Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek nem akar beszélni... fórum

Ha a gyerek nem akar beszélni... (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 6. 01:51
kisgyerekkel sosem kell semmit eroltetni,mert mindennek eljon az ideje.
38. KLMárti (válaszként erre: 26. - Ccd9bb7d17)
2009. ápr. 20. 11:54

Sziasztok!

Én csak most fedeztem fel ezt a fórumot, bár elég inaktív már, de leírom, amit én tudok.

Nekem a 4 éves keresztfiam hallássérült. Kb. 2 éve fedezték fel nála ezt, mégpedig úgy, hogy az édesanyja elvitte a Heim Pál Kórház Audiológiájára, hogy megnézzék, mi lehet a probléma. Hallókészülék nélkül egyáltalán nem hall. Innen az audiológiáról csomó helyre elküldték őket vizsgálatokra és mindenre, és előírtak neki heti 1 alkalom (asszem másfél óra?) korai fejlesztést. ez abból áll, hogy hetente egyszer eljön hozzájuk egy fejlesztőpedagógus, és Máté életkori sajátosságainak megfelelően egyénileg foglalkozik vele. (Amióta óvodába jár Máté, azóta ott van a fejlesztés), de természetesen az édesanyját is megtanították, hogy hogyan tudja ő is fejleszteni a kicsit.


Ezt azért írtam le, hogy esetleg próbálj meg te is elmenni valahová audiológiára (több helyen is van az országban), és mindenképpen beszélj a gyermekorvossal, hátha ő is javasolhat gyógypedagógiai fejlesztést. Mindenképpen megéri. Máté a közel másfél-2 év alatt nagyon sokat fejlődött. Már egyre több mindent tud mondani, és egyre többen vannak, akik megértik, amit mondani akar. Próbálkozz és ne add fel!

37. 754c7e07c3 (válaszként erre: 33. - Netty girl)
2009. márc. 26. 06:35

[link]


Az elején sok tanácsoit kaptunk, és egymást segítjük, ugyanezen problémával. Ott több a komment. :)


Egyébként mindenképp kérj segítséget. Nevelési tanácsadóban, vagy a gyógypedagógiai szolgálattól.

36. alfoldi13 (válaszként erre: 33. - Netty girl)
2009. márc. 26. 05:53
semmi baja nincs mindenki más és más vannak kik sokkal később fejlődnek..de ezt idővel ha foglalkozol vele észrevétlenné válik...
35. 70a5a27405 (válaszként erre: 33. - Netty girl)
2009. márc. 26. 00:40
Vidd el nevelési tanácsadóba, ott elmondod mi a problémád, és kapsz segítséget is..Lehet hogy fejleszneni kell a picit...Mi is ott kezdtük...
2009. márc. 25. 11:53
No comment :S
2009. márc. 17. 08:07
Sziasztok :) Az én kislányom 3éves,és valami oknál fogva,nem ugy beszél mint a korabeliek,megérteti magát,de valamiért nem ugy formálja a szavakat,mondatokat még nemtud alkotni,bár 10 ig elszámol,de például ha mesét olvasok,vagy versikét,mondókát,azt nemtudja megjegyezni..és ahogy elnézem már 2 évesen a legtöbb gyermek tisztán,érthetően beszél a 3 évesek pedig verset szavalnak.nagyon félek,hogy valami baja van,és ezért nemfogékony a beszédre,nemtudom mittegyek,vannak készség és beszéd fejlesztő programok?ami felkeltené a kislány érdeklődését..vagy mittegyek,mit javasoltok?mert már kisagyban elért a "mért"korszakához is,de mégsem érteni mit akar mondani :(aki át esett hasonlókon,örömmel veszem a tanácsát :) köszönöm előre is!további szép napot az it fórumozóknak!
32. 70a5a27405 (válaszként erre: 31. - Alfoldi13)
2008. okt. 19. 19:43
Áhhh nem, de az ovodástársa se, az is autista és 1 évvel idősebb az enyémnél....
31. alfoldi13 (válaszként erre: 29. - 70a5a27405)
2008. okt. 19. 19:40
remélem azóta már mond egy egy szót...
2008. aug. 22. 12:12
Sziasztok! Bocsánat amiért rég jártam erre. Sajnos a kisfiam még mindíg nem nagyon beszél, pedig már 23 hónapos. De rájöttem, hogy nem nemtudásról hanem nemakarásról van szó! Bár néha azon kapom, hogy mikor nem figyelek akkor értelmes szavakat mondogat magában. :) Főleg esténként mikor már ágyban van. Nemrég pl. azt mondogatta hogy apa és báji=bácsi. De napközben csak a következőket hajlandó mondani: any=anya, baba (az nagyon megy Neki), add vagy agyad=add ide, ne=nem, gen=igen, apa. Meg az autó hangját és a kutyaugatást utánozza. Azt viszont nagyon jól! :) Szóval haladunk lassan de biztosan. :) ...Jaj, majdnem kifelejtettem a inta=hinta szócskát. Azt sajnos én nem hallottam. :( A férjem mesélte.
29. 70a5a27405 (válaszként erre: 25. - Alfoldi13)
2008. ápr. 21. 20:16
nem adom fel.
28. alfoldi13 (válaszként erre: 26. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 21. 13:47
van nekem egy iszonyú rossz fiam tizenhat betüt ki se tudott mondani ma meg be nem tudná fogni a száját...orgonál tangoharmonikázik focizik mindent csak rendesen nem tanul,17 éves okosabb mindőnknél de nem tudom könyv mellé ültetni ...nekem a gyerekeim már a legfiatalabb is gimis korú igy hát az unokáknak tanitunk verses mesét ..most a makkos mókust szoktam elővenni képes rimmelő soraival már félig tudjuk kivülről,pedig Adri három éves....A naplómba csak verseket novellákat írok minden korúnak van ott egy két igazi kincs.....és egy anya a legjobb erre a bajra...
27. 5a071c9eeb (válaszként erre: 26. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 21. 12:58

Olvass vissza, ha van kedved, az én kisebbikem is nehezen kezdett beszélni, aztán annyi beszédhibája volt, hogy 20 logopédus elcsemegézhetett volna évekig vele. De aztán idővel formálódott és 7-8 évesen semmi sem látszott, csak a diszlexia, diszgráfia. De azt is legyőztük, nem teljesen, de elfogadhatóan. Én összeolvastam minden szakirodalmat, amit felleltem és a csodálatos tanító nénijével együtt sikerült felhoznunk. Olvasd el mi lett belőle. Csak azért írom le, hogy erőt adjak másnak is és ne egyedül vívja ezt a kiméletlen, sziszifuszi harcot.


Most itt az internet, csak egy kattintás és annyi tudáshoz, segítséghez jutsz, amennyit képes vagy befogadni. Keress rá a GOOGLE-ban többféle formában. Akkor még nem volt ilyen internet, ami szerintem most egy áldás. Én így tanultam meg az Alzheimer kóros és szinte teljesen csontritkulásos anyám gondozását. Azért lehet csak itthon, mert az orvos azt mondja, hogy szinte annyit tudok a betegségéről, mint ő.

Ne keseredj el, légy erős és tanulj, csináld!

26. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 22. - Alfoldi13)
2008. ápr. 21. 11:51
Nálunk sajna ez csak félig valósult meg...úgy értem mesélek,verselek a fiaimnak,a nagyobbik ép ma 7 éves,locsi-fecsi(mint az anyja),másfél évesen már mondatokban beszélt nagyon ügyesen,csodálta mindenki.Vers és mesemondókra jár,sikeresen,gyönyörű a kiejtése.Ő kisebb korában a könyvböl való mesélést nem igazán díjazta.A kicsi állandóan hozza a könyveket utánnam,utánozza a tesót,tanulni akar ő is ahogyan mondja.Ő most lesz május közepén 4 éves.Nagyon későn kezdett beszélni és csak pár szavát lehet megérteni.Én többynire értem mit mond,de idegennek nagyon hablaty.Ennyi idősen még nem fejlesztik,nincs rá "keret":((Próbálom otthon tanítani,de nem vagyok sem logopédus,sem fejlesztőpedagógus,"csak"édesanya...Szóval próbálkozok.és "lobbizok" talán hamarabb elkezdik a fejlesztést nála mint általában....legalábbis addig nem tágítok,majd csak megunnak ha heti pár alkalommal felkeresem őket...most így döntöttem mert más utat nem látok:(
25. alfoldi13 (válaszként erre: 23. - 70a5a27405)
2008. ápr. 21. 11:44
egészen biztos csak te ne add fel
2008. ápr. 21. 11:32
sok-sok erőt és kitartást kívánok neked
23. 70a5a27405 (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 20. 23:52
az enyémé 5 lesz és még nem beszél, de hát autista és ezért...csak babanyelven katyvarog, remélem azért egyszer megindul...
2008. ápr. 18. 06:47
nekem már unokáim vannak én rengeteg mondokát éneket mesét tudok fejből ,de az unokák minden nap ki is követelik ,és igazán ez fejleszti a kicsiket a naplomban nagyon sok kicsiknek nagyoknak valo verseket meséket tettem könnyü belőle minden korosztálynak választani ....és észrevétlenül lesz a gyerek beszédes ...mikor volt hogy nálunk az első gyerek az első szót mondta... ma 32 éves és pont igy tudtunk neki mi is örülni
2008. ápr. 17. 01:57

Sziasztok!

Képzeljétek a kisfiam ma kimondott egy új szót! :))) Igaz, csak egyszer.

Azt mondta a drágám, hogy töji=törpi. :)

20. 5a071c9eeb (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2008. ápr. 16. 13:07

Tudod nem vagyunk tökéletesek hisz akkor Istenek lennénk. Úgy van jól, ha van hibánk. Így van lehetőségünk javítani, ami örömmel tölti el az embert.

A te családod fantasztikus. A legnagyobb tiszteletem a tiéd és a párodé.

19. alfoldi13 (válaszként erre: 18. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 16. 12:56
szépek a gyerekeid a kutyád és biztosan okos is vagy én se szoktam másként tenni ,persze ez nem mindig hozza a várt eredményt... nekem is gondom van ezzel ezt azt hiszem könnyebben tanácsolom ,mint sajátmagam végzem ,de erre törekszem az eredmény még kivánnivalót mutat
18. 5a071c9eeb (válaszként erre: 17. - Alfoldi13)
2008. ápr. 16. 12:26

Volt egy kérdés itt a HOXA-n, valahogy így: Mi volt a legnagyobb gonoszságod?

Az volt a válaszom, hogy ellenségből barátot csinálni.És hihetetlen, de általában működik. Minden gonoszságra kedvesen szoktam válaszolni, sőt ha úgy alakul a bészéd,megkérdezem, hogy tudok-e neked segíteni ebben vagy abban. Ilyen elképedt arcokat keveset lát az ember. Még ezért is megéri. Aztán vagy békén hagynak vagy barát lesz belőle.

17. alfoldi13 (válaszként erre: 15. - 36662af67d)
2008. ápr. 16. 12:19
gonoszságra legjobb gyogyszer a jóság türelem és ez talán a legmeglepőbb is,megcsinálni rettenetesen nehéz de ez lenne a legjobb és elenségből talán....
16. Dimitrova (válaszként erre: 5. - 36662af67d)
2008. ápr. 16. 12:06
Szegény anyósod, nagyon fájdalmas lehet ilyen gonosznak lenni! Én biztos elküldem volna már melegebb éghajlatra! Ez a beszólás még nekem is fájt.
15. 36662af67d (válaszként erre: 13. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 16. 11:56
Hát sajnos anyósom mindíg is ilyen volt és már ilyen is marad. De mostanában nagyon elszaladt vele a ló! Meg is mondtam, hogyha így folytatja nem láthatja az unokáját. Nem kell, hogy a kisfiam ilyeneket halljon! Sőt! Sajnos még ennél cifrábbakat is mondott már.
14. 5a071c9eeb (válaszként erre: 12. - 36662af67d)
2008. ápr. 16. 11:52
Köszönöm, szívből kivánom Neked is ezt az örömet és tényleg nagyon-nagyon büszke vagyok mind a kettőre.Ja és a két lányra is akiket választottak maguknak az életre.
13. 5a071c9eeb (válaszként erre: 5. - 36662af67d)
2008. ápr. 16. 11:49
Atya-Isten! Nagyívben kerüld el, ilyen dolgot csinálni gonoszság. Annak idején az anyósom volt, aki a legjobban vigasztalt és segített. Ha nekem már "elféradt a szám", akkor ő folytatta. Kérlek ne is halld meg és minden rendben lesz!Ügyelj arra, hogy a gyermeked előtt véletlenül se mondhasson ilyet! A nagyobbik fiam 2 éves kori beszélgetésre is visszaemlékszik. Néha majd leesünk a székről az apjával, mert olyan dolgokat, eseményeket elmond, most 32 évesen, amire elvileg nem emlékezhet.
12. 36662af67d (válaszként erre: 11. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 16. 11:49
Köszönöm szépen a tanácsot. :) Ki fogom próbálni amit javasoltál. És gratulálok a gyerekeidhez! Nagyon büszke lehetsz rájuk! :)
11. 5a071c9eeb (válaszként erre: 1. - 36662af67d)
2008. ápr. 16. 11:36

Tina!

Nálunk is ez volt a helyzet. A nagyobbik fiam másfél évesen gyönyörűen beszélt. Ráadásul nem volt pösze, nem volt beszédhibája. Kétévesen bölcsis lett, megkérdezték a gondozónők, hogy mit csinálok vele.Játszottunk, énekeltünk, hangokat utánoztunk, ritmust tapsoltunk.KIváló helyesíró lett fiú létére.A kicsi fiam 2 évesen egyetlen szót sem mondott, csak á... eőá.. meg ilyeneket. A baj az volt, hogy még az idegen is megértette, mit mond.Azért baj, mert neki ez a beszéd így normális volt.Futottam vele az orvoshoz 2 évesen,aki azt mondta, hogy ez még nem baj, de őt is elgondolkodtatja, hogy a másik fiam korán és tisztán beszélt. Ugyanúgy játszottunk a kicsivel is.Mondta, hogy még várjunk. Na az én csipetem 2-3 hónap elteltével kinyitotta a száját, minden szót mondott és 12 éves koráig be sem fogta. Kb. fél évig mindenféle beszédhibája volt, de olyan aranyos volt vele, hogy nem győztem hallgatni. Közben ugyanúgy játákosan gyakoroltunk. Ő nagyon rossz helyesíró lett, és diszlexiás. Három évig tanultunk meg úgy-ahogy helyesen írni. Otthagytam a mukahelyem, olyat kerestem, ahol délután szabad voltam és napközi helyett a tanító néni útmutatásával otthon tanultunk. Esze meg annyi volt, mint a tenger. Amit meghallott, meglátott azt már azontúl tudta.Tavaly diplomázott az egyetemen, kitünőre, műszaki informatikus mérnök lett. Amint a diplomát átvette, egy amerikai cég az orra alá dugta a munkaszerződést. Most telekummunikációs szaktanácsadó és járja a világot.Úgyhogy ne keseredj el, csak gyakorlás, gyakorlás és türelem minden mennyiségben.

Talán azt tanácsolnám, hogy énekeljetek,ritmust tapsoljatok (ez fontos) szótagolva (ez is) mondjatok mondókát, verset. Hangutánzásokat, pl.hogy sziszeg a kígyó, hogy fúj a szél, hívjuk a cicát (cic-cic), hogy brümmög az autó és hasonló dolgokat.

Neked is úgyanolyan sikert kívánok, mint ami nekem megadatott!

10. 36662af67d (válaszként erre: 8. - Dimitrova)
2008. ápr. 16. 11:10

Szia! Hát látod abban teljesen igazad van, hogy a kisfiamnak minden gondolatát kitalálom! :) Tényleg nem nagyon van rászorulva a beszédre. :) Igazad van! És a többieknek is! Nem fogok aggodalmaskodni. Majd beszél ha úgy érzi... Az anyósom véleményét meg elengedem a fülem mellett! Én továbbra is sokta fogok beszélni Danikámhoz. A többi meg rá van bízva!

Múltkor azt mondta az egyik barátnőm, hogy "addig örülj míg nem beszél mert ha elkezdi majd visszasírod ezt az időszakot!" :))))) Persze csak viccelt. :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook