Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menjen a gyerek, vagy maradjon? fórum

Menjen a gyerek, vagy maradjon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. anya4005 (válaszként erre: 77. - Kilimcs)
2014. okt. 21. 12:27

Az enyém pl. simán ül 2 órát a kórház várójában,de itthon 2 percig nincs meg a fenekén. Az oviban pillanatok alatt megtanúl egy verset,itthon még fel sem tudom olvasni neki.

Szóval,sokat nyom a latba az óvónénik véleménye is,hiszen ők látják.

77. Kilimcs (válaszként erre: 75. - Anya4005)
2014. okt. 21. 12:00

en minden heten beszeltem anno az ovonokkel. hogy halad mit latnak stb. mert pl kozossegben milyen azt ok lattak. nalunk pl erdekes mert itton nem bir megulni. kozossegben pedig ez nem gond. igy nyilvan amit en gondnak lattam vllna esetleg szulokent abszolut nem is jelentkezett. ugy volt ahogy az ovonenik mondtak. van amire nyilvan egy ovono nem lat ra, es van amire a szulo nem lat ra nagyon.


en tenyleg aztgondolom nagyon egyedi barmelyik eset. ahogy az se jelentheto ki mindenkinek jo ha suliba megy ugy a forditottja se mondhato.

76. anya4005 (válaszként erre: 74. - Kilimcs)
2014. okt. 21. 11:25
Ha azt fogom látni,hogy nagyon menne suliba,és képes is lesz ott teljesíteni,akkor nyilván nem fogom visszatartani!
75. anya4005 (válaszként erre: 73. - Érdekes73)
2014. okt. 21. 11:25

Hát,az én kis drágám izgága egy kis giliszta...:-)

Amúgy még tényleg messze van a döntés,de nagyon parázok...Hála az égnek az óvónénivel vagyunk olyan viszonyban,hogy meg fogjuk tudni beszélni,és ha most ő lesz a bébicsősz is,még nagyobb rálátása lesz a gyerekre (mert nyilvános helyen nagyon tud ám viselkedni ideig-óráig).

74. Kilimcs (válaszként erre: 73. - Érdekes73)
2014. okt. 21. 09:39

egy iskolaerrtt okos gyerek semmifele hatranyban nem lesz a kora miatt. hiszen ha uskolaertt mind agyilag mind fizikailag odavala, igy nem fog kilogni.

(tapasztalat) a fejlodesi utem nagyon eltero lehet. emiatt csak a krt figyelni butasag

73. Érdekes73 (válaszként erre: 72. - Anya4005)
2014. okt. 21. 09:09
Ráérsz még. Nem akarlak befolyásolni de szerintem a mai világba tényleg jobb a gyereknek ha marad még oviba :) Az iskolatáska dögnehéz egy 20 kg-os gyerek alig bírja megmozdítani.Amikor a nagy kezdte az iskolát már akkor is divat volt a halasztás és ez az azóta is maradt. Vagyis a 6 éves gyerek eleve hátrányból indul a 7 évesek között. Nyári gyereket pláne fiút ezért is felesleges hamarabb iskolába küldeni szerintem csak ha tényleg annyira koraérett.De ez azért nem jellemző a fiúkra :)A kisebbiknek meg elsőbe két osztálytársa is kénytelen volt évet ismételni :( Mindegyik izgága alacsony vékony fiú volt. Vszínüleg rájuk fért volna még 1 év ovi.
72. anya4005 (válaszként erre: 69. - Érdekes73)
2014. okt. 20. 17:07
Mindnenen jó előre elkezdek rágódni...
71. Tavirózsa :) (válaszként erre: 70. - Kilimcs)
2014. okt. 20. 15:21
Olvastam. Még ez megy. :)
70. Kilimcs (válaszként erre: 68. - Tavirózsa :))
2014. okt. 20. 15:19
en meg erre valaszoltam hogy de, van amikor rosszat tesz a plusz egy ev ovi.
69. Érdekes73 (válaszként erre: 25. - Anya4005)
2014. okt. 20. 14:50
Pedig ez a kérdés nagyon ráér 1 év múlva is...Kár agyalni rajta addig még sok idő van míg aktuális lesz...5 éves gyerekről nem lehet megállapítani most hogy iskolaérett lesz e 1 év múlva.Nagycsoportba már vannak foglalkozások akkor már lehet látni mennyire terhelhető a gyerek de addig még rengeteg idő van...
68. Tavirózsa :) (válaszként erre: 66. - Kilimcs)
2014. okt. 20. 14:48

Arra értettem, hogy még egy év pihenés a gyereknek, szerintem jót tesz nekik.

Nekem ez volt a tapasztalatom.

2014. okt. 20. 14:35

Mindenképp gyerekfüggő lesz a dolog. Vele még korai lenne beszélnem az ügyben,de meg fogom őt is kérdezni,nyilván.

Azt is fontosnak tartom,hogy a felmérést végző mit fog mondani,és azt is,hogy azok,akik nap mint nap vele vannak (óvónénik,dadusok),hogyan látják majd jónak: menjen vagy maradjon?

Egyenlőre csak infót gyűjtök,mások tapasztalata érdekel,mert szerintem ez igen fontos döntés.

Ha iskolaérettnek nyilvánítják,de még nem fog esetleg érdeklődést mutatni a suli iránt,akkor lesznek hasznosak az infók :-)!

66. Kilimcs (válaszként erre: 64. - Tavirózsa :))
2014. okt. 20. 14:29
akkor az utolso mondatod hogy kell erteni?? hogy egyaltalan nem hatrany ha marad plusz egy evet oviban??! mert ez uti amut most mondasz....
65. spinneli (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. okt. 20. 14:16
Én hagynám még oviban, ha élvezi, nem unatkozik.
64. Tavirózsa :) (válaszként erre: 63. - Kilimcs)
2014. okt. 20. 13:56
Ezért írtam, hogy majd akkor meglátja....
63. Kilimcs (válaszként erre: 62. - Tavirózsa :))
2014. okt. 20. 13:53

de bizony hogy lehet hatrany iskolaerett gyereknek az ovibantartas.

nincs egyertelmu tuti. minden gyerek mas.

62. Tavirózsa :) (válaszként erre: 59. - Banita76)
2014. okt. 20. 12:35

Én nem gondolnám, hogy ezt most eltudod dönteni, hogy 2 év múlva mennyire lesz iskolaérett a gyermeked. Nagyon sokat fog még addig fejlődni! :)

Bár egyáltalán nem hátrány, ha marad egy évet az oviban. :)

2014. okt. 20. 12:27

Én augusztusban töltöttem a 6-ot,szeptemberben mentem iskolába. A lehető legjobb döntésnek tartom szüleim részéről,hogy az iskola mellett döntöttek. Ha a gyerek nem hiperaktív,és agyilag ott van már,akkor mindenképp az iskolát javasolnám. Ha gondolod írhatsz privátban is. Szívesen leírom,hogy én hogy éltem meg és mit tartok benne jónak. De itt nem szeretnék egy regényt írni. :)

(Egyébként 18 vagyok,lassan 19. :) )

60. anya4005 (válaszként erre: 59. - Banita76)
2014. okt. 19. 10:54

Szia!

Miért szeretnéd,hogy maradjon,mi szól mellette?

59. Banita76 (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2014. okt. 18. 21:23

Szia!

Az én lányom augusztus 19.-ei. Most még csak 4 éves, de én nem szeretném majd 6 évesen iskolába vinni.

58. Kilimcs (válaszként erre: 57. - Shadow Angel)
2014. okt. 14. 12:49

"Gondolom abban egyetértünk, hogy a gyerek igényeit, szükségleteit kell figyelembe venni, és ez a fontos."


Igen! mi egyről beszélünk ;)

57. Shadow Angel (válaszként erre: 55. - Kilimcs)
2014. okt. 14. 11:57

:) ezért írtam, hogy gyerek, de óvónő és pedagógus függő is. Nyilván ha nem ismerjük adott gyereket, akkor nehéz, sőt talán lehetetlen megfelelő tanácsot adni. Anno nálam a háziorvos mondta, hogy szellemi, agyi, testi adottságok alapján mehetnék, de szerinte nem árt, ha maradok még egy évet. Igaza lett.

Az, hogy nem bántam meg én sem, szerintem kifejezi, hogy jó volt ez így.

És igen, igazad van abban, hogy az a lényeg, a felnőtt élet hogyan sikerül, bár ennek több tényezője van, nem csak az, hogy marad e a gyerkőc plusz egy évet óvodában vagy sem.


Mindennek eljön az ideje, ugyanakkor semmi sem állíthatja meg azt, aminek eljött az ideje (én ezt tanultam), és előbb - utóbb úgyis iskolába kell járni, nem megkerülés ez. :) De értem mire gondolsz.


Gondolom abban egyetértünk, hogy a gyerek igényeit, szükségleteit kell figyelembe venni, és ez a fontos.

56. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. okt. 14. 11:51
én kisfiam évvesztes,de ha nem lenne az,akkor is tartanám oviban :-)
2014. okt. 14. 10:57

És most boldog vagy úgy általában? sikerült a felnőtt életed? (nem kell leírni ide. nem azért,c sak uyge ez a végén a lényeg)


amúgy igen, ygerek, és tanító függő is. a gyerek tanító fontos hogy összepasszoljon.

De midenki mást visel jobban. Mindenkinek más a lendülete. a jó pedagógusok ezt észreveszik. Egyik ygerknek hasznl a isszat artás, a másiknak árt hosszútávon. Ugyanúgy ahogy a sulibaküldés is.


Sokszor a ygerek érdekei, vamai illúzió miatt elsikkadnak. Vannak akik azt tojják le, hogy éretlen a ygerekük, és akkor is viszik suliba, vannak akik, jajj hadd pihenjen még , és nem viszik.. szerintem mindkettő később következményekkel jár.


Én pl azért se tartanám vissza a ygerekem, ha iskolaérett, emrt azt a mentaitást hoztam magammal, hogy mindennek megvan az ideje. ennyi. Soha nem aakrtuk kikerülni a dolgokat, iletve egy csomó midnen ha lendületben van az ember, jóval kevesebb energiát igényel.


Más más mentalitást visz... aztán visszatartja az iskolaérett ygerket is...

2014. okt. 14. 08:11

Bár szerintem nekem sok választásom nem lesz, évvesztes lesz a fiam, ha nem az lenne is hagynám. A szüleim dönthettek, hiába voltam iskolaérett, hagytak oviban, és nem bántuk meg. Én sem, ők sem. Tudtam olvasni, írni, számolni, és bár elsőben sokszor tényleg "unatkoztam" volna, ha a tanárok nem foglalnak le a többi irni-olvasni tudó gyerekkel együtt, mégis kitűnő voltam 7. Osztályig.

Lehet hogy gyerek függő, de szerintem legalább annyira függ az óvónőtől, és a tanár-/tanítónőtől is.

53. anya4005 (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2014. okt. 11. 21:19

Értem,én a "nézegetik" kifejezést értettem félre,azt hittem,a többszöri megfigyelésre gondolsz.


Amúgy tudom,miről szól a fórum,én írtam ki. :-)

52. 388b941089 (válaszként erre: 44. - Pink habroló)
2014. okt. 11. 21:01
Nincs a ket dolog kozott ossefugges,nagyon nincs
51. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2014. okt. 11. 21:00

Az en gyerekem is aug 14-ei es 6 evesen vittem.

De ez abszolut gyerekfuggo

50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Anya4005)
2014. okt. 11. 20:37

az teljesen más, kiscsoportosokat jól teszi, ha csak a csoportszobába beülve nézeget



de ebben a fórumban az iskolakezdés előtt álló gyerekekről van szó, így én rájuk értettem, amit írtam :)

49. anya4005 (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2014. okt. 11. 19:45
Nem az iskolaérettségi felmérésre gondoltam,hanem nálunk már a kiscsoportban is beült a nőci. Nincs ennek köze a sulihoz! :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook