Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyara - Babatervezés fórum

2015 nyara - Babatervezés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
11177. 6496c360f6 (válaszként erre: 11176. - Zsanci79)
2016. máj. 7. 11:31
Lehet, hogy igazad van, az tuti, hogy a 17hetesen benézte már csak a fogantatás miatt is(10nappal később) meg a gép is 15hét6napot írt. Nem is értettem, na mind1. Hülyék ezek, többet nem hagyom, hogy rámijesszenek. Sajnálom, hogy veled is szórakoztak -.-"
11176. zsanci79 (válaszként erre: 11175. - 6496c360f6)
2016. máj. 7. 11:11

Szia. Nem az uh gepek tevednek, hanem a mertei alapjan "lovik be" a dokik, hogy mekkora a baba.

Tehat lehetsz te 20 hetes, ha a meretei alapjan 18 hetesnek nez ki.

Nyilvan vannak korszeru gepek es korszerutlenebb gepek, ez teny, de az uh eredmenye nagy mertekben, sot sztem teljes mertekben az orvos tudasatol, tapasztalatatol fugg.

Nekem is egy masik doki a 32 heten vizfejuseget diagnosztizalt, a barom, de kov heten tok sokszor megnezett a sajat dokim es semmit nem latott. Sot elkuldtek genetikai uh-ra es ott megkerdeztek mi a francnak vagyunk ott?

11175. 6496c360f6 (válaszként erre: 11174. - Uadrienke)
2016. máj. 7. 11:02
Szia! Én szerdán voltam a másodikon ami elvileg a húsz hetes.Három hete voltam 17 hetes a dokim szerint mikor nála jártam. Erre most azt mondták, hogy a 18.hétben vagyok. Mondanom sem kell, hogy egyből pánik, a gyerek retardált stb bőgés meg minden ami kell. Aztán ahogy megnéztem a méreteket meg a fogantatást, nem az uccsó menzeszt teljesen jók voltak az értékek. Ezek meg bepánikoltattak. Szóval ne vegyetek semmit készpénznek mert az uh gépek amugy is tévedhetnek meg ahány doki annyi féle érték. Nővéremnek a 12.héten down kórosnak mondtak a gyerekét, még a vérvételből is az jött ki. Magzatvizet nem vettek, mert ő nem akarta. A kissrác most hetedikes és kitűnő tanuló... Soha ne essetek kétségbe! Minden rendben lesz :) Nekem a 12.hét után elmúlt a rosszullét. Kitartást nektek :))
11174. uadrienke
2016. máj. 7. 09:58
Sziasztok.rég voltam erre gondoltam bejelentkezek.látom azóta lett még pár anyuci ennek örülök és gratula nekik.nálam minden rendben van leszámítva a hányásokat.ma beléptünk a 12hétbe és jövő héten csütörtökön megyünk a genetikai kimbinált tesztre,nagyon várom.kitartást mindenkinek és drukkolok!
11173. Moncsicsa (válaszként erre: 11171. - Nefaria)
2016. máj. 6. 20:41

Köszi, hogy írtál Nefaria! 😘 Megpróbálom akkor ahogy a doktornő mondta, aztán meglátjuk hogy alakulnak 6 hét múlva az értékek.


Te hogy vagy? 😊

11172. 6496c360f6
2016. máj. 6. 19:36
sziasztok kismamik! :) Van itt olyan aki Szegeden fog szülni vagy szült már? Mi szeptemberre várjuk a babókát. Kislány *.*
11171. nefaria (válaszként erre: 11170. - Moncsicsa)
2016. máj. 6. 19:28

Ugyanilyen lett a legutóbbi leletem, és nekem is levette 150rol 125re. Én a t4 miatt nem követtem hanem 137,5-et szedek (100+25+12,5 az ötvenet felezem plusz negyedelem).


Nem mertem teljesen vissza venni mert a t4 béka segge. Ha megszulok 12 nap mulva leveszem 125re és 4 hét u után labor.


Szoval nem tudok értelmes tanácsot adni :( szerintem a tsh nem veszesen alacsony, van ahol 0,4 az alsó határ. A t4 es t3 viszont alulmukszis. De én ugye nem vagyok orvos :( nekem azt tanacsolta egy hozzaerto csajszi h ne csökkentsek, de azt meg nem mertem így ez lett a "kompromisszumom"

11170. Moncsicsa
2016. máj. 6. 17:26

Nefaria! 😘 PM gurum, itt vagy? 😄


Megvannak az eredményeim:

TSH 0,43 mIU/l Ref. 0,55-4,78

T4 14,09 pmol/l Ref. 11,5-22,7

T3 4,29 pmol/l Ref. 3,5-6,5


Szóval... Doktornő levette az L-Thyroxint úgy, hogy szerdán és szombaton szedjek egészet (50 mikrogramm), a többi napokon felet (25 mikrogramm).

Mert hogy a T4-nek még mindig magasabbnak kellene lennie, viszont most a TSH lett alacsony.


Mit gondolsz?

11169. zsanci79 (válaszként erre: 11168. - Orad86)
2016. máj. 6. 13:53

Hát ez szupi! Hogy elment az idő! :)

Pár hét múlva tudhatod már, nekem 16 hetesen derült ki :)

11168. orad86
2016. máj. 6. 12:39
Ma volt a genetikai UH. 13. hét, pontosan 12+6 A babu tökéletes!!! Ott vettem csak észre, hogy mennyire izgulok. Hatalmas kő esett le a szívemről.... volt vérvétel is, az eredmény jövő héten lesz, de ilyen szuper ultrahanggal csak jó lesz. :) Sajnos nem tudjuk még a nemèt, ès most egy darabig nem lesz UH. De a legfontosabbat tudjuk.
11167. orad86 (válaszként erre: 11166. - Zsanci79)
2016. máj. 6. 12:35
Mi aznap voltunk, délelőtt együtt, amikor este mosolygott. Másnap is együtt voltunk, akkor este már nem mosolygott. Szerintem a mosoly jelzi, hogy MOST :) drukkolok!
11166. zsanci79
2016. máj. 6. 10:45

Tájékoztatásul közlöm (ha még valakit érdekelnek a baromságaim :D), hogy reggel mosolygott a teszt, s tán egy ici-picit erősebb lett valóban a csík, a másikon érdemi változást nem láttam. Jó ez a cb! Tehát nem volt még ovu.

Remélem estére negatív lesz, és akkor talán pont időbe leszünk.

Nem szoktam méhszájvizsgálatot végezni, de most olyan fönt van, hogy konkrétan nem érek fel odáig. Mind-mind jó jel, nagyon bízom a fura tünetek ellenére is a tornába is:)

11165. Forevernow15 (válaszként erre: 11162. - Fülimüli84)
2016. máj. 6. 08:05
Huu az tényleg nagyon rossz lehetett :( nekem régebben gyakran voltak pánikrohamaim,főleg éjszaka de nappal is előfordult.. akkor olyan érzésem volt hogy van valaki a házban akit nem ismerek de "tudtam" hogy rosszat akar..persze sose volt ott senki de az ájulásig fel tudtam hergelni magam. Aztán mi óta stabilabb lett a kapcsolatom a párommal az óta szerencsére majdnem teljesen tünetmentes vagyok :) mostanában meg sokszor álmodok rosszakat, de nem túl jó időszakunk van úgyhogy lehet hogy ez az oka..
11164. zsanci79
2016. máj. 5. 20:42

Jaj csajok tiszta ciki vagyok, de szerintetek mi van?

Most lh teszteztem,mondom ez lehet pozitív is, így megcsinaltam a cb-t is, hogy az a tuti. De nem mosolygott. Kivettem az érzékelőt belőle, és nem tudtam melyik a teszt és melyik a controll csík, mert egyforma....

Szóval nem értem, múlt hónapban ilyenre mosolygott.

De ha reálisan nézem még lehetetlen ovu, mert ha 1-2 mm-t nő naponta, akkor még csak max 18 mm lehet és az kevés.

Viszont csak 1 óra telt el nem ivással tesztelés előtt....

Ma nem merek akciózni. Reggel csinálok megegyet, kíváncsi vagyok milyen lesz. Ha halványabb a csík, akkor pedig megvolt az ovu hajnalba. Lehet ezért fájt ennyire ma a hasam? De most még tornazok egyet.

11163. zsanci79 (válaszként erre: 11162. - Fülimüli84)
2016. máj. 5. 20:30

Uhhh ez azért nagyon durva. Én remalmom hogy lezuhan mellettem egy repülőgép. Havi 1-2szer biztos álmodom.

Így repülőre se merek ülni, a párom ki is van akadva hogy csak a balatonig jutunk :-D

11162. Fülimüli84 (válaszként erre: 11159. - Forevernow15)
2016. máj. 5. 19:37
Az álmok érdekesek tudnak lenni.De gondold el mikor nem álom zavar meg.Én multhétvégén szombaton hajnal 2:20kor arra ébredtem hogy valaki figyel.aztán egész héten hajnal 2-3 között mindig megébredtem.hala isten a héten ez elmult.már nem kelek fel ☺ de mit ne mondjak ijesztő érzés volt
2016. máj. 5. 18:56
Ki tudja lehet hogy pont ezzel csusztunk le régebben.lehet hogy ennyin múlt.Jó ez csak egy ötlet volt.Most is volt nyák már hétfőn meg hasszurka is de látod aztán csak tegnap lett pozi az ovu teszt tehát ma ovulálok.most ha hétfőre időzítettünk volna lehet lecsusztunk volna.Így bebiztosítottuk magunkat tegnap meg holnap együttlét és akkor jók is vagyunk 😂😂 biztos ami biztos ebben a honapban is megadtuk az esélyt.aztán ha mégse akkor ugyis elkezdem a clostit szedni.☺
11160. Fülimüli84 (válaszként erre: 11155. - Zsanci79)
2016. máj. 5. 18:51
Zsanci én múlthónapban is megfigyeltem hogy a nyák és a hasszurka nem ovu napján van hanem előtte 1 vagy 2 nappal.most is volt nyák hasszurka de az ovu teszt csak tegnap lett pozitív.Úgyhogy rájöttem arra hogy régebben amikor nem ovu teszteztem akkor tévesen időzítettünk.mert a nyák és hasszurka kor voltunk együtt mert azthittem akkor van ovu erre csak rá 1 2 napra.
2016. máj. 5. 17:30
Lányok én megkergülök.. Azt álmodtam hogy egy totyogós baba ugrál (igen ugrál) a hátamon és majd megőrültem annyira fájt de nem tudtam leszedni magamról, mondjuk nem is próbálkoztam túlzottan. Erre reggel úgy ébredtem mint akit agyonvertek és az óta alig bírok mozogni annyira fáj a hátam. Érdekes...
11158. zsanci79 (válaszként erre: 11157. - Fülemüle1984)
2016. máj. 5. 14:19

Köszi, hogy írtál!


Alapvetően torna után tele vagyok energiával.

Én a 18 gyakorlatot csinálom egy héten 2x, és Timi adott még plusz feladatokat ovura, amit 2 naponta reggel kell csinálni.

Nem bonyolult csinálnom a tornát, jó hogy voltam betanításon. Az oktató is teljesen más zenéket adott, megszerkesztve a tornára. Minden gyakorlat egy zene, és a gyakorlatok alatt lehalkul a zene, ha váltani kell lábat, stb., így nem kell számolgatni, csak a dolgozó zónára koncentrálni :)


Engem kifejezetten ez érdekel, hogy mióta másfél hete csinálom (betartva mindent tényleg),érzem ott lent mindenem. Nem tudom máshogy kifejezni magam. Lehet belső izomláz (mondjuk nemhiszem hogy van ilyen :D) Még a combomba is kisugárzik esténként, de az biztosan izomláz.


Ma kifejezetten érzem a hasam, mint ahogy írtam is. A 13. napon vagyok, és a nagy tornám hétfőn volt, ma lesz a következő. Olyan mintha meg akarna jönni, vagy mintha a mensim első napján lennék. Pedig peteérés még nem lehet az UH-ból kiindulva, majd csak hétvégén.


Ha megteszed hogy ezt a kérdést is felteszed neki, akkor azt nagyon megköszönném. :)

Tehát normális e, hogy a most kezdett avivázás görcsölés szerű tüneteket okoz, szinte folyamatosan, ovu előtt meg nagyon.


Neked milyen kérdéseid merültek fel ha szabad kérdezni? Technikai jellegű, vagy más?

11157. Fülemüle1984 (válaszként erre: 11156. - Zsanci79)
2016. máj. 5. 13:58

Helloka!


Itt vagyok. Nekem a torna vége fele és utána szokott görcsölgetni a hasam. Amióta csinálom nekem is többször van ovus-nyákom. Szerintem ez jó, de pont ma fogok írni az Aviva oktatómnak, mert nekem is van pár kérdésem. Ha valamit még szeretnél tudni, megkérdezhetem neked :)


Én sok pozitív hatást érzek, amióta csinálom a tornát, és nem csak testileg...Valahogy lelkileg is jobban vagyok, és pozitívan várom a csodát, hiszek a torna erejében. Én heti kétszer csinálom végig a teljes 18 gyakorlatot, és a többi napon pedig 3-3 percig a 4es és 6os gyakorlatot, mert azok vannak kimondottan petevezeték elzáródásra.


Egyébként én nem kimondottan az Aviva zenéjére tornázom, hanem bedugom az mp3-omat és egy lassabb jógazenére tornázom, mert igy nem kell a zenére koncentrálom, hanem csak magamra és a "Dolgozó Zónámra" :)


Te hogy érzed magad?

11156. zsanci79
2016. máj. 5. 12:18

Képzeljétek, egész nap görcsölgetek, olyan mindjárt megjön érzés, vagy ovus fájdalom. Nem tudom, ez a tornától van-e, és jó vagy rossz? Nagyon kellemetlen, mindíg fel kell állnom sétálni. Kezdek félni, hogy nem inkább kárt okozok ezzel a tornával.


Fülemüle, ha erre jársz, beszámolnál a te tapasztalataidról? Neked nem volt ilyen?

11155. zsanci79 (válaszként erre: 11154. - Fülimüli84)
2016. máj. 5. 09:32

Hát én hiába terveztem hogy e hónapba mi is a pozi teszt után leszünk együtt reggel, de megint hétvégére fog esni számításaim szerint, így megint a pozi estén tudunk csak együtt lenni :(

Mondjuk ma már van tojcsis nyákom, nem is értem, hogy miért nem ovukor van ez?

2016. máj. 4. 20:31
Hát már csak az a kérdés holnap lesz e 😂😂 De mivel elvannak 1 napig a katonák sztem holnap még ott lesznek 😂😂 Milyen vicces hogy tudok ilyennek is örülni hogy pozitiv lett az ovu teszt.De ez most feldobta a hangulatom. ☺
11153. zsanci79 (válaszként erre: 11152. - Fülimüli84)
2016. máj. 4. 19:26

Hajra!!! 🍀

Te is ugy mint a kismamik? Ma vagy holnap?😊

2016. máj. 4. 19:10
Pozitív az ovu teszt 🍀☺ és tényleg jó ez a teszt.nekem ez bevállt.most is számoltam kb mikor lenne es tenyleg működik ☺
2016. máj. 4. 15:25
Zsanci- tiszteletem a párodnak hogy amiken átment (amit meg lehet erteni) még vállalkozik egy ujjab kivizsgálásra. Az én párommal nagy nehezen eljutottunk arra hogy legalább elmegy kivizsgálásra de jelenleg azt mondja ha nala rossz őnem fog gyogyszert szedni.😰 ugyhogy bizom benne hogy nala nem lesz gond 🍀🍀 nehez tema ez. A férfiaknak is vannak erzesei es neha bonyolultabb a felfogásuk a dolgokhoz mint nekünk nöknek 😅😅 mindenesetre ha megjön elkezdem szedni a clostyt. A zitazonium pedig elővigyázatosságból irta fel a hpv gyanu miatt.azt néztem azért artani nem art mert nem szteroid alapu gyogyszer. De bizom a dokimban ő tudja. Pont most váltottam ki a clostyt és azon röhögtünk hogy 5 napog kell szednem napi 1 szemmel és 3 dobozt kaptam a receptért ami 30 db 😮 ami ha jol számolom 6 havi adag.remélem nem lesz ennyire szükség.
11150. nefaria (válaszként erre: 11145. - Bibi22.)
2016. máj. 4. 14:18
Nem minden betegségre jön ki mindenkinek minden tünet. Ott a húgom pl, szintén Hashimotós, és jóóóóó ha 50 kiló vaságyastól. Pedig ugye elhízás, fogyni nem tudás ....
11149. nefaria (válaszként erre: 11148. - Zsanci79)
2016. máj. 4. 14:15

Hát igen, így megértem, hisz ő már tudja, mibe kellene belefogni. Akkor tényleg nincs sok időtök. Viszont lehet, hogy akkor meg pont ezért kellene előrelépni, mert október pikkpkakk itt van. Bár Moncsiéknál is ha jól emlékszem, az volt hogy max áprilisig próbálkoznak, és ugye decemberben (?) lett pozi a teszt :) Nehéz döntés az biztos.


Annyi azonban tuti, hogy "okoskodhatunk" mi itt mindenféle számokkal meg elemzésekkel, az orvoslás nem csak erről szól, nem véletlenül tanulják gyakorolják évekig, évtizedekig. Persze, felszedünk ezt-azt a nyűgjeink során (mint én pl a pajzsmirigyre, más az IRre vagy netán a meddőségi kezelésre) de azért még mindig náluk, az orvosoknál van a "teljes" tudás. (elvileg :) )

11148. zsanci79 (válaszként erre: 11146. - Nefaria)
2016. máj. 4. 12:57

Ő nagyon szeretne gyerkőcöt, de nem mindenáron, ő nem egy rágörcsölős fajta, az enyémet is imádja, tényleg apja helyett apja. (Mert az apja 2 éves kora óta nem kereste, de ez más tészta).

Az előző kapcsolatában lombikoztak, és teljesen megcsömörlött, azt mondta soha többet, nem akarja ezt az egészet újra kezdeni. Asszem 6 db volt, és milliókba lehet számolni amit otthagytak... de nem is ez, hanem az érzelmi része viselte meg teljesen, a csajjal egyébként ez után mentek szét, felőrölte a kapcsolatukat.

Ott a női oldalon volt a hiba (neki azóta se született gyermeke), megmutatta az akkori eredményeit, és igaz hogy valamelyest jobbak voltak (hiszen azóta azért eltelt 10 év), de tényleg nem volt probléma.

Igazából nem szeretné megint megfutni a köröket, mindenféle vizsgálatokat, stb, stb, így is nyűg már a középidős szex sokszor. Viszont múltkor mikor még beszélgettünk a lehetőségekről, az inszemet elfogadta volna. Nyilván látja rajtam is, hogy a tököm tele van...


Mi úgy álltunk neki, hogy azt mondta, ha 40 éves koráig nem jön össze, akkor elfogadja, de 40 éves kora után már nem szeretne gyereket. Októberben lesz 40, úgyhogy asszem ezzel mindent elmondtam.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook