Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitymaszűkület kisgyerekkorban (4-5 évesnél), mik a tapsztalatok, feltétlenül szükséges-e a műtét, van-e olyan, akinél kenőcs segített? fórum

Fitymaszűkület kisgyerekkorban (4-5 évesnél), mik a tapsztalatok, feltétlenül szükséges-e a műtét, van-e olyan, akinél kenőcs segített? (tudásbázis kérdés)


6. Micy
2014. okt. 2. 09:45
Köszönöm, sajnos nálunk úgy néz ki, műteni kell, nagyon szűk.
2014. okt. 1. 15:58
szia nekem 6 éves a fiam kaptunk ftorocort kenőcsöt.Szépen ki is nyult a bőr a kukin viszont mikor abba hagytuk pár hét mulva megint ugyanolyan szük lett,most kezdek egy ujabb kenőcsözést s ha most se marad ugy megint doki és kérni fogom hogy vágják.
2014. szept. 30. 18:34
szia Kedves Micy! Az én kisfiamnak 4 évesen fitymaszűkülete volt, akkora volt csak a lyuk a kukiján, amin a pisi kifért. Írt fel a gyerekorvos Elocom 0,1%-os kenőcsöt és az GYÖNYÖRŰEN helyrehozta, igaz, nem egyből. Úgy használtuk, hogy 2 hétig kentük este fürdés után, majd egy hét pihi, utána megint két hét kenés és addigra szépen rendbe is hozta a krém a problémát. Az én kisfiamnak a krém nem csípett, néha viszketett neki egy picit a bőre, de semmi egyéb problémát nem okozott. Még annyi, hogy fürdés közben nyilván húzigáltuk egy kicsit, finoman a bőrt, ameddig lehetett és így szép lassan felvált a bőr.Ennyi jutott eszembe így két év távlatából. Azóta sem volt vele semmi probléma. Üdv
2014. szept. 29. 08:42
Az én unokám 5 éves, és a kenőcs nagyon csípi a kis kukiját. Nem is nagyon engedi, hogy bekenjük. Én is kíváncsi vagyok a válaszokra.
2. Micy
2014. szept. 28. 12:26
Ha valaki leírná a tapasztalatait, hálás lennék! Azt is írjátok meg, milyen fokú volt a szűkösség illetve ha valaki tud ajánlani jó szakembert Budapesten, azt szívesen veszem! Aki túl van már műtéten, megírná a tapasztalatait?
1. Micy
2014. szept. 28. 12:24
Fitymaszűkület kisgyerekkorban (4-5 évesnél), mik a tapsztalatok, feltétlenül szükséges-e a műtét, van-e olyan, akinél kenőcs segített?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook