Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináljak utólag, ha nem megfelelően szedtem ki a kutyából a kullancsot? fórum

Mit csináljak utólag, ha nem megfelelően szedtem ki a kutyából a kullancsot? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 28. 18:21
Nekem a cicámban volt egy tavasszal, azt szemöldökcsipesszel próbáltam kiszedni, de igencsak megnyomorgattam, alig jött ki. Szerencsére semmi baja nem lett a cicának. Vettem is kullancskiszedőt a patikában, sajnos kellett is, mert pár hete megint volt benne. De ezzel tök könnyen kijött, egy rántás és kész.
6. 5bdfbe058d (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. szept. 28. 14:24
Nem. Tegnap még nem láttam benne csak ma reggel ahogy simogattam.
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - 5bdfbe058d)
2014. szept. 28. 12:46

Semmit ne tegyél már.

Babéziát pl csak 24 óra elteltével kaphat. Addig meg gondolom nem volt benne.

4. 5bdfbe058d (válaszként erre: 2. - F3000dc5ef)
2014. szept. 28. 11:58
Elég nagy volt már igen. Megszívta magát.
2014. szept. 28. 11:57
A feje is kijött, egyben maradt a kullancs.
2014. szept. 28. 11:56

Semmit ne tegyél. Figyeld a kutyát, ha sötétebb a vizelet, akkor irány nagyon gyorsan a doki!!!!! Mást nem tudsz csinálni.


Én egyébként simán kitépem belőle. Gyorsan.


Ha nem volt fertőzött, akkor szinte mindegy, ha meg az volt, és már megszívta magát, amikor kiszedted, akkor már úgy is késő volt.

2014. szept. 28. 11:55

Még soha nem volt benne. A neten ahogy olvasgattam azt írják, hogy egy határozott mozdulattal kell kiszedni, csipesszel, minél közelebb az állat bőréhez.

A kutyám elég izgága és nem a fejénél fogtam meg a kullancsot, hanem a testénél nyomtam össze.

Egy erős mozdulattal ki is jött, de összenyomtam a testét. Lehet belement így a kutyába a fertőzés?

Még élt amikor fogtam a csipesszel és zsepibe raktam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook