Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Körülmetélés gyerekkorban fórum

Körülmetélés gyerekkorban (beszélgetős fórum)


10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Micy)
2014. okt. 3. 14:44

Hát,akkor nem vallás és nem divat...

Sajnálom,és egy kalappal!

9. Micy
2014. okt. 3. 11:31
Köszi a válaszokat, továbbra is várom a tapasztalatokat! Fitymaszűkület (+vizelási probléma) miatt szükságes a műtét, én sem örülök neki, szeretném tudni, a későbbiekben mivel járhat...
2014. okt. 3. 09:25
szerintem is durva a körülmetélés, ez egy irreverzibilis dolog, ráadásul nem is értem, hogy a férj, apa ezt hogy engedheti meg, bár őszintén megmondom, hogy ha nem egészségügyi oka van akkor az anyát sem értem meg. nem véletlenül van ott ahol, védi a legérzékenyebb részt, ha eltávolítják veszít ebből az érzékenységéből, kiszárad.a makk nem viccből van fedve, annak természetes nedvességét az előbőr biztosítja, védelemnek van ott, nem fölöslegesen. én azért javasolnék egy alapos beszélgetést az apuka és az anyuka között is, mert vannak hiányosságok úgy gondolom. nyilván egy nő nem tudja csak akkor ha egy férfi elmondja, hogy mit és hol érez, szerintem nagy hiba lenne a körülmetélés.
2014. okt. 3. 08:27

Nekem csak az a durva,hogy a körülmetélésnek olyan csonkítás szaga van. Én vallási okokból sem lennék képes a fiaimat alávetni. Hagynám,hogy felnőttként eldöntsék,a vallás miatt megcsináltatják-e vagy sem!

Persze,ez a szülők dolga,de elég brutálisan hangzik annak ellenére,hogy tisztában vagyok vele,nem jár különösebb fájdalommal.

2014. okt. 3. 05:40

Vallasi okokbol meg magyarazhato, de higienia szempontjabol? Mi nem elunk a sivatagban, es tisztalkodni mindenkinek van lehetosege. Szappan es a viz mindenkinek elerheto"

Az erem masik oldala, annak a testresznek, bor retegnek vedo feladata van. Ha a vedo bort eltavolitjak, az a testreszunk felulete csokkenti erzekenyseget, mert sok erzo ideg vegzodes helyezkedik el alatta.

A nem vallasi okbol valo korulmeteles elterjedt a masodik vilaghaboru alatt es utanna, hogy a nacik ne tudjak megkulonboztetni az egyik vallasuakat a masikaktol.

Az ajkaim es a fogaim kozott sok bakterium lehet, de azert nem vagatom le az ajkaimat, mert felek a bakteriumoktol. Fogkefet, fogkremet hasznalok inkabb.

5. Muraja (válaszként erre: 4. - Jstefan)
2014. okt. 2. 23:45

Bocs , tudom nem hozzan szoltal de remelhetöen a sors nem hozza az utjaba olyan tipusu emberkeket kiknek az a mervado .

Es egyaltalan kire gondoltal ferfi vagy a nöi közönsegre ?

Ma mar a vilagon sok helyen ez egy beiktatott szokas egesz pici korban es semi mas miatt csak is a hygiena a döntö ok.

4. jstefan (válaszként erre: 1. - Micy)
2014. okt. 2. 21:43
Ha vallási okokból indokolt csak abban az esetben végeztesd el.Mert felnőttként nem tudhatod hogy milyen környezetbe kerül,kiközösíthetik,zaklathatják!
3. anya4005 (válaszként erre: 1. - Micy)
2014. okt. 2. 15:36

Szia!

Csak érdeklődöm,nem vagyok érintett,és nem is piszkálódni akarok,tényleg pusztán érdekel:

Miért kell körülmetéltetni a gyereket?

2014. okt. 2. 10:48

Mekora a kicsi ? Unokam ki ma 7 honapos 6 hetesen eset at rajta semi de semi nem volt amit labadozasnak mondahto lenne.

Egyszeruen mar harmadnap nem is kellet ra a vazelin fele kennet amit csak arra hasznalnak.

Lokais anasztezaval volt csinalva es 10 perc utan mar az kocsiba ultek hazafele.

Sok szerencset ! jobban fogg menni mind gondolnad.

1. Micy
2014. okt. 2. 09:48
Körülmetélés előtt állunk a kisfiammal, akinek a gyereke átesett ezen, megírná a tapasztalatait - volt-e komplikáció, mi a negatívuma, mennyi idő a lábadozás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook