Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha családon belüli erőszakot sejtek? fórum

Mit tegyek, ha családon belüli erőszakot sejtek? (tudásbázis kérdés)


17. 3a5c305959 (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2014. okt. 5. 23:42

Nem eletszeru? Pont augusztusban volt egy hasonlo eset. Igaz ott az asszonynak Alzheimere volt, de mar nem volt beszamithato allapotban (ergo nem tudott beleegyezni az aktusba) ezert eroszaknak minosult amit a ferje tett vele.

De ha szolnak valamilyen szervezetnek es azok kimennek es "kikerdezik" az asszonyt abból semmi rossz nem szarmazhat. Maximum tevedtek es mindenki megnyugodhat. En tuti nem tudnek nyugodtan aludni egyik rokon helyeben sem ha valoban azt gyanitjak hogy valami nincs rendben.

16. 993dda84ef (válaszként erre: 11. - Pk86)
2014. okt. 5. 22:44
Azóta állandóan ezen a történeten rágódom, nem bírom kiheverni, bármi is az igazság. Viszont most már úgy látom, hogy egy ilyen kijelentésre, ha tényleg elhangzott, ebben a formában, nincs semmilyen elfogadható magyarázat. Egy mozdulatlanságra kárhozott nővel, még ha az a felesége is, mit oldanának meg? Viccnek meg egyenesen vérlázító lenne. Ezt a témát még érintenie is beteg dolog, nemhogy T/1-ben beszélnie a közös szexuális életről. Mert ahhoz jelenleg semmi joga nincs, ahogy ahhoz sem, hogy teszem azt akár a jelenlétében könnyítsen magán...ez így mindenhogyan elfogadhatatlan kijelentés.
15. 993dda84ef (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2014. okt. 5. 22:33
Nem életszerű? Egy magatehetetlenné vált fiatal feleség, akit a férje lát el, azért nem mindennapi eset, nehéz lenne életszerűséget keresni benne, nem egy sablonos történet. Még akár a te verziód is egy lehetséges változat, de egy cseppet merész ilyen bizonyossággal kijelenteni valamit, amiről neked is pontosan annyi információ morzsa jutott, mint nekünk. Sőt nekem ez kevésbé hihető. Inkább egy film háttértörténetének tudok elképzelni efféle kiérlelt és beteg bosszút. De bárcsak igazad lenne, még ha az sem éppen esti mese kategória, de kevésbé borzalmas, mint a másik véglet. Mindenesetre ezt az ügyet egy könnyelmű legyintésnél JÓVAL komolyabban kell venni.
14. jstefan (válaszként erre: 1. - Symbio13)
2014. okt. 5. 20:46
A leírás alapján a férj erőszakolja a lebénult beteg feleségét??? Nem életszerű,képtelenség!!! Szerintem a férjet akarja bosszúból valaki börtönbe juttatni aminek a valódi oka nem derül ki a leírásból! Feljelentés esetén a nyomozás során érdekek nélkül vizsgálják az ügyet ,és nagyon bele lehet bukni ha alaptalanok ezek a súlyos vádak! Úgy tűnik hogy a férjet valamilyen más ok miatt gyűlölik. Lehet hogy a feleség betegsége miatt a férjet okolják.
13. 993dda84ef (válaszként erre: 11. - Pk86)
2014. okt. 5. 17:14

Igen, ez nekem is szemet szúrt, első körben arra gondoltam a könnycseppeket kiválthatta a szomorúság afelett, hogy ő nem élhet teljes életet, amivel éppen abban a pillanatban szembesítette a TV műsor, illetve a férj reakciója. De ez még nem jelent semmit, egyrészt nem voltunk ott, hogy halljuk a férj szavait, lássuk a gesztusait, másrészt is lehet, hogy csak odasúgta a lánynak, és véletlenül hallotta meg a rokon, vagy éppen tudatos volt, mint a színjáték része. Ha igaz a feltételezés, akkor egy beteg emberről van szó, nem lehet a cselekedeteit a hétköznapi ember gondolkodásával leképezni.


Rengeteg forgatókönyvet el tudok képzel... Viszont a gyanú felmerült, és ez mindent felülír, hiszen egy magatehetetlen emberről van szó.


Szörnyű. Éppen azon gondolkodtam, hogy vajon mindenkiben ott élhet a gyalázatos énje, mintegy ösztönszerűen, ami ha úgy hozza a helyzet ehhez(vagyis a feltételezett tetthez) hasonló cselekedetekre veszi rá???Bárki képes lenne efféle aljasságokra, akár a saját szeretteivel is???, vagy ez már egy alapvető torzulás megnyilvánulása, tehát hordozza ezt magában, ami vagy felszínre tör élete során, vagy elfojtódik. Tényleg ennyire elveszhet a kontroll egy egészséges fejben is? Szeretném azt hinni, hogy nem, de engem rettenetesen megrémít ez a történet, és csak görgetem magam előtt a kérdéseket...nem tudok szabadulni tőle.

12. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - Pk86)
2014. okt. 5. 16:57
Lehet hogy csak kicsuszott a szajan. Ha mar nagyon beleelte magat hogy azt csinal a novel amit akar akkor lehet hogy mar termeszetes neki es nem is fogja fel hogy ez mennyire beteges ez dolog.
11. pk86
2014. okt. 5. 16:42

Én csak azt furcsállom a történetben, ha a férj gondosan ügyel arra, hogy titokban maradjon a perverz játéka, miért mond ilyet társaságban:

"Látod anya? Ezt is megoldjuk mi ketten..."

Szóval nekem pont emiatt nem áll össze a kép..

2014. okt. 5. 15:57

Jézusom, ha ennek a feltételezésnek van alapja, akkor ez a legiszonyúbb cselekedetek egyike, ami egy emberel történhet. Magatehetetlennek lenni, a saját tested és életed felett való rendelkezésnek a lehetőségétől megfosztva, már önmagában az egyik legkegyetlenebb csapás, korlátozva az ember legfontosabb jogát, a szabadsághoz valót, hiszen rab vagy, minden tekintetben, még a halált is csak kivárni vagy képes, nincs semmilyen alternatívád a menekülésre. Ezt ép ésszel nem lehet felfogni, ha csak belegondolok a helyzetébe a tehetetlen düh kerít hatalmába, mert egyszerűen nem érkezhet válasz a miértre, senki nem érdemelhet ilyen kegyetlenséget. Ha igaz, hogy ezzel a kiszolgáltatott helyzetével – ami már önmagában elviselhetetlen-, visszaél éppen az, akinek a gondjaira van bízva, annál aljasabb dolgot nehéz lenne elképzelni. Uramisten, gondolj csak bele, ha igaz, és nem történik közbelépés, akkor lehet, hogy élete hátralevő, akár több évtizedét nemcsak, hogy magatehetetlenül, de még rettegésben is kell leélje, minden egyes nap.


Kérlek, semmiképpen se hagyjátok annyiban a dolgot, ha már felmerült a gyanú, alaposan járjatok utána, ne elégedjetek meg felületes vizsgálódással, mert ki tudja, ha igaz, vajon mivel fenyegette meg a férj, ha esetleg „eljárna a szája”.

Első körben én is többed magammal mennék, hogy valaki lefoglalja a férjet, míg te, vagy bárki, egyértelmű, előre átgondolt kérdéseket tegyen fel a lánynak, olyanokat, ahol nemcsak az adott pislogások lehetnek beszédesek, hanem a reakció is, a könnycseppek, rémület, remegés, izzadás...bármi, ami kifejezi az érintettséget akkor is, ha a "válaszaiban" nem lenne őszinte.

Ha ez a beszélgetés csak megerősíti a gyanút – bár én akkor is, ha esetleg nem-, hivatalos úton

is elindulnék( Mondjuk a helyileg érintett családsegítő központnál, bár nem tudom ők mennyire megbízható, és alapos szerv, mennyire veszik komolyan az efféle bejelentéseket, illetve milyen hosszadalmas, és kimerítő a nyomozásuk, nem merül –e ki esetleg egy felületes családlátogatásban, pár rutinkérdésben és kész.), mert ez egy olyan ügy, ahol nem maradhat hely a kétségek számára, itt a lány védelme fontosabb, mint a férj megszégyenítésének lehetősége. Inkább váljon nyilvánossá alaptalanul a gyanú, minthogy lehetőség adódjon a kegyetlenkedések folytatására, ha valóban ez a helyzet. Nem is tudom mi lenne a legbiztosabb mód, a legalaposabb, legmegfelelőbb eljárás, de talán ha felveszitek a kapcsolatos egy családsegítő szervvel, vagy az itt belinkelt elérhetőséggel, akkor okosabbak lesztek a lehetőségek tekintetében, és megtudjátok ítélni elegendő –e velük egyeztetni.


Nagyon megvisel a történet, borzalmas, vagyis inkább nincsenek rá szavak, mi itt sajnáltatjuk magunkat az élet kegyetlensége miatt, miközben van, aki még arról sem dönthet, hogy akar –e tovább élni, és még arra sem képes, hogy egy esetleges vele szemben elkövetett állandó erőszakról megnyilvánuljon. Ezt nem lehet feldolgozni....és ki tudja mennyien élnek hasonló rémálomban.


Ne hagyd annyiban, olyan hatalmas felelősség van most a kezetekben, gondolj csak bele, hogy a lány te is lehetnél. Milyen borzalmas lenne minden nap rettegni, átélni a szörnyűségeket, miközben mindenki hálával adózik éppen annak, aki a legaljasabb módon kínoz téged, és azt sem tudod, hogy ennek mikor lesz vége, mert te eszköztelen vagy, neked csak egy "lehetőséged" maradt, várni...


Bízom benne, hogy mindent elkövettek amíg biztosak nem lesztek a lány védelmében, ha ez egyáltalán lehetséges egy magatehetetlen ember esetében. Hiszen ha beigazolódik a gyanú, akkor egyértelmű a megoldás, de ha nem, akkor sem lehettek biztosak benne, hogy mi történik valójában. Ez a legnyomasztóbb ebben a helyzetben, hogy csak a beigazolódott gyanú lehet biztos, a másik eshetőség mindig csak nagybetűs bizonytalanság marad.

2014. okt. 5. 14:34
Nehéz lesz,de gondoljatok bele,ha igaz,neki milyen lehet...ennél borzasztóbbat el sem tudok képzelni,h vkinek a teste a börtöne,tudatánál van,s nem tud segítséget kérni.Le vagyok taglózva.
2014. okt. 5. 14:18
A lány nem tud beszélni, így elmondani sem tudja, hogy mi történik vele! Nem tudom ilyen esetben mit lehet tenni.Talán, olyan kérdéseket feltenni neki, amire a szemével tudna igen, nem választ adni,pislogással, másképp, nem hiszem hogy sikerül információt nyerni tőle.Nagyon sajnálom, ha így van:((
2014. okt. 5. 13:57

A 35 kg-s testsúly miatt akár arra is gondolhatunk, hogy éheztetik, mert a mozgáshiány miatt inkább túlsúlyosnak kéne lenni.

A lány háziorvosával kéne felvenni a kapcsolatot. Ha egy lelkiismeretes doki, akkor ő kettesben tudna maradni az ismerősöddel a vizsgálatra hivatkozva, és ki tudná faggatni.

6. csutkamano (válaszként erre: 1. - Symbio13)
2014. okt. 5. 13:45

Meg kéne valahogy próbálni az ismerősöd férjét eltávolítani egy pár percre, és akkor kifaggatni a lányt, hogy zaklatja-e őt valaki, vagy okoz-e neki fájdalmat valamelyik családtagja.

Ezt telefonnal rögzíteni, és utána már bizonyítékkal a kezedben lehetne segítséget kérni.

Nehéz fába vágod a fejszét, mert nem vagy családtag, de az ilyen jellegű családon belüli "erőszak"ra is kell, hogy legyen megoldás.

A lány szülei nem tudnak segíteni?

5. c1307368b9 (válaszként erre: 1. - Symbio13)
2014. okt. 5. 13:37
Ha ki akarjátok deríteni,hogy ez sejtés,vagy tény,látogassátok neg többen egyszerre.Lefoglaljátok a férjet,addig vki pár percben tudakozódhat a feltételezett sértettől.Ha igaz,Családsegítő és rendőrség.
4. f6390e6b9b (válaszként erre: 2. - 3a5c305959)
2014. okt. 5. 13:34
Vagy ahogy itt is látod!
3. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Symbio13)
2014. okt. 5. 13:33
Nem tudom van-e gondozója,gondozó szolgáltatótól.Mert egy gondozónő ebben sokat tudna segíteni.Mivel nagyon beteg,így jár neki a fogy.tám. így ingyenesen részesülhet a gondozásban,ha ez érdekel privátban megírom,hogy ez hol működik.Nekik van érdekvédelmi feladatuk,így segítenének neki.
2. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Symbio13)
2014. okt. 5. 13:33

Ur isten, ez eleg felkavaro. Itt van nehany telefonszam. Legyszives intezkedjetek amilyen hamar csak lehet!!!


[link]

2014. okt. 5. 13:27

Kedves Hoxázók.

Segítségért fordulok hozzátok. Egy nagyon kedves régi ismerősömről van szó, aki két évvel ezelőtt agyvérzést kapott. Életben maradt, de sajnos a saját teste rabja.... Egy fiatal hölgyről van szó, aki mozgás képtelen, beszélni nem tud. 35 kg. Több ismerős családtag jár látogatni, jelenleg a férje otthon segíti. Többen észre vették, hogy a lány próbál mondani jelezni valamit , amikor megkérdezik tőle, minden rendben? Folynak a könnyei.

Legutóbb egy családtag volt náluk mikor is a tv-ben egy szexuális tartalmú műsor ment, és a férje annyit mondott : Látod anya? Ezt is megoldjuk mi ketten... és vigyorgott.... A lánynak ismét kicsordult a könnye.

A férj gondosan ügyel rá, hogy senki ne maradjon kettesben a lánnyal, mert pislogással tud igen nemre felelni. Ugyanis mint mondtam , tudja mi történik vele és a környezetében de a teste rabja. Mivel nem tudjuk 100%-ig , hogy mi történik, nem tudunk a rendőrséghez fordulni. Mit tegyünk? Kihez jelentsük a feltételezést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook