Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Most operálták a cicámat, és nem bírja a gallért. Mit tegyek?! fórum

Most operálták a cicámat, és nem bírja a gallért. Mit tegyek?! (tudásbázis kérdés)


26. 94cdcf3375 (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2014. okt. 15. 19:30

Sajna az enyém úgy volt, hogy már este olyan virgonc volt, mint egy ördög, nem tudtam lefogni se. Olyan volt, mintha mi se történt volna vele.

De most minden rendben van. Kicsit őrült, igyekszik bepótolni az időt, amit a szobai lebzseléssel elvesztegetett, de remélem majd lenyugszik. Egyik nap már azért kapta vissza a gallért, mert annyira nem bírtam vele, és még a fenekére is rá kellett kicsit vernem. Akkor fogta magát, eldőlt és aludt 3 órát egyfolytában.

25. emagdi (válaszként erre: 24. - 94cdcf3375)
2014. okt. 15. 18:38

igen, igazad van, lehet, hogy könnyebben beletörődik a puha gallérba, mint a keménybe.


viszont az azért jó, ha nem ugrál, mert attól nyílhat fel igazán a seb (kiszakadnak a varratok könnyen egy nagyobb ugrásnál). ezt csak azért írom, hogy figyeljen erre oda mindenki, akinek a macskáján esetleg friss seb van.

24. 94cdcf3375 (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2014. okt. 15. 18:35

Utálja, persze. De azért egy idő után egy részük beletörődik a sorsába, és elvan benne (a kemény gallérban).

De ha puha lenne, szerintem közel nem lenne ennyi bánatoss cica és gazdi.

Nem kopogna minden lépten-nyomon a kis sündörgő a nyakbavalójával -felverve mindenkit a házban-, hanem suhanna- halkan lopakodna ahogy ehy macsekhoz illik. Nem akadna fenn minden kiszögellésen, és ajtófélfán, és nem esne vissza féluton arról a heylről ahova eddig játszi könnyedséggel felugrott.

Szóval ha kell (márpedig én azt tapasztalom hogy kell), akkor legyen a puha gallér. Mint a modern gipsz a törött lábakon.

23. emagdi (válaszként erre: 21. - Grizus)
2014. okt. 15. 18:26

szerintem BÁRMIT adsz a macskára, az utálni fogja.

itt nem azzal van a gond, hogy a gallér kemény, hanem hogy bármi rajta van a nyakán-fején.

22. 94cdcf3375 (válaszként erre: 21. - Grizus)
2014. okt. 15. 18:03

Aranyos kis ruci, de azt a hatalmas vágást ami a cica hasán van, szerintem simán elérheti.

Kisebb vágásnál biztos hogy jó! Majdcsak egyszer eljutunk odáig, hogy nálunk is használják. Szerintem sok gazdi fizetne többet ha kell, csak ilyen gallért kapjon a macsek.

21. grizus
2014. okt. 12. 00:21

Vannak puha műanyaggallérok is, nemcsak durva, kemény.

[link]

20. emagdi
2014. okt. 10. 21:58

elvileg jó lenne rajta hagyni a gallért. ha nagy a hiszti, akkor nappalra vedd le, és figyeld, hogy ne nyalogassa a varratokat.

az első 2-3 nap kritikus csak, utána már nem fog szétnyílni a seb, ha kiszed egy-két öltést, akkor sem.

ja, és ugrálni se hagyd, mert attól is szétszakadhat a varrat!

2014. okt. 10. 21:22
Gyogyulast a cicusnak, esetleg nem lehetne vmi kezes labast ra adni? ami takarja a mutott reszt de nem zereg mint a galler? Nekunk anno semmi nem volt rajta mutet utan, csak kellett figyelni, hogy ne nyalja :) Valahogy epp otthon volt mindenki es megoldottuk a 24oras felugyeletet . Szeritnem amilyen kis felos a mienk, ketsegbe esett volna a gallertol :)
2014. okt. 10. 20:26

Most épen tombol a kislány, mint amikor még nem volt műtve, éppen úgy. Csak zörög, kopog a fránya gallér.

Majd ha leoltom a villanyt, azt hiszem el fog nyugodni.

De marad a gallér, nem kockáztatok semmit.


Így igaz valóban, képesek kinyalni is a varratot a helyéről. Én azt hisem csak pár napról lesz szó amit el kell viselnie. Na, és nekem is persze, mert ő az én kiskincsem:(

17. kriszta773 (válaszként erre: 16. - Elbb)
2014. okt. 10. 19:43

jó, de azért józan paraszti ésszel belátható, hogy egy éjszaka nem a világ, és persze hogy zajong és ütközik egy gallérral :)

az ember nem szereti látni, hogy az állatkája szenved, de igazából ebben túlzásokba esünk, mert egy gallér viselete pár napig nem kínszenvedés :) ennél sokkal fájdalmasabb és rosszabb állapotokat is elviselnek az állatok, és a gazdáknak is el kéne ilyen egyszerűt, mert ez nem állatkínzás, hanem az egészsége és az egészsége megmaradása miatt kell :)


szomszédunk gyönyörű cicusa így halt meg egy fertőzésben, pedig fiatal és egészséges macsek volt :( én ha kis esély lenne csak a bajra, akkor sem kockáztatnék, mert egy gallér nem a világvége :)

16. elbb (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2014. okt. 10. 19:24

Hamar megnyugszik? :)


Egy teljes éjjelen keresztül követtem mindenhova. Egyszer beszorult a textil kuckójába, azt ollóval vágtam le róla, minden helyre bemászott, azt sem tudta mi a franc van vele. Olyan keservesen nyávogott, hogy a szívem szakadt meg tőle. A csúcs az volt, hogy az almos tálcába nem tudott felmászni, na akkor vetettem ennek véget.

Mikor levettem, akkor kb egy órán keresztül nyalogatta magát, majd szó szerint beájult a fáradtságtól és aludt egyhuzamban 10 órát. Azóta is ha arra az éjszakára gondolok, a szívem is összefacsarodik.


Tudom, hogy te az észérvek mellett vagy, meg is értelek, nem ellened van a véleményem.

:)

2014. okt. 10. 19:20

Köszönöm a válaszaitoka, mindegyik hasznos volt!

Azt hiszem az lesz, hogy még úgy két napig rajta lesz a gallér (merthogy nem tudom figyelni), aztán majd figyelem és mellette leszek egész nap. Én is abba bízom, hogy csak pillanatnyilag elvislehetetlen neki, és tényleg, lehet hogy nekem rosszabb mint neki:)

Aztán majd ha csak nyalogatja finoman, akkor rendben lesz minden.


Mégegyszer köszi mindenkinek.

(most megyünk, és megpróbálunk aludni mindketten.)

14. kriszta773 (válaszként erre: 9. - 94cdcf3375)
2014. okt. 10. 19:15
bocsi, hogy más vélemény ellen beszélek, de le ne vedd róla a gallért, legfeljebb akkor, ha egy másodpercre sem mész tőle távol és végig figyeled, hogy ne nyúljon a sebhez. nyalogatással is simán ki tudják szedni a varratot, és ne azért legyen esetleg nagy baj, mert egy-két napot nem bírtatok ki gallérral. meglátod, hamar megnyugszik :)
13. elbb
2014. okt. 10. 19:14
Mikor az én cicámat ivartalanították, egy teljes éjjel nem aludtunk a gallér miatt, annyira nem viselte jól. Másnap levettem róla, figyeltem hogy ne tépje a varratot, az hogy nyalogatta, nem volt gond. Szépen rendbe jött neki így is a seb.
12. kriszta773 (válaszként erre: 10. - 94cdcf3375)
2014. okt. 10. 19:12

szerintem te rosszabbul viseled, mint ő :) egy darabig meg vannak zavarodna, mindennek nekimennek, és próbálják levenni, aztán megszokják és boldogulnak gallérral is. nem lesz rajta sokáig, és ettől nem szenved fizikailag, csak furcsa neki :)

kitartás, az a lényeg, hogy ne tudja piszkálni a sebét és ne kelljen újra műteni, vagy szövődményeket kezelni :) egy kis kellemetlenség belefér ebbe mindkettőtöknek

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - 94cdcf3375)
2014. okt. 10. 19:08
Nem. Nyalta csak
10. 94cdcf3375 (válaszként erre: 7. - Marjann)
2014. okt. 10. 19:07

Olyan szegényke, mintha porszívózna. Lóg a kis feje a padlóig, mintha azt bámulná ezerrel. Megszakad a szívem.

De most lassan abban bízom,hogy pár napig kibírja, aztán gyorsan gyógyul a sebe (pici seb, max 3cm. De a varrat ott van, 2 vagy 3 csomócska).

9. 94cdcf3375 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2014. okt. 10. 19:05
És mi történt? Nembántották a varratot?
8. 94cdcf3375 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. okt. 10. 19:04

Azért mert annyira tiltakozik és ordít, hogy képtelenség ráadni. Én is legszívesebben figyelném egész nap, de most éppen úgy jött ki, hogy alig leszek itthon.

Az előző cicám aranyos volt, hozzá se nyúlt a varrathoz.

2014. okt. 10. 19:01

Fiú vagy lány cica? Én nem is értem, az enyémnek nem kellett gallér. Illetve kellett, de nem az ivartalanítás miatt, az a seb nem is látszott, csak épp egyszerre amputálták egy ujját is :( Amikor rajta volt a gallér, akkor szó szerint lógatta az orrát, nézni is rossz volt. Mondjuk reggelre rájött, hogy gallérban is tudja rágni az ujjacskája helyét, szóval nem volt rajta sokáig :D

Egyébként megértelek, de ha nincs már megoldás, akkor sajnos el kell viselnie a parabolát pár napig :(

2014. okt. 10. 19:01
Nálam egyik állaton sem volt soha gallér....
5. andi6020 (válaszként erre: 2. - 94cdcf3375)
2014. okt. 10. 19:01

Vedd le, és figyeld.

Ne rágja, cibálja a varratokat.

Ha nyalja, az még oké.

Miért nem tudod a ruhát ráadni?

2014. okt. 10. 19:01
Nehogy levedd róla, bárhogy sajnálod!! Kitéphet egy varratot magából. Idő kérdése és majd megszokja, hiszen az a gallér olyan finom!! nem véletlen nyalogatja!!:DD
2014. okt. 10. 18:52
A cicám rettentő élénk, virgonc lenne most is, mert a farkával játszik, és nem tudom mit tegyek, hogy ne szenvedjen attól, hogy mindenbe beleütközik, és nem tud semmit csinálni, csak a gallért nyalogatja és mossa a teste helyett.
2014. okt. 10. 18:50

Ma délben ivartalanították a cicámat Gallért kapott, de nem bírja elviselni. Játszana, de nem tud, nagyon szenved. Kézből etetem, mert nagyon éhes (már egy napja nem evett), itatom, de borzasztó hogy mit kínlódik.

Az orvos ajánlott egy megoldást: zokniból készült cicaruhát kéne rá adni.

Hallottatok már ilyenről?


Én délután megcsináltam (kivágtam a lábacskáinak és a farkának a lyukat a zoknin), de nem tudom ráadni annyira miákol. Az orvos azt mondta hohgy nem a fájdalomtól nyávog ennyire, hanem mert... csak.


Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

2014. okt. 10. 18:46
Most operálták a cicámat, és nem bírja a gallért. Mit tegyek?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook