Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet távoltartani a nyesteket? fórum

Hogyan lehet távoltartani a nyesteket? (tudásbázis kérdés)


24. murva
2009. júl. 20. 18:46
Most szeretnék kis állatokat csirkét,kacsát venni,de tudom,hogy van nyest a környéken a szomszédok is jelezték és többször láttam az ürülékét az udvaron.Kaptam egy foxterrier jellegű keverék kutyát már jól belakta a portát,gondoltam kötök fel hajat az ólba ma kukáztam a fodrásznál,vagy szerintetek ez nem védi meg az egész ólat tőle? az ól réseket sajnos nem tudom eltüntetni mert ezek már régi ólak mindenütt rések lukak vannak.Szerintetek kockáztassak? A kutya tutira távol tartja?
2009. júl. 13. 12:32

Nálunk is van, szétbumlizzák az egész padlást. Ma véres leszámolásra készülök a puskámmal. Nincs más mód. Rádió éjjel-nappal megy, kaját meg nem fogok kitenni neki, akkor még jobban ideszokik.


Bár éjjel nehéz lesz célozni, de majd megoldjuk...

22. Mel82 (válaszként erre: 20. - Manó33)
2009. júl. 12. 15:08
Szia!Meg tudnád mondani ennek a riasztónak a pontos nevét?
21. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 19. - Mel82)
2009. júl. 11. 21:45
Bármilyen kotorék jellegő kutyával...tuti biztos.:)
2009. júl. 11. 18:56
Lehet kapni riasztót ami a patkányt és nyestet is távol tartja.Hangot ad ki percenként,de nem olyan hangosat.Nálunk bevált azóta nincsenek.Kb.3000-4000e.db.
19. Mel82
2009. júl. 6. 16:19
Tud valaki valami hatásos dolgot nyestek ellen? Szinte minden nap megmásszák az autómat és nem szeretném ha valamit szétrágnának.
2008. júl. 23. 07:29

A szervizben az autószerelő két nagyobb darab kiflit vett le a motortérből. Innen tudjuk, hogy az autót kibérelte magának egy nyest.


Ő azt javasolta, tegyek nejlonharisnyába emberi hajat, annak a szagát nagyon nem szeretik.

Pont most került elő a gyerekeim régebben levágott copfjaiból egy-kettő, szépen dobozban eltéve... Feláldoztam belőle egy adagot, re,élem sikerül.


A szervizben a fickó alaposan lemosta a dolgokat, s utána egy spéci sprayvel befújta.


Azért félek, mit fog megrágni....


A légpuska nehezen beszerezhető, használható ötleteket én is várok.

17. Zsu48 (válaszként erre: 16. - Anan)
2008. ápr. 21. 08:11

Remélem, csak poénnak szántad ezt a beírást!

Én tudnám, hogy merre lőjek a légpuskával.

16. anan
2008. ápr. 20. 18:30
a légpuska is hatásos:)
15. Zsu48
2008. ápr. 19. 20:05
Állítólag nem szeretik a rádió hangját, a kutyaszagot,az erős illatokat,a folyamatos zörgést.Mi is féltünk, hogy a nyestmama visszaköltözik a padlásra.Nem is annyira a motoszkálása miatt, hanem mert a gyerekeinek fölhord minden féle ennivalót, és valljuk be nem volt éppen kellemes szag azon a helyen ahol tanyáztak.Mikor már mi neveltük a gyerekeket semmi kellemetlen szaguk nem volt.
2008. ápr. 19. 18:28
Sziasztok! Nálunk is az autóba mászik bele minden áldott éjjel. Hallottam már én is a hajról, kipróbáljuk!
2008. ápr. 19. 16:57
Nem is az írtásról (brrrr) van itt szó hanem a távoltartásukról.
12. G.
2008. ápr. 19. 12:18

Ha beköltöztek,bizony szaporodnak is.Valóban csodálatos élőlények.Az etetés jól hangzik.:-D

Érdemes megvárni amig "kirepülnek" a kölykök.Ha már csend van a padláson,menjetek fel,pakoljatok ki minden ramatyot.Rakjatok rendet,de a legjobb ha lesöpröd a padlást.Az én tapasztalatom az,hogy csak nyugodt,békés helyre vackolnak be és ahol van mibe elbújni.Ha egyszer rátok találnak,akkor nem is hagynak el benneteket.:-)

Be kell lakni a padlást is.De legalábbis gyakrabban feljárni.Ha van mozgás,legközelebb nem költöznek be.

Sok "szerencsét" hozzájuk,de semmiképpen sem szabad őket bántani!!!!!!

11. fe6fe7671f (válaszként erre: 10. - Zsu48)
2008. ápr. 19. 12:06

Nagyon rendes EMBEREK vagytok!


Köszönöm, hogy felraktad, hátha valakinek eszébe jut, hogy nem csak ölni lehet, hanem életben tartani is.

10. Zsu48
2008. ápr. 19. 11:22

Sziasztok!

Egy tavalyi élményemet szeretném megosztani veletek.Tavaly év elején már hallottuk, hogy valami motoszkál a padláson.Hiába nézelődtünk, semmit sem találtunk odafönn.A zaj minden héten erősebb lett.Futkosás, kaparászás hallatszott.Kb május közepén tetőcserére került sor.A tető lebontása közben kiabáltak az ácsok,hogy egy gyönyörű nyest futott ki a padlásról.Gondoltunk akkor megszabadultunk a vendégtől.Igen ám, de később vettük észre, hogy 4 kíváncsi szempár figyelget minket a nyitott padlásról.2 gyönyörű nyestkölyök volt még ott.Ahhoz kicsik voltak, hogy elengedjük őket,tehát nálunk maradtak.Egy kinti nyúlól lett a lakhelyük.Eleinte kutyatápot ettek,tojást, nyershúst kaptak.Nyáron jöttek a gyümölcsök.Ahogy nőttek,egyre nagyobb helyre volt szükségük.Úgy döntöttünk, hogy nem fogjuk tovább szeretgetni,fogdosni őket, hogy "visszavaduljanak".Ősz elején elérkezettnek láttuk az időt arra, hogy elengedjük őket.Egy olyan helyet választottunk, ahol nagy tó és erdő is van.Szomorúan nyitottuk ki a ketrecüket és meg is sirattuk őket, de biztos, hogy szabadon a legjobb nekik.Nagyon kedves, szeretetreméltó, jól szelidíthető kis állatkák.

9. akkor van (válaszként erre: 8. - Alyce)
2008. ápr. 15. 18:45
Ez nagyon jó még a vakond túrásba tenni a frissen vetett gyepen, veteményesben. 8)
2008. ápr. 15. 17:51
Én csak azokra a nyestekre tudok jó távoltartó praktikát, melyek a kocsikba mennek bele, és szétrágják a motorháztetőt, esetleg kábeleket (mi már jártunk így!). Arra a legjobb eszköz, hogy vékony nylon zacsiba tenni kell kutyaszőrt, vagy hajat. Tuti siker!
2008. ápr. 15. 17:30

Kb. 7-8 cm-es lyukon is befér, először is a tyúkól összes rését kell eltüntetni, hogy ne tudjon bemenni.


Általában mindenevő, ezért ha gondolod, tegyél ki neki minden éjszakára ennivalót, akkor nem az élő tyúkot és a tojást fogja megenni, hanem az ennivalót. Biztos lettek gyerekei, és akkor szokott lopkodni. Van a mellettünk lévő házban, (Bp.) nem bántja a környéken a kóbor cicákat - láttam éjjel, hogy eloldalaztak egymás mellett. A kutyáktól viszont fél (feltéve, ha a kutya szabadon mozoghat, és nincs láncra verve).

A kukák környékén bóklászik, ott mindíg talál elég ennivalót magának.

A nyers húsmaradékot is rakd ki neki, mert szüksége van a nyers húsra is.

Ha te fogod etetni - mert egy háztartásban mindíg van maradék, ami a szeméttárolóba kerül -, akkor nem fogja bántani a tojást, tyúkot (mert elég egy kis repedés, és ő az kikaparja, hogy bejuthasson a zsákmányáért).

A területi állatorvossal is beszélhetnél erről. Hátha van valami szere, amit adagolni lehet neki, mert nehogy fertőzést kapjatok.


Különben gyönyörű állat, lesd meg egyszer éjjel! A mieink hajnali 2-3 körül mászkálnak.


Kiírtani nem fogod tudni, mert ha a mostaniakat el is pusztítod, akkor azok helyébe jönnek újak.


Legésszerűbb megtanulni velük együtt élni. Gondolok ismét az állatorvos segítésére.

6. NOA (válaszként erre: 5. - Akkor van)
2008. ápr. 15. 15:57

Ultrahangos riasztóval próbálkozhatsz a mezőgazdasági boltból esetleg rádiót kapcsolhtsz be estnként.


Nálunk volt a padláson és ahogy felmentünk megnézni a fészkét megérezte az emberszagot és eltünt.Igen óvatos állat és ügyes a sima falon felmászik.

2008. ápr. 15. 15:27

Azthiszem még védett is úgyhogy gáz a helyzet...

Egyépként kertváros.

Nem csak a kábeleket rágja szét, ami akadályozza annak annyi...Ja és a tojást a tyúkkal együtt viszi, utólag bontja ki, a szomszédét legalábbis. 8)

2008. ápr. 15. 15:11

szerencsére nem tudom miről van szó:)

tudom mi a nyest:)csak nincs vele problémám:)

2008. ápr. 15. 15:04
Nálunk is láttam egyszer a kertben, pedig Budapest közepén lakunk, nem valahol a prérin. Állítólag szétrágja a kocsi kábeleit is, úgyhogy a tojáslopás még elég kedvezőnek hangzik :o)
2008. ápr. 15. 15:01
Sajna hivatlan albérlőnk kerekedett és még lopja a tojást is a tyúkólból. Ki hogyan tartja távol? Ötletek???
2008. ápr. 15. 15:00
Nyest kérdés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook