Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyaszagú kanapé! Hogy tüntethetem el a szagot? fórum

Kutyaszagú kanapé! Hogy tüntethetem el a szagot? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 2. 11:04
A gőztisztítás most megvolt, aztán ha marad a szag, jön a többi praktika! :)
2014. okt. 2. 11:03
Köszi! AKkor nincs más hátra, mint venni jóóóó sok szódabikarbónát, és illóolajat, valamint megnézem azt a szagtalanítót is, bár rossmann nagyon nincs a közelemben... :(
2014. okt. 2. 09:47

Szódabikarbóna, s illóolaj keverékét jól dörzsöld bele egy puhább kefével, s hagyd állni amíg csak lehetséges, aztán a végén egy alapos porszívózás kell már csak. Illóolajon kívül semmi folyadékot ne rakj rá(ha már raktál, esetleg szórj rá sót, az nagyon sok nedvességet képes magába szívni, s elég neki egy porszívózás), mert azt teljesen sehogy nem tudod kiszárítani belőle, és csak ráadásként az is belebüdösödik.

Én a kutya fekhelyét szoktam evvel a technikával tisztítani leginkább az ágymatrac és kanapén mellett, eddig még nem vallott kudarcot. Sok sikert, és majd írd meg, hogy mi hozott sikert. :)

12. tamtamano (válaszként erre: 5. - Leoborta)
2014. okt. 2. 09:45
Hát ez kééész... :D
11. Sirga
2014. okt. 2. 09:31
Pár éve találtam a Rossmannban egy textil szagmentesítő flakonos szert. Tökéletesen bevált: először kellemes illata lett a fotelnek, majd ez elmúlt, és tökéletesen megszűnt a szag is.
10. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 4. - Judit87)
2014. okt. 2. 09:23
A gőz nekem is eszembe jutott, de az, hogy belejuttatom a gőzt, az mennyiben segít a szagoknak eltávozni? Azt tudom, hogy a gőz fertőtlenít, de nem szívja ki semmi a dolgokat belőle ha csak gőzölöm... Vagy hogy van ez?
2014. okt. 2. 09:21
Köszi mindenkinek, kipróbálok mindent, hiszen ezen aludnánk, és nem mindegy, hogy reggel a gyerekek mibe fekszenek be mellénk! :( :)
2014. okt. 2. 08:57
Nem akarlak elszomorítani, de lehet, hogy teljesen sosem jön ki belőle. A lenti megoldások jók, ha ezek sem hozzák ki, én sem tudok jobbat, csak felkészíteni, hogy ezt lehet, hogy elég gyakran fogod csinálni. Egy ismerősöm évek óta nem lakik a házában, ahol kutyákat tartott, és lehetetlen kiűzni a szagot a kárpitokból.
7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2014. okt. 2. 08:26
Van Szövetfrissítő, ez szagtalanító direkt ilyen dolgokra. 100-as boltokban is kapható, nem drága, pumpás.
2014. okt. 2. 07:43
Ha az nem segítene, lehet kapni szagtalanítót, amit szőnyegre, kárpitokra, függönyökre lehet fújni. Nem hagy nyomot, finom illata van.
2014. okt. 2. 07:43
Tegyél rá macskát! :)
2014. okt. 2. 07:42
Szódabikarbónával beszórni mint lentebb is írták vagy ecetes vízzel besprickolni.Vagy gőzzel!!
2014. okt. 2. 06:52
Köszi, kipróbálom!
2014. okt. 2. 06:44

Beszórnám szódabikarbónával és állni hagynám majd alapos porszívózás.

Esetleg a szódabikarbónához lehetne csepegtetni pár csepp 100%-os levendula olajat vagy más 100%-os tisztaságú illatos olajat.

2014. okt. 2. 06:30

Sziasztok!


Vásároltunk használtan egy kanapét, és egy fotelt. Sajnos amikor hazahoztuk, iszonyatos kutyaszag áradt belőle. (ott nem vettem észre, mert láttam is a kutyát, és éreztem is a szagot, de azt feltételeztem, hogy a lakásban lévő kutyának van szaga) Eszembe sem jutott, hogy a bútor ennyire büdös. Kitisztítottuk géppel, de szag még van. (vanish, és kárpittisztító volt a gépben pucoláskor) Tippeket kérek szépen, hogy hogyan tudom a szagát eltüntetni!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook