Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 448 nap biztosítási idővel kapok gyedet? fórum

448 nap biztosítási idővel kapok gyedet? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 12. 19:38
Jogosult vagy gyedre, mivel meg van a 365 napod, de nem a gyerkőc 2 éves koráig, hanem csak 448 napra.
5. siba22 (válaszként erre: 4. - Éva1951)
2014. okt. 11. 07:14
Ez oké mindenkinek :) viszont külföldi munkaviszony esete a kérdés :)persze ha jól értettem.
2014. okt. 8. 10:08

Ki jogosult gyermekgondozási díjra?

A gyermekgondozási díjra való jogosultság feltételei 2014-ben nem változtak. Gyedre jogosult a gyermeket saját háztartásban nevelő

- biztosított szülő, aki a gyermek-gondozási díj igénylését – a gyermeket szülő anya esetén a szülést – megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt

- továbbá az a szülő is, aki terhességi-gyermekágyi segélyben részesült, de a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély folyósítása alatt szűnt meg, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett. Természetesen, ebben az esetben is, a szülést megelőző két éven belül 365 nap biztosítási idővel kell rendelkezni.

3. siba22 (válaszként erre: 2. - Vicus089)
2014. okt. 8. 08:12
úgy tudom,hogy ha meg van a 360 napod akkor jogosult vagy.de korrekt információt az államkincstártól tudsz kérni.pláne jobb lenne őket hívnod mert 1 évet németbe dolgoztál.
2014. okt. 8. 07:00
Kislanyom szuletese elotti 2 evben 448 nap biztositasi idom volt itthon, majdnem 1 evet dolgoztam kozben Nemetorszagban is. Onnan varom a munkaidomre valo visszaigazolast, marciusban adtam be. Tgyast csak nov. 15ig kapok. Utana jogosult leszek az itthoni 448 napommal a 2 evig jaro gyedre, vagy csak 448 napig kapom azt, es ha visszajon az igazolas Nemetorszagbol, ujra felul kell biraltatnom? Vagy erdemes lenne 2 evre a meltanyossagi gyedet kernem? Most mar nem vagyok biztositott, juniusban szuletett a kislanyom es juliusban jart le a szerzodesem a cegnel, nem hosszabbitottak meg. Elore is koszi a valaszokat.
2014. okt. 8. 06:57
448 nap biztositasi idovel kapok gyedet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook