Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fertőzés terhesség alatt. Lett valami baja a babának? fórum

Fertőzés terhesség alatt. Lett valami baja a babának? (tudásbázis kérdés)


23. moncsicsi83 (válaszként erre: 22. - Shadow Angel)
2014. okt. 23. 21:56
köszi, csak amiatt parázok, mert előző terhességnél semmi gond nem volt... :(
22. Shadow Angel (válaszként erre: 21. - Moncsicsi83)
2014. okt. 14. 17:42
Ne parázz. Terhesség alatt nem ritka a hüvelyi fertőzés. Könnyebben "össze lehet szedni" akkor is, ha nagyon elővigyázatos vagy.
2014. okt. 14. 16:47

sziasztok, köszönöm a sok választ, bocsánat, hogy most írok, de nem nagyon voltam erre.

nos azóta volt egy kenetvétel, amiből kiderült, hogy most egy másik baci van jelen, amire most kaptam zinnat antibiotikumot. Ez már a második cirka 1 hónapon belül. Második baciból és második antibiotikumból is. Kúpot nem kaptam csak szájon át szedhető antibiotikumot. Most már kezdek kicsit parázni, hogy mitől van ennyi hülye baci bennem, amikor nagyon vigyázok magamra.

2014. okt. 9. 20:49
Szerintem nem . Orvos az biztos sokkal okosabb mint mi.
19. katie_rose (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2014. okt. 9. 13:06

Nálam a 32 hetes kenetvételnél volt valami baci (nem az ,ami miatt eleve a szűrést csinálják, hanem egy kicsivel "barátságosabb").

Kaptam antibiotikumos hüvelykúpot és a kisfiam teljesen egészséges. Novemberben lesz 2 éves.

18. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2014. okt. 9. 12:18
Nálam a terhesség teljesen felborította a flóráimat. Hüvelyfertőzéssel kezeltek szinte nonstop. Hüvelykúpot használtam amitől azért enyhült a dolog. Nem szabad félvállról venni valóban. De ha kezelik akkor semmi baj nem lesz. Próbálj meg ne nagyon idegeskedni mert azzal még inkább ártasz magatoknak.
2014. okt. 9. 11:49
Szedjél tőzegáfonya kapszulát vagy echinacea-t, az jó a lenti dolgokra
2014. okt. 9. 11:49
Nekem e-coli fertőzésem volt a 23.héten. A babám egészséges lett, de egy másik fertőzés miatt született 5 héttel korábban (állítólag attól repedt meg a burok).
15. cyprus
2014. okt. 9. 11:31

Ne aggódj, a szívműködést a jobb uh-kon alaposan meg tudják vizsgálni. Esetleg elővigyázatosságból neked is tudom javasolni (mi a korom miatt pl. az Istenhegyiben voltunk genetikain, ahol egyúttal azt is nézték, de lehet menni kimondott szív uh-ra is). De a mostani dokim is minden egyes alkalommal vizsgálja a szívét.


Amit még tudsz tenni (azt olvasom, a terhesség előtt vagy a legeljén ajánlott), az egyéb fertőzések elleni szűrés egy laborvizsgálattal (TORCH). Én emiatt szívok, mert csak néhány szűrést csináltak meg, és ami kimaradt, azt a terhességem alatt már másodjára ismételtetik.

Magánlaborokban találsz infót, ha rákeresel egy keresőben, egyből ki is dobja.


Ne izgulj, azzal árthatsz a legjobban a babának:)

2014. okt. 9. 11:24
Most ne izgulj emiatt! Nekem szívbeteg gyermekem született (2x műtötték is!) DE szeretném hangsúlyozni, nagy butaság és felelőtlenség bármely egészségügyi dolgozó azon kijelentése, hogy szívfejlődési rendellenesség valamifajta a terhesség alatt felmerülő fertőzés következtében alakul ki! Ezt senki sem tudhatja (maga a szívsebészünk mondta). Persze nagyon megörül 1-1 ápoló mikor meghallja, hogy jaa a kismama beteg volt akkor amiatt van (szóval rá tudják valamire húzni a dolgot), de az soha nem fog kiderülni, hogy miért is alakult így! Az a legfontosabb, hogy megnyugodj, bízz a testedben, kaptál antibiotikumot szedj mellé vitamint/probiotikumot és csak pozitívan, egy egészséges kisbaba növekszik a pocidban!
2014. okt. 9. 11:07
Nekem is volt még az első trimeszterben hüvelyi fertőzésem, gyógyszer, kence, Stb. Szerencsére kisfiamnak nem lett ebből semmi problémája.
2014. okt. 9. 10:43
Ne parázz!! A családban milyen fertőzés volt, azt nem tudod?? Mert nem minden fertőzés, baci, vírus okoz tragédiát szerencsére... De ha stresszeled magad, az se jó ám egyikőtöknek se!!!
11. moncsicsi83 (válaszként erre: 9. - Unom)
2014. okt. 9. 10:07
ráér, nem kell azonnal, nagyon köszönöm, ha megkeresed
2014. okt. 9. 10:07

Én már nem emlékszem mi bajom volt terhesség alatt,azt tudom mikor a kicsi megszületett,összeomlott a keringése,lélegeztető gépre került,és vitték Budapestre....4 napig volt gépen,de összességében 1 hét alatt rendbe jött ..igaz a gépek miatt asztmás maradt nem is kicsit...de több bajunk ne legyen...


Ne aggódj szerintem,azzal csak jobban ártasz!Minden rendben lesz!:)

9. unom (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2014. okt. 9. 09:55
A kicsi már 9 éves, pontosan nem emlékszem, de megkeresem a papírokat, csak kis türelmet kérek.
8. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Unom)
2014. okt. 9. 09:47
Milyen fertőzésed volt, ha nem titok?
2014. okt. 9. 09:47

köszi, hogy írtatok, egy kicsit megnyugodtam. A rokon anyukának azt mondták, hogy a szívfejlődési rendellenesség egy fertőzés miatt alakult ki -anno annyira nem feszegettem, milyen fertőzés, most meg nem szeretném feltépni a sebeket, hogy mi volt.

Gondolom emiatt vagyok főleg ideges, hogy családban történt ilyen, de nagyon aggaszt a dolog. Antibiotikum miatt is aggódtam, hogy terhesség alatt szedni kellett, meg canestent is az első trimeszter végén, holott rá van írva, hogy csak a második trimesztertől lehet és hát bennem van a para.

Múlt héten volt uh, elméletileg a babával minden rendben, de én tiszta ideg vagyok. Főleg most, hogy miért nem készült el időben a kenet eredménye?

6. unom
2014. okt. 9. 09:45

Nekem is volt hüvelyi fertőzésem, sajnos én nem úsztam meg, koraszülés lett belőle, 30. héten.

Figyelj oda rá, mindenképp kezeltesd ki teljesen.

2014. okt. 9. 09:43
Én valami vírust (vagy bacit nem tudom) kaptam el 3 hétten szülés előtt, lázas voltam, fájt a torkom nagyon és 2 hétig náthás voltam. Amikro megszületett a baba nagyon magas volt a fehérvérsejtszáma (immunrendszere neki is beindult, valószínűleg ő is kapott a betegségből) így 5 napig a kórházban kapott napi 2 antibiotikus injekciót. De semmi más tünete nem volt és addigra ez csökkent így hazajöhettünk aztán.
2014. okt. 9. 09:39
Nekem az első vizeletem volt több keresztes, de ezt csak a nődokim vette észre mikor vittem neki a papírt és kaptam antibiotikumot. A vége felé kaptam egy kis fertőzést kaptam cliont, ki is voltam nyílva 1 újjnyira. A babám mégis egészséges lett . A szívfejlődési rendellenesség nem feltétlenül fertőzésből van, lehet sajna genetika is vagy a kettő együtt véve. Amúgy nagyon sok nőnek van ilyenkor egy kis fertőzése mert a bacikkal szemben nem annyira védett a szervez, de nem lesz minden babávól beteg baba!!
2014. okt. 9. 09:30

Sziasztok, azok hozzászólását várnám főként, akiknek volt bármiféle fertőzése a terhesség alatt, amit persze kezeltek. Amikor megszületett a baba, egészséges lett, vagy volt valami gond?

Most tiszta para vagyok. 1 éve a családban volt egy csecsemőhalál, mert az anyuka valami fertőzést összeszedett terhesség alatt, ami a picinél szívfejlődési rendellenességet idézett elő. Későn vették már észre. Születése után pár héttel műtét közben meghalt a pici.


Én most babát várok, már a 15. hétben vagyok. a 8 héten kértem egy kenetvételt, mert úgy éreztem van valami gond, pedig tünetem nem volt. Bacit találtak, amire kaptam antibiotikumot. Amint azt befejeztem, jött egy kis gombás fertőzés is. Azóta vettek újra kenetet, aminek ma kellett volna meglennie az eredménynek, de most hívtam a dokit, valamiért még nincs meg, lehet valami hosszabb eljárással elemzik, kedden csörögjek. Az ideg rám tört, most tiszta ideg vagyok, hogy valami baja lesz a babának. Ezért is kérdezem, hogy akik hasonló cipőben jártak, mi lett a babával. A családban a tavalyi "tragédia" miatt amúgy is sokkal parásabb vagyok, de ezek a fertőzések nagyon rátesznek. Az előző babánál nem volt semmi ilyen...


Köszönöm a válaszokat.

2. unom (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2014. okt. 9. 09:27
Milyen fertőzés?
2014. okt. 9. 09:26
Fertőzés terhesség alatt. Lett valami baja a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook