Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Apró, pontszerű fehér bogarak inváziója a konyhaszekrényen - mik ezek? Segítsetek, kétségbe estem! fórum

Apró, pontszerű fehér bogarak inváziója a konyhaszekrényen - mik ezek? Segítsetek, kétségbe estem! (beszélgetős fórum)


2015. febr. 3. 08:03
ezek feherhangyak.itt lekezelik a fakat mielott aruljak eppen ezert.
24. sziszuscicus (válaszként erre: 22. - SziNorBé)
2015. jan. 4. 12:57

Szia!

Eltelt egy kis idő, és nem látogattam a fórumot, mert a kérdés megoldódott. Fújtam masszívan a biokillt és néhány nap múlva eltűntek. Most hála Istennek a szárnyas hangyák randalíroznak a fürdőben, őket szintén ezzel a jófajtával fújom:D Sok sikert, kitartást!

2014. dec. 28. 06:47
feher hangyak.nalunk minden fat egy bizonyos spray-vel lekezelnek es igy aruljak.
2014. nov. 22. 17:59
Szia, nekem hasonló gondom van csak a WC lepték el :-( ott tartom a takarító gépet és először azon jelent meg.... Arra gondoltam hogy a benne lévő porból jöttek a por atkák :-( kitakaritottam mindent és megint találok ilyen kis bogarakat..... Neked sikerült megszabadulás tőlük?
21. 3d787b167a (válaszként erre: 20. - Sziszuscicus)
2014. okt. 3. 07:52
Kitartás!
2014. okt. 3. 07:51
Mondom tovább a tapasztalataimat, hátha olvassa valaki majd ezt a fórumot, és hasonló problémával küzd majd. Nos, a levendula nagyjából semmit sem ért abban a formában, amiben használtam. Kb. 1 óráig kerülték a helyet, ahova fújtam utána visszatértek oda is. Növénypatikában vettem egy Bio Kill nevű szert, ezzel fújtam be a konyhaszekrényt. Valamelyest hat, mert több hullát láttam, de ettől független vígan mászkálnak. Késleltetett hatása van, szóval még reménykedek. Kb. 5x fújtam le tegnap a szekrényt, még a fiókokat is kiszedtem, szóval, ahol csak tudtam. De ami a legmegdöbbentőbb: a már elmosogatott edényeken, amiket külön raktam, szintén ott mászkálnak! Nyilván nem a villákon, hanem a kicsit nehezebben takarítható edényeken, pl. üvegfedő, aminek pereme is van...Csak fel ne kössem magam.
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Krisz38)
2014. okt. 2. 21:31
Miért nem tudsz be egy elektromos szúnyogirtót? Az a repülő rovarokra jó.
2014. okt. 2. 17:41
Én a muslicákkal vívódok, sehun egy gyümölcs, mert még az almát is bebabrálom a hűtőbe, erre ezek a kis szenyák meg kiidegelnek. Mondjuk fogynak már, de kikészülök, hogy nézem a tv-t este, és a szemem előtt szarakodik. jujj. Szerintem az egész konyhát ki kell pakolni, kidomesozni, és 2 napi figyelni, fürkészni, hol van a bázisuk a kis rohadékoknak.
17. sziszuscicus (válaszként erre: 16. - Hmv.)
2014. okt. 2. 07:30

Igen, elhatároztam, hogy módszeresen kiürítem a konyhát, és mielőtt igazi vegyszerhez fordulnék kipróbálok mást: levendulás spray-t. Most tesztelem:) Remélem, hamar sikerül megszüntetni őket, mert amúgy is labilis az idegzetem:)

De egy csuhébaba!? Azt a ... tényleg mindent kivágok:)

16. Hmv. (válaszként erre: 15. - Sziszuscicus)
2014. okt. 2. 07:16

Szerintem szakember nélkül is rátalálsz a fészkükre, nyugi! Csak alaposan, módszeresen keresgélj.


Tudom, hogy nem molyról van szó, csak példának írom le:

miután már a hajamat téptem anno, minden gyanús vagy lehetséges élelmiszeres zacskót kivittem egy alsó helyiségbe - még mindig röpködtek, a legváratlanabb pillanatokban leptek el mindent a konyhában. S tudod, hogy volt a fészkük?

Egy aranyos kis "csuhé" figurában, amit az őszi vásárban vettem. (száraz kukoricalevélből készült)


Sok sikert!

2014. okt. 1. 21:25
Azt hiszem, holnap szépen felhívok egy szakembert...Lehet, hogy súlyos ezreket (tízezreket) fogok fizetni, de jobbat nem tudok...Azért még megpróbálom őket kiirtani mással is. Hogy szakadnának bele a...
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Sziszuscicus)
2014. okt. 1. 21:22

pakold ki a kajákat, és fújd le, pár napig ne mosd le! próbáld ki!

amúgy nem tudom, hogy mi lehet az.

2014. okt. 1. 21:20
Hát az élelmiszert tuti oda:) Amit lehet, meg elmosok. Hát nem tudom, az ideg összeroppanás szélén állok, előbb voltam arra, egyre nagyobb a kolónia, végig a szekrényen. A tömény ecet miért nem nyírja ki őket?
12. kisj (válaszként erre: 10. - Sziszuscicus)
2014. okt. 1. 21:17

Remélem nem a kukába dobálod:)

Próbáld megkeresni a kiindulópontjukat.

Egyszer nekem repülő kis izékkel volt tele minden.

Nagyon sokáig tartott, mire megtaláltam, hogy a babos zsákocska a főhadiszállásuk.

Konkrétan akkor jöttem rá, mikor egyszer bablevesben gondolkodtam.

Én még olyan lyukas babokat nem láttam!:D


Sok sikert.

11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sziszuscicus)
2014. okt. 1. 21:16
Fújd be a helyet Biokillel, akármi is az! Csak pakolj el a környékéről!
2014. okt. 1. 20:58
Én is megnéztem, és valóban leginkább a házi atkára és a lisztatkára hasonlít! De miért jó neki a konyhaszekrény ajtaja? Belemásznak az edényekbe, evőeszközökre is, holott azok fémből vannak. Holnap mindent kidobálok azt hiszem...
9. kisj
2014. okt. 1. 20:50
házi atka?
8. kisj
2014. okt. 1. 20:49

[link]


itt van mindenféle házi bogár


nézd meg, hogy melyik lehet

7. sziszuscicus (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2014. okt. 1. 20:44
Épp azt olvasom párhuzamosan, de választ még nem leltem a kérdésemre..
2014. okt. 1. 20:43
2014. okt. 1. 20:42
Olyasmi, igen, csak kisebb, és nincs a közelben egy növény sem...
4. kisj
2014. okt. 1. 20:40
Nekem erről a növények levelein előforduló tetvek ugranak be.
2014. okt. 1. 20:40
Olyan picik, hogy képtelenség őket lefényképezni! Kb. 0,5-1 mm, talán van 6 lába de nem biztos. Pontszerű, kerek. Azt hinné az ember, porszem, ha nem mászkálna...
2014. okt. 1. 20:37
Képet, képet!
2014. okt. 1. 20:37
Tegnap vette észre a férjem, hogy az egyik konyhaszekrény ajtón apró fehér, pontszerű bogarak mászkálnak. Letöröltem a kérdéses ajtót domestos-szal, de tovább nézegettem, és megtaláltam a többi ajtón, a fiókokban, sőt még az edényeken, evőeszközökön is! Olyanok mint a porszemek csak fehérek és másznak. Érdekes módon a konyhaszekrény felső részében, ahol élelmiszert is tárolunk nem látom őket, csak alul. Kipakoltam és átmostam mindent Domestossal, de nem egész két óra múlva megint tele lett. Azóta tömény ecetet spriccelek rájuk, de meg se kottyan nekik. Úgy nézem, a kiindulópont a mosogató alatti konyhaszekrény ajtó. Teljesen kétségbe vagyok esve, kérlek, segítsen, aki tud:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook