Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérzés a 14. héten fórum

Vérzés a 14. héten (beszélgetős fórum)


27. cyprus (válaszként erre: 26. - D20c30cb4c)
2014. okt. 7. 12:23

Nekem is 3-4 napig tartott, ne aggódj, és vigyázz magadra. Amikor éjjel rohantunk az ügyeletre, azzal nyugtattak, hogy minden rendben lesz, gondolom, ők láttak nem egy ilyet.

Pihengess, használd ki az időt olyanokra, amire később már nem lesz időd:)

26. d20c30cb4c (válaszként erre: 25. - Cyprus)
2014. okt. 7. 12:01

Köszönöm a történeted. :) Örülök, hogy minden jól alakult nálatok (is). Igen, én is úgy gondolom, hogy lepény rendellenséget, vagy haematómát csak látták volna az ultrahangon.

Most már csak barnás pecsételés van, kímélem magam én is. Persze holnap is megnéz a dokim.

További jó babavárást kívánok! :)

25. cyprus
2014. okt. 7. 11:33

Nekem lombikos babám van, én a 11. és 13. héten véreztem. A 11. héten megemelték a progipótást, injekció formájában, valamint magerot és rutascorbin szedést javasoltak. A 13. héten újra bevéreztem, rohaás az ügyeletre éjjel. Nem látták az uh-n a vérzés nyomát (méhlepény rendellenességet, hematómát látnának). Két dokinál voltam, a második azt mondta, hogy hüvelygyulladás, arra kaptam kezelést. Mindenesetre veszélyeztetett lettem, a 14. hétig szúrtam magam progival, szedtem az ajánlott készítményeket, és rengeteget feküdtem. Utána is nagyon kímélő üzemmódra kapcsoltam, majdnem a 18 hetes genetikai uh-ig.

Azóta visszaálltam valamennyire a normális életre, úszás, házasélet, stb... Nagyon sokáig azok is tiltva voltak.Most már a 30 hetes baba rugdos bent a pocimban:)

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - D20c30cb4c)
2014. okt. 6. 17:34

Az elsőt, akire 2 évet vártunk. 2 éve hagytam abba a fogamzásgátlót (2 évig szedtem)mert a volt dokim úgy gondolta nem érdemes foglalkozni velem amíg nem akarok babát, annyira hogy még azt sem közölte hogy pco-m van az inzulin rezisztenciáról ne is beszéljek.. csak hozzámvágta a fogamzásgátlót, annyit mondott majd ha úgy érezzük hogy itt az idő akkor vizsgáltassam ki magam újból, ekkor láttam utoljára.. Úgy gondoltam adok egy kis időt magunknak hátha sikerült spontán.

Aztán most júniusban elkezdtünk orvoshoz járni ismét, most férjemet is elvittem kivizsgálásra, mondta az új dokim az eredményektől függ hogyan tovább. Aztán párom eredménye után 4 nappal, és nem várt előtt 4 nappal már pozitívat teszteltem. Ennyit erről.

23. d20c30cb4c (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2014. okt. 6. 17:16

Akkor neked eléggé összetett gondjaid voltak. Hányadik babádat várod?

Neked is voltak alvadtvér darabjaid? Jó jel lehet ha már mindez barnás és már nincs élénk piros?

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - D20c30cb4c)
2014. okt. 6. 15:21

Először 4-5 napig a másodiknál csak 1 estét.


Elsőnek arra gondoltam lehetséges hogy a méhszájseb (amit mellesleg a fogamzásgátlótól kaptam, vagy pedig a régi dokim miatt aki egyszer elég rosszul vett le kenetet..) bár annyira kicsi és még soha nem okozott gondot.

Nem tudom igazából, a dokim is alaposan megnézett nincs e hematóma, ha az is volt nagyon kicsi lehetett.

5. héten rohantam egyszer uh-ra, mert előző délutántól másnapig pokoli görcseim voltak és azt hittem méhenkívűli, esetleg épp készül elmenni a picúr. De szerencsére csak bélgyulladásom volt.

Akkor az épp ügyeletes doki azt mondta van egy 1,8 cm miómám, és nem érti hogy hogy ezt eddig nem mondta a dokim. Nem tudom, cistákról tudtam, de nem lenne meglepő, mert mamámat ez miatt pakolták ki 37 évesen, és nővéremet is műtőtték 4 éve egy babafej 1kg nagyságú miómával, szerencsére kipakolni nem kellett.

21. d20c30cb4c (válaszként erre: 19. - Nbandus)
2014. okt. 6. 14:54
Értem. Csak, mert én szex után egy nappal kezdtem el. Akkor gondolom nincs hozzá köze.
20. d20c30cb4c (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2014. okt. 6. 14:53
Hát a túlvállalás nekem is benne van a pakliban. Pörögtem rendesen mostanság. Neked mennyi idő alatt szűnt meg a teljes pecsételés?
19. nbandus (válaszként erre: 17. - D20c30cb4c)
2014. okt. 6. 14:53
Nekem rögtön szex után volt a vérzés, és csak pár órán át tartott.
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - D20c30cb4c)
2014. okt. 6. 12:35
Én rögtön másnap délelőtt kezdtem el vérezgetni, azonnal hívtam is a dokim. Aki rengeteg pihenésre intett. 2. alkalommal amikor elkezdtem ismét akkor csak arra tudok gondolni hogy aznap kicsit túl vállaltam magam, rengeteg felé kellett mennem és intézni a dolgokat. Én amúgy pco-ir-s vagyok tehát mindjárt veszélyeztetett lettem , és tápon vagyok és leszek is végig, mert hogy még jobb legyen nagyobb az esélyem a terhességi diabéteszre, mivel apukám cukor beteg, én inzulinos..
17. d20c30cb4c (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2014. okt. 6. 12:23
Én is pecsételtem, szedtem utrot. De nekem megszünt a 7. héten. Eddig semmi nem is volt. Az lehet, hogy több, mint egy nappal az aktus után kezd el vérezni? 2 napja pecsételek ttovábbra is. Szerdán megnéz újra az orvosom.
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. okt. 6. 11:33
Én a 7. és a 9. héten kezdtem el,pár napig, igaz nagyon picit, de hát akkor is vér az vér. Nekem a 7. héten a dokim azonnal felírta az utrogestant, amit napi 3x1 szedek, ezen a héten töltöm a 12. hetet és végre abba lehet hagyni. Nekem sem találták az okát, mindenesetre azonnal házasélet megvonást kaptunk, mert lehet ez is közre játszott.
15. pk86
2014. okt. 6. 11:12
Nekem egy hüvelyi UH közben kezdett vérezni valami. A nőgyógyászom nem volt elég óvatos, és felsértette a nyálkahártyát. Nem lett belőle semmi gond, csak a nőgyógyász reakciója volt felháborító, aki azt hazudta, ez a vér már ott volt (világos, híg,friss vér láttán), nem a vizsgálattól lett, és teleírta a kiskönyvemet azzal, hogy kb. el fogok vetélni.. Azóta már másik nőgyógyászhoz járok..
2014. okt. 6. 08:02
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. :)
2014. okt. 5. 22:59
Nem irtam oda :-), még pocakos 37 hetes kismami ;-)
2014. okt. 5. 22:57

Szia nekem először a 8. héten volt pecsételő vérzésem, akkor nekem is csak annyit mondott,hogy jól van a baba meg, hogy pihenjek sokat ne dolgozzak semmit meg kaptam utrogestant. Aztán 1-2 hét múlva megint ugyan az,akkor már látta a hematómát,úgy hogy akkor rutascorbint is elkezdtem szedni,mert ugyebár hematóma viheti a picit,én sokat feküdtem, aztán 1-2 hónapra rá felszívódott meg ki-ki szivárgott a hematoma, babó erősen kapaszkodott.

Vigyázz magatokra pihenj ha tudsz,én ajánlom a rutát,meg a magnéziumot, de ne a magneb6-ot mert abban magnézium-oxid van nézz utána semmit nem ér, vegyél magnézium citrátot.

2014. okt. 5. 22:20
Nekem 11 és 14 hetesen volt vérzés, ügyelet, sosem látták uh-on a vérzés helyét, így végülis arra lett fogva, hogy a méhlepény fedte a méhszájat. Kicsit több mint 1 éve volt, lassan 7 hónapos a kisfiam :)
2014. okt. 5. 22:15
Végigvéreztem a 16. héttől a terhességemet. Ezt egy polip okozta a méhszájon, amit csak másodjára vettek észre. Nem ömlött soha a vér, de pecsételt végig, néha kisebb alvadt darabokban jött. Nekem tiltva volt végig emiatt a szex. Egyébként nagyon sok esetben nem találják meg a vérzés okát a terhesség végéig. A biztonság kedvéért nézesd meg újra, de ne parázz rá.
9. d20c30cb4c (válaszként erre: 8. - Nbandus)
2014. okt. 5. 21:52
Szex után mennyi idővel kezdtél vérezni?
2014. okt. 5. 21:16
Kb ugyanekkor volt egy kis verzesem, mint kidedult a yzex okozta, mert erzekenyebb volt a nyalkahartya.
7. d20c30cb4c (válaszként erre: 5. - Gina00)
2014. okt. 5. 20:33
Van orvosom, ő is annyit mondott, hogy méhlepény vagy elpattant ér. Csak ugye nincs nyoma ultrahangon, így a pihenésen kívül nem tud többet tanácsolni. Érdekelt, hogy ki járt így még és mi lett a vége.
2014. okt. 5. 20:29
Köszönöm a megnyugtató válaszaitokat. Aznap csak főztem és felsöpörtem a konyhát. Még aludtam is délután. Az lehetséges, hogy elpattant egy ér? Csak, mert semminek nem volt nyoma. A hematómának nyoma lenne, nem? Mert még mindig pecsételek. Próbálok nyugodt lenni, a magneb6 segít egy picit. Ja és görcseim sincsenek.
2014. okt. 5. 20:27

Én hétfőn visszamennék a dokihoz.


Nem akarom rád hozni a frászt, de manapság egy doki nem doki.

2014. okt. 5. 19:58

Nekem az első fiamnál a 8. héten véreztem. Egy hematoma volt, ami kivérzett és kész. A fiam 5 és fél éves :)


Lehet nálad is ez volt. Minden esetre most pihenj !

2014. okt. 5. 19:40
Nem erőltetted meg magad egy kicsit? Nekem a 12. héten volt pecsételő vérzésem, előtte végigporszívóztam sietve a kétszintes házunkat... Szerencsére nem lett baj, de utána sokkal jobban vigyáztam magunkra.
2014. okt. 5. 19:32

én a 10. héten véreztem be...nagyon!!!

a baba mellett volt a haematóma. azt mondták, lelökheti a babát.

kb 6 hétig véreztem, mire teljesen elmúlt. Baba maradt: most 28 hónapos :)

Kaptam hormongyógyszert :) 1 hétig feküdtem a kórházban, utána itthon is, amikor csak lehetett :)

Pihenj sokat és ne aggód túl: kapaszkodik az a baba :)

Sok sikert és jó egészséget :)

2014. okt. 5. 19:19
Sziasztok! 14 hetes kismama vagyok. Eddig minden rendben volt. Tegnap vérzés lépett fel, be is mentünk a kórházba. Az ügyeletes orvos nem találta a vérzés helyét. A baba jól van. Vajon honnan vérezhetek? A lepénynél lévő vérzést csak látta volna ultrahangon, nem? A lepény nincs a méhszájnál. Pihenek, de még ma is vérezgetek. Vajon honnan jöhet a vér? A méhszájból? Valakinek volt hasonló tapasztalata? Köszönöm előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook