Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szól, ha pisilni kell, pedig nincs gond a WC-vel fórum

Nem szól, ha pisilni kell, pedig nincs gond a WC-vel (beszélgetős fórum)


1 2
38. emi75 (válaszként erre: 27. - Arel)
2014. okt. 3. 15:12

:)remélem beválik valamelyik :)


Ja hát igen, a fiúkkal egyszerűbb, mert ők még élvezik is hogy hadonásznatnak és célbapisilhetnek a micsodájukkal :) a csajoknak bonyolultabb a folyamat :)


sok sikert. biztos összejön, ha már működött nyáron.

37. Arel (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2014. okt. 3. 12:22
Ja, az más. :)
2014. okt. 3. 09:45
Mi ugy tunik ma valtunk 100 szazalekik szobatisztava es az enyem kedden volt három. Mar sosem hordott pelust par honapja csak a kakilashoz kerte. De ma reggel sikerült produkalnia a wc-be is. Olyan boldog vagyok :-)
35. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Arel)
2014. okt. 3. 09:39

En ugy vettem eszre hogy amig az enyem nem szolt addig nem volt erett a szobatisztasagra. Ha rendszeresen bepisil akkor az eleg jo indikacio hogy meg a tied sincs. Vegyel felhuzhato "nagylanyos" pelenkabugyit hogy szokja hogy mar nem kisbaba akit hatonfekve pelenkaznak.

Szerintem ilyen korban egyik pillanatrol a masikra megernek ra hogy szoljanak.

34. anya4005 (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2014. okt. 3. 08:21
BOCSÁNAT! Eminek!
33. anya4005 (válaszként erre: 30. - Arel)
2014. okt. 3. 08:21
Amúgy nem úgy értettem,hogy azt a fiút,aki állva pisil,át kell szoktatni! Emynek még a pociban van a fiúcska...
32. anya4005 (válaszként erre: 30. - Arel)
2014. okt. 3. 08:18

Náluk az oviban nem erőltetik az állva pisilést,és nem az én fiam az egyetlen,aki ülve intézi.

Amúgy nem látja,hogy pisilnek a többiek,mert minden wc külön van,és remélem,nem jár át máshoz...

31. Arel (válaszként erre: 24. - Zebra25)
2014. okt. 3. 06:47
Köszi, ez megnyugtató. Mármint, hogy másnak is voltak ilyen tapasztalatai, és idővel megoldódtak.
30. Arel (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2014. okt. 3. 06:46
A kisfiam már szobatiszta, mondjuk kell is rendszeresen a WC-t takarítani. Nincs értelme átszoktatni, ráadásul az oviban is csak azt látja, hogy a fiúk állva pisilnek. Ennyi pluszmunka belefér.
29. Arel (válaszként erre: 19. - Mizsu77)
2014. okt. 3. 06:44

Köszi!


Neked meg drukkolok, hogy minden rendben legyen a következő érkezésénél!

28. Arel (válaszként erre: 18. - Emi75)
2014. okt. 3. 06:42

Példamutatás van, mert úm. együtt megyünk, változó, hogy melyikünk kezd. :)

Mondjuk a kisfianak anno is én mutogattam inkább, hogy hogy kell, csak ő amikor megértette, onnantól kezdve nem volt ilyen gond.

27. Arel (válaszként erre: 17. - Emi75)
2014. okt. 3. 06:40

Nadrágpelus? Leszoktató bugyik? Na ezeknek utána kell néznem! Ez tetszik.

Köszi a tippeket.

A matricaragasztás is jó ötlet, igaz mivel a WC-re jár, arra nem fog menni, de van neki egy magasítódobogója és arra mehet. Már csak valami extrajó matriva kell.

26. Arel (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2014. okt. 3. 06:37
Nekünk azt mondták az első szülőin, hogy elvárás, szóval ezért van a para. Azt elhiszem, hogy az azonos korúak mintaadása sokat lendíthet a dolgon.
25. Arel (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2014. okt. 3. 06:35
Nincs rajta napközben pelus, és szőnyegünk se nagyon. Úgyhogy ezzekkel nincs gond. Csak naponta olykor 4 garnítúra nadrág-bugyi fogy. De igazából ez se gáz, ha tudom,hogy csak türelem kérdése, és jobb lesz.
2014. okt. 2. 16:27
Teljesen normális, hogy a nyári majdnem szobatisztaságból lett egy kisebb visszaesés. Mi is nemrég estünk túl ezen. Pár hétig tartott, sokszor volt, hogy 10x kellett gatyát cserélni 1 nap. De kérdezgettem elég gyakran tőle, hogy nem e kell neki, volt, hogy becsurrantott elég sokszor, de türelemmel voltam vele, és mostmár nincs baleset egyáltalán. Ami nem azt jelenti, hogy nem is lesz később. Még 3 éves sincs a fiam, szóval még bőven benne van a pakliban 1-1 kisebb vissza esés. Kérdezd gyakrabban, próbáljátok ki a bugyipelenkát. De azt sem úgy ráadni, hogy akkor pisiljen abba, csak azt könnyebb eldobni, mint 1000 bugyit mosni naponta. De akkor is folyamatosan kérdezgetni.
23. youlcsi (válaszként erre: 4. - Emi75)
2014. okt. 2. 14:57
nekünk a bilire ültetés nem jött be. visított, tiltakozott, kiabált, hogy nem kell neki. ha nem kell, hát nem kell... most is képes naponta összesen 3x pisilni :o
22. emi75 (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2014. okt. 2. 14:24
:) :)
21. anya4005 (válaszként erre: 18. - Emi75)
2014. okt. 2. 13:58

Én a fiaimat is ülve pisilésre szoktattam:-)!

Az apjuk is ülve intézi (csak itthon),ők is így szokták(illetve a kicsi szokja) meg. Úgyhogy még bevetheted magad,ha nem akarod a wc-t állandóan takarítani! :-D

20. emi75 (válaszként erre: 17. - Emi75)
2014. okt. 2. 13:55
...és a kis jutalmak is beváltak egy megint más ismerősnél, mikor látta hogy nem a képességgel, hanem az akarattal/érdeklődéssel van a gond, (és semmi más mód nem használt) akkor beígért jutalmat: szép kavics, gesztenye, édesség, apró játékok stb. és szívesebben megtette a gyerek.
19. mizsu77 (válaszként erre: 1. - Arel)
2014. okt. 2. 13:54
Az én kislányom igaz még csak most lesz kettő két hét múlva, de napok óta bilizteti az összes állatkáját, babákat stb. Akárhányszor kérdezem, hogy mész bilire? Nem, nem és nem. Mondjuk én nem erőltettem, mert szintén két héten belül jön a kistesó, és szerintem úgysem lenne tartós a szobatisztaság, hogy ha látja hogy a picit pelenkázom. Ez a matricás ötlet nagyon tetszett amúgy:) Egy barátnőm meg zenélős bilit vett, ott az vált be. Amúgy azt hallottam, de nem tapasztalat, hogy az nem jó ha te viszed bizonyos időközönként, mert az oviban nem fogják. De mondjuk ezt írtad is, hogy nem tetszik. Sok sikert mindenesetre!
18. emi75 (válaszként erre: 14. - Arel)
2014. okt. 2. 13:52

Hát igen... Olyat is el tudok képzelni, hogy pl. valami szép kis tündibündis bugyit sajnáljon összepisilni :) és emiatt gondot fordít rá, hogy lehúzza. (legalábbis a fiam külön számontartja, hogy a repülőgépes gatyóka ki lett-e már mosva :) )


meg már elnézést hogy ilyet egyáltalán felhozok, de minden családban más a szokás ugye, szóval ki hogy látja jónak... szóval azt természetesnek veszik hogy a fiúkat apa tanítja állva pisilni, szóval anya is taníthatja pisilni a kislányát, amíg anya wc-n a kislány a bilin... nekem fiam van, meg a pocakban is az van, szóval ezt én már ki nem próbálhatom, de biztos bevetném ha lányom lenne :)

17. emi75 (válaszként erre: 7. - Arel)
2014. okt. 2. 13:44

Szerintem ez még belefér, lehet, hogy nyáron ez szórakoztatta, érdekes volt neki, most meg unja :)


Ha úgy látod hogy zavarja, stresszeli az állandó biliztetés, akkor tarts egy kis szünetet, és pár hét után újra próbálkozás.


Csak hogy példákat írjak (bár tudom bármire vannak példák) :) :


Egy ismerősömék munkába állás miatt mindenképpen oviba kellett vigyék a gyereket 3 évesen, és rástresszelt az egész család a pelus kérdésre. a védőnő tanácsára levették a pelust éjjelre-nappalra, és hosszú hónapokig keltek fel éjszaka 2x 3x áthúzni az összepisilt ágyat. végül szobatiszta lett mire jött az ovi.


Mi ezt nem vállaltuk, nálunk éjszakára megmaradt a pelus, nem sokkal négy éves kora előtt vettük le (közös megegyezéssel) éjszakára is a pelust, mert már szinte mindig száraz volt reggelre.


Viszont napközben és a déli alváshoz már nem kapott pelust már a bölcsi vége felé sem, így az ovis követelményeknek megfelelt, és alig voltak balesetek.


VAnnak köztes megoldások is, pl. kapjon nadrágpelust, amit úgy tud fel-le tolni, mint egy bugyit. Valamint vannak "leszoktató bugyik" amig nylonnal bélelt vastag plüssből vannak, a kisebb baleseteket felszívják, és nem stresszeli vele a gyereket, mert nem lesz mindene pisis.


Másik ismerősék minden pisi után ragasztottak a gyerekkel közösen egy matricát a bilire :) és ez igen tetszett a gyereknek :)

2014. okt. 2. 13:33
Elvileg már nem elvárás, de szerintem ez azért jó, hogy szobatiszta, ha ráülteted, csak hát nem lehetsz ott mindig mellette. Nálunk bölcsis volt, nagyon sokat számított, hogy látta a többi gyereket, hogy WC-re megy, ő se akart kimaradni, szóval ha be is csurrant eleinte, biztosan jó hatással lesznek rá a többiek az oviban.
15. anya4005 (válaszként erre: 13. - Arel)
2014. okt. 2. 13:32

Hát,ez kellemetlen!

Akkor nem nagyon marad más,mint a türelem és takarítás!

Legalábbis én,ha ennyi időm lenne,lekapnám a pelust,felcsavarnám a szőnyeget,és gyakorolnánk!

Nincs okosabb ötletem,sajnos!

14. Arel (válaszként erre: 11. - F6390e6b9b)
2014. okt. 2. 13:32

Próbálkozom játékossá tenni a dolgot (pl. visszük a plüssálatokat is)...


És ha nincs rajta bugyi meg nardág, akkor odaszalad a bilihez, rácsücsül és elintézi, nincs ezzel gond. Csak az oviban ugye nem lehet félig pucér...

13. Arel (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2014. okt. 2. 13:29
Januárban kezdi az ovit, úgyhogy már csak 3 hónap...
12. Arel (válaszként erre: 8. - Kangaroo Island)
2014. okt. 2. 13:28

Csakhogy 3 évesen menne oviba, ott meg a szobatisztaság elvárás.

Igyekszem nem sürgetni, de egyszerűen azt nem állom meg, hogy nyugodt hangon el ne modnjam neki, hogy szólnia kellett volna, ha pisilnie kell. De abszolút nem reagál rá.

11. f6390e6b9b (válaszként erre: 6. - Arel)
2014. okt. 2. 13:28
Egyébként kissebb visszaesések mindig vannak,attól nem kell megijedni.Én volt hogy ilyen időszakában játékosan biliztettem,ezt értem úgy hogy versenyeztünk.Melyikünk pisil ügyesebben anya vagy a lánya...És aki bepisilt az vesztett.Max 2x pisilt be,többet nem.
10. anya4005 (válaszként erre: 1. - Arel)
2014. okt. 2. 13:27

Nekem a kisebbik fiam ennyi idős,és ugyanez a helyzet! Nyáron egész jól ment a dolog: egy szál pimpilimpiben volt a kertben,úgy 70 százalékban jelzett,30százalékban a füvet locsolta.

Mióta be van öltöztetve,és bent vagyunk többet,nem is szól. Próbáltam,hogy nem adtam rá pelust,de meguntam a szőnyeg pucolást,szóval pelus vissza!

Ha csak jövő szeptemberben kezdi a lánykád az ovit,nem izgulnék,addig még rengeteg idő van!

A fiam majd akkor megy,és ha magától nem szokik le a pelusról,nyáron újra próbálkozom.

Amúgy pisil is,kakil is wc-be,nincs ezzel gond,csak lusta szólni,meg aztán,ha arra az időre otthagyja a játékot,a tesó lecsp rá...

9. Arel (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2014. okt. 2. 13:27

Szóval csak legyünk türelemmel?

Tudom, érettség kell a dologhoz. (neki is, meg nekünk is) :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook