Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Banki értékbecslő mennyire “szigorú”, általában mennyire becsli alá az ingatlanokat? fórum

Banki értékbecslő mennyire “szigorú”, általában mennyire becsli alá az ingatlanokat? (tudásbázis kérdés)

2014. szept. 28. 14:28

Szerintem jó a telek meg a környék, amiatt lehet talán magas az összeg, a ház jó, de arra kell majd költeni.


Mindenkinek köszi! Drukkoljatok!:-)

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nevergiveup!)
2014. szept. 28. 14:25

Sokat szamit az allapota mellett a kornyek is es belekalkulajak, hgy a hitel bebukasa eseten, mennyiert ertekesitheto.

(Inkabb ala mennek a realis ertekenek,mintsem fole)

2014. szept. 28. 13:45
Mi nem ennyire gondoltunk, főleg hogy nekünk az lett volna a jó ha minél kisebb lett volna az összeg. Mi is azt hallottuk, hogy nagyon alacsonyra értékelik. Volt akinek 3 millióra értékeltek egy hasonló lakást mint a miénk. Mi is valami hasonló összeggel számoltunk volna. Akkora összeget még fel is vettünk volna. Eléggé kikerekedett a szemünk amikor megkaptuk a papírt, hogy mennyire értékelték fel a lakást. Mi Miskolcon lakunk, és belvárosi részen, ezért értékelték fel ennyire. Mondjuk azóta már ráköltöttünk olyan 2 millió forintot.
2014. szept. 28. 13:41

Akkor Ti is annyira gondoltátok mint amennyit megállapított...az nem rossz.:-)


Mi hitelt akarunk felvenni lakásvásárlásra, de félünk, hogy a becsüs miatt nem adják meg az összeget...


De akkor bizakodok.:)


Azt gondolom amit vennénk így is jó áron van, én még többre tartom mint amennyit kérnek érte..:-)

2014. szept. 28. 13:40
Mi azt akartuk, hogy ne értékelje túl magasra az árát, mert mi lakunk benne, de nem az egész lakás a miénk. Ki szerettük volna belőle fizetni a többi tulajt, de ennyi pénzt nem fogunk tudni felvenni.
2014. szept. 28. 13:37
Nem hiszem hogy alábecsülné. Nálunk haláleset, öröklés miatt volt értékbecslő. A mi házunk nem valami extra. Kb 100 éves, tetőcserére szorul, és belső felújításra is, amit apránként csinálgatunk. Olyan 80 nm alapterületű, 2 szobával, étkezővel konyhával, fürdőszobával. Van kert, ami szerintem elég nagy lenne, ha nem egy olyan dombon lenne a nagyja, ahova nem igazán lehet felmenni mert olyan meredek. Ezt a házat értékelték fel 12 millióra, csak mert jó helyen fekszik.
2014. szept. 28. 13:37
Persze, a bank nem hülye!
2014. szept. 28. 13:36
Köszi. Csak azért kérdeztem mert azt hallottam mivel mindig rizikó a banknak,ezért általában akár 1-2 millióval is kevesebbre tartja...:/
2014. szept. 28. 13:34
Reálisan ítéli meg, ez a munkája.
2014. szept. 28. 13:33
Banki értékbecslő mennyire “szigorú”, általában mennyire becsli alá az ingatlanokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook