Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyara - Babatervezés fórum

2015 nyara - Babatervezés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
11147. zsanci79 (válaszként erre: 11145. - Bibi22.)
2016. máj. 4. 12:40

Én már nem tudok kiigazodni az orvosokon, komolyan mondom.

Nekem is mondta ezt a láncszerű bizbaszt, és mutatta is. Az előző doki meg azt mondta, nagyon szép mindenem, semmi kóros....

A mensim, stb. rendbe van, hormonjaimra azt mondta teljesen rendbe vannak, pedig ott is láthatta, hogy romlott az LH FSH aránya. 10-8 durván, és 7,2-6,8 volt.

Szóval tényleg mindenre azt mondta hogy jó, még az alacsony ösztrogénre is, és a 21,9-es progira is hogy tök jó, szóval nem értem, na.... és tényleg nagyon alaposnak tűnt, majdnem fél órát bent voltam nála, még soha életemben nem töltöttem ennyi időt egy vizsgálaton.


Hiába akarok én utána járni, mindenki lepattint, és ezt már elég nehezen viselem el, ezért nincs kedvem semmibe se belekezdeni.


Ahány orvoshoz mész bakker annyi félét mond.


Egyébként a 14 mm-re én mondtam hogy rossz, mert múltkor 17 mm volt ugyanezen a napon, és ebből indultam ki.


Te (ti) hogy vagytok?

11146. nefaria (válaszként erre: 11144. - Zsanci79)
2016. máj. 4. 09:46

Nem vagyok annyira otthon a témában (sőt) de asszem ha túl sok tüsző érik meg, abból lesz a ciszta nem?


A korotokra ezért kérdeztem rá ... hogy mennyi időtök van. Én tényleg legalább időpontot kérnék a meddőségibe, elmennék egy konzira, aztán még mindig visszakozhattok. De - és nem bántásból mondom - az idő telik, az inszem időbe kerül, minél több idő telik el, annál rosszabbak az esélyek (mármint általánosságban).


Miért nem akar inszemet? Ha nem akar, persze nem kell erőltetni. Szerintem - nyilván jó lenne veszekedés nélkül - de beszélgessetek még erről sokat. Meg hogy (és megint bocsibocsibocsi) akar-e, mennyire akar valóban saját gyerkőcöt.

11145. Bibi22. (válaszként erre: 11144. - Zsanci79)
2016. máj. 4. 09:32

A doki mondta, hogy a 14mm-es tüszö nem jo?

Nekem a 10.napon volt 10mm es megis lett baba. Szerintem az nagyon jo meret.

Pco-nal nagyobb az LH, mint az FSH, de ezt 3-4 tunetbol mondjak ki, hogy valaki az. A petefeszekben sok kis apro tüszö van, ami nem tudott megerni/kiszabadulni es ott ragadtak, lancszeru format öltenek.

Valamint jellemzoi koze tartozik mèg a tulsuly, pattanasos bör, zsiros haj, rendszertelen menstruacio, ovulacio nelkuli ciklusok stb.

En azert jartam ennek utanna, mert en is azt hittem, hogy pcos vagyok vagyis szerintem lehetett ra hajlamom. LH7, FSH 6.3 lett es erre kaptam Inofolicot, mert az helyrebilleni ezt az aranyt es nekem beis allt a ciklus 28-29 napra.

Valamint nekem nem voltak cisztaim, mikor neztek, mondjuk ezek allitolag jonnek, mennek, de valaki ciszta nelkul is lehet pcos.

Ha gondolod az Inofolicot kiprobalhatod, ez javitja önmagaban is a petesejtek minoseget :)

Orulok, hogy negbeszeltetek vegul paroddal es ne gondolj mindenfele rosszra, tuti sikerulni fog :). Szurkolok nagyon nektek 🍀💞

11144. zsanci79 (válaszként erre: 11143. - Nefaria)
2016. máj. 4. 08:23

37 és 39.

Tegnap jól összevesztünk, mert szerintem elég szarul érintette, hogy a doki azt mondta nála van a gond. És igazából ez elég sz@rul esett nekem is, hiszen én tényleg mindent megtettem, de sajnos egy doki se szeretné felturbósítani a petéimet.... :(

Kijelentette, hogy inszemet se akar, pedig eddig csak arról volt szó, hogy nem lombikozunk.

Szóval, nem éreztem jól magam.

Abban igaza van, hogy átlag középmezőnyben szerepel, és a mennyisége pedig 2x akkora mint a minimum kell, hogy legyen.

Reggelre megbékéltünk, mindenki aludt (is :D) rá egyet, és abban egyeztünk meg, hogy jövő hét csütörtökre kér időpontot új vizsgálatra, és konzira is, majd utána megbeszéljük az eredmények tükrében, hogy mi legyen (Nagyon bízom benne, hogy majd 3 hónapos vitaminozás eredményes lesz)

Ha tényleg jobb lesz, és a doki is azt mondja, hogy ez az érték jó, akkor viszont visszamegyek a dokihoz, hogy akkor legyen closty.


Egyébként annyit hozzátennék még a vizsgálathoz, hogy a doki sok kis tüszőt látott, egy volt domináns 14 mm, ami sajnos nem olyan jó a 11. napon, és azt mondta lehet PCO-s vagyok, de hát ez most divat betegség, és más doki biztos azt mondaná, hogy az, de szerinte nem. Mégis ő hozta fel, nem értem....

De hát nincs semmi PCO-ra jellemző tünetem, és soha egy nőgyogyi se mondta. Tetejébe a PCO az ciszta, nem sok kis tüsző, nem?


Bocs, hogy hosszú lettem, mostanában úgysem fog semmi történni velünk :)


Mindenkinek hajrá! Neked is nefaria! :)

11143. nefaria (válaszként erre: 11142. - Zsanci79)
2016. máj. 3. 18:06

Ti hány évesek vagytok amúgy?

Szerintem legalább kérjetek időpontot. Úgyis sok időre előre adnak gondolom. Addig meg még bármi lehet ;) És addig át is tudjátok beszélni a dolgokat.

11142. zsanci79
2016. máj. 3. 17:34

Meg alszok ra, parommal meg nem beszeltuk meg.

Nyilvan ott ujra kezdodne minden vizsgalat elolrol plusz kotelezo petevezeto atjarhatosagi vizsgalat is. Meg sokan vannak, meg nyar lesz, nyaralas, szabi, stb., ugyhogy a nyar kilove, aztan meg mar semmi humorom az egeszhez...

Nyilvan ha nem hozom szoba a parom vizsgalatat akkor siman ad...

De a parom eredmenye azert nem olyan rossz.

Szoval most ugy gondolom egy kis pihenore megyek 😊

11141. nefaria (válaszként erre: 11139. - Zsanci79)
2016. máj. 3. 16:44

Az mindenképp jó, hogy nem húzza az idődet - a te penzedert. Ha belegondolsz nem?


És akkor mentek meddosegibe? A párod mit szólt?

2016. máj. 3. 16:33
Örülök hogy szimpi volt a doki.sajnálom viszont hogy nem ugy alakultak a dolgok.És most hogyan tovább?
11139. zsanci79 (válaszként erre: 11138. - Nefaria)
2016. máj. 3. 15:53

Azert mert nekem mar volt ket spontan terhessegem mastol, neki meg meg nincs gyereke es szerinte keves a 25% jol mozgo, 9%-os morfologiaval. Mivel a mennyisege tok jo ezert inszemre biztos jo, akkor meg ugyis stimulalnak, menjunk meddossegi kozpontba... ahhh, kesz vagyok.

De amugy tenyleg szimpi doki 😊

11138. nefaria (válaszként erre: 11137. - Zsanci79)
2016. máj. 3. 15:46

Hát ehhez nem értek sajnos :( akkor szerinte a párodban van a bibi? Vagy miért felesleges a closty, nem segítene a helyzeten?


Igen, endo szakvizsgaja van ugyan, de belekontarkodni nem szokott az ő dolgokba.

11137. zsanci79
2016. máj. 3. 15:41

Nefaria koszonom a dokid, roppant szimpatikus.

A helyzet viszont az, hogy nem ad clostyt mert szerinte tok rendbe van mindenem, a progim is teljesen jo, hulyeseget beszeltek, hogy nem jo a 21,9 mert 15- tol mar tok jo.

Az anti tpo-val keressek fel egy belgyogyaszt.

Szerinte folosleges engem stimulalni, menjunk inszemre, mert szerinte a parom ertekei arra tokeletesen megfelelnek.

Szoval elegem van, en mar nem megyek tobb dokihoz.

11136. nefaria (válaszként erre: 11135. - Moncsicsa)
2016. máj. 3. 11:43

Nekem amúgy is rosszak a vénáim, és nálunk 3 pontos a vv. A 3 vérvétel 6 szúrásból lett meg, és asszem ebből 5 ugyanabba a vénába ment, a többi használhatatlan volt :(


Hát, az attól függ, hogy hogy alakul - de 99 % hogy császár akkor is ha beindul. Én nem bánom, nem szeretek kockáztatni, bár a lányomnál még nagyon akartam szülni, ő csaszis lett, most meg már csak azt akarom hogy épségben és egészségesen kikerüljön az albérletéből <3

11135. Moncsicsa (válaszként erre: 11134. - Nefaria)
2016. máj. 3. 11:31

Köszi a segítséget, akkor valamelyik nap leszaladok, és megcsináltatom a TSH, T4-et, hajnalba pedig előtte bekapom a gyógyszert.


Igen, most lesz majd a cukorterhelés, de nekem volt egy szeptemberben, akkor nem volt vészes, azon kívül, hogy el akartam ájulni az elején... 😀 Remélem most nem fogok. Szerintem akkor is csak azért lettem rosszul, mert sokat babrált a kanüllel, én meg persze végignéztem... Remélem, hogy nekem sem lesz gond a laborommal.


Ha 18.-a előtt indul a szülés, akkor sima szülés lesz? Hűűű... 15 nap, az úgy elrepül, mint a pinty!

11134. nefaria (válaszként erre: 11133. - Moncsicsa)
2016. máj. 3. 08:49

Hahó!


Ez eléggé vitatott a "netes szakirodalomban", az okosok azt mondják nem szabad bevenni.

Szerintem ez hülyeség, nekem a dokim is azt mondta hogy be kell. Meg ha belegondolsz

1. azt nézik, hogy gyógyszer mellett hogy állnak a hormonjaid, tehát ez is arra mutat h be kell venni

2. amúgy is ha emelsz, csökkentesz az is kb 2-3 hét míg átmegy a szervezeteden, tehát egy kimaradás nem is látszik

3 a tájékoztatón is az van, hogy ha elfelejtesz egyet-kettőt bevenni, az nem gond, csak hosszabb ideig (1-2 hétig) már nem szabad kihagyni.


Úgyhogy én ezek alapján azt a nézetet fogadtam el, hogy be kell venni ugyanúgy vv előtt (de én nem hiszek egy csonmó netes baromságban, pl. a hashimotot a glutén okozza és társai)


A terhességi laborokra nem hat ki, hiszen ott nem néznek ilyen értékeket. Juj, akkor most lesz neked a cukorterhelés, ugye? Nekem az nagyon rossz élmény volt, tisztára fájt a fejem végig tőle. De szerencsére jó lett :) Most is a 36. hetes laboron tök jó lett a cukrom, sőt, alacsony. Nemtom hogy csinálom :) De örülök h ezzel legalább nem kell foglalkozni.


Hát, 15 napon van :D Ha nem indul, akkor 18-án lesz a császár. a készültség mondjuk 90 %-os :) Fáradt vagyok már nagyon. De a héten befejezek mindent, az a tervem, és jövő héttől megy a láblógatás ezerrel :)

11133. Moncsicsa
2016. máj. 3. 07:42

Nefaria, itt vagy? 😘 Letelt a 6 hetem a gyógyszer elkezdése óta, lassacskán megyek a kontroll vérvételre. Azt tudom, hogy enni, inni, tejeskávézni, bármit lehet előtte, de ugye reggel szedem a gyógyszert, az nem baj a vérvétel előtt? Vagy úgy kell menni, hogy aznap reggel ne vegyem be? Ezt se tudom, mert a háziorvos nem mondta. 😀

És 19.-én megyek a nagy laborra, a 24. hetire, ott befolyásol valamit a gyógyszer?

Köszi a segítséget! ❤


Te hogy vagy? Beszéltél a dokival császár ügyben, mikor lesz? Hogy állsz a két aktával? Vásárlás, utolsó simítások? 😘

2016. máj. 3. 00:53
Szorítok holnap,majd írj hogy mi volt ☺
11131. zsanci79 (válaszként erre: 11128. - Fülimüli84)
2016. máj. 2. 22:24

Ja ertem. Sajnalom, a baratnomnek is hpv-je volt, nagyon megszenvedett vele...


Remeljuk jol jon a besegites😉

En holnap 3-ra megyek.

2016. máj. 2. 21:06
Hánykor mész holnap?
2016. máj. 2. 21:06
Ebben maradtunk.
2016. máj. 2. 21:05
Nekem volt 2006ban mészályműtétem mert hpv virusom volt.azt mondta bár jó a rákszűrésem azért később nézünk egy hpv tesztet.lehet a mészálytól is barnázás pl. De ettől a 2 gyógyszertől reméljük elmúlik plussz besegítünk kicsit a dolgoknak 😉
11127. zsanci79 (válaszként erre: 11126. - Fülimüli84)
2016. máj. 2. 20:19

Szia fuli!

A magas progi kontra hosszu barnazasra mit mondott?

Mi az a zitazonium? Nem hallottam meg.

Holnap en is megyek, remelem en is kapok clostyt.

2016. máj. 2. 19:12
Megjöttem dokitól csajok.Párom is elmegy vizsgálatra.Én meg kaptam receptre clostybegitet és zitazoniumot mensi 3ik napjátol kell szednem őket.a clostit a 7ik napig a zitazoniumot a 11-12ig aztán peteérésfigyelő ultrahang.
11125. Moncsicsa (válaszként erre: 11122. - Maku2434)
2016. máj. 2. 08:11

Nagyon sajnálom Maku... 😢 Nagyon bíztam benne, hogy a tavasz meghozza a várva várt csíkokat.

Néztem, ez a 9. hónapotok volt talán, hogy próbálkoztok... Jó döntés, hogy elkezded a kivizsgálást, így hamarabb válasz jöhet, hogy miért is várat ennyit magára a Csoda.

2016. máj. 1. 16:12
Ohh 😯 sajnálom maku.bíztam benne hogy bibi után tejössz aztán szép sorrban mind. ☺ nah de akkor keress egy jó dokit aztán majd az megmondja mi van,remélhetőleg csak kucsit várat magára ☺
11123. zsanci79 (válaszként erre: 11122. - Maku2434)
2016. máj. 1. 15:56

Sajnalom maku😯

Akkor dokira fel!

11122. maku2434
2016. máj. 1. 14:13

Lányok..nem hiaba görcsöltem..megjött 😔

Eljott az ido,amikor is el fogok menni orvoshoz 😐

11121. zsanci79
2016. máj. 1. 13:35

Draga maku!

Holnap mindenkepp tesztelj, az mar megmondja tutit.

Ne ragodj ezen.

Nekem is kozvetlen pozi teszt utan voltak mensis gorcseim, nagyon megijedtem , de mondta doki hogy nyugi, a meh kezd felkeszulni, verrel telik me, nő, stb.,ugyhogy NO PARA!!!!!!!

Drukkolok!!!!😙

11120. Kira2015 (válaszként erre: 11117. - Maku2434)
2016. máj. 1. 13:15

Szia Maku!

nekem még a 6.-7. Héten is voltak nagyon erős mensi görcseim,ilyesztően nagyok..... szerintem tesztelj minnél előbb, és remélhetőleg pozi és akkor kezdj el minnél elöbb magnéziumot szedni a görcsökre!!!!szorítok neked nagyon!!!!

11119. maku2434 (válaszként erre: 11118. - Fülimüli84)
2016. máj. 1. 12:40
Köszi Fülimüli!de én nagyon parázok..mar most egyfolytában azt erzem hogy most tuti megjott..alig merek wcre is elmenni..ha lenne itthon tesztem akkor lehet ellőném de nincs 😀 a gyomrom is olyan furi..ugy keltem fel h milyen ehes vagyok..aztan mikor befejeztem a reggelit, rajottem h nem is esett olyan jol..itthon is takaritani kellene,de egyszeruen ragad le a szemem..
2016. máj. 1. 11:37
De izgulok maku 😅 Nagyon drukkolok 🍀🍀🍀🍀
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook