Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bababútor fórum

Bababútor (beszélgetős fórum)


16. tamcs1987 (válaszként erre: 15. - Umcsi)
2014. okt. 9. 10:09

Neküknk 120as Makaó van, de csak azért mert páromnak nem tetszett a 140 fejrésze, mivel az ugye teli-fejtámlás, a 120-asé meg ilyen léces-lyukas :))

Amúgy ha a praktikumot nézzük, a 140-es mindenképp jobb, jobban ki lehet használni!!

15. Umcsi (válaszként erre: 14. - Kriszti73)
2014. okt. 8. 15:16
Egy jó témát vetettél fel! Mi szerint: a 120-as vagy a 140-es ágy a jobb. A nagyobbat hosszabb ideig lehet használni - mi efelé hajlunk. Nagyon sokat olvasgattam ezt az oldal: [link]
2014. okt. 7. 21:30
Szia! Mi a Faktum Makaó zsiráfosát vettük, másfél éves a kisfiam, de nem bántam meg. A nagyobbik (70x140) kiságyat vettük, így is mindig "pörgött" benne. Most már rács nélkül alszik benne. Jó minőségű, jól eltalált bútorok. Csak ajánlani tudom.
13. Umcsi (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2014. okt. 7. 10:00

Szia!

Igazad van! De ezek kifejezett márkára vonatkoznak. Elolvastam őket, és ez után határoztam úgy, hogy indítok egy olyan fórumot, ahol Bababútorokról van szó. Mert ilyen általános topicot, nem találtam. Jó lenne, ha több gyártó is megjelenne. Leírnák ide a tapasztalatokat a szülök! Téma indítóként dobtam be a Faktumot. De szívesen olvasnék másról is. Meg gondolom még mások is. Mert tényleg sok olyan dolog van, amire figyelni kell. Például mi nem is gondoltunk arra, hogy legyen biztonsági behúzó a fiókon. Most ennek fogok utána nézni. Remélem egy olyan kis fórum rész lesz, ahol páran megosztják tapasztalataikat, amiből lehet tanulni!

12. Umcsi (válaszként erre: 5. - Sabomian)
2014. okt. 7. 09:54
Köszönöm! Hasznos dolgokat tudtam meg! :)
11. Umcsi (válaszként erre: 4. - Tünci79)
2014. okt. 7. 09:53
Tudtál igen segíteni. Köszönöm! Megírod, hogy melyik márka mellett döntöttetek? Bevallom én ilyen biztonsági behúzós fiókra nem is gondoltam :S Megpróbálok utána olvasni. Hát sajnos nagyon sok a "vacak" piacon... Engem ezért győzött meg a TÜV minősítés. Gondolom - remélem - nem haveri alapon működik, valóban megvizsgálják a bútorokat különböző szempontok szerint!
10. Umcsi (válaszként erre: 3. - Tamcs1987)
2014. okt. 7. 09:48
Köszönöm a jó tanácsot. A hosszas szállítási és gyártási idő, miatt gondolkodunk a webshopban, hogy onnan rendeljünk. Szerencsére egy nagyon megváltozót a törvény, ami ezt szabályozza és védi a vásárlót, így nem tartok tőle. Persze megnéztük élőben a bútort, de ez kényelmesebbnek és gyorsabbnak tűnik. Remélem az is lesz!
9. Umcsi (válaszként erre: 2. - F6390e6b9b)
2014. okt. 7. 09:44
Jogos, amit írsz. De sajnos mi nem vagyunk nagy barkácsolók. És azaz igazság, hogy jó, megbízható szakember találni nagyon nehéz. A "szakikkal" egy kicsit megjártuk a lakásfelújításnál és azóta nem igazán bízom bennük. De ez már egy másik topik ... Jelenpillanatban jobban bízom a gyártókban!
8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2014. okt. 3. 19:25
Ez az első valahogy félre lett ütve, ez más lett, de a többi jó.
2014. okt. 3. 19:20
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Umcsi)
2014. okt. 3. 19:19

Pedig van:

[link]

[link]

2014. okt. 3. 13:50

Szia!

Nekünk Faktum Makao zsiráfos kombiágyunk van,illetve nagy szekrény hozzá és egy falipolc. 1,5 éves a kislányom, és eddig nagyon jók a tapasztalataink. Kombiágy elég nagy méretű......majd ha nem a rácsosat használjuk,hanem az alatta lévőt az 200 cm hosszú. Fiókokat a kislány simán kihúzza,még sosem csukta oda az ujjait. Mi a férjemmel 175 cm és 180 cm magasak vagyukn és külön szeretjük, hogy a pelenkázó rész is magasan van,nem kell hajolgatnunk. Sok sikert a választáshoz!

2014. okt. 3. 12:09
szia. mi úgy választottunk annó, hogy elmentünk és megnéztük mennyire stabil. van sok olcsó komplett babaszoba bútor de nagyon sok közülük elég silány minőség. pl. megfogtuk a babaágyat és próbáltuk mozgatni, legtöbbje már akkor "csetlett-botlott". a szekrényken kihúztuk és becsaptuk a fiókokat, hogy mennyire bababiztosak, a gyerek mennyire tudja oda zárni az ujját. a fiókoknál pl jó a biztonsági behúzós. a pelenkázónál pedig fontos volt a nagy felület, mert egy idő után már pelenkázás közben is forogni fog és nem jó amikor az első mozdulatánál már a lent van a pelenkázóról a gyerek. igaz miután elkezdett forogni már a földön pelenkáztuk. :) Faktumot nézegettük mi is, de végül egy másik márka mellett döntöttünk. remélem kicsi tudtam segíteni. :)
3. tamcs1987 (válaszként erre: 1. - Umcsi)
2014. okt. 3. 11:32

Szia!


Igaz még csak úton van a baba, de a bútort mi is megrendeltük már :)

Faktumtól rendeltük mi is! Augusztus 13-án rendeltem meg, szeptember 26-án érkezett meg a viszonteladóhoz!


A bútor egyszerűen csodaszép, igényes munka, van szerelési útmutató, minden alkatrész megvolt, így semmiért nem kellett reklamálni!


Annyit tudok tanácsolni, hogy időben rendeljetek, mert 4-6 hét a szállítás. Nekünk még egy hónap van a szülésig, és elég idegesítő volt, hogy mi van, ha valami hiányzik és nem tudjuk összeszerelni?!

2. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Umcsi)
2014. okt. 3. 10:51
Nálunk az /asztalos/ férjem csinált szinte mindent,de ha nem lett volna meg ez a lehetőségem,akkor is inkább kerestem volna valakit aki megcsinálja.Olcsón dolgoznak,és egyedivé tudja tenni,nem egy sorozatgyártmány.
2014. okt. 3. 10:28

Sziasztok!


Kerestem az oldalon olyan témát, ahol bababútorokkal kapcsolatos tapasztalatokat cserélnek az olvasok, de nem találtam ilyet. Ezért arra gondoltam csinálok egy ilyet.


Mi most készülünk bababútort venni és pár órányi keresgélés után rádöbbentem, hogy mennyiféle és fajta bababútor van.


Hosszas keresgélés után a párommal a Faktum mellett, mint gyártó tettük le a voksot.


Megnéztük minden weboldalukat. Tetszik a cég és a bútoraik. Igaz nem IKEA árban vannak, de a minősége jobbnak tűnik.


Van valakinek tapasztalta a céggel kapcsolatban? Esetleg a bútorukkal kapcsolatos tapasztalt?


A páromnak és nekem az tetszett, hogy magyar cég, így talán könnyebb az esetleges meghibásodás esetén intézkedni. Tetszik, hogy van webshopjuk és sokkal hamarabb megkapom onnan a bútort, mint a boltban. És szinte potom pénzért házhoz is hozzák.


Várok minden tapasztalatot, véleményt.


Előre is köszi!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook