Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülöttnek 170 fokig dönthető kocsit vettünk véletlenül, jó lesz neki? fórum

Újszülöttnek 170 fokig dönthető kocsit vettünk véletlenül, jó lesz neki? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 2. 20:06

Még így pár évvel később is az lehet a gond, hogy a kérdező nem győződött meg arról, milyen kicsi különbség az a 10 fok, ami a vízszintes és a 170 fok között van.


Kiságyban manapság nem szokás altatni a babát egyébként?

2014. okt. 9. 12:31
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Sikerült megnyugodnom ezzel kapcsolatban is!
2014. okt. 8. 15:29
Hát szerintem babahordozóban sem szabadna egy kisbabát órákon át tologatni...
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - *Csajszi*)
2014. okt. 8. 14:53
Egyetértek, így van.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2014. okt. 8. 14:52

Ha belegondolsz, mennyivel jobb a hordozó, mint a 170 fokos babakocsi?


Én minden után érdeklődtem, elmentem egészen az Ortopéd Klinikáig, mit szólnak, a babahordozó-autósüléshez? Nem okoz-e gerinc problémákat, a válasz nemleges volt. Persze nem egy orvostól kérdeztem meg, viszont a babahordozó olyan veszélyt rejt. ha a babafeje előre csuklik megfulladhat, a testéhez képest nagy fejecske, nyomja a mellkasát.

Sokan esküsznek a hordozó kendőkre, nos ott sem vízszintesben van a baba, hanem enyhén gömbölyödik a háta.

2014. okt. 8. 14:39
Sok ujszulottnek, pici babanak (ha gyakran visszabuknak, refluxosok, megfaznak stb) eppen kicsit megemelt fekvofeluletet javasolnak. Nem lesz a 170 foktol semmi baja, teljesen jo az.
15. Sopianae (válaszként erre: 12. - Durciful)
2014. okt. 8. 13:34
Ne is mond. A fiam csak hason alszik, viszont hordozóba van a babakocsiba, mert nincs mózesünk. 3. gyereknél tuti travel-es lesz.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 8. 13:32

Persze, hogy jó. Amikor az autósülésben tologatják az újszülötteket, csecsemőket órákat, akkor gondolj bele a ti kocsitok mennyivel egyenesebb.

Másik, amikor még újszülött, figyeld meg az emelkedőrészhez esik a pelenkás popsija, szinte vízszintezve a babát.

13. Sopianae (válaszként erre: 1. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 8. 13:32
Véleményem szerint jobb, mint a 180 fokig dönthető, mert így evés után kevesebb az esélye, hogy büfizéskor tápszer vagy tejcsi is jön fel, mert így a lenyelt levegő felül marad.
2014. okt. 8. 13:30
Egy újszülöttnek a vízszintes sima felület a jó, mint ágy vagy babakocsi. Később jó lesz a döntögetés, de az első pár hónapban a vízszintesen lesz a hangsúly. Arról nem is beszélve, hogy vannak babák, akik csak hason alszanak jót. Én 6 hónapos korig használtam a mózest, azután a kisfiam már nem akarta, mert szeretett volna nézelődni. Addig viszont nagyon is, nagyokat szundizott séta közben.
2014. okt. 8. 11:57
Ha kiegyenesíted a fekvőfelületet egy mózessel vagy valamivel, úgy szerintem is jó. elvégre ha náthás, akkor is szokás megemelni az ágy végét...:)
2014. okt. 8. 11:52
Persze, hogy jó! :)
9. szandus19 (válaszként erre: 8. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 8. 11:38
Ha a babapledet ugy hajtod hogy a fejreszre egy reteg keruljon, a labhoz pedig ketto, akkor maris egyenes :) semmi baja nem lesz a babadnak! Egyebkent a pocakban es a hordozokrndokben sem kiegyenesitett gerinccel fekszenek meg vannak a babak, sot a babahordozokban sem. De ha nagyon izgulsz a merevalju mozes tenyleg jo es praktikus is, mert ha alszik nem ebred fel amikor kiveszed a babakocsibol. :)
8. zsuzsi0529 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2014. okt. 8. 11:35
három fokozatban dönthető de a 170 fok a vége, arra gondoltam ha nagyon nem lenne jó esetleg pléddel még ki lehetne egyenesíteni ha nagyon hasra fekvős is lenne. meg én alapból tennék valamit a kocsi aljába legfeljebb úgy alakítanám h egyenes legyen, de még így sem vagyok biztos semmiben
2014. okt. 8. 11:32
Szerintem teljesen jo, vegyetek bele egy merev alju textil mozeskosarat, pl bergon es akkor siman orakat is aludhat benne :) mi is igy csinaljuk majd a most szuleto babankkal, mert kerteshaz emeletes reszeben lakunk, az erkelyen alszik majd amig jo ido van es a melykocsi pedig a garazsban lesz, igy a fiam regi sportkocsija (szinten 170fokig dontheto) lesz egy bergonos mozessel kibelelve alvohelynek :)
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Nbandus)
2014. okt. 8. 11:27
Az a 10 fok? Nem tudom, kényelmetlen-e, tényleg meg kellene nézni.
2014. okt. 8. 11:23
Sőt, most látom: újszülött baba. Neki pont egy ilyen kell. :D Tényleg az a kérdés, hogy a 170 fokból fel is emelhető a támla?
4. nbandus (válaszként erre: 1. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 8. 11:22
Én megpróbálnám kicserélni más fajtára. Az első fél évben vízsszintes felület kéne neki, és ha hason fog aludni, akkor a 170 fok elég kényelmetlen lehet...
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 8. 11:21
A 180 fok az egyenes, azaz a tietek nem egészen, de közel vízszintesig dönthető, ez egyáltalán nem baj, sőt. Ha elalszik a pici útközben valahol, kényelmesebb alvó-helyzetbe tudod dönteni a kocsiját.
2. Li Dzsin (válaszként erre: 1. - Zsuzsi0529)
2014. okt. 8. 11:16
Nekünk is olyan van/volt és nem lett semmi baja :) Mondjuk nem volt benne órákat, napi szinten max 1 órát.
2014. okt. 8. 11:15
Sziasztok, fontos lenne ha tudnátok segíteni, újszülöttnek 170 fokig dönthető kocsit vettünk véletlenül, jó lesz neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook