Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Társasház takarítás fórum

Társasház takarítás (beszélgetős fórum)


2014. nov. 16. 04:03
Házból lekéred a takaírtószer számlákat pluszba, és meg van költségben a teljesbevét fedezete. ~"Tiszta udvar rendesház klub"~ alíptva, a legtöbb lakó tagságával, sima aláírással elég. Kössön bele bárki, képtelenség.
2014. okt. 8. 08:49

Sziasztok!


Igen Kriszta773 és Enissa erre gondoltam.

Kriszta773 a közös képviselő köti az ebet a karóhoz, hogy csak számlával lehet. mert muszáj adót fizetni.

Jó lett volna, ha van egy közös képviselő, aki konkrétan tud erre szabályt mondani.

Egyik ház fizethet zsebből, ilyet, a másik nem, tehát valami kiskapunak kell, hogy legyen, és nem feltétlenül a törvénytelenre gondoltam hanem pld, a mint a 2010.évi LXXV. törvény amely az egyszerűsített foglalkoztatásról szól, de ez csak 2012.VII,1.től élt egy évet.

Tehát, nem arra vagyok kíváncsi miből áll össze a közös költség, azzal tökéletesen tisztában vagyok,hanem van-e valami a fent említett jogszabályhoz hasonló.

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 8. 07:27

Én értem mire gondolt elsősorban a fórum indító, de gondoljatok bele.. Közösségben az ember nem azt nézi a másiknak hogy jó, ill . jobb hanem hogy neki hogy lehetne még jobb. Egy közösség ami látszólag elsőre támogat, a végére mindig ellene fog fordulni, vagy pedig lázadni hogy nekik miért kell ennyit fizetni, függetlenül attól hogy ledolgozza a rá eső összeget.

Nálunk is elakarták kezdeni hogy aki kertészkedik az ne fizessen, de aki nem az meg fizessen x összeget és felfogadnak kertésznek valót. Én akkor kijelentettem, 1, allergiás vagyok a virágra, ezáltal nem szeretem őket, nem érdekel és is fogok neki állni. 2, egész nap itthon vannak az idős hölgyek akiknek ez az egyetlen "szórakozásuk" miért is kell kertész?

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2014. okt. 7. 15:39

Arra gondolok, valaki takarít náluk mondjuk, lebutítva 300 forintért. A Kérdező közös költsége meg 150 Ft. A lakók ha akarják kivehetik a közös költségből a 300 Ft-ot, és 150 Ft-ot a kezébe adhatnának a fórumindítónak. Így 150 forintjuk megmaradna, ennyivel kevesebbet kellene fizetni a háznak. Tehát a Társasház 150 Ft-ot spórolna/ hó.

Hivatalosan én sem tudom, hogyan működne.

Túl bonyolítod a dolgot.

5. kriszta773 (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2014. okt. 7. 15:35

nem az a lényeg, hogy mi van a közös költségben :) de ha a közös költség például 10 ezer forint, és a ház havi takarítási díja is 10 ezer forint, ha ő ezt bevállalja, akkor nem kellene elvileg fizetnie. mert fizetné a 10 ezer közös költséget, neki meg fizetnék a 10 ezer takarítási díjat :)


szerintem ezt magával a közös képviselővel kellene megbeszélni, ha ő nyitott ilyen csereüzletre, akkor meg lehetne vele egyezni. hogy ez jogi és adózási kérdésekben miként is megy, az más dolog, bár elvileg bevétele nem jön ebből :)

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Bázis22)
2014. okt. 7. 15:28
De ott kezdődik hogy nem csak a takarítást fedi a közös költség.. innen belekezdeni hogy te ennyivel meg annyival kevesebbet fizetnél mert te ezt és azt megcsinálod.. végeláthatatlan és teljesen egy írányú dologba kezdessz bele. Ha engem kérdezel ez nem fog össze jönni.
2014. okt. 6. 18:54

Elliana, tisztában vagyok a közös költség miből adódik össze. A mi társasházunkban külön takarító van, és nem is akarnak a lakók takarítani.


Tehát csupán én arra vagyok kíváncsi, a törvény engedi-e, hogy abban az összegben, amennyi a reám eső közös költség (megjegyzem 40 ezer forinttal kevesebb lenne, mint a leszámlázott mostani) takarításban letudjam. Az összes lakó támogatná, de a közös képviselő azt mondja, csak magánvállalkozó, vagy cég végezheti az adózás miatt, hiszen magánszemély ugye számlát nem tud adni.

2014. okt. 6. 18:41

Elöször légy tisztában mit jelent a közös költség fogalma.

Jó, ha tudod például, hogy a közös költség egy része a társasház fenntartására fordítódik, pontosabban annak üzemeltetésére, karbantartására és felújítására. Az üzemeltetés tartalmilag a közös tulajdonú ingatlanrészek rendeltetésszerű használatához folyamatosan szükséges szolgáltatások ellátását jelenti: a közüzemi szolgáltatások díjának kifizetését, a központi berendezések üzemben tartói feladatainak ellátását, szükség esetén pedig gondnoki, házmesteri szolgáltatások megszervezését. Szintén ide tartoznak az üzemeltetéshez szükséges irodai költségek, tiszteletdíjak, megbízási díjak és egyéb személyi kiadások, valamint ezek járulékai is.A karbantartás a közös tulajdonban levő ingatlanrészek - lépcső, tető, lift - állagának és rendeltetésszerű használhatóságának biztosítását, a tulajdonosok közösségét terhelő megelőző, nem felújításnak minősülő javítási munkák elvégzését jelenti, de e fogalom alatt értendő továbbá az egyes közösségi használatban lévő berendezések cseréje is. A karbantartáshoz tartozik emellett a hibaelhárítás is - ez a törvény szerint olyan hibák, akadályok elhárítását jelenti, amelyek akár életveszélyesek is lehetnek, vagy károsítják az épületet, és azonnali beavatkozást igényelnek.


A fenntartás és a karbantartás mellett a közös költségből fedezik azokat az egyes felújítási munkálatokat is, amelyek az ingatlan egészére, vagy egy vagy több főszerkezetére terjednek ki, valamint azokat az időszakonként szükségessé váló általános javítási vagy építés-szerelési munkákat, melyek célja a társasház eredeti műszaki állapotának, valamint eredeti használhatóságának és üzembiztonságának helyreállítása.

Ahol konténer van annak használata is ebbe van benne.


Mi is fizetünk közös költséget, és azon felül közösen takarítjuk a lépcsőházat, kinek mikor van ideje rá.

2014. okt. 6. 18:34

Sziasztok!


Arra vagyok kíváncsi, hogy a törvény tiltja-e, hogy magánszemély a közös költség fejében takarítja azt házat amelyben ő is él? Kukát kivisz, és ami a tisztasággal, renddel kapcsolatos.

Elvileg minden jövedelem adóköteles, DE ilyen esetben úgymond "cserekereskedelem" szinten kivitelezhető-e ez?

Esetleg, ha valami okos dolgot ebben az ügybe megosztanátok velem örülnék neki.

A mi közös képviselőnk azt mondja nem lehet, más házé azt mondja, a törvény nem tiltja.

Köszönöm az esetleges válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook