Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tini fiam arca nagyon pattanásos .Valaki tudna adni valami jó tanácsot mivel kenjük? fórum

Tini fiam arca nagyon pattanásos .Valaki tudna adni valami jó tanácsot mivel kenjük? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 1. 12:45

Nem mindegyik pattanást tudod megszüntetni házilag. Nálunk a kamaszomnak bőrgyógyász is kellett. 1,5 évig két fajta gyógyszer, bőrradír, krém, szappan - receptre volt kapható és kontrollra kellett visszajárnia.


Előtte a kozmetikus is lekezelte, de a betegbőrrel már ő sem - és nem is akart - tudott mit kezdeni.


Mára már szépen elmúlt és gyönyörű a fiam bőre.

2014. okt. 1. 09:28
mostanra nagyon az a véleményem, h ezt csak belülről lehet megszüntetni, a kenőcsök nem érnek semmit.
2014. okt. 1. 09:26

az is fontos, h egészségesen táplálkozzon.

egyen sok gyümölcsöt, zöldséget.

igyon minél több vizet.

kerülje a zsíros, fűszeres kaját, minden szemetet.

én akkoriban nem táplálkoztam egészségesen, de most már igen (remélem). :)

2014. okt. 1. 09:23

én az ő korában az égvilágon mindent kipróbáltam, semmi nem segített.

idővel elmúlik magától.

annyit tanácsolhatok, h olyat ne használjon, ami túlzottan szárítja a bőrét, mert csak rosszabb lesz.

mindenesetre az nagyon fontos, h tisztán tartsa, de csak finoman.

2014. okt. 1. 09:15

Bőrgyógyász, és egy nagyon jó kozmetikus... Tisztítani is kell az arcot, ha a gyulladás lemegy, akkor a kozmetikus a miteszereket kitisztítja és nem lesznek gyulladt területek.

Nekem még ami bevált fiatal koromban, az az Ilcsi fekete szappanja, az a hátamat hozta rendbe:-)

2014. okt. 1. 08:59
Mindenképp bőrgyógyász!Nekünk is sok volt és gyulladt,aknés volt a bőre,a bőrgyógyász írt fel neki gyógyszert,szépen elmúlt
2014. okt. 1. 07:48
Érdemes minél hamarabb bőrgyógyászhoz fordulni, főleg ha piros, duzzadt, fájdalmas pattanásai vannak, mert könnyen kráterek maradhatnak utánuk, amik megkeseríthetik a fiú fiatalkorát, később pedig szinte lehetetlen ezeket a visszamaradt nyomokat eltüntetni.
13. syria (válaszként erre: 11. - 4c3a5e5783)
2014. szept. 30. 17:24

Én is egyetértek.

Makacs esetben keresnék egy nagyon jó bőrgyógyászt, aki nem csak a tüneteket kezeli, hanem összefüggéseket is vizsgál.

12. 4b6a2525df (válaszként erre: 11. - 4c3a5e5783)
2014. szept. 30. 17:06
tökéletesen egyetértek, anno a lányom is igy volt, vele még etetett a kozmetikus egy darabig élesztő tablettát, de ami a legjobbat tett neki, hogy ébredés után rögtön fél dl csavart citromlé 1 dl vizbe, és azt megitta, és kb fél órát nem evett semmit. Úgy 6 hónap elteltével nagyon szépen rendbejött a bőre, de természetesen 2-3 hetente járt a kozmetikushoz. Ez a citromos viz biztos nagyon jót tesz a fiúknak is
2014. szept. 30. 16:51
Mivel ez a hormonváltozás következménye, kizárólag kozmetikussal kezeltetném a bôrét a sok gyümölcs, zöldségfogyasztás mellett; no alkohol-cigaretta, szénsavas üdítô, energiaital, stb.
2014. szept. 30. 16:39
Gyoszikban kaphato a par szaz ftos termek: kénes szappan.
2014. szept. 30. 16:29
Manna----> bőrápoló csomag tiniknek
2014. szept. 30. 16:24
Az étkezésre érdemes figyelni! Amiket már írtak + sok víz és semmi csokoládé!!! Nálunk ez bevált.
2014. szept. 30. 16:12

teafa olajos termékekkel. (nagyon sokféle van)


meg persze a táplálkozását is lehetne alakítani, így a közvelten ok szűnne meg (hiába mondják, hogy tini korban normális a sok pattanás, azért nem teljesen így van... illetve azért tűnik normálisnak, mert kb minden gyerek szemetet eszik, ezért pattanásos is)

6. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Naphal)
2014. szept. 30. 16:10
Minden arcmosás és törölközés után. De reggel és este mindenképp.
5. 408020f45e (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2014. szept. 30. 16:09
De érdemes kicsit kísérletezgetni az ételekkel is. A mogyoró, tojás, tejes dolgok gyakran "előhozzák". Mivel nagyon egészségesek, szükségesek, de ha észreveszitek, hogy több patti lesz tőlük, akkor csak módjával.
4. Naphal (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2014. szept. 30. 16:07

Naponta hányszor kentétek?

Engem is érdekelne, mert a fiamnak a hátán is van jó pár csúnya egy tenyérnyi területen.

2014. szept. 30. 16:07

Ha nagyon veszes akkor a kencek nem segitenek.

Ez belso, hormonalis eredetu.

Tinedzser korban normalis.

Ha 20 ev felett is van, akkor ajanlatos borgyogyaszhoz fordulni, van egy nagyon jo gyogyszer erre Roaccutan, de ezt tiniknek nem irjak fel.

En 25 evesen szedtem, es teljesen rendbetett.

2. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. szept. 30. 16:06
Teafa olajos pattanástalanító (Oriflame) Elpusztítja a gennykeltő baktériumokat. Nálunk bevált. :)
2014. szept. 30. 16:02
Tini fiam arca nagyon pattanásos .Valaki tudna adni valami jó tanácsot mivel kenjük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook