásd, másképp is működik

43. Gordonka (válaszként erre: 40. - Ficánka5)
2014. okt. 18. 08:04
Nem, sok-sok giga szabad és éhes terület várná a telepítést :) ettől függetlenül próbálkozom mindennel amit eddig írtál, mert nagyon hasznosak!!!!!! Köszönöm :)
42. Ficánka5 (válaszként erre: 41. - Kristo_f)
2014. okt. 17. 20:17
Drága Kristófunk, az nagyon jó lenne, ha ez igaz lenne, mert azt jelentené, hogy nem kell tyarakodni a kivágással. Melyik paint csinálja ezt az attrakciót, elárulod? Már egy pár éve szerkesztek képeket, elég sok ksz-t ismerek, de ezzel a lehetőséggel még nem tanákkoztam. Na de tényleg, hagy okuljak már, segíts lécci...
41. kristo_f (válaszként erre: 36. - Ficánka5)
2014. okt. 17. 12:35
Paintben is van olyan funkció hogy a beszúrt kép takarja vagy ne az eredetit, akkor ezekben a jobbakban biztos van
40. Ficánka5 (válaszként erre: 39. - Gordonka)
2014. okt. 17. 06:25

Akkor nagyon valószínű, hogy kevés a hely hozzá a gépeden. Ebben az esetben használj online képszerkesztőt. De ezeknél is ez lenne a megoldás sorrendje:

kivágás - mentés a gépedre - új nyitás fehér lapként - objektumként a kivágottak ráhelyezése, igazítása, méretezése, - rétegek egyesítése, mentés


Sok sikert!!

39. Gordonka (válaszként erre: 38. - Ficánka5)
2014. okt. 16. 14:11
Köszönöm :) meg fogom próbálni, valamiért a Photoscap-ot az istennek nem akarja telepíteni. De újra és újra megpróbálom.
38. Ficánka5 (válaszként erre: 34. - Gordonka)
2014. okt. 15. 16:12

Ha a pixlr-rel körberajzoltad, körbevágtad, akkor máőr tudsz boldogulni a PhotoScappel.


Csinálsz egy alapot, utána erre, mint objektumot rárakod a körbevágott képet. Ha kell, a méretét a dőlésszögét tudod módosítani, több képet mellérakni!!

37. Ficánka5 (válaszként erre: 34. - Gordonka)
2014. okt. 15. 16:06

Ebben nem tudok segíteni, nem ismerem. A PhotoFiltre miért nem jó neked? Az origo szoftwerbázisáról le tudod tölteni magyar nyelven. Abban van olyan lehetőség, hogy átlátszó szín(bocs, de neked ez kell és nem fehér!!)


Ott csinálhatod, hogy a háttért ezzel a lehetőséggel leszeded , ha egyszínű, vagy egy szín különböző árnyalata. De ha ugyanez szín az alapképben is van, akkor már nem jó, mert azt is kiszedi.

36. Ficánka5 (válaszként erre: 35. - Kristo_f)
2014. okt. 15. 15:45
Bocs, de nem jó ötlet, mert ő több képet akar egymásra rakni, tehát a következő kép fehér háttere takarná az alap képet.
35. kristo_f (válaszként erre: 34. - Gordonka)
2014. okt. 15. 14:24
Mi lenne ha szenvedés helyett fehér hátérrel fotoznád a cuccokat?
2014. okt. 15. 10:10
Közben ezt elkezdtem használni: [link] sima lasszós körberajzolás, de aztán mivel a kép így keret nélkül marad, nem fér mellé másik kép...szóval se hátteret, se plusz képet nem tudok idetenni. Nem adom feeeel :)
33. Gordonka (válaszként erre: 32. - Ficánka5)
2014. okt. 15. 09:24
Köszi. A gimp-et egyszerűen nem engedi telepíteni, hiába próbálom, csak mappákat tölt le, és egyik sem indítja a programot...ez van... a fehérítés elengedhetetlen további képek beillesztéséhez. Szóval ez a két dolog érdekel, háttér fehérítése és beillesztés. De nagyon köszönöm, hogy írsz és segítesz :)
2014. okt. 13. 21:40
Ami linket először megadtál, azon semmi ilyen, hogy fehérítés nem volt. Te túl sokat szeretnél egyszerre. Az háttér nélküli kép(PNG, vagy GIF)ezzel a szerkesztővel nem készíthető, ahhoz a GIMp, vagy a PhotoFiltre kell, amihez segítség nélkül csak nagy gyakorlattal érdemes belefogni.Ebben segíteni nem tudok, annak ellenére, hogy én már csináltam ilyen képeket, de leírni nem tudnám hogyan kell. Próbálkozz a YT-n, hátha találsz róla oktató videót, de feltételezhetően angol nyelvű lesz csak.
31. Gordonka (válaszként erre: 30. - Ficánka5)
2014. okt. 13. 08:18
Szia, tegnap az összes ingyenes, letöltést nem igénylő képszerkesztőt végignéztem. Már ott nem boldogultam, hogy a termék mögötti részt teljesen kifehérítsem. Foltokban, maszatokkal tudtam csak eltávolítani a hátteret, rondább lett, mint az eredeti kép :) Az általad ajánlott letöltést igényel, de ha másképp nem megy, letöltöm :) Viszont arra van-e ötleted, hogy lehet teljesen sterilre fehéríteni a hátteret. A varázsbot szerűséggel nem sikerült... Köszönöm!!!
2014. okt. 12. 10:55

A 4.sz. hszben, Neked címezve megírtam, de legyen itt is: a PhotoSpace-t ajánlom és erre a célra az elegendő is, de számtalan más is létezik.


Feltöltöd az alapképet, utána az objektumoknál a fotókat választod, abból kiválasztod, feltöltöd azt a képet, amit az alapra akarsz helyezni. Amikor felhozza, a méretét, elhelyezését, dőlésszögét a kurzorral tudod variálni. Amikor kedvedre való, egy kattintás a kereten kívül és a keret eltűnik. Erre akár mikor vissza mehetsz, ha a ráhelyezett képre rakod a kurzort. Így bármennyi képet ráhelyezhetsz az alapra, azokat egymás alá, fölé helyezheted, amíg a rétegeket nem egyesíted. De ha már egyesítetted és mégis akarsz javítani, akkor a vissza gombbal megteheted.

2014. okt. 11. 21:06
Sajnos semmi köze a javított topiccímnek ahhoz, amire a kérdés irányul. Profi, azaz tökéletes képeket szeretnék, nem profilképet...a profi annyit tesz, eladhatóvá, csábítóvá tenni a terméket, lentebb megírtam, mivel nem boldogulok. Örömmel venném a javaslatokat.
28. kristo_f (válaszként erre: 27. - Gordonka)
2014. okt. 11. 20:39

Képekkel jellemzően nem kell mást csinálni mint kivágni a fölös részeket és kicsinyiteni, de más funkciók is vanak, mint kép élesités fényviszonyok alakitása stb.

XnView-t használok

27. Gordonka (válaszként erre: 26. - Ficánka5)
2014. okt. 11. 20:33

Értelek. Melyik magyar nyelvű képszerkesztőt ajánlod?

Egyébként nem azt várom, hogy a kezdetektől segítsen valaki, én is használgatom a képszerkesztőket, nagyjából 8 éve vaterázom. De arra még ez idő alatt sem jöttem rá (csekély értelmű lévén e területen), hogy kell arra a képre, amit eladásra kínálok, további képeket varázsolni, beszúrni. Erre keresek választ, nem képszerkesztői alaptanfolyamot szeretnék itt elvárni :)

26. Ficánka5 (válaszként erre: 24. - Gordonka)
2014. okt. 11. 19:23
Ezt ne várd, hogy bárki a hoxán keresztül megtanít képet szerkeszteni. Én megírtam a képszerkesztőket. bármelyiket letöltheted, ingyenes, magyar nyelvű, van súgója. Tedd meg az első lépéseket, más is így kezdte.Próbálgasd, hidd el fog menni. Ha én képes voltam vén fejjel, minden segítség nélkül megtanulni, akkor te is képes vagy rá, csak kezdj hozzá!!
25. horex (válaszként erre: 6. - Highlander73)
2014. okt. 11. 18:44

Úgy csinálják hogy a leirást html-ben adják meg és linkelik a képeket egy másik oldalrol, jellemzően a képfeltöltésröl

Ha egy termék leirását elkezded, választhatsz hogy html vagy sima txt formátumban irod meg, de most már galériát is bérelhetsz + pénzért/ha jól tudom/

2014. okt. 11. 16:20
Továbbra is várom a tanácsokat, hogy akár lépésről-lépésre, vagy legalább nagy vonalakban hogy kell készíteni olyan képeket, ahol a termék mellett szerepelnek kedvcsinálónak más ruhadarabok, kiegészítők. Lenti linken látható, mire gondolok. Ha tudnám, mit kell a képkészítőkkel csinálni, nem kérném itt a segítséget :) köszönöm!
23. Highlander73 (válaszként erre: 22. - Martamay)
2014. okt. 11. 11:24
Köszi Brigi! :)
22. martamay (válaszként erre: 3. - Highlander73)
2014. okt. 11. 11:03

Gabi, en azt tudom, majd leirom neked.

En is szoktam ugy hirdetni, csak ahhoz windowsos gep kell, nekem MacBook van tudod es arrol nem megy. Marci gepet kell elkernem ehhez, azert nem szoktam surun alkalmazni...

Ha tisztulnak a dolgok nalunk, leirom, puszi

2014. okt. 11. 10:25
Köszi :)
2014. okt. 11. 10:19
19. Highlander73 (válaszként erre: 18. - Gordonka)
2014. okt. 11. 10:17

Azért egyértelmű a katalóguskép,mert mellette ott a többi kiegészítő,ami nem képezi az aukció részét.

De ahogy előttem írták:képszerkesztő program.

Pl.:windows van a gépeden?Akkor paintben szerkesztheted.

Ha nincs,akkor több olyan oldal van még amit erre használhatsz-párat fel is soroltak-de persze meg kell ezt is tanulni,mert nem 5 perc.

18. Gordonka (válaszként erre: 16. - Highlander73)
2014. okt. 11. 10:12

Rengeteg használt ruha van fent így :

[link]

nem katalóguskép, mivel mind használt ruha, hanem jól megszerkesztett kép, és pont ez az, ami érdekel, hogyan lehet hasonlót készítenem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook