Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyara - Babatervezés fórum

2015 nyara - Babatervezés (beszélgetős fórum)


77. *NoPa* (válaszként erre: 75. - Szonnny)
2014. dec. 30. 08:03
Három hónappal a babatervezés előtt már érdemes vitamint szedni. Utána pedig elég sokáig lehet, még a szülés után is, nem csak szoptatás alatt.
76. *NoPa*
2014. dec. 30. 08:01

Sziasztok.


Mi 2015. november-december környékén szeretnénk összehozni a harmadik kisbabánk. :) De a hőmérőzést már júniustól, a vitaminokat pedig augusztustól elkezdem.

75. Szonnny (válaszként erre: 74. - KicsiPöttöm)
2014. dec. 30. 07:57

Üdv Mindenkinek!


Igen, ettől én is ki tudok borulni, hogy sokan a házassággal kapcsolják össze a gyerekvállalást. Lehet, hgoy régen ez így ment, de manapság már egyáltalán nem. Sőt egyre többen össze sem házasodnak.

Azt tudja vki, hogy a femibion 800-at meddig lehet szedni? Mármint úgy értem, hogy terhesség előtt?

2014. dec. 29. 22:20

Sziasztok!


Én is szeretnék csatlakozni hozzátok! :)

Ha minden jól megy, január- február körül kezdünk bele a férjemmel a baba projektbe. Ez 1-2 egészségügyi problémától függ jelenleg.

Jövő hétre bejelentkeztem egy fogászati szűrésre, szeretném rendbe tetetni a fogaim, mielőtt terhes leszek (már, ha van baj, nem tudom), illetve 1 hónapja szedek femibion 800-at is, mivel tudom, hogy kell a szervezetemnek a vitamin :)


Mivel mi 2,5 éve vagyunk házasok, az első évben én is falra másztam az ilyen kérdésektől, hogy na terhes vagy már? Miért lenne kötelező esküvő után rögtön teherbe esni? Ezt sose fogom megérteni... Végre mostanra mindenki lecsillapodott. Most érzem, hogy anyagilag és lelkileg is fel vagyunk készülve egy gyerekre, és nem pedig azért lesz, mert már mindenki akarja....


Sok sikert azoknak, akik már próbálkoznak! :)

2014. dec. 29. 14:05

Sziasztok!

Mi is jövőre szeretnénk babát, de az én betegségem miatt csak orvosi segítséggel jöhet össze a dolog. Amúgy van már egy szép kisfiam, akit szintén az orvostudománynak köszönhetek, s remélem jövő ilyenkor már lesz valaki a pocakban. Én javaslom mindenkinek a vitamint, nekem a dokijaim erősen ajánlják,mert kekk kis idő, amíg feltöltődik a szervezet.

Szóval bízzunk a babás évben ! :)

2014. dec. 29. 14:00
Nalunk nem jott elo a kerdes, mert szerencsere tavol lakunk azoktol, akik feltehetnek/szivoznanak...
2014. dec. 29. 11:57
Sajnos ez így szokott lenni, ha nem akarod, akkor sikerül, ha nagyon akarod akkor meg nem...
70. Kisritu (válaszként erre: 65. - Nyuszmó84)
2014. dec. 29. 07:57
Párommal mi is pont erről beszélgettünk, hogy régebben mennyire féltünk tőle, hogy véletlen becsúszik, most amikor meg akarjuk, hogy legyen nem jön össze. Sose gondoltuk mi se, hogy ez ennyire kemény, nehéz és hosszú folyamat
69. Szonnny (válaszként erre: 62. - Aranyvacak)
2014. dec. 29. 07:36

Csak egy tanács, lehet nem kellene addig várnotok, sajnos nem mindig jön úgy össze, ahogy az ember tervezi.

Egyébként én is azt hittem hipp-hopp összejön, aztán most, hogy aktuális lett a téma és jobban belemásztam, utána olvastam, teljesen le vagyok döbbenve...

68. Szonnny (válaszként erre: 65. - Nyuszmó84)
2014. dec. 29. 07:34
Karáncsonykor nálunk is előjött a kérdés meg a célozgatások, ilyenkor úgy ki tudok akadni, legszívesebben megvernék mindenkit....
67. Szonnny (válaszként erre: 61. - 963fbe3141)
2014. dec. 29. 07:33

Sziasztok!

Nekem az orvos a femibion mellé javasolta a folsavat és az e vitamint is.

Nálunk baráti körben most jelentette be egy pár, hogy babájuk lesz, 4 hónapos terhes a csaj. Nyáron volt az esküvőjük. Kíváncsi lennék, hogy mennyi idő alatt jött össze nekik.

Amúgy én 30 vagyok, a párom 37.

2014. dec. 26. 19:33

Sziasztok! Szeretnek en is csatlakozni. Mi kozeledunk a 30-hoz, az elsot tervezzuk, most eppen a nyarra. Regota olvasgatok itt a portalon, sokfele esetrol olvastam igy, megsem tudom, velunk mi lehet. Bo egy eve szol kozbe az elet nekunk is. Azt tudom, hogy orvosilag egeszsegesek vagyunk, vizsgalatokon vagyunk tul. Otleteket szivesen fogadok, a sajatjainkat mar unalomig ismerem...


Aranyvacak, a taktikazas az ellatas miatt nalunk is megvolt, persze ennyi ido utan mar nemigazan szempont ez. Csak azt tudom mondani hogy a turelmetlenseg, a ragorcsoles gatlo tenyezo is lehet, tapasztalat. Persze nehez nem annak lenni tudjuk. Nalatok miert nem jott ossze annak idejen?

2014. dec. 26. 18:34

Sziasztok!

Kit frusztrált a család a legfőbb kérdéssel a karácsonyi ebéd közben, hogy mikor jön már az utód? Lehet, hogy könnyebb válaszolni, ha azt kérdezem, hogy kit nem kérdezett a család. ;-)

Sok helyen olvastam, hogy állítólag normálisnak számít az 1, vagy akár a 2 év próbálkozás is mire a baba összejön. Hát ezzel én nem igazán értek egyet. Nem tudom ti hogy vagytok ezzel?

Én 30 éves vagyok, a párom 28. Fél éve próbálkozunk. Mi januárban akarunk orvoshoz elmenni és mindkettőnknél megnézetni, hogy minden rendben van-e. Persze addig is azért reménykedünk és teszünk is érte, hogy sikerüljön.

Soha nem gondoltam, hogy nem is olyan könnyű ez, mint ahogy hittem. Aki nem szeretne annak véletlenül is "becsúszik". Aki meg vágyik rá annak meg sokszor kemény "munka".

Azért remélem, hogy hamarosan mindannyian jó hìreket oszthatunk meg itt egymással. :-)

2014. dec. 24. 23:33
Szia! Persze, szabad. Akkortòl eshetek teherbe ùgy, hogy meglegyen a megfelelő számù ledolgozott napom a másfél év gyedhez és a tgyáshoz. Ilyen pròzai sajnos. Amùgy mi sem vagyunk tùl fiatalok. Èn 28 vagyok, párom tíz évvel idősebb... Már most nagyon izgatott vagyok. Amùgy egy-két éve tervben volt már egyszer, de akkor az élet közbeszòlt. A türelmetlenségemet csillapítandò jöttem megint fòrumozni.
63. 963fbe3141 (válaszként erre: 62. - Aranyvacak)
2014. dec. 23. 17:53
Üdv.Szabad tudni miért vártok addig?Elvileg mi is nyáron kezdtünk volna neki de meggyőztem a párom,hogy ne várjuk addig az mind idő.Meg hát nem fiatal a párom sem nincs mire várni.Sokan irják első alkalomra összejön nem tudom mit csinálnak.Lehet ez a korral is jár
2014. dec. 23. 12:27
Júliustól próbálkozunk. Szívesen csatlakozom a fórumhoz addig is. Bevallom. Én is azt hittem, egy-két hónap alatt megy az ilyesmi. Azért is számolunk júliussal. Kicsit megrémít, hogy fél évekről van szó...
61. 963fbe3141 (válaszként erre: 60. - Szonnny)
2014. dec. 23. 10:15

Nekem eddig sose volt gond a peteéréssel.Kb fél éve van,hogy nincs legalábbis nyákom nincs.Múlthónapban voltam orvosnál a ciklus 10 napján akkor volt nyák és azt mondta méhnyálkahártya 7 mm és a tüsző 11 mm.Azt mondta az orvos ez jó.Másnap volt majdnem pozi az ovu teszt együtt is voltunk.Kiváncsi leszek párom vizsgálat eredményére.De az is lehet,hogy van peteérés csak nem reped meg.Szerintem nekem az E vitamin segitett e peteérésben vagy csak véletlen,hogy pont most volt:)

Femibionba van folsav vagy az nem elég?

2014. dec. 22. 12:23

sajnlálom Adri.11. :( én most tartok a ciklusom felélnél. Nagyon bízom benne, hogy talán ebben a hónapban..

Én is femibiont szedek meg folsavat, e vitamint eddig szedtem, mert az orvos javasolta, de most abba hagytam, mert mindenki mást mond és nem tudom mi lenne a jó

Nekem van peteérés, két alkalommal úgy jött ki, hogy pont akkor voltam orvosnál, így azt is ellenrizni tudta...

2014. dec. 22. 12:02

Megjött:(Én femibiont szedek és megint elkezdem az E vitamint mert állítólag jó peteérésre:)Hónapokig nem volt peteérésem legalábbis nyákom nem volt mióta szedtem 1 hónapig most volt:)Nem tudom miért nem jön össze igaz csak egyszer voltunk együtt peteéréskor mikor pozi volt az ovu teszt de most minden nap együtt leszünk.Párom megy januárban spermium vizsgálatra mondtam menjen el jó tudni mi van mert ez már fura,hogy több mint fél éve nem jön össze.


Már arra gondolom a kor is befolyásolja ezt.


Szonny üdv:)Sajnálom nem szabad feladni én azt hittem sikerült mert tüneteim megvoltak és mégsem annyira rossz de tudom,hogy sikerülni fog.

58. nyuszmó84 (válaszként erre: 56. - Szonnny)
2014. dec. 19. 21:19

Én is szedek baba-mama vitamint. A neve: G..v..a Elég ismert márka. (Csak nem szabad kiírni, a reklám miatt.) Kifejezetten a magyar kismamák igényeihez fejlesztették ki, mert a magyar lakosság elég nagy %-a szenved jódhiányban.

Persze nem mindenkinek ugyanaz válik be.

:-)

57. pluharniki (válaszként erre: 56. - Szonnny)
2014. dec. 18. 19:18
Én Dm-ben kapható baba-mama vitamint, és 500 mg-os C-vitamint szedek + Aloe Berry Nectart iszok.
2014. dec. 18. 07:56
Ti szedtek vmi vitamint?
55. Szonnny (válaszként erre: 52. - Nyuszmó84)
2014. dec. 18. 07:53
Igen, a legnehezebb a várakozás... egyébként olyan gyorsan telnek a hónapok, ilyenkor meg, mintha megállna az idő.
54. Szonnny (válaszként erre: 51. - Pluharniki)
2014. dec. 18. 07:52

Hát én is azt hittem legkésőbb karácsonyra... Nem tudom mások hogy hozzák össze elsőre.

Nemrég az egyik ismerősöm mesélte, hogy a barátnője összejött vmi pasival, párszor voltak együtt és terhes lett. Most volt abortusza... Kicsit kikeltem magamből mikor mesélte, ő meg nem értette miért... :(

53. nyuszmó84 (válaszként erre: 48. - 963fbe3141)
2014. dec. 17. 20:14
Lehet, hogy tényleg kicsit korai volt a teszt. Pár nap múlva talán újból érdemes tesztelni, ha késik a mensid.
52. nyuszmó84 (válaszként erre: 50. - Szonnny)
2014. dec. 17. 20:09

Szia!


Én is azt reméltem, hogy hamar sikerülni fog a bébi és karácsonykor már elmondhatjuk a családnak is a jó hírt.

Eltelt fél év és egyelőre semmi. :-(

Hiába tervezgettünk. Majd jönni fog. Csak nehéz kivárni.

51. pluharniki (válaszként erre: 50. - Szonnny)
2014. dec. 17. 17:26

Szia!Én is így gondoltam az elején,aztán már a 6.sikertelen hónapot tudom a hátam mögött.:(

Mi sem így terveztük,azt hittem karácsonyra rég kismama leszek,de hát.....

2014. dec. 17. 10:38

Sziasztok!


Lehet még csatlakozni? Vagy már nem nagyon jár erre senki?

Rólam annyit, hogy ez volt a 3. sikertelen hónapunk és nagyon csalódott vagyok, mert meg voltam győződve róla, hogy ha én egyszer gyereket akarok, akkor hamar sikerülni fog....

Na mindegy, csak jó lenne vkivel/kikkel beszélgetni, akik hasonló cipőben járnak...

2014. dec. 16. 09:05
Többiekkel mi újság? Nettike mi is beszéltük párommal,hogy mivel nem dolgozom nem kapok gyedet de mivel az apák is elmehetnek gyedre mivel több lenne az a pénz mintha én mennék gyesre.És ha egy éves kort betölti a gyerek akkor is gyedre megy de akkor már dolgozhat mellette.
48. 963fbe3141 (válaszként erre: 47. - Nyuszmó84)
2014. dec. 16. 08:58
Köszi:)Tegnap teszteltem de negativ lett:( 25 ös teszt volt 12 napja volt pozi az ovu teszt lehet még korai volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook