Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kislányom osztálytársát agresszivitás miatt gyerekpszichológushoz küldték, de az anyukája nem viszi el fórum

A kislányom osztálytársát agresszivitás miatt gyerekpszichológushoz küldték, de az anyukája nem viszi el (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 17. 13:24
Egyes emberek ereje más emberek gyengeségében rejlik.
2010. febr. 5. 21:07
Szerintem ez egy rosszul elszabaduló ősi ösztön. A kis állatok mindegyike erőpróbát tart. A felnövekedésben a legerősebb visz a végén mindent. Mi is innen indultunk. A katonaság, rendőrség ma is az agresszivitás törvényes eszköze. Szóval van ahol tökösnek kell lenni, másutt meg pont ez baj, ha valaki nem elég rámenős. A gyerekek még gyakran ütnek, de érdekes módon őket is megütötte egyszer valaki....a saját szülője.....Gondoljunk egy kicsit a sportok nagy részére, küzdőjáték, test-test ellen, agresszív mérkőzések, és ott vannak a drukkerek. Hiába, bennünk van az ősi ösztön, kiben jobban, kiben gyengébben.
2008. máj. 13. 18:33
Pont most láttam a Tények beharangozójában, hogy Egerben egy iskolai (órai!!!!) verekedésben életveszélyesen megsérült egy diák..... (koponyasérülés)
55. fe20557d00 (válaszként erre: 52. - 4ab67f870d)
2008. máj. 9. 08:11
Erősebb mindig akad bárkinél,és erőszak erőszakot szül(szerintem),mi van ha evvel nem hogy megállítod az illetőt hanem esetleg durván neked megy.
54. gerna (válaszként erre: 53. - 4ab67f870d)
2008. máj. 9. 07:36
Jutka egy óvodásről írt: nyilván ebben a korban nem az "értelmes elbeszélgetés" a fő pszichológiai mutatvány egy agressziv gyereknél. Játék, rajz, személyes kapcsolat kialakítása szülővel-gyerekkel. Az ő korában a legfontosabb a szülők hozzáállásának megváltoztatása. Az óvodás gyereket, meg a kisiskolást is elsősorban a szülők alakítják, a pszichológus ilyenkor helyzetfelderít és nem a gyerekkel van a legfőbb dolga, hanem a szülőkkel.
53. 4ab67f870d (válaszként erre: 51. - Petrikek)
2008. máj. 9. 07:22
Azok alapján, amit Jutka leírt, attól félek, hogy ez a fiú már egy ideje túl van azon a határon, hogy értelmesen el lehessen vele beszélgetni...
52. 4ab67f870d (válaszként erre: 50. - Petrikek)
2008. máj. 9. 07:19
Nem tisztelem, csak rájöttem, hogy egyrész félek tőlük, másrészt ők irányítják a világot (egyre inkább) és mivel jót akarnék a gyerekemnek, nem nagyon szeretném, hogy a tehetetlen áldozatok között "végezze"... Van erre egy jó történetem. Saját, mint az összes többi, sajnos velem sok minden történt az életben. Nos, suliban volt egy osztálytársam, aki iszonyú agresszív volt és a gyengéket kipécézte magának. A tanárok nem tettek semmit, mert befolyásos szülők gyereke volt, ennél fogva a szülők sem tehettek semmit. A többi áldozata előbb-utóbb visszavágott neki, én meg csak elvonultam és gondolkodtam, hogy miért ilyen. Aztán anyu megelégelte, hogy állanóan mocskosan járok haza, mert pocsolyába lökdös meg teli vagyok karmolásokkal és rám parancsolt, hogy védjem meg magam. Megnöveszettem a körmöm és az egyiket hegyesre vágtam. Legközelebb, mikor megint lökdösni kezdett a gyerek, megfogtam a csuklóját és megfelelő mértékben belemélyesztettem a körmöm a bőrébe. Folyt egy kis vér, de soha többet nem nyúlt hozzám. Sajnos ez nyolcadikban volt, addigra meglehetősen kiábrándultam a világból, ha mindez hamarabb történik, talán nem úgy emlékszem vissza az általános utolsó hat évére, mint a pokol egy formájára...
51. petrikek (válaszként erre: 34. - 4ab67f870d)
2008. máj. 9. 04:54
Erre kellene a pszichológus. HOgy megkérdezze a gyereket: miért is verekszik?
50. petrikek (válaszként erre: 29. - 4ab67f870d)
2008. máj. 9. 04:52

Igazad van. Szólók is a gyereknek, hogy ha legközelebb bántják, akkor vágjon oda egyet. Csomagolok is egy baseball ütőt, hogy könnyebb dolga legyen.....

Többet ehhez nem tudok hozzászólni csak még ennyit: Te tiszteled az agresszív és gátlástalan embereket? Ezeket nem tisztelik, hanem félnek tőlük és ez különbség.

Szerintem....

49. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 48. - 4ab67f870d)
2008. máj. 8. 19:59

ha erre válaszolok,az tényleg off lesz,esetleg priviben ha gondolod....

más esetben sem álltak össze a szülők már,nemcsak most,és mint irtam cigány anyukák apukák is vannak köztük,balhésabbak mint az említett család....csak azt mondják úgysem lesz semmi változás...nos ha csak egymás között morognak nem is lesz!

48. 4ab67f870d (válaszként erre: 47. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 8. 19:56
Értem. Viszont ez magyarázza némileg, miért nem állnak össze a gyerek szüleivel szemben a többiek. Mert ugye romából is van rendes is, meg olyan is, akitől félnek, mert torol...
47. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 46. - 4ab67f870d)
2008. máj. 8. 19:53
az említett az,de nálunk sokan,kb fele oviscsoport,fele sulisosztály,szóval nem megy ritkaságszámba,nem ez a lényeg itt,a cigány anyukák ugyanúgy panaszkodnak rá mint mások,a koszosabb anyukák és a normál életvitelt folytatók is...a gyerek sem fajgyűlölő,egyenlőenn osztja az ütleget.....most ez poénkodás akart lenni részemről,csak nincs kedvem hozzá.(
46. 4ab67f870d (válaszként erre: 45. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 8. 19:51
Nem vagyok rasszista, de megkérdezem, amiről itt nem esett szó: esetleg nem roma az említett fiú?
45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 44. - 4ab67f870d)
2008. máj. 8. 19:46

Ne kérj már bocsánatot mert megharagszom:))


Az első osztályos fiam együtt kezdte az ovit az említett gyerekkel,de a másik kisfiú még maradt,nem mehetett suliba.Mivel közben vegyes csoport lett az ovodában,oda jár a picifiam is aki még csak kiscsoportos koru.ilyen szinten vagyok érintett.mivel a fiamat nem bántja csak ellöki és effélék,de szerencsére türhetően elvannak,nem pattogtam sokat mert úgyis elmegy isibe a gyerek.A szülők nagy része érdemben sajna nem mert kiállni,csak egymásnak panaszkodnak,ezt tapasztaltam,de ez már másik sztori:((

A gyerek oda fog kerülni ahová a fiam jár,de remélem jó messzire lesz az osztálytermük...viszont sajnálom azt a kisfiút is,mert neki szakember kellene,nem normál osztály,de emiatt ne a mieinknek kelljen szenvedniük....

2008. máj. 8. 19:42
Bocsi, a hozzászólásaidból az jött le, hogy te is érintett vagy a témában...
43. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 42. - 4ab67f870d)
2008. máj. 8. 19:40
Most ezt nekem irtad vagy a topikindítónak?:))
2008. máj. 8. 19:37
:-)) Remélem, megoldódik a kellemetlen helyzet és megnyugszol. Arra nem gondoltál, hogy más suliba menjen a lányod, mint a kisfiú? Tudom, a többiekkel kapcsolatban ez nem megoldás (nem lesznek kivédve), de legalább te nyugodtabb lennél...
41. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 40. - 4ab67f870d)
2008. máj. 8. 19:34
jaj dehogy haragszom...ha én haragszom az észrevehető:DD
40. 4ab67f870d (válaszként erre: 39. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 8. 19:33
Tényleg ne haragudj, így már megértelek.
39. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - 4ab67f870d)
2008. máj. 8. 19:27

Nem haragszom,csak amiatt irtam hogy nem minden esetben káros ha szakemberhez irányítanak egy gyereket és sok esetben egy gyógyszer is hasznoos lehet jobb híján.vannak kivételek,nálunk is volt szintén oviban még,hogy egy mozgékony rosszcsontot orvoshoz küldtek,pedig csak kicsit elevenke...tehát adott helyzetet ismerve lehet csak nyilatkozni ilyen esetben is,nem lehet álatlánosítani.

én ugrok sajna erre a témára,mert nekünk oviban-isiben elég rossz a helyzet e téren:((

38. 4ab67f870d (válaszként erre: 36. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 8. 19:24
Más részletek, amiket leírtál, ezek alapján én is azt mondom, hogy szakember kell. Az az agyonrúgós duma nagyon durva, ez már tényleg komoly problémára utal, pláne, hogy egy felnőttnek, kedvességre, csípőből reagált így. Így már tökéletesen igazat adok neked, ne haragudj a korábbiakért.
37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 35. - Gerna)
2008. máj. 8. 19:22
Értem,de valahol hasonló célt szolgálnának,külön kiemelten foglalkozni valakivel akinek szüksége van rá,most mindegy milyen célbol...akit én emlegetek is biztos kezelhetőbb lenne ha egy ember csakis rá figyelne nem huszon harminc másikra is vele együtt...sajna igen,ez pénzkérdés....Ovi kapja a sérült gyerkőcöket akiket köteles felvenni,de neincs hozzá szakember:(
36. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 34. - 4ab67f870d)
2008. máj. 8. 19:20

A gyerek 4 éve jár ugyanabba a csoportba,próbálkoztak vele szépen,szép szóval,kiscsopis óvónéni külön foglalkozott vele,kapott szülinapi tortát és effélék...igen próbálták kérdezni tőle...

Nemrég megdícsértem a cipőjét,azt mondta ez új még nem rugtam vele agyon senkit....

Értem mit irsz,és hidd el én borzasztóan kedves ember vagyokám,és agresszív és ittas emberekkel is dűlőre jutottam már....Ez is tapasztalat...

Tudod beszélni könnyű,de ha testi sérülésekkel menne haza a gyereked,némelyik 8 napon túl gyógyuló,megnézném egy idő után mennyire lennél higgadt...Ha remegve menne a gyereked óvodába mert fél...

A gyerek orvosi eset,és nem tesz senki semmit,elküldték kivizsgálni,egyszer elvitték mert már nagyon kötelezték őket,kapott gyógyszereket amit nem adnak neki..

Óvónéniknek nekimegy,több felnőtt szeme láttára...

Ha látnád és átélnéd is nyugodt szivvel emgednéd a gyereked?

35. gerna (válaszként erre: 33. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 8. 19:14
Nem fejlesztő pedagógust mondok most, az más dolog. Bár mind a 2 státusz és ezzel pénzkérdés.
34. 4ab67f870d (válaszként erre: 30. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 8. 19:13
Igen, nyugodt szívvel. Mert egy gyerek vagy ember sem születésétől agresszív, valami kiváltja, gyakran piszkálódás, kötözködés. Én azt tanítanám a gyerekemnek, hogy ha ilyen társa van, legyen vele kedves. Tudod, nem fogod elhinni, de a legvadabb ember is ember, és egy ilyen gyerekhez ha normálisan szólnak, elolvad... Szintén tapasztalat. Amúgy érdekelne, hogy megkérdezte már komolyan ezt a kisfiút, hogy miért verekszik? Miért agresszív? Amúgy ha engem le k... anyáznának, én is odacsapnék, pedig azért én nem erről vagyok híres...
33. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 28. - Gerna)
2008. máj. 8. 19:13

Ha van ilyen....Nálunk sajna oviban nincs fejlesztő pedagógus,pedig különböző értelemben vett,sérült gyerekek is járnak az ovinkba:(((

Suliba eddig volt eltérő tantervü tagozat,idén az agresszív kisfiú is normál létszámu osztályban fog tanulni már:((

32. b46d5f17a9 (válaszként erre: 28. - Gerna)
2008. máj. 8. 19:10
ezt javasoltam én is csak a kifejezés hiányzott
31. 4ab67f870d (válaszként erre: 28. - Gerna)
2008. máj. 8. 19:10
Nekem jót tett. A tanárnőre ma is jó szívvel emlékszem vissza, amit a későbbiek nagy részéről nem lehet elmondani... Még vagy harminc évig tanított, miután én kikerültem a keze alól, rokon- és ismerős gyerekek is tanultak később nála (némelyikük magatartászavaros), de csak jót hallottam mindenkitől róla. Véletlen lenne?
2008. máj. 8. 19:08

Sajnos oviban és iskolában is van nálunk hasonló eset.Az ovis nagyon elfajult már,reméljük év végéig az összes csoporttárs megússza nagyobb bajok nélkül,és a gyerek jövőre iskolába megy,normál osztályba,nem eltérő tantervübe....és ott tovább terrorizálja majd az osztálytársait...és senki nem tesz semmit...

Aki biztatja hogy ne is vigye és hasonlók,megkérdezném....ha lenne gyereke,nyugodt szivvel ültetné e egy agresszív gyerek mellé,tudván hogy váratlanul,akár egy nagyobb hanghatásra vagy zajra vagy "csak úgy " a gyerek bevadul és bármire képes,és mint itt már irták,egyre erősebb és nagyobb lesz...

29. 4ab67f870d (válaszként erre: 26. - Petrikek)
2008. máj. 8. 19:06
Kedves Petrikek, a lányodra később rászállnak, az agresszív kisfiút meg tisztelni fogják... Én is voltam gyerek, volt agresszív osztálytársam (fiú és lány is), én is megbeszéltem otthon a szüleimmel, ha sérelem ért, engem nyolcadikra gyakorlatilag kikészítettek, az önmagukat néha agresszióval megvédő gyerekeket meg egy-két odasuhintás után békén hagyták... Szerinted ki járt jobban? Sajnos ez egy ilyen világ és nagyon szemétül fog hangzani, de ha lenne gyerekem, én is arra bíztatnám, hogy védje meg magát, mert ez a világ nem a szelíd, kulturált embereknek van kitalálva. Most elfogulatlanul végiggondolva a felnőtt "iskolákban" azaz a munkahelyeken nem ez van? Az erősebb, sunyibb, gátlástalanabb érvényesül, míg a szorgalmas de csendes hülyére dolgozza magát, ha ki nem rúgják, hogy a másiknak megmaradjon a munkahelye...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook