Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan boldogulsz kamasz gyermekeddel a mindennapokban? fórum

Hogyan boldogulsz kamasz gyermekeddel a mindennapokban? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 2. 17:31
Ùgy làtom elèg vàltozò, hogy kinek mi a gondja a tinikkel. 18 èves öcsèm, anyuèk elèggè kètsègbe vannak esve. Adott egy kivàlò tanulò, aki kivàlò sportolò. Van a suli mellett àllàsa, dolgozik rengeteget. Most kèszül egyetemre menni. De nagyon hajtja a csajokat. Nincs komoly baràtnője, csak mindig alkalmi. De èn mondtam anyumnak, hogyha meg 20 èvesen el akarna venni valakit, akkor meg ez lenne a baj.
2014. okt. 2. 16:26

Tökéletesen!Most lesz 16 éves,10.-es gimis.Jó tanuló,mellette dolgozik és sportol.Nagyon-nagyon büszke vagyok rá!! Mindenkinek ilyen kamasz fiút kívánok! :)

(kisebb vita maximum abból van,hogy még nem engedjük el éjszakára szombaton bulizni,de eddig még sikerült kompromisszumos megoldást találnunk)

23. anya4005 (válaszként erre: 16. - Málnafagyi)
2014. okt. 2. 11:10

A húgom volt ilyen,most 21 éves,és informatikus:-(!

A pasija ugyanez,nem eljárnak otthonról,hanem 2 gépen játszanak-együtt! Botrány!!!

2014. okt. 2. 10:33
Igazából nem igaz hogy jobb mintha csavarogna-egy 16-17 éves igenis járjon bulizni -persze normálisan,ismerkedjen,legyen társaságban így iemeri meg önmagát és a való életet,ami nem a számítógép előtt zajlik
21. szikmár (válaszként erre: 16. - Málnafagyi)
2014. okt. 2. 10:25

Általános probléma, főleg a 16-17 éves kis kamasz pasiknál.

Többen úgy állnak hozzá, még mindig jobb mintha csavarogna, inna és "rossz" társaságban lenne.

A baj az hogy ilyenkor nem használ a jó szó, az ész érv, a kamaszok eleve ellenkezésre vannak "beállítva". Mondjuk a lányok is ebben a korban.

Szigorkodni' vagy keménykedni nem tudom mennyire éri meg, mert vagy belevigyorog a képedve vagy valami marhaságot mantráz... és pont tojik re te mit akarsz.

A "jobb érzésű" nagyra nőtt gyerkőcök ha elvonul a "dili-tini roham" esetleg bocsánatot kérnek, vagy eleresztenek egy "ne haragudj"-ot. Nehéz na...

Ezzel együtt az ember imádja őket, ha sokszor még égnek áll a haja tőlük..akkor is...

szvsz

:)

2014. okt. 2. 09:48
Bocs-szókincse
2014. okt. 2. 09:48
Az én fiam kiskamasz korában sokat olvasott-Harry Potter összes,különböző fantasy sorozatok,stb-elég jó szólincse lett ennek következtében-kb 16 éves korától jóval kevesebbet,de azért még olvas.Tavaly karácsonyra egy e-bookot vettem neki,arra szokott tölteni könyveket
18. Csicsi25 (válaszként erre: 16. - Málnafagyi)
2014. okt. 2. 09:42

Az én nagyfiam is ilyen - sőt, a kicsi is már kezd nagyon rászokni a gépre. Szerintem ez a mai fiataloknál megszokott. Ha pedig nagy nehezen eljön a géptől, a mobilját babrálja. Nem lehet mit kezdeni velük, max. megszabom, hogy egyszerre 2 óránál többet ne üljenek egyhuzamban a gépnél.


Hiába! Náluk már nem az van, mint nálunk, hogy minden szabadidőnkben olvastunk - ők a tankönyveken kívül más könyvet már nem vesznek a kezükbe. A nagyfiam még a kötelezőt is számítógépen olvassa.


Egyébként ehhez még a tanárok is hozzájárulnak azzal, hogy a házit is sz.gépen kell elkészíteni.

2014. okt. 2. 09:24
Már csak azért is kérdem mert az enyém is ilyen volt,most húsz és szerencsére már jobban érdeklik a lányok és a bulizás :)
2014. okt. 2. 09:23
A barátnőm fia 16 éves arra panaszkodik hogy annyit ül a számítógép előtt hogy alig tud vele kommunikálni-ez másnak is probléma?
15. anya4005 (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2014. szept. 29. 08:55

Uh,remek kilátások! :-(

Sajnos nem tudok tippeket adni,de olvagatlak titeket!

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Anya4005)
2014. szept. 29. 05:33
Kicsiként csinálta,aztán leszokott róla...ez itt a gond...
13. anya4005 (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2014. szept. 28. 23:37

Sosem volt elvárás a rend,vagy kicsiként csinálta,csak mára szokott le róla?

Nincs kamaszom,csak titeket olvasva aggódom!

Egyenlőre megy a takarítás,pakolás,főzésben segítés,szennyest a tartóba,ami még jó,kifordít,összehajt,de mi van,ha leszoknak róla?

Amúgy 2,5 és 4 évesek...

12. tádámmm (válaszként erre: 10. - Sirga)
2014. szept. 28. 20:59
Igyekszem. Főleg, mivel tudom, hogy én is ilyen voltam, de néha nagyon nehéz, mert kicsit olyan az egész, mintha nem szülő lennék, hanem elemi ellenség. Sokat beszélgetünk vele, hogy érezze, hogy még mindig itt vagyunk neki, akkor is, ha ő most éppen okosabbnak érzi magát. (mint minden kamasz) köszönöm a biztatást.
11. 388b941089 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2014. szept. 28. 18:59
Ismerős :D
10. Sirga (válaszként erre: 4. - Tádámmm)
2014. szept. 28. 17:41
Nagyfiam pont ilyen volt! (Biztatásul: remekül helytáll az ELTE-n.) Szerintem próbáld nem észrevenni a heccelődéseit (tudom, hogy nehéz!), és maradj társ! :)
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Naphal)
2014. szept. 28. 12:54
Én a jó jegyet nem tudom jutalmazni,mert kitűnő tanuló...gatyám rámenne...dicsérem és egyebek..járhat kézilabdára stb....elmegy boltba is..ez sem gond..csak a pakolás...ha segít is.mindent szanaszét hagy.nem tudok rá hatni.sokszor a 6 évesem ossza ki,hogy többet nem szemetel ki utána :D
2014. szept. 28. 12:28

A takarításról lemondtam, annak is örülök, ha nem dobálja szét a cuccait.

Nálunk ami bevált: pozitív megerősítés.

Pld. ha jó jegyet hozott, jutalmat kapott (a netes játékba feltöltöttem neki pénzt-kb 1500Ftot-mielőtt vki többre gondolna).

Sajnos csak a sz.gép motiválta tavaly.

2014. szept. 28. 12:23

Az én.fiam 15,5 éves. Sokszor flegmázik (pedig tudja, hogy erre ugrok), a rendről totál más az elképzelése (tejesen jó helyen van a nadrág a földön, félig kifordítva-ott tutira megtalálja), nem lusta, csak a számítógépes játékot nem hagyhatja abba, mert nem lehet elmenteni a küldit, stb.

Amúgy nincs vele gond.

Ja, hogy utálja a sulit? Hát istenem...hülyék a tanárok. :-D

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Tádámmm)
2014. szept. 28. 11:51
Én is abban reménykedem,itt kapok néhány hasznosítható ötletet..kemény dió egy kamasz gyerek...
2014. szept. 28. 11:49

Az én fiam 14 éves múlt, most kezdte a gimit. Igazából nem panaszkodhatom rá, fiú létére egész normális.

Keléssel nálunk nincs gond, talán a tanulással sem lesz, viszont a rendrakás nálunk is gondot jelent, de ennél nagyobb bajunk ne legyen. Szóval ha így marad, akkor örülni fogok. Flegmázás nálunk is van, de úgy vettem észre, kezd kicsit visszavenni.

Egyébként egy édes, nagy kamasz - már magasabb nálam - és imádom! :)

2014. szept. 28. 11:49
Nehezen. Nekem 13 éves fiam van, visszabeszél, követelőzik (másnak már rég van ilyen), csak akkor segít bármiben, ha valamit elvár cserében, és ha eltiltjuk bármitől, még heccelődik más dologgal, ami hasonló szórakozást nyújt (pl, elveszed a tabletet, előveszi a telóját, és még mutogatja is mennyire nem toltál ki vele). Én is szívesen vennék ötleteket, mert már bele vagyok fáradva.
2014. szept. 28. 11:27
Nekem 12 éves lesz a lányom...tanulással,keléssel nincs gond.annál inkább pakolással,na meg ha kérek valamit,megjegyzések,flegmázás nélkül képtelen megcsinálni....
2014. szept. 28. 11:21
Egész jól, bár a tanulással és a reggeli felkeléssel néha problémák adódnak. :) (13 éves lányom van.)
2014. szept. 28. 11:19
Hogyan boldogulsz kamasz gyermekeddel a mindennapokban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook