Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárhol szülhetünk? fórum

Bárhol szülhetünk? (tudásbázis kérdés)


11. siba22 (válaszként erre: 10. - Mamika2)
2014. okt. 13. 08:09
Nincs mit :)
2014. okt. 12. 22:07
Köszönöm szépen! :-)
2014. okt. 12. 10:03
Én Csévharaszton élek és januárban szülök.A területileg illetékes kórház a Ceglédi,ahol még végső esetben sem mennék.Ha nincs benne a kis-könyvedben az a kórház ahová jársz terhes gondozásra és esetleg mentővel mentek akkor kizárólag csak a területileg illetéksebe vihetnek.Még 10 hetesen kérdeztem rá a dokinál és ő mondta,hogy ennek mindenképpen benne kell lennie.Én a Honvédba járok és benne is van.Ha nincs akkor oda mehettek ahová tartoztok a mentővel.Ha ti mentek autóval akkor azt sajna nem tudom hogyan kell.De ez a legújabb infó amit tudok.
2014. okt. 11. 20:38
Köszönöm a gyors válaszokat! :-)
7. nefaria (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2014. okt. 10. 13:07
Szerintem akkoriban volt az, hogy csak oda mehetsz, ahová tartozol, amikor a vizitdíj bevezetése- előkészítése ment. Egy XIV. kerületi barátnőm most szült a Jánosban, nem volt választott orvosa, kérdeztem, is hogy hogy van akkor ez. Azt mondta, hogy bemegy oszt kész. Megszülesztették :)
6. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - 6b006fc769)
2014. okt. 10. 12:48
de ez 2008-as cikk, nem tudom, mi változott azóta
2014. okt. 10. 12:47

Nem tudom, hogy mennyit változott az évek alatt a dolog, én úgy emlékezetem, hogy a kórházválasztás az fizetős történet. Találtam is egy cikket ezzel kapcsolatban, a lényege itt van: "


Ha a beteg nem a beutalón feltüntetett, vagy területileg illetékes egészségügyi fekvőbeteg intézményben kívánja igénybe venni a szükséges kezelést, megteheti, az orvosválasztás joga itt is megilleti a beteget. Ebben az esetben azonban vagy magasabb összegű napidíjat kell fizetnie, vagy pedig akár a kezelés teljes költségét állnia kell. A betegek szabad intézményválasztásának azonban létezik egy további feltéte. A kórházak és a szakrendelések ugyanis csak abban az esetben fogadhatnak területi illetékességükön kívüli beteget, ha ez nem veszélyezteti feladataik ellátását, azaz van annyi kapacitásuk, hogy mind a hozzájuk beutalt betegeket, mind az illetékességi területükön kívülről érkező betegeket ellássák."


Részletek: [link]

2014. okt. 10. 12:06
Köszönöm!
2014. okt. 10. 11:42
Tudtommal igen. Bárhol szülhetsz.
2014. okt. 9. 22:07

Sziasztok!

Gyömrői vagyok, 23 hetes kismama és felkerült a kérdés bennem, hogy ha nincs fogadott orvosom a Flór Ferenc kórházban, akkor szülhetek e egyáltalán ott? Ha valaki tud segíteni azt Megköszönöm!

2014. okt. 9. 22:01
Bárhol szülhetünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook