Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Noisiboo orrszívó fórum

Noisiboo orrszívó (beszélgetős fórum)


2014. okt. 7. 15:29
ijedtséget - bocsi, rossz a billentyűzetem + kapkodok :(
2014. okt. 7. 15:27
Én sokszor használom az orrszívó porszívót a babámnál, azaz mindig, ha kell. Nem okoz semmilyen sérülést, sőt, megelőzi az arcüreg, a füölgyulladást, azáltal, hogy eltávolítjuk a baba orrából a taknyot - bocsi. Azt látni kéne minden kétkedőnek, mennyi takony képes kiürülni egy náthás baba orrjáratából egy orrporszívózás alatt. Én speciel magamon is kipróbáltam, mielőtt a babámnál használtam volna. NEm jár fájdalommal, kissé fura, hogy pitty-patty és kijön a cucc, ennyi. Az én babám már 17 hónapos, eddig sajna már két alakolommal is volt erőss náthásja, szóval kellett használnunk. Mára már isemri és nem hogy hagyja, de jelzi, hogy orrfújás szükséges. Sose fogtam le, mindig megbeszéltem vele, mi fog történni és megmutattam neki magamon a dolgot, mit fogok tenni. Ez oda vezetett, hogy volt olyan orrszívás, amit 10 perc bohóckodás előzött meg és 20X indultunk neki. Meg lett az eredménye. Ő egyáltalán nem fél tőle, az előző megfázása alkalmával már több alkalommal ő próbálta saját magának használni. Megfogta a ksi kezével az orsszívó műanyag részét és próbálta a nózijához tenni. Még nem sikerült neki, segíteni kell. Remélem, majd megtanulja, mert ismerek olyan anyukát, akinek a 2,5 éves gyereke maga kapcsolja be a porszívót és viszi anyunak az orrszívót, hogy szüksége van rá. Nem kell félni tőle egyáltalán. Én látom a saját babámon, hogy amikor teljesen el volt dugulva a nózi, szó szerint taknya-nyála egybefolyt, az micsoda szenvedés volt a számára. Nagy ijedtségget is okoz nekik, mert nekik még nem egyértlmű a szájon át való légvétel, sokszor még inkább a nózin keresztül lélegeznek. Én kb 5 mp-ig szoktam szívni vele a nózit, majd jön a másik és kész. Mindig mindom neki, mi fog következni és már tudja is. Amikor nagyon folyik nem kell tengervíz oldat, de a nátha végére, meg ha már sárga a trutyi nagyon is kell, mert a genny sokszor ragadós és az oldja fel és lehet vele kiszívmi pikk-pakk. Bárcsak lett volna ilyen régen is, sok baba elkerülhette volna az arcüreg- meg a fül felszúrást, ami mára már nagyon-nagyon ritka, hála az orrszívónak.
2014. okt. 4. 22:03
Szerintem is érdemes a orrszívó porszívónál maradni. Talán előtte használj orsprét + fülmelegítő thermo sapkát. Hidd el nagyon sokat használ.
15. anya4005 (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2014. okt. 4. 22:01
Igazából 4 éve ismerem,mikor a nagyfiam született. Elötte semmilyen babás dologgal nem foglalkoztam (nem terveztük),úgyhogy nem tudom,mióta kínozzuk mi szülők ezzel a cuccal a kicsiket! ;-)
14. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Anya4005)
2014. okt. 4. 19:28

Jó, kicsit megnyugtattál.De ugye, ez valami új ?

Csak mert amikor az enyém volt kicsi, nem hallottam ilyet, pedig óvónő voltam.:))

13. anya4005 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2014. okt. 4. 18:55
A 4 évesem magának csinálja már vagy 2 éve,ha kell,a kicsi,2,5 éves,na,ő 4 emberes mutatvány! Üvölt,rúg,mar,ahogy végzünk felpattan és vigyorogva dugja az én orromba! Szóval,nem akkora kínzás,mint ahogy hangzik! :-D
12. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. okt. 4. 17:59
Jujj,....de azért köszi, hogy "tisztába tettél", mert már annyit gondolkoztam ezen. DDD
11. anya4005 (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2014. okt. 4. 17:51

Tényleg a rendes,háztartásban használatos porszívóra csatlakoztatjuk az orrszívót,arra pedig a gyereket.

Jó vékony csöve van,ez lefolytja a szívóerőt,ne úgy képzeld el,hogy a fél arcát beszippantja.

2014. okt. 4. 15:28

Segítsetek már ezt a porszívós dolgot megérteni. Hallottam már én is, de azt hittem, csak a neve az. Ám a múltkor a szomszéd mondta, hogy várja a vejét, mert csak ő tudja megfogni az unokát, mikor porszívóval kiszívják az orrát.

Tényleg, a rendes porszívóról beszéltek?

Ez most divat, vagy orvos ajánlja?......Régen volt kicsi gyerekem, azért kérdezem.:))

9. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Nikimiki01)
2014. okt. 4. 14:22
leáll?? milyen porszívótok van? fura...
8. anya4005 (válaszként erre: 6. - Nikimiki01)
2014. okt. 4. 14:17
Hány éves a lányod? Nem lehetne megoldás másik orvoshoz menni? Ha pestiek vagytok,tudok jót ajánlani!
7. anya4005 (válaszként erre: 6. - Nikimiki01)
2014. okt. 4. 14:15

A diapulmon gyógyszertárban beszerezhető inhalációs csepp. Jó erős illata van!

Vegyetek talán vizes pórszívót,ha van rá keret,az nem áll le egy kis víztől-bár lehet,hogy hülyeséget írtam?!

Ülve vagy fekve szívjátok az orrát?

Csak kiváncsiság,nem fogok tudni okosat írni a válasz után.

2014. okt. 4. 12:11

Koszi :)

Ez a diapulmon micsoda?

En is parologtatok neki ejszaka salvus vizet, napkozben inhalalunk, luuf, homeopatia, schussler so, sterimar es nasivin, minden jatszik.

De egyszeuen nem jön ki a valadek, ha befujok, es ra 2-3 percre szivom ki akkor semmi, csak jobban szorcsog a viz miatt ami belekeult, es max azt tudom kiszivni.

Egyedul az atmosasos modszerrel mukodik, egyik orran befujok, masikon szivom, atmossa az uregeket es csomo kijon. De rengeteg vizzel jar, amitol egyszeuen kikapcsol a porszivo. Pedig elegge jo porszivó a mienk, gondoltam azert kapcsol ki emrt tul okos, erzi h nedvesseg kerult bele. Kiprobaltuk egy mezei gagyival is, ugyan ez az eredmeny. Egyszruen leall a viztol az elektronika meg mielott kijott volna minden a gyerek orrabol.

Es ki vagok egve, mert a gyerekorvost mar 2x hivtam h milegyen, mindig azt mondja hogy amig nincs mas tunete, laz kohoges stb, addig nem csinal semmit. Mondom kiraly, varjuk meg mig rahuzodik ide oda, aztan majd adhato be neki tonnaszamra az antibiotikumot.

Waaah

(Bocsi ha kicsit eroteljes volt, csak 4.napja nem alszunk, nem eszik, nyugos stb, es mar mindjetten rosszul birjuk)

5. anya4005 (válaszként erre: 2. - Nikimiki01)
2014. okt. 4. 11:52

Jajj,de átérzem a helyzeted! Viszont csak azt tudom mondani,hogy kell egy jó pórszívó! Nekünk kölcsön volt Nosiboo,de nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket,így utána visszatértünk a pórszívóhoz.

A nagyfiamnak a füléra ment így is a takony,neki már kikapták a manduláját,viszont azóta nem beteg (kopp-kopp-kopp),pedig nekem most tüszős mandulagyulladásom van.

A kicsinek megnagyobbodott orrmandulája van,vele szenvedtünk. Beválni látszik a légzéstkönnyítő párnalap,kombinálva luuf-al és diapulmon van a párologtatóban. Így tud aludni éjszaka,meg persze az orrszívással (elötte bespriccelek neki sósoldatot).

Szóval,nem egyszerű,de remélem,megtaláljátok a megoldást!

4. Nikimiki01 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. okt. 4. 11:29

IGen, ezen mar tul vagyunk, lasd a postot alul.

Ha leall a porszivo a 3. Masodperc utan, akkor az nem tul htekony.

2014. okt. 4. 10:51
csakis a porszívó a legerősebb, azt kell használni, előtte valamilyen váladékoldót használni, ami az életkorának megfelelő
2014. okt. 4. 10:45

Sziasztok,

Gondolkozunk rajta hogy veszunk, van mar elefantosunk, elektromos, de nem valt be, es van porszivos, ami nem sokkal erosebb, viszont a lanyom orrat csak atmosasos modszerrel lehet remdesen kiszivni, es annyi viz keletkezik hogy a porszivo csöven beszippantja, es leall. Es mar 2 porszivoval probaltuk, mindkettonel ez a helyzet,

Kezdek gutautest kapni h szegny mar az 5.napja szorcsog, alig bir enni meg aludni, de nem folyik az orra, olyan melyek az orruregei genetikailag, hogy beleül a valadek es nem jon ki.

El szeretnem kerulni az arcureggyulladast es tarsait.


Van valakinek tapasztalata a Noisibooval? Erdemes megvenni?

2014. okt. 4. 10:41
Noisiboo orrszívó tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook