Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szeretek szoptatni! fórum

Nem szeretek szoptatni! (beszélgetős fórum)


1 2
60. Pillangó81 (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2014. nov. 17. 18:56
Teljesen megértelek. Minden egyes gondolatodat átérzem egy 3 hónapos kisfiúval. Most hogy állsz? Diétázol? Sportolsz? Rajtam 15 kg plussz maradt és most még 5 feljött mert nincs tejem, csak ha teletömöm magam szénhidráttal. Együttérzek veled abszolút.
59. Blaha Lujza (válaszként erre: 57. - Csipkerózsika)
2014. okt. 11. 13:05

Pontosan. Az éjjeli kelés nem pusztán azért van, mert a baba éhes (azért is, hiszen nagyon kicsi a gyomra, az anyatej pedig gyorsan emésztődik).

Evolúciós oka van, mégpedig az, hogy a vadállatok kicsinyei is sűrűs ébrednek éjjel, hiszen csak akkor vannak biztonságban, ha sűrűn "csekkolják" egymást anyával. Megvagy? Megvagyok.

A szopizás ilyenkor megnyugvást is jelent az utódnak, biztonságot. Hát ilyen egyszerű ez.

Papíron persze. :P Aztán vannak ugye az éjjel 2-3-szor, meg az óránként ébredő babák, persze a végletek között meg lehet és meg is kell találni az egyensúlyt.

Mondjuk ha az egyévesem szeretne kétóránként cicizni éjjel, valószínűleg én magam próbálkoznék meg a külün ágyban altatással (legalább az éjszaka egy részében), vagy vízivással, vagy egyszerűen csak megbeszélni vele, hogy nincs mindig cici, ki lehet tapasztalni, hány szopizással lehet "kompromisszumot" kötni vele.

Aztán itt is vannak kivételek, fogzás, betegség, amikor olyan elesett egy baba, hogy többet árt megtagadni tőle a testközelséget, mint a következetességet megtartani.

Na de normál esetben azért a betegség tart max 1-1,5 hétig.

2014. okt. 10. 22:21
Persze nincs kizárva, hogy tévedek.
57. Csipkerózsika (válaszként erre: 46. - Kriszta773)
2014. okt. 10. 22:12

Nem hetekről, hanem évekről írtak itt sokan.

A hasonlatod nem állja meg a helyét, az éjszakai "nemevés" nem tanult dolog, mint a szobatisztaság. Inkább az ellenkezője az.

56. 3a5c305959 (válaszként erre: 55. - Blaha Lujza)
2014. okt. 10. 13:21
Egyebkent most jottem ra, ahogy ujraolvastam az Tarsoly fele konyvet hogy sok dolgot tok bénán magyaraz el. Nem tudom Tamas mennyire jo tanar, mert annak idejen meg csak tanarseged volt de ha nem magyarazza el jol, akkor erdemes youtube videokat keresni. Nekem most tisztul le csomo dolog amit annak idején csak bemagoltam.
55. Blaha Lujza (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. okt. 10. 09:43

Ó, az igen én most mélyedek el komolyabban a műveiben! :D


De egyébként hidd el, nem túlzok, meg nem is akartam ebben a topikban erre kihegyezni a dolgot, annyira off, de otthonszülőkre gondoltam...

Közülük TÉNYLEG van olyan, akinek ugyanúgy pici kör alakú! (vetélésnél derült ki kh-ban, hogy konkrétan gyermektelennek gondolták méhszájvizsgálat után)

Nyilván nem mindenkinek marad kör alakú közülük se, hiszen, van, hogy becsípődik még egy osz-nél is, vagy ödémás lesz, stb, de sokaknak érintetlen marad. :) A természet csodásan alkotott meg mindent. ;)

54. 3a5c305959 (válaszként erre: 53. - Blaha Lujza)
2014. okt. 10. 07:51
A mehszajon konkretan meglatszik a szules. Primiparousnak kor alaku, muliparousnak csillag. Na ezt meg a Tarsoly professzortol tanultam :-)
2014. okt. 9. 23:27

Bocsánat mindenkitől, a támogató közeg természetes kéne, hogy legyen - akár társadalmi szinten és régen ez működött pl falun, ld komatál "intézménye" - senkit nem akartam megbántani!

Attól, hogy valami tömegjelenség - momentán az anyák magukra hagyása - még rossz! :(


Tabula Rasa:

A futásnál szerintem nagyon sok múlik még azon, hogy milyen sportmúltja van az illetőnek, akinek PONT a futásra van igénye, na meg tényleg a mértékén, intezitásán. A kérdezőnek, ha jól emlékszem, 3,5 hós babája van, azért ott már lehet.

Magánvéleményem, hogy amin egy kis futás képes rontani, azon nem a futás mellőzése fog javítani, hanem az intimtorna...;)

Ja, és még valami; a szülés mikéntja, a szülésvezetés, na ez az, ami még döntően befolyásolja a medence és a méhet tartó szalagok állapotát! Nekem vannak ismerőseim, akiknek a méhszáján, méhén 2-3 szülés után sem látszik, hogy valaha szültek, mert olyan orvost, szülésznőt kerestek, akik gyakorlatilag háborítatlanul hagyták őket, na de ez itt már off.


(És szülésznőnek tanulok, erre alapozva mondom, hogy nem a végzett sport a lényeg, hanem a medencefenék állapota, amivel nekikezdünk az adott sportnak. De részben igazat adok, nem mindegy a HOGYAN, a MIKORTÓL és a MIT!)

52. kriszta773 (válaszként erre: 51. - Unom)
2014. okt. 8. 21:29
biztos arra (is) gondolhatott, kényelmesebb felvenni a picit és szoptatni, mint üvegeket fertőtleníteni, tápszert készíteni, melegíteni, lehűteni ha kell :) macerásabb ez éjjel, mint beájulni egy fotelbe és cicire tenni a gyereket :)))
51. unom (válaszként erre: 50. - Csinoska2012)
2014. okt. 8. 21:16

Van akinek kényelmes, van, akinek nem. Miért lennénk épp ebben egyformák?

Én sem szerettem szoptatni, örültem, mikor vége lett, pedig semmi probléma nem volt a nagynál, az éjszakákat is átaludta, összesen kétszer kelt fel egy éves koráig.

50. csinoska2012 (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2014. okt. 8. 21:11
Nem igazán értelek.A szoptatás a legkényelmesebb dolog a mamának és a baának is,az én kislányom 2,5 éves és még mindig szopik.Eleinte még tápszerrel is kellett pótolni,mert nem volt neki elég.Azt megértem,hogy kimerült vagy én is így voltam az elején éjjel már úgy keltem fel,hogy észre sem vettem,csak reggel vettem észre mit is keres a baba az ágyamban mellettem.A rend rakásról annyit ha alszik megtudod csinálni és csak vigyázni kell a rendre.Én 3 gyerekkel ,egyedül csináltam végig a babázást semmi(!)segitségem nem volt.Mégis általában rend és tisztaság volt nálunk.Aki szoptat nem jelenti azt ,hogy zabálni kell a plusz kilók szépen lemennek majd rólad, én alkatom olyan lett mint egy modellnek senki nem mondaná meg,hogy 3 spontán szülésem volt és van egy kicsi lányom.
49. Zebra25 (válaszként erre: 46. - Kriszta773)
2014. okt. 8. 20:57
Ráadásul akkora a gyomra mint egy kis cseresznye. Nem fér bele sok tejcsi egyszerre. Ezért is javasolják az igény szerinti szoptatást, ami bizony sokszor azzal jár, hogy éjszaka is kel a baba.
48. 388b941089 (válaszként erre: 45. - Csipkerózsika)
2014. okt. 8. 20:53
Uramisten mekkora...
47. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2014. okt. 8. 20:52

5 kg plusztol vagy kiakadva?xd

Turelem nem kell sok idot kibirnod a szoptatassal. Olyan gyorsan el fog repulni az ido h eszre se fogod venni

46. kriszta773 (válaszként erre: 45. - Csipkerózsika)
2014. okt. 8. 20:36

jaj :) ezzel az erővel rögtön bilire is ülhetnének, mi sem csinálunk pelenkába :) és minek alszik egyáltalán annyit, mi sem alszunk a nap nagy részében. és a család kölyökállatai se csináljanak be, miért nem tartják vissza :)


szerintem egy baba még annyira erős sincs, hogy annyi tejet (vagy tápszert) tudjon magába szívni, amitől sok időre eltelik, jóllakik. valószínűleg amíg pici, ezért is eszik gyakrabban, mert csak kisebb adagokat fogyaszt el és emészt meg, ezért hamar éhes lesz újból. nem marad mindig így, ahogy növekedik, fejlődik, egyre inkább átalussza az éjszakát, nappal kevesebbet alszik, többet eszik. ez az élet rendje. szerintem még egy anya sem halt bele, hogy néhány hétig felkelt éjjel etetni a gyereket.

2014. okt. 8. 20:09

A témára visszatérve most lehet, hogy sokan lehülyéznek, de én nem értem, miért kell éjjel szoptatni. Oké, hogy egy babának nagy a tápanyagigénye, de eszik napközben is x óránként, éjjel inkább aludnia kéne és úgy is kellene szoktatni, hogy aludjon. Mi sem kelünk fel éjszaka enni.

Ezt tényleg nem észosztogatásnak szánom, de van közeli ismerősöm aki alátámasztja. Hazavitte a babát, első éjjel mikor megébredt, megsimogatta, nem vette fel, cumisüvegből adott neki egy kis cukor nélküli teát, amiből kicsit ivott, aztán elaludt. Második éjjel ugyanez volt, harmadik éjjel már nem ébredt fel és utána sem soha, egyetlen éjszaka sem. Ma ez a gyerkőc már majdnem felnőtt.

Én laikus fejjel azt gondolom, hogy nem az éhségtől ébred fel éjjel a baba, hanem keresi a biztonságot adó közeget, vagyis közelségre vágyik. Ha tudja, hogy megkaphatja, de nincs hozzászoktatva (mert ha folyton fel van kapkodva éjjel, akkor meg azért nem alszik), akkor nyugodtan alszik és nem ébred fel. Gondolom, hogy ez nem minden babára vonatkozik, biztosan vannak nyűgösebbek vagy falánkabbak.

44. Csipkerózsika (válaszként erre: 23. - C9f9b53798)
2014. okt. 8. 20:07
Oké, futni talán nem, de mozogni mindenképp kell. Másképp mitől fognak megerősödni a szalagok és izmok? A pihenéstől nem, csak az erősítéstől...
2014. okt. 8. 14:52
Bocsánat, osszekevertem a fejemben ket forumot es ezt nem ide szantam :-)
42. 3a5c305959 (válaszként erre: 41. - Kriszta773)
2014. okt. 8. 14:42

Ebben total egyetertek. En hetvegente nagytakaritok, kb masfel ora alatt kitakaritom a lakast tetotol talpig ugy, hogy egy háromeves "segít". Meg jol is esik egy kis mozgas, mert egyébként meg en is tanulok. Hetkozben reggel 8kor rohanunk a gyerekkel oviba, aztan nekem suli, este fel 7 korul erunk haza. Szoval sok ido nem marad takaritasra mert inkabb vele toltok egy kis idot. Aztán ha szerencsém van 9kor elalszik es tudok tanulni egy picit, vagy beszelgetni a férjemmel aki ekkor tajt er haza.

Szoval amig nincs gyereke valakinek es azon panaszkodik hogy nem birja, csak mosolygok jóindulatúan. Fogalma sincs hogy milyen konnyu dolga van :-)

41. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2014. okt. 8. 09:50

szerintem ha tápszerrel etetnéd, akkor is ugyanúgy felkelne éjjelente, ugyanannyiszor. nem azon múlik, mivel eteted, hanem hogy éhes :) de ez majd idővel normalizálódik, ne aggódj. próbálj aludni napközben akkor, amikor ő is, hátha kicsit pihentebb leszel


a diéta nem azt jelenti, hogy kevesebbet kell enni, hanem válogasd meg, hogy mit. attól még, mert egészségesen táplálkozol és nem nagy mennyiségeket, nem fog elapadni a tejed, főleg ha sok folyadékot is iszol. tornázni is tornázhatsz, legalább formásodsz :)


a takarítás passz, hacsak nem 30 szobás vityillóban laktok, nem értem, mitől lehet hatalmas kupi és rendetlenség, a 3,5 hónaposra azért nem lehet ráfogni :))))) ne csinálj kupit, és akkor kevesebbet kell takarítani

2014. okt. 8. 09:48

Támogató közeg??? Hahaha.. Az mi?

nekem az első 2 hétben volt itt segítségem. Aztán senki!

6 hónapig tudtam szoptatni a fiamat. Addigra már elment a tejem, gondolom a sok idegeskedés, stressz és a nem alvások sorozata miatt.

A háztartás is csak az én feladatom volt...


Kedves Kérdező!

Tanácsolom hogy vegyél egy fiola "lesz@rom tablettát" és csináld úgy ahogy Neked jó! Engem utolért a depresszió mert a "legjobbat akartam adni a Fiamnak"....

Ha nem szeretsz szoptatni ne csináld! Ettől még jó Anyukája vagy a gyermekednek.

Nem szabad méricskélni az Anyaságot!

Ha Te attól leszel kiegyensúőlyozott hogy abbahagyjátok a szopit és sporttal diétával a régi formádba kerülsz ha Te ettől kapsz erőt a mindennapokhoz, akkor tedd ezt.

Ettől függetlenül jó ha gondoskodsz egy-két segítő személyről a környezetedben, mert tényleg kell/ KELLENE néha valaki aki egy-két órára "tehermentesít".

Ajánlom Kőváry Anett írásait a fb-on ha van egy kis szabadidőd olvass belőle.

Amikor az ember tartós diszkomfortérzéssel él az a depresszió melegágya...fűszerezve kialvatlansággal...stb.

Én egy elég "stabil csaj" voltam a gyerekem születése előtt, aztán mégis.

Ne legyél hős, legyél megengedőbb magaddal!


Legyen szép napod és NULLA lelkiismeret furdalásod ;)

39. 3a5c305959 (válaszként erre: 18. - Blaha Lujza)
2014. okt. 8. 09:34
Nem mindenkinek van támogato kozege. Nekem pl csak a ferjem van, de o reggeltol estig dolgozik; heti 7 napot. Rajta kivul nincs senkim itt. Nehez, de meg lehet oldani.
38. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2014. okt. 8. 09:22

Szia! Nem olvastam az elozo hozzaszolasokat de gyanitom hogy masok is elmondtak mar amit fogok!

Lehet dietazni es sportolni is szoptatas alatt. En eljartam kocogni, estenkent ha volt kedvem, napkozben meg a hatamra kotottem a gyereket es csinaltam egy 20 perces Rubint Reka combizom gyakorlatot. Fogyozni 6 honapos koratol fogyoztam mert akkor jött meg az igeny hogy leadjam a maradek 20 kilot. Sikerult!

A felkelesrol annyit hogy nem a kaja hianyzik neki hanem te. Szamara megnyugtato hogy ott vagy. Sohasem tudhatod hogy valóban vegig fogja-e aludni az ejszakat ha elkezded tapszerezni. Csak a sajat dolgodat nehezited meg, ha éjszaka még azzal is kell foglalkoznod hogy megcsinald a tapszert, ahelyett hogy csak mellreveszed aztan meg visszateszed a kisagyaba.

A takaritasrol meg annyit hogy megertem mit erzel, de nem kell hogy csillogjon a lakas. Minden nap legyen elmosogatva, a furdo legyen tiszta (ez kb fel ora munka) a főzést meg okosan kell csinalni nagy adagokban hogy csak kétnaponta kelljen.

37. cicakaktusz (válaszként erre: 36. - Kisleány80)
2014. okt. 7. 18:54

Szia! Nem olvastam vissza mindent, így lehet, hogy más is írta már. Saját tapasztalatom, hogy a tápszeres gyerek is felkelhet egy éjjel többször is, a fiam másfél éves koráig nem aludta át az éjszakát. két hós korától táppal hozzátápláltam, három hós korától csak tápszer, mert a tejem elapadt. És amikor nappal aludt, eszembe sem volt, hogy akkor csináljak meg mindent, amivel elmaradtam, inkább pihentem vele együtt. Arra nagyobb szükségem volt, mint hulla fáradtan házimunkázni.

Nyugodj csak meg, és örülj a szoptatásnak, és a fiad étvágyának! Hidd el, ez mindennél fontosabb!

2014. okt. 7. 18:46
Köszi mindenkinek aranyosak vagytok,le se szedtétek a fejemet:-)Arra jutottam a sok jó tanácsból hogy holnap elmegyek kocogok egy nagyon-nagyon kicsit.Attól a kedvem is jobb lesz.És tudom,mert még emlékszem a régi időkre,a rendszeres sporttól az energiám is több lesz.
35. c9f9b53798 (válaszként erre: 30. - Blaha Lujza)
2014. okt. 7. 17:50
nem a mellek miatt írtam, meg az izomláz, stb... én is tornázok hathetes kora óta, mert muszáj, hogy visszaerősödjön a hasizmom, medencefenék, hátizom... tehát kell mozogni, és nem megy tej rovására, csak nem lehet megerőltető, én a futás ellen azért vagyok, mert anatómiailag kell legalább fél év, hogy visszaálljanak a belső szervek a helyükre, a szalagok visszafeszüljenek, a gátizom megerősödjön... a futás nem használ az első időkben.
34. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2014. okt. 7. 17:43

Nincs semmi gond, nyugalom... Ez egy ilyen időszak, mindenki számára. :)

Tudom jól, a kimerültség, a rendetlenség, a sok-sok új feladat, meg a kötelességek az első hetekben, hónapokban, de akár 1 éves korig is, totál kiveszik az anyukák erejét, nem is kicsit. Lelkileg-testileg.

Én is átestem ezen, de nekem nem volt ott egy férj, vagy egy anyós, vagy egy nagyszülő. Mindent egyedül kellett megküzdenem, és emiatt másképp oldottam meg ezeket a nehéz időszakokat, és az ezzel járó komoly feladatokat, amik ezzel járnak. :)

Egyszerűsítsd le a dolgokat. Például így:

1. Első az te és a kisbaba. Az alapvető igényei neked és neki. A ház és a mosogatás, meg a kupi az utolsó ebben az egész őrületben. :)

2. Ha van akit megkérj, hogy takarítson ki, vagy pakoljon el 1-1 helységet helyetted, kérj segítséget! Használd ki akár egy barátnő, vagy rokon, vagy a párod idejét. Nekik 1 óra, neked az nagyon sok időt jelent és hatalmas segítség végül.

3. Amikor a baba alszik, akkor pihenj le te is, ha még aludni nem is tudsz, de legalább pihenj!

4. A testsúly és a testalkat szoptatási időszakban felejtős. Egyrészt nem szabad diétázni, és erős sportot sem annyira javasolják. De van egy kiskapu. Egészségesen enni viszont muszáj, cukor és liszt szinte nullára csökkentve, illetve sok-sok folyadék, és sok-sok vitamin! Már ezek alapjában véve segítenek a jó tejtermelésben és a testalkat visszanyerésében, a sporttal ráérsz még akkor foglalkozni, ha már kipihentebb leszel és nem leszel annyira kifáradva, a sportolással csak még fáradtabb és izomlázasabb leszel, azzal még egyenlőre ne foglalkozz. :) Elég ha már beáll a napi rendje a kicsinek és úgy érzed, hogy eljött az idő a sportolásra is.

5. Az a fránya lelkiismeret. Na először is, neki te vagy a legjobb anyuka, te vagy az isten az ő szemében, te vagy neki a mindenség. Amit adsz neki az a lehető legjobb neki, és ez az időszak gyorsan elfog telni, visszanézve már csak napoknak fog tünni, az a félév, egy év, két év... :)

6. Tegyél saját kedvedre is valamit. Legyen egy félóra szüneted baba nélkül. Pl. addig valaki vigyáz rá, amíg te elmész sétálni egyet, vagy habfürdőt veszel és nyakig belebújsz a kádba, vagy mondjuk kimozdulsz a barátnőddel beszélgetni egy kicsit. Vagy menj el egy órára lepd meg magad valami széppel. Kell a kikapcsolódás! Igazi megváltás hidd el, az a napi fél óra-egy óra idő, amikor nincs baba, hanem nyugi van és szünetelés.

Ezt muszáj megadni magunknak, mert hamar kitud merülni az anyai szív, és akkor jön az idegesség, depi, rossz kedv és a többi.

...és még annyi, hogy türelem, mert ez az időszak sem tart örökké. A legalapvetőbb dolgok legyenek elsősorban a fontosak, minden más csak akkor ha marad rá időd, erőd. :)

33. 408020f45e (válaszként erre: 29. - 408020f45e)
2014. okt. 7. 17:37
kis kiegészítés: a lányom 9,5 hónapig a fiam 17 hónapig szopizott. Amikor ennek az időszaknak vége, úgy is mennek le kilók és a víz.
2014. okt. 7. 17:36

Segítség kismamáknak szoptatással kapcsolatos kérdésekben:


[link]

31. syria (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2014. okt. 7. 17:34

Amiket leírtál, normális.


Kivéve, hogy attól a nyomorult 5 kg-tól. pánikolsz. Nem attól leszel jó anya és jó feleség, ha hozod a szülés előtti alakodat.


A legfőbb problémád a kialvatlanságodból adódó kimerültség. Annak idején én is átéltem ezt kétszer.

Úgy oldottam meg, hogy

1: tojtam a kupira. Persze, amit bírtam, elrendeztem, de messze nem érdekelt, hogy aki betévedt hozzánk, mit gondol. Nem tudok arról, hogy megszólt volna bárki is.

2: szombat este megkértem a hétfő-pénteki napokon dolgozó apukát, hogy keljen fel ő a kicsihez, hagy aludjam ki magamat egy héten legalább egyszer.


Semmi okod a lelkiismeret furdalásra, a kimerültség (és a helytelen testkép) az oka minden bajodnak.

Ha van tejed, semmiképp nem a tápszer a megoldás. A tejet le lehet fejni, és éjjel apuka is adhatja a kicsinek.


Nyugalom! És sok türelmet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook