Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Régi korona levétele fájdalmas? fórum

Régi korona levétele fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 4. 18:51

Ha már rászánod magad, akkor legyen gyökérkezelés is! Az is érzéstelenítés mellett nem fájdalmas. Anyukámnak köszörülés után lettek érzékenyek a fogai, de ahogy felkerült a korona, megyszünt az érzékenység is.

De pl. páromnak úgy kezelt fogat a doki, hogy nem vette le a koronát, hanem azon keresztül idegelt.

8. Niki3012 (válaszként erre: 7. - Jooeva)
2014. okt. 3. 20:21

Na az szuper akkor!

Kérdeztem én is a fogorvostól, hogy ugye ad érzéstelenítőt, amikor vesz le? Elkezdi: Adjak?

Ő azt hitte gyökérkezelve van mind a 4 a koronba alatt, de mondtam, h nem hiszem, s persze, hogy kiderült a rtg felvételen, hogy csak 1 van a 4ből. S mivel már nem jól záródnak fent az ínynél, így pl érzékenyek is pl, hidegre. Azt mondta, hogy az sem kizárt, hogy gyökérkezelni kell azokat is.

2014. okt. 3. 07:35
Anyukámnak a nyáron 20 éves koronát szedtek le érzéstelenítés mellett, nem fájt neki. Nagy félelme volt, hogy az alatta lévő fogak nagyon rossz állapotban vannak, de szerencsére nem így volt, újra le lettek köszörülve, 1 hét múlva már fenn is volt az új fogsora :)
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Niki3012)
2014. okt. 2. 18:20

hát, ezt majd a fogorvosod tudja megmondani:)

ha jó az orvos, és bízol benne, akkor biztos a legjobb megoldást fogja javasolni neked!

2014. okt. 2. 18:05

Köszönöm a válaszokat!

Még attól félek, h a korona alatt milyen állapotba vannak a csonkok, s lehet-e rájuk új koronát tenni. Már régóta gyűjtöm rá a pénzt, s szeretném, ha rendben lenne minden. :)

4. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2014. okt. 2. 16:34
Nekem érzéstelenítővel vette le a doki,nem kellett külön kérnem.
2014. okt. 2. 16:16

szólj a fogdokinak, hogy félsz a fájdalomtól, és szeretnéd hogy érzéstelenítsen úgy, hogy egészen biztosan ne érezzél semmit.

meg fogja oldani :)

2014. okt. 2. 15:53
kérni kell az érzéstelenítőt, ha félsz. ha nincs gyulladás alatta, akkor egyébként nem fáj a levétel.
2014. okt. 2. 15:49

Ma megyek ismét fogorvoshoz, már nagyon izgulok. A gyökérkezelt szemfogaim felett az ínyfájdalom már csak kicsit érezhető nyomásra, remélem minden rendben van a foggyökerekkel, s nem azért érzékeny.

Az első 4 fogamon kb 17 éve , gyerekkoromtól műanyag korona van, s nagyon félek milyenek lesznek alatta a csonkok, milyen állapotban vannak. Amikor leveszik, adnak érzéstelenítőt? Elég érzékeny már most is a tövénél, mert nem jól záródik. Szorítsatok nagyon nekem! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook