Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajog - Ebben az esetben, hogy jár a végkielégítés? fórum

Munkajog - Ebben az esetben, hogy jár a végkielégítés? (tudásbázis kérdés)

12. 2cc786c515 (válaszként erre: 3. - Radírpók)
2014. okt. 9. 18:10

...és ugye nem "közös megegyezéssel" szűnik meg a munkaviszonya?????

Azt semmiféleképpen ne írja alá!

11. Lili74
2014. okt. 9. 17:10
Jár. A végkielégítés nem munkakörhöz kötött, ha nem a munkaviszonyban eltöltött időhöz. Persze a jelenlegi munkáltatóra értendő.
2014. okt. 9. 16:26
Jár neki, mert a munkaviszonya nem másik cégnél folytatódott, hanem ugyan annál.Az, hogy mást csinált pár évig az nem számít.Erre hülyeség a cégnek hivatkozni.Kibúvót próbálnak csak keresni és ez be is jön akkor ha valaki nem néz utána.
9. Szecsu (válaszként erre: 8. - Radírpók)
2014. okt. 9. 13:31

Nincs mit :)

Privátban küldtem egy kis segítséget... hátha...

8. Radírpók (válaszként erre: 7. - Szecsu)
2014. okt. 9. 13:30
Köszi a segítséget. Én is így gondolom. Csak gondoltam, körbe kérdezősködök kicsit :)
2014. okt. 9. 13:24

Közben megkérdeztem egy nálam jobban hozzáértőt, és szerinte is, meg szerintem is 10 év után járna neki a végkielégítés.

De szerintem a legjobb, ha megkérdez egy jogászt/ügyvédet. Sok helyen van ingyenes jogi tanácsadás, nézze meg, hogy hol van a hozzá legközelebbi, vigye el a papírjait, mesélje el, mi a helyzet, és ott biztos tudnak valami okosat mondani.

6. Radírpók (válaszként erre: 5. - Radírpók)
2014. okt. 9. 13:19
Nem tudom, fontos-e még hozzá tennem, hogy itt nincs kollektív szerződés. Így teljes mértékben a törvény az irányadó, ha jól tudom.
2014. okt. 9. 13:17
A szerződésre nem tudok válaszolni, csak annyit, hogy végig határozatlan idejű volt és nem volt szünet. ( Csak annyi, míg átköltözött egyik íróasztaltól a másikhoz)
2014. okt. 9. 13:14
Amikor átkerült más beosztásba, lett új szerződés? Folyamatosan dolgozott, vagy a két beosztás között volt "szünet"?
2014. okt. 9. 13:13

A konkrét eset, amire választ szeretnék kapni: egy kolléganőm kb 10 éve dolgozik a cégünknél, de 2-3 éve más beosztásban, mint azelőtt. Most megszűnik a munkaviszonya ( a cég megszűnése miatt ) és a végkielégítés szempontjából nem akarják nála figyelembe venni a 10 évet, csak az új pozícióban eltöltött időt.

Próbáltam értelmezni a Mtk-t de nem vagyok munkajogász.


Mennyire törvényes ez? Tud valaki segíteni?

2014. okt. 9. 13:11
Hátha... Ugyan nem ebben dolgozom, de nemrég hasonló gondom volt...
2014. okt. 9. 13:09
Munkajog - végkielégítés témában tud itt valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook