Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi kérdések, hitelre vett lakás, autó. fórum

Jogi kérdések, hitelre vett lakás, autó. (tudásbázis kérdés)


25. Lili74
2014. okt. 9. 23:01

Nálunk gyakorlatilag ugyanez van, én lakom a lakásban egy tanuló nagykorú és egy 4 éves gyerekkel.

Én fizetem a hitelt oly módon, h ebből levonok havi 20 ezret gytartásként, ezt be is írom a megjegyzésbe amikor utalok.

Nálunk is úgy van, h ő a főadós én adóstárs. 50-50% tulajdoni hányadunk van.

2006-ban felvettünk 9,9 milliót, majd 2011-ben betörlesztettünk a tőkébe 750 ezret, fizetünk rendesen 8 éve és januárban volt 12,3 mió a tartozás. Tehát mínusz.

A férjem azt szeretnék, ha neki fizetnék 3,5 milliót meg mèg vegyem át a 12 milliós hitelt. Ez sztem inkorrekt. Egy mínusznak hogyan lesz pizitiv értékű tulajdonjoga??

Majd 17 millióból kacsalábon forgó palotát veszek, nem egy szaros 56 nègyzetmèteres lakást!

24. **vörösdémon** (válaszként erre: 23. - Nefaria)
2014. okt. 8. 11:08

Értem, nagyon köszönöm, hogy fogalakozott az ügyemmel.

Kivárom az elszámolást, és meglátjuk akkor mit tehetek.


Szép napot kedves neferia!

23. nefaria (válaszként erre: 19. - **vörösdémon**)
2014. okt. 7. 21:49

Te adóstárs vagy, és mivel házasok vagytok, a tartozás közös vagyon, ami olyan arányban oszlik meg köztetek, mint az ingatlan tulajdonjoga. De ez csak a ti belső viszonyotok, az adós-adóstárs egyetemlegesen felel, ami azt jelenti, hogy mindkettő tartozik a bank felé az egésszel, és aki fizet, az behajthatja a másikon a helyette kifizetett összeget. De ez a bankra nem tartozik, ő mehet akár csak egyikőtök felé is, akár mindkettőtök felé, és ha befolyt a teljes követelés, akkor az adósok egymással számolnak el.


Tehát ha pl te kifizeted a teljes tartozást, akkor a férjed neked fog tartozni a felével. Így pl ha megveszed az ő ingatlanrészét, akkor beszámíthatod a követelésedbe a vételárat (tehát a tartozás fejébe tiéd az ingatlan).


Az a baj, hogy most jelenleg élő ember nem tudja neked megmondani, hogy mennyivel tartoztok, és mi lesz az elszámolás a bankkal, ezt ki kell várni.


A tartozás teljes kifizetése nélkül nem tudjátok egymást kivásárolni, abba nem megy bele a bank. (neki jobb ha két adós van, mintha egy)

22. **vörösdémon** (válaszként erre: 21. - Kenzol)
2014. okt. 7. 21:11

Jaj istenem te sem vagy könnyű helyzetben!

Az én esetemet is olyan kilátástalannak látom. Hosszú procedúrák sora amit nagyon nem szívesen vállalok.

21. kenzol
2014. okt. 7. 21:07

Nálunk is hasonló a helyzet, igaz tavaly februárba elköltözött, de azóta a hitelt egyedül fizetem plusz a hozzátartozó kötelező biztosítást és a csatornázás miatt a lakáskaszát, még 5 év van hátra. A vagyonmegosztási per még hátra van, eléggé be vagyok tojva. Két gyerekkel vagyok a lakásba, mind a kettő tanul még. Jogi segítségem nincs. A kijelölt ügyvédem a válás alatt se csinált semmit, egy tárgyalásra se jött el.

Ráadásul a ház része a munkahelyem is. Így, ha mennünk kell, nem csak a lakásunk van oda, hanem munkám se lesz.

Pár hónapja azzal fenyegetett minket, hogy albérlőket költöztet be a lakásba.Nincs külön bejárat vagy ilyesmi. Most meg azzal jön, hogy fizessek neki albérletet és boltbérleti díjat. Nem tudom mit fog majd egyszer a bíróság ítélni.

20. **vörösdémon** (válaszként erre: 18. - KicsiPöttöm)
2014. okt. 7. 20:58

Az eredeti szerződést egy modosítás alkalmával bevette a bank, és másikat kaptunk.

Ekkor kérték el az én bankszámlaszámomat is mint adóstárstól. Bár én minden esetben ha kell személyesen viszem be a pénzt a bankba, és ott fizetek.

Na ettől szeretnék azért mentesülni mindenképp, hogy engem vonjanak felelősségre, miközben még a lakást is "elhagytam" Azt azért nem szeretném, hogy nincs lakásom, de én fizessem, közben a férjem lakjon benne.

19. **vörösdémon** (válaszként erre: 17. - Nefaria)
2014. okt. 7. 20:54

Nagyon szépen köszönöm a korrekt választ!


Igen így van, nagyon úgy néz ki, hogy jobb ha megyek, mert a férjem viselkedése nem fér bele az én életembe.

Azt hiszem elég ha annyit írok én antialkoholista vagyok!


A férjem nevén van a hitel, és én adóstárs vagyok. Bizonyíthatóan milliós nagyságrendű összeget fizettem már be. Ilyen esetben hogy vannak a kivásárlások? Mondjuk ha ő (férj) fizetne ki.

18. KicsiPöttöm (válaszként erre: 11. - **vörösdémon**)
2014. okt. 7. 20:50

Attól függ amúgy, hogy hogy van megírva az adás vételi szerződés?

Mert azt írtad, hogy adós társ vagy. Ez a szerződésben is le van írva? Mert pl ha az adós nem fizeti a törlesztő részletet, akkor automatikusan az adós társat vonják felelősségre.

17. nefaria (válaszként erre: 10. - **vörösdémon**)
2014. okt. 7. 20:46

Ez megint egy másik jogi kategória. Ha jól értem, de javíts ki ha tévedek, a férjeddel/pároddal közös a lakás, és közös a hitel, de most vagytok szétmenőfélben.


A lakást mindketten ugyanúgy jogosan használhatjátok, egyikőtöket sem lehet kitenni. A válóperben nem kötelező dönteni a közös ingatlanról, de persze össze lehet kötni a vagyonjogi keresettel. Viszont.


Mivel nagykorú a gyerek, ezért nincs "elsőbbségi jogod" a lakásban maradni. A bíróság nem kötelez senkit "távozásra". A lakás feletti közös tulajdont többféleképp meg lehet szüntetni:


1. kivásárolod a másik tulajt

2. a másik tulaj kivásárol téged

3. közösen eladjátok


(és mindegyikben plussz elem, hogy hitellel terhelt, tehát tul.képp a bank kapja a lóvét, és a bank nélkül nem lehet egyiket sem megvalósítani)


4. kéritek hogy végrehajtó árverezze el (de ennek sok értelme nincsen, a gyakorlatban az előző 3. szokott megvalósulni)


Remélem segítettem. Ha van kérdésed, írj priviben nyugodtan, amire tudok, válaszolok amikor időm engedi! (ügyvéd vagyok)


sok sikert.

16. **vörösdémon** (válaszként erre: 13. - Lili74)
2014. okt. 7. 20:43
Köszi! Akkor csak jól tudtam hogy nem tehet ki.
15. Lili74
2014. okt. 7. 20:42
Ja és a hitelt fizetni kell, bárhol is laksz. Sőt, nem csak a hitelt, hanem a közüzemi alapdíjakat, közös költséget is, amiket akkor is kell fizetni, ha mondjuk az ingatlan lakatlan. Aztán hogy ki fizeti be, annak majd a későbbiekben lesz ennek jelentősége az osztozkodásnál. Mert mindennek a fele az adóst, a másik fele pedig az adóstársat terheli.
14. nefaria (válaszként erre: 4. - **vörösdémon**)
2014. okt. 7. 20:41

Nem, nincs. A hitelből csak úgy tudsz szabadulni, ha visszafizeted :( És sajnos az egyéb vagyonodat sem érezheted biztonságban, mert ha a hitelre vett lakásból végrehajtásban (vagy máshogy) befolyt összeg nem fedezi a tartozást, akkor vgh. alá vonják a többi vagyonod (fizetés, autó, másik ingatlan stb stb).


Az más kérdés, hogy ki kell várni most a törvényi szabályozás eredményét, illetve az elszámolást.

13. Lili74
2014. okt. 7. 20:40

Nézd, én ugyanebben a cipőben járok, csak másképp.

Amikor a felek között megromlik a viszony, el lehet érni azt, h a "gyengébbik" elköltözzön, de jogilag ki nem lehet tenni. Sajna ez van.

Ha a tulajdoni viszonyokat rendezni akarod, azt a bíróságon tudod csak.

12. **vörösdémon** (válaszként erre: 9. - **vörösdémon**)
2014. okt. 7. 20:34
..bocs lakás...
11. **vörösdémon** (válaszként erre: 8. - KicsiPöttöm)
2014. okt. 7. 20:33
Nem, nem azért költöznék el mert meguntam a fizetését, teljesen más okból mennék.
2014. okt. 7. 20:32
Szereintem meg nem tehetnek ki a lakásból, mert a fele az enyém, és gyerekkel is vagyok igaz nagykorú, de gyerek
9. **vörösdémon** (válaszként erre: 7. - Sopianae)
2014. okt. 7. 20:32
Kettönk nevén van, feles a laksás. Ok jó ha fizetem, akkor hogyan lehet a ele az enyém?
8. KicsiPöttöm (válaszként erre: 4. - **vörösdémon**)
2014. okt. 7. 20:28

Erre csak annyit írnék, hogy a hitelt nem lakásra szólóan adják, hanem névre szólóan... Ha elköltözöl, ha nem, a hitel a te neveden lesz.

De érdekes az elgondolásod amúgy, hogy megunod pár év múltán a hitel fizetését, és akkor ennyivel le van tudva, hogy elköltözöl és kész vége??? :O

2014. okt. 7. 20:28
Ha elhagyod a lakást nem mentesülsz és attól hogy fizeted a hitelt kitehetnek a lakásból, ha nem a te neveden van vagy részben nem a te neveden vagy nem vagy haszonélvezője.
6. **vörösdémon** (válaszként erre: 5. - Gota)
2014. okt. 7. 20:26
Értem, csak szerettem volna itt is tájékozódni. Azt hiszem igazad van!
5. gota
2014. okt. 7. 20:20
Szerintem biztosan van rá mód, de inkább egy ügyvéddel kéne beszélned, hogy milyen lehetőségek vannak... Itt ahány hozzászólás lesz, mindenki mást fog mondani, de nem hinném, hogy ez jogi szempontból releváns... :(
4. **vörösdémon** (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. okt. 7. 20:17
És semmi módja nincs annak ha elhagyom a lakást, hogy mentesüljek a fizetés alól?
2014. okt. 7. 20:11

persze, hogy fizetned kell továbbra is


egy kiköltözéssel -godolod- magad mögött hagyod a hitelt?


mentesülhetsz, ha végtörlesztel vagy a másik adós átvállalja a Te részed

2014. okt. 7. 20:03

Szeretnék tájékozódni mielőtt elhagyom a lakást melyet svájci alapú hitelre vásároltunk, és amelyet még évekig kell fizetni, melyben adóstárs vagyok milyen jogok illetve milyen kötelezettségek várhatóak részemre?


A lakás mindkettőnk nevén van, de ha elhagyom a lakást akkor is fizetnem kell mint adóstárs?


Mentesülhetek ezalól? Van joga bárkinek is kitenni a lakásból?

2014. okt. 7. 19:56
Jogi kérdések, hitelre vett lakás, autó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook