Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa évek óta nem jön a gyerekért... fórum

Ha az apa évek óta nem jön a gyerekért... (beszélgetős fórum)


1 2
50. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - Zsuzska1425)
2014. okt. 29. 22:28
Ha megtalálod másold be.
49. Zsuzska1425 (válaszként erre: 48. - Érdekes73)
2014. okt. 29. 22:24

ne haragudj,te most hova is akarsz kilyukadni pontosan?nem kell elhinni amit írok,de azért az túlzás,hogy azt feltételezd,hogy nem vagyok szimpatikus a bírónak és ezért szivat....hallottál már arról,hogy mindent felvesznek magnetofonra,mert abból készül a jegyzőkönyv?szerinted egy bíró azt mond amit akar?

jóó ég!nem értelek!

de amúgy nem lenne egyszerűbb ha rákeresnél neten,mithogy még a kákán is csomót keresel???

2014. okt. 27. 17:52
Lehet hogy nem tetszettél a bíróságon a nőnek és szivatott egy kicsit :( Ez nem info szerintem csak rémhír.Találkoztam bíróságon már én is utálatos bírónővel :(
47. Zsuzska1425 (válaszként erre: 44. - Érdekes73)
2014. okt. 25. 23:58

igen,valóban sok a behajthatatlan gyt,de ez nem zárja ki azt,hogy az anyát felelősségre vonhatják,ha annyiba hagyja

azt nem mondtam,h nincs leírva,csak azt hogy én honnan kaptam az infot....

szerintem érdemes utánajárni....én elhittem....

2014. okt. 23. 16:16
Biològiai apa.Tevékenysége itt be is fejezôdött.
45. Érdekes73 (válaszként erre: 44. - Érdekes73)
2014. okt. 23. 16:05
jav. nem találom
44. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Zsuzska1425)
2014. okt. 23. 16:02

Akkor nincs leírva sehol... Elég szomorú hogy a bíróságon ahelyett hogy segítenének még h.ülyeségekkel is riogatnak :(

Tudod kibicnek semmi se drága. Régebben volt fenn a neten de már találom dr. Krejniker Miklósnak ( végrehajtói kamara vezetője) egy írása a témába ahol leírta hogy milyen rengeteg behajthatatlan gyt van az országba. Ő tényleg tudja mert volt körzetbe is...

43. Zsuzska1425 (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2014. okt. 23. 11:14

hogy hol van leírva azt nem tudom,de konkrétan mikor a bíróságra mentem ,hogy mit tehetnék még,és közölték,h végrehajtás,majd feljelentés,akkor mondtam,hogy én nem akaromezt a procedúrát havi 10-15 ezr ft-ért,és ott mondta a hölgy,hogy nem mondhatok le erről,mert a a fiamé,és nekem kötelességem védeni az érdekeit,mert akár bajom is lehet belőle,ha beletörődök

biztos nem viccnek szánta...

42. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Zsuzska1425)
2014. okt. 22. 09:50
Ez hol van leírva ?
41. Zsuzska1425 (válaszként erre: 40. - Érdekes73)
2014. okt. 22. 09:48

nem azért bűntetnek,mert gyenge a rendszer,hanem azért,ha beletörődsz,h nem fizet,és nem jársz utána

én már fel is jelentettem nemfizetés miatt....

de sajnos egyet értek,valóban csak az fizet,aki akar....

40. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Zsuzska1425)
2014. okt. 14. 23:10

Mit jelent a rosszul járhat egy behajthatatlan gyt-nél ? Az anyát megbüntethetik azért mert egyszerűen gyengék a törvények és a végrehajtás ?

Vagy azért mert rosszul választott/ rossz lóra tett ? Ahogy én látom-tapasztalom csak az fizet Mo-on gyt-t aki akar. Aki nem akar könnyedén némi trükközéssel megússza :(

2014. okt. 14. 23:06
Sajnos ha vki ki akarja játszani a rendszert könnyedén megteheti...
38. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Zsenike)
2014. okt. 14. 23:05
Szomorú :(
2014. okt. 14. 19:04
Én is ebben a cipőben járok,azzal a különbséggel,hogy "apuka"6 éve nem nézz rá a gyerekeire. (19 és 8 éves)Ami a legszebb,hogy egy kerületben lakunk.Eddig úgy hozta a sors,hogy még nem találkoztunk véletlenül sem vele az utcán.Gyerektartást sem fizet.Bíróság engem kötelezett 5 millió Ft kifizetésére,őt pedig tartásdíj fizetésére.Én eleget tettem (banki kölcsön 25 évre)Ő nem. Végrehajtáson gyámügyön és a rendőrségi feljelentésen is túl vagyok ,de nem történik az ég világon semmi.Ebben az országban nekem ne mondja senki,hogy a gyerek az első.A hatóságok nem segítenek.Az állam által megelőlegezett gyerektartást sem adta meg a gyámügy.Sem a bíróság,sem a rendőrség nem csinál semmit. Így szeretünk Magyarország...:(
36. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. okt. 14. 11:59

Sajnos nagyon hasonló cipőben járunk,annyi különbséggel,hogy nekem egy 5 éves fiam van az exemtől.

2 dolgot mondanék

1.ha ráhagyod,hogy nem fizet tartásdíjat,rosszul járhatsz,mert az új törvények szerint te nem mondhatsz le arról,ami a gyerekeknek jár (pont ezért én már rendőrségen is feljelentettem)

2.menj be a legközelebbi gyámhivatalba,és kérdezd meg a nagyszülők jogait,én úgy tudom,hogy igényt tarthat láthatásra (én tuti nem vinném,hanem inkább magamhoz hívnám őket,mert már nem vagy köteles vinni a gyerekeket,mint régen,csak a láthatást kell biztosítani

Ja és a gyyámügyön jelezheted,hogy mióta nem keresik a kicsiket,mert így ideiglenesen korlátozzák a jogaikat

35. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - Dina2)
2014. okt. 12. 19:50
Találj ki nekik jó programokat ( kirándulás , közös játék nem kell hogy költséges legyen)és nem lesz téma.A nagyi ha akarna megmozdulna az unokáiért.
34. Dina2 (válaszként erre: 31. - Érdekes73)
2014. okt. 12. 18:20
szívem szerint nem foglalkoznék vele/velük, de a fiam szeretne menni a nagyihoz...
33. Dina2 (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2014. okt. 12. 18:19
ért a teleofnhoz... volt olyan hogy alkalomadtán 25-30 sms-t kaptam tőle naponta, akár éjfélkor is ha olyan volt a hangulata.
32. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Dina2)
2014. okt. 12. 16:03

Hogy írtál a nagymamának? Sms-ben? E-mailben? Levélben?

Mennyi idős a nagymama? Ért ahhoz, hogy megfelelően megnyissa az üzenetedet, ill. tudjon rá válaszolni?

Csak azért kérdezem, mert az én anyukám ugyan telefonálni tud mobilon, de sms-t olvasni, írni pl. már nem.

31. Érdekes73 (válaszként erre: 30. - Dina2)
2014. okt. 11. 20:23
Ne foglalkozz a nagyival. Amúgy meg szerintem ilyen biológiai apánál csak örülj ha eltűnik a ködbe...A gyerekek érdekét az ilyen kapcsolattartás nem szolgálja :(
30. Dina2
2014. okt. 11. 07:41

csak infóképpen: tegnap próbálkozam egy köztes megoldással. írtam a nagyamamának, hogy mehetnek a gyerekek szombat délutánra. ő egész hétvégére kérte ugyan de úgy éreztem talán ez a középút jó kezdet lehet mindenki számára.

nos, a kedves mam válaszra sem méltatott...kétszer is rákérdeztem, hogy megfelel-e így, ellenkező esetben más megoldást kell találjak, mert szombat délután dolgozom, de semmi reakció.

29. kriszta773 (válaszként erre: 27. - Dina2)
2014. okt. 10. 15:28
éppen ezért nem értem a nagy dilemmádat, mert nem szívesen engednéd el a nagyihoz meg amúgy sem, hát akkor ne engedd. ez nem egy láthatás, amire "kötelező" elengedned a gyerekeidet. én elengedném őket, ha a gyerekeim szeretnének menni, vagy láthatási időben engedném őket úgy, hogy az apjuk jön értük
28. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. okt. 10. 15:19
egy bizonyos kor felett a gyerek is dönt,persze az elmaradt gyerektartást is behajtható gondolom én,ha el tudod tartani az apja nélkül akkor hagyni kell..de ezt csak te tudhatod
27. Dina2 (válaszként erre: 25. - Kriszta773)
2014. okt. 10. 12:06
de nem az apjuk jön.
26. Dina2 (válaszként erre: 22. - Zséka198)
2014. okt. 10. 12:04
mint mondtam, a fiam a mamához menne, az apához nem-mivel ezt tudom, feltételezhető, hogy megkérdeztem. de a rossz tapasztalatok alapján nem vagyok benne biztos, hogy jót teszek vele, ha elengedem, tekintettel arra, hogy ott az apja is, és a már lentebb említettek miatt is.
25. kriszta773 (válaszként erre: 15. - Dina2)
2014. okt. 10. 12:03
ha az apjuk jön el értük láthatásra, akkor úgyis elviheti őket az anyjához. ilyen egyszerű. annyira nem nagyok még, hogy önállóan mászkáljanak a nagyihoz, nem? :)
24. Zséka198 (válaszként erre: 23. - Dina2)
2014. okt. 10. 11:58
Akkor pláne örülök, hogy azt írtam, kérdezd meg a gyerekeket:) Remélem, ezzel segíthettem valamit:)
23. Dina2 (válaszként erre: 20. - Zséka198)
2014. okt. 10. 11:54
a fórumot azzal a céllal indítottam, hogy véleményeket kérjek, mert egyértelmű hogy kétségben vagyok abban a tekintetben, hogy mi lenne a helyes. gondolom mások meglátnak olyan dolgokat ebben a helyzetben, amiket én elfogultságomban nem veszek észre, és talán egy okosabb megoldást fogok találni, hgy ne sérüljön, illetve kevésbé serüljön mindenki aki ennek részese.
22. Zséka198 (válaszként erre: 21. - Gkreka)
2014. okt. 10. 11:41

Bocsánat:( Nem általánosításnak szántam.

Síkra pedig kizárólag a GYEREKEK jogaiért szállnék:) Ezért írtam mindjárt, hogy őket kell elsősorban megkérdezni..

21. gkreka (válaszként erre: 20. - Zséka198)
2014. okt. 10. 11:23

Kár általánosítanod!

Annak ellenére nem utálom a férfiakat, hogy elváltam. Sőt!


És mielőtt síkra szállnál adott apuka jogaiért - amit senki sem vont kétségbe -, a kezdő hozzászólásból kiderült, hogy másfél éve nem kíváncsi a gyerekekre, most sem ő, hanem az édesanyja kezdeményezte a gyerekek látogatását.


Azzal a mondatoddal viszont maximálisan egyetértek, hogy a vélt vagy valós sérelmeink hozadékát nem zúdíthatjuk az utódainkra. Válás után is szülőpárként kell együtt működnünk a gyerekek érdekében!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook