Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mekkora az optimális hizás, mi a tennivaló az első trimeszterben? fórum

Mekkora az optimális hizás, mi a tennivaló az első trimeszterben? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. okt. 7. 18:21
Szerintem ne haggy fel a paleòval. Csinàld nyugodtan. Annyi, hogy fogyelj a mèrtèkre.
30. Nikimiki01 (válaszként erre: 29. - Kanyo83)
2014. okt. 7. 16:52

Szerintem is terj vissza a normalisa, mindent ehetsz csak mertekkel.

En reggelire csak "kenyszerbol" ettem mert rendszerint szarul voltam , es amugy se vagyok egy reggelizo tipus. Banan, müzli, joghurt , ilyesmi. Persze volt h lecsuszott 1-1 croissant, kakaoscsiga stb.

Ebed (28.hetig dolgoztam) a cegnel ebedeltem, nem kifejezetten figyektem hogy mit, mekit probaltam kerulni, de sokszor kivantam az indiait, kinait is.

Velem a vegén "szaladt el a lo", amikor mar otthon voltam egesz nap, a baba is akkor kezdett jobban hizni. Lepeny stb, vizesedtem is a legvegen.

Ott kell nagyon vigyazni, en pl unalmamba eszegettem, magokat, aszalt gyümi stb, ami egeszseges de nagyon hizlal, csokika, nutella, minden jtszott. Azatn amikor leallitott a doki, akkor visszavettem. Nem is hiztam utana az utso 2 honapban 3 kg-nal tobbet osszesen.


Szerintem ne idegeskedj ezen ennyire, tedd meg a tőled telhetot, hogy elkeruld a durva hizast, de nyilvan terhesen nem tudsz fotoszintetizalni, enned kell , ha hizol tole ha nem.


Az "okosok" ajanlasa nem veletlen van kitalalva, gondolom kiszamolgattak hogy milyen szintu hizas felett fordulnak elo nagyobb atanyban a kulonbozo szovodmenyek, lebontva kategoriakra. Nem olyan nagy matek, valszeg igazuk is van, de az is igaz hogy mindenkinek maskepl reagal a szervezete, valaki jobban birja a +25 kg-t, mint más a +10et.

Attol még az ajánlás ajánlás marad, a "nagy tömegre "vonatkoztatva bejön.


Boldog babavarast, es ne stresszelj a kajan! Tedd meg ami toled telik, akkor nyugodt lesz a lelkiismereted, a szervezeted meg elintezi a tobbit :)

2014. okt. 7. 07:41

Sajnos az én szervezetem ugy reagál ugy néz ki hogy kb 1 hónapja paleo kajákon élek, edzettem, és hiztam 1-1,5kgt.

Úgy látszik mégis elkezdtem raktározni. Csak tudnám ennél jobban hogy lehet vigyázni arra hogy mit eszel! Most olvasgatom mit ajánlott, mit nem ajánlott. És leginkább az jön le hogy vissza kellene térnem a normális étkezéshez. Minden tanácsot szivesen látok ki mit evett reggelre..vacsira...Ebéd adott, az nálam max 600kcal

28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Nikimiki01)
2014. okt. 7. 05:30
Szerintem ezt így akkor sem lehet kategorizálni..az okosok szerint ennyi.....az más kérdés hogy a test hogyan reagál a dolgokra..
27. Nikimiki01 (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 19:11
Minaz hogy az "alap fölött"??? Összesen ennyi, jól irta Virág a kategoriakat...
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Nikimiki01)
2014. okt. 6. 16:31
Persze nekem is sok volt....de szerintem a gének is közrejátszanak,meg a felfogás.hogy ilyenkor 2 helyett kell enni,ami egy baromság....
25. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Virag32)
2014. okt. 6. 16:30
Gondolom mindez az alap fölött....mert a baba,méhlepény stb kb 14 kg...
2014. okt. 6. 16:16
Aki kiejezetten sovány,annál 17-18 kiló,normál alkatnál 10-12,túlsúlyosaknál kb 8-10 kiló az optimális hízás.
23. Nikimiki01 (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2014. okt. 4. 22:12

Hááát, a 20 kg sztem nem nevezheto optimalisnak.... Marmint, nyilvan aki 50kgval indul, annal nem olyan tragedia ha 70el megy szulni (ha eltekintunk attol hogy mennyire megterheli a szervezetet az ilyen merteku hizas rovid ido alatt)

De ha valaki eleve 70 kg, sztem eleg erős ha 90re hizik...

Nekem a dokim anno amikor elértem a 12 kg pluszt, mar b@szogatott h nem kene tobb, pedig 58kgval kezdtem, es az elso 3 honapban fogytam is a sok rosszullettol.

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2014. okt. 4. 17:03
Egész terhesség alatt...
2014. okt. 4. 17:01

Optimális hízás a dokik szerint kb 20 kg...

Szerintem meg nem lehet megszabni és kiszámolni....

Az első terhességemnél odafigyeléssel rám jött a 20 kg... a másodiknál nem érdekelt semmi és csak 10 kg jött rám..egyén válogatja és a gének :)

20. Nikimiki01 (válaszként erre: 18. - Pk86)
2014. okt. 4. 13:55

IGazad van, atsiklottam afelett h előtte is az volt.

Node remeljuk talal ra vmi megoldast (terhesseg alatt se kellemes, szules utan kifejezetten durva lehet :/

19. kanyo83 (válaszként erre: 18. - Pk86)
2014. okt. 4. 13:43
Ami az orvost illeti, voltam. Megállapitotta, hogy semmi bajom. Valószinű csak sok-sok éves fogyókúra, eszem -nemeszem eredménye... A doki szerint. Köszönök minden hozzászólást, igyekszem mindenre odafigyelni :)
18. pk86 (válaszként erre: 17. - Nikimiki01)
2014. okt. 4. 13:12

Ajánlom figyelmedbe a fórumindító 8-as hozzászólását:

"Az is a probléma hogy eléggé székrekedéses vagyok és ez msot halmozottan igaz. Erre mi a megoldás?"

Mivel ezt kérdezte, én erre válaszoltam, nem hiszem hogy a fórumindító kérdésére való válasz adás OFF-olás lenne. Sajnos a fórumindító velem evez egy hajóban, nem pedig veled...:(

Nem mindig van oka a székrekedésnek, legalábbis a mai orvostudomány nem fejtette még meg, mi lehet az ok azoknál, akik mindent a nagy könyv szerint csinálnak (táplálkozás,mozgás,folyadék), egészségileg 100%-osak mégsem megy nekik mindig könnyen a nagyWC.

Szép is lenne, vártunk volna a fórumindítóval még vagy 10 évet a teherbeesés előtt, hátha addigra kiderül a nehéz WC oka, és akkor már a szilvalétől is hasmenésünk lenne.. :) Amúgy a guttalax tájékoztatójára is az van írva, orvos beleegyezésével szedhető terhesség alatt is.

17. Nikimiki01 (válaszként erre: 16. - Pk86)
2014. okt. 4. 10:38

Azt hiTtem most a terhessegi szekrekedesrol beszelunk, ami a lassulo anyagcserenek tudhato be, ugymond "terhessegi tunet"

Ha valakinek eleve szekrekedese van, azt gondolom a guttalax helyett meg kene fejteni az okot a hatterben, ami rendszerint vmi anyagcsere vag taplalkozasi problema.

Na de ez mar a "szekrekedesem van" forum temaja lenne, ne offoljunk :)

16. pk86 (válaszként erre: 14. - Nikimiki01)
2014. okt. 4. 07:19

"De legalabb hat es nem guttalax."

Neked hatott, szerencséd volt, én ihattam deci számra, nekem nem lett tőle székletem.. Jah és a glicerines végbélkúp se vált be.

Akinek csak terhesség alatti székrekedése van, annak elhiszem, hogy beválnak az ilyen enyhe, hatóanyag nélküli cuccok is, viszont akinek már előtte is komoly problémája volt, amit már akkor se tudott enyhe módszerekkel megoldani, csak súlyosbodni fog terhesség alatt. Elég durván..

2014. okt. 3. 23:17
Hsiroka = zsirokat, csak telorol benazok
14. Nikimiki01 (válaszként erre: 12. - Kanyo83)
2014. okt. 3. 23:16

Szekrekedesre Laevolac szirup. Ezt lehet szoptatas alatt is, es csecsemőknek is adhato szekrekedes eseten. En ezt ahsznaltam terhesseg alatt ha nagyon muszaj volt. Igaz hizlal, mert gyakorlatilag tomeny glukoz szirup. De legalabb hat es nem guttalax.

A hizassal azert erdemes foglalkozni, nem amiatt hogy hogy nez ki utana az ember lanya, az egy dolog, ilyenkor sokadrangu. Viszint sok szovodmenye lehet a tulzott hizasnak, a magas vernyomastol kezdve, toxemia, terhessegi cukor stb, ami a te es a baba egeszseget is veszelyezteti.

Persze megertem hogy mindent megprobalsz hogy ne hizz, de lehet erdemes lenne egy gasztóst vagy dietetikust keresni aki segit megfejteni h konkretan mi az a tipusu kaja amit kerulnod kene (van aki a hsiroka bontja nehezebben es attol hizik, van aki a cukrokat stb), es ha kell, szamolgatni a kaloriakat. Alapszabaly ugye hogy akkor hizol ha tobbet viszel be mint amennyit felhasznalsz.

Es teny ami teny, a sok plusz kiko a terhesseg utolso harmadaban jon, amikor mar mozogni se tud ugy az ember, a baba sulya akkor no igazan, a lepeny, a megnovekedett vérmennyiseg stb stb...

De nem kell akkor sem elkeseredned ha nem tudod megfogni a hizast, lattunk mar nem egx nőt aki 25 kgt hizott terhesseg alatt es az egvilagon semmi baja nem lett, nalad sem torvenyszeru nyilvan hogy baj lesz belole, ez csak a papirforma ugye...

Boldog babavarast :)

13. kanyo83 (válaszként erre: 11. - Amariann80)
2014. okt. 3. 21:36
köszönöm :)
12. kanyo83 (válaszként erre: 10. - Pk86)
2014. okt. 3. 21:34
köszönöm. Igen, nálam az anyagcsere örök probléma, pedig napi 3-4l viz, sok gyümölcs, zöldség, kefir... mindegy. túltárgyalva. ha nem javul én is kérek orvosi tanácsot.
2014. okt. 3. 21:01
Gratulálok! A szervezet minden menzesz elött vizet halmoz fel. Nálam ez 1-2 kg ingadozás egy ciklus alatt. Mikor megjön akkor a viz is távozik. Mivel nálad ugye ez a menzesz elmaradt igy mindjárt a viz is ott maradt. Gondolj bele a testünk nagy része viz igy a babának is sok viz kell a növekedéshez amit a te tested raktároz. Nálam pont igy volt és még ettem is mert az émelygést csal ugy viseltem el. Mindkét gyereknél 10 kg hiztam aminek nagy része már a korházban lement. Székrekedésröl nem tudok nyilatkozni hála engem elkerült. Ne aggodj és jo babavárást!
10. pk86
2014. okt. 3. 20:35

Itt le tudod ellenőrizni a te testalkatodhoz, mennyi hízás ideális:

[link]

Székrekedésre sajnos én sem tudok jót, mindenhol a szokásos egyél sok rostot igyál sok vizet, szilvalé melegvízzel és hasonló alap dolgokat írnak, ami sajnos egy igazi székrekedésesnek egyáltalán nem válik be.. Nőgyógyász laktulózos szirupot és pscillium huskot javasolt, utóbbitól csak durvább székrekedésem lett, mert az is egy rost.. Mivel aranyerem is lett a problémától, nem hagyhattam annyiban a dolgot, ezért komolyabb ezközhöz folyamodtam, a nőgyógyászok egy része ezt is engedélyezi: guttalax csepp. Ha 1-2 napig nincs széklet akkor a minimum 10 cseppet iszom, így másnap már van eredmény, ha mégse, következő este 12 csepp. Nem szabad annyiban hagyni a székrekedést(nem csak a hízás miatt), mert valakinek ezen a fórumon az erölködéstől kinyílt a méhszája.. Szóval én mérlegeltem és kisebb kockázatot láttam a guttalaxban, mint egy esetleges vetélésben, vagy koraszülésben. Eddig negatívumról nem tudok beszámolni, 1 hónapon belül szülök és kb a fél időtől volt székrekedésem.

9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Kanyo83)
2014. okt. 3. 20:33

Terhességem idején én is kaptam a vasat, ami székrekedést okoz. Ki kell tapasztalnod, mi az a viszonylag természetes megoldás, ami nálad hat.

Nekem a kora reggeli hideg tej kaja előtt vált be sokadik próbálkozásra.

2014. okt. 3. 19:59
Mindig is odafigyeltem. Általánosságbavéve mozogtam, volt egy vetélésem áprilisban, már akkor is 2-3kg hiztam a 10hét alatt, aztán meg a kimélő életmód... Az is a probléma hogy eléggé székrekedéses vagyok és ez msot halmozottan igaz. Erre mi a megoldás? Mert ugyebár a hashajtó megintcsak nem jó.
2014. okt. 3. 19:47
Nem indulsz kicsi súllyal, így azért érdemes oda figyelni. Fogyózni semmi képpen nem szabad, de táplálkozz egészségesen, és figyelj oda a súlyodra. Van aki az elején hízik többet, van aki a végén.
6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2014. okt. 3. 19:26

Eloszor is boldog babavarast! Masodszor, ha mozogsz is melle es nem esel tulzasokba, az tok jo :)

Sztem ez egyen es babafuggo. Nalam, ahogy publikus lett, utana "latszott" Eleinte nem is hiztam sokat, aztan jott a szolo es sargadinnye korszak. Sztem a kettlebellel nem biztos, hgy annyira jo, ha edzel, vannak kifejezetten kismama tornak is :)

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2014. okt. 3. 19:23
Ne fogyózz, az nem jó, mozogj inkább. 12-14 kg amit az orvos sem tart soknak, összesen a 9 hónap alatt :)
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2014. okt. 3. 19:14
Étkezz egészségesen, a gyereknek mindenre szüksége van! Sok boldogságot hozzá!
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2014. okt. 3. 19:13

Ne csináld már! Én 4 hónap alatt 10 kg-ot híztam, és a terhességem végére 17 kg-t. Szülés után azonnal lement 8 kiló.

Ne most akarj fogyózni, ráérsz majd jóval később!

Ja, és 69 kilósan mentem szülni, most is ennyi vagyok, és nem érzem magam kövérnek!

2014. okt. 3. 19:11

nem kell fogyókúrázni, csak ésszerűen enni :)


Jó egészséget , sok örömöt kívánok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook