Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rizst vagy sinlac pépet adjak gyümölccsel? fórum

Rizst vagy sinlac pépet adjak gyümölccsel? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 2. 21:43

elleg: Táplálékfehérje iránti túlérzékenység kezelésére, illetve megelőzésére szolgáló, speciális - gyógyászati célra szánt - tápszer.


Fő jellemzők: Rizs- és szentjánoskenyérfa magfehérje bázisú, szénhidrátot (szacharóz és keményítő) magasabb, növényi zsiradékot alacsonyabb összmennyiségben, továbbá élelmi rostanyagokat tartalmaz, magas vastartalmú.


Egyéb sajátságok: Tehéntej- és szójafehérje-, búza-, tojás-, valamint glutén- és laktózmentes, K1-vitamint nem tartalmaz. Fehérjéi alacsony allergenitásúak.


Javallatok: Tehéntej- vagy/és szójafehérje iránti, továbbá táplálékfehérje iránti multiplex - esetleg laktózintoleranciával is társult - túlérzékenység, laktózintolerancia, ilyen hátterű posztenteritiszes szindróma, allergén-eliminációs diéta, tehéntejfehérje iránti túlérzékenység kialakulásának megelőzése egészséges csecsemőknél az anyatej kiegészítésére allergiát illető, terhelő anamnesztikus családi rizikótényezők fennállásakor.


Alkalmazási meghatározások: 4 hónapos életkor feletti csecsemők, gyermekek, felnőttek naponta 1-2-szeri kiegészítő táplálása. Kizárólagos táplálásra nem alkalmas.


Összetevők: Rizsliszt 53%, szentjánoskenyérmag-liszt 17%, szacharóz, maltodextrin, növényi olajok, kalcium-karbonát, antioxidáns (dinátrium-hidrogénfoszfát), glükózszirup, savanyúságot szabályozó anyag (citromsav), nátrium-aszkorbát, vas-pirofoszfát, cink-szulfát, Bifidus lactis (107 cfu/g por), nikotinamid, DL-a-tokoferil-acetát, tiamin-mononitrát, kalcium-pantotenát,, retinil-acetát, riboflavin, piridoxin-hidroklorid, kálium-jodid, kolekalciferol, folsav, cianokobalamon, biotin.


Ebből kiemelném: sacharóz, maltodextrin, glükozszirup.


Ennyit a nem hozzáadott cukorról. külföldön élek, nálunk a rizs az elsők között bevezethető dolgok között van. Én ezért nem adtam sem sinlacot, sem másféle tejpépet.

2014. okt. 2. 19:53

A sinlac nem tartalmaz hozzaadott cukrot. A szentjanoskenyermag edes benne, az adja az edes izet.

Sinlacot (elvileg) akkro szoktak adni, ha valamiert a baba erzekeny a tejalapú pepekre, illetve ha bukós, es a sinlac suru, nehezebben jon vissza.

Én 4 hosan adtam a lányomnak 1-2 honapig esténként (kizarolag kanallal), mert elkezdett ujra ebredni ejszaka enni, nem volt neki elég az esti cici, ezzel ujra kihuzta reggelig.

De csak amig nem kezdtem el a hozzataplalast. A sinlac tapszernek minosul, nem hozzataplalasnak, nem kellett se bevezetni se semmi...

Az en gyerekem szekletet speciel megfogta kicsit, de ez egyéni.

ha jol tudom 8 hós kortól ehetnek rendes rizst, en 6 hósan még nem mertem neki adni, de ez attol is fugg hogy mikor kezdtetek a hozzataplalast.

Amugy, azert raknal bele neki rizst hogy jobban telitse? Szerintem 6 hósan bőven eleg a krumpli, repa es tarsai, nem kell kulon terhelni még gabonával...

Legalabbis én nem adtam akkor még ikyesmit, tejpepet sem. Csak zoldseg es gyumi.

Egyedul a 7 gabonasbol raktam a gyumolcsbe 1-2 kanallal a gluten miatt.

A hozzataplalast 5 hósan kezdzuk.

10. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Blue24)
2014. okt. 2. 18:10
Felváltva.
2014. okt. 2. 15:26
Amúgy a sinlacon kívül mindent én főztem. se innivalótápot, se bébikaját semmit nem ettek. Sinlacot kaptak valamennyit.
2014. okt. 2. 15:21
Én ezt is azt is adtam :)
7. Derya (válaszként erre: 5. - Blue24)
2014. okt. 2. 14:35

akkor inkabb sinlac-ot.

de neha adhatnal helyette fott rizst reszelt almaval vagy bannanal, ne fozd mega gyumolcsot, az ugy mar nem tul jo.

fahejjal izesitheted.

nekem nagyobb mar a kislanyom, de meg mindig eszik ilyeneket. :-)

2014. okt. 2. 14:33
Én is így gondoltam csakhát az ember próbál az orvosra hallgatni mert hát ő az orvos....
2014. okt. 2. 14:31
6 hós
4. vikucka (válaszként erre: 2. - Blue24)
2014. okt. 2. 14:31
nézd meg az összetevőket. Amúgy valamelyik anya a sinlacra és a tejpépekre esküszik, én meg arra, hogy az a tuti, amit én főzök meg neki!
2014. okt. 2. 14:30

Szia. Mennyi idős a baba? Én rizst adtam neki, anyatejes volt. A sinlac cukros. Egy 6-7-8 hónapos babának nem kell a cukor.


Egy kevés rizst, gyümölcsöt összefőztem és turmixoltam. Nagyon szerette.

2014. okt. 2. 14:30
A sinlac nekem olyan műnek tűnik mint a tápszer, nem vagyok oda érte. A gyermekorvos viszont azt mondta inkább ezt adjak mint rizst mert ez is rizses....
2014. okt. 2. 14:28
Rizst vagy sinlac pépet adjak gyünölccsel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook