Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tiszafa bogyója fórum

Tiszafa bogyója (beszélgetős fórum)


2014. szept. 28. 18:39
10. Derya (válaszként erre: 6. - Gigi008)
2014. szept. 28. 17:44

jol van, akkor mi a kerdes?

nem ertem....

ha mergezo es lenyeli a gyerek, es tudok rola, nyilvan orvoshoz viszem, es kimossak a gyomrat.

mit szamit az, hogy van-e olyan, aki nem tudta, hogy mergezo es nem mosatta ki a gyerek gyomrat?

mi a celod a kerdessel?

9. ranna (válaszként erre: 1. - Gigi008)
2014. szept. 28. 15:15

Azt hiszem sejtem, miért írod, hogy nem biztos, hogy így tennél legközelebb is. Pedig inkább egy gyomormosás, mint ...!

Olyanokat én biztos nem keresnék a magam megnyugtatására, akik nem vitték orvoshoz a gyereküket!

2014. szept. 28. 14:55

Egy rövid történet arról mi lehet egy mérgező növényből.


A nagyim 18 éves korára szinte teljesen megvakult. A fényt valamelyest érzékelte, ennyi volt, amit látott. Az oka pedig egy hazánkban honos kék szőlő fajta volt, ami híresen illatos fajta volt, de sajna a látóideg károsodását okozta hosszú távon. A nagyi házának verandáját ez az illatos kék szőlő borította, csakúgy, mint sokákét abban az időben falun. Nagyon sok tizenéve már, hogy ezt a szőlőt nem lehet megtalálni itthon. Az oka a tudatos kiírtása volt, mert sokan jutottak a nagyim sorsára.

2014. szept. 28. 14:51
Mérgező, sajna. Nálunk a kertből apukám szépen mind kiszedte, mikor mi születtünk. Jobb a békesség. A fenyő az nem mérgező, mega tuja sem, az lett hát helyette.
6. Gigi008 (válaszként erre: 5. - Derya)
2014. szept. 28. 14:41
Nyilván mérgező, egyébként nem mosták volna ki a gyomrát szegényemnek.
5. Derya (válaszként erre: 1. - Gigi008)
2014. szept. 27. 12:31
mergezo noveny.
2014. szept. 27. 08:56
Az én lányom eddig nem evett ilyesmit, remélem nem is fog, de igen, EGY bogyó esetén is kimosatnám a gyomrát.
2014. szept. 26. 21:12
Bizony,a tiszafa minden része mérgező,kivéve a piros héj.Inkább mossák ki a gyerek gyomrát mintsem baj legyen.
2. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Gigi008)
2014. szept. 26. 21:02

én marékszám ettem a tiszafa bogyóját kölyökkoromban de szigorúan csak a piros részt. az a helyzet hogy egész kicsikre tényleg veszélyes, nem a külső piros rész hanem a belső mag. sajnos tényleg súlyosan mérgező, azt sosem ettem meg. pl 4-5 szem ricinus mag végzetes (jó tudom az nem tiszafa)


od

2014. szept. 26. 20:59

Kedves Anyukák, Apukák!

1,5 éves kislányom nemrég bekapott EGY piros bogyót, ami történetesen egy tiszafa bogyója volt. Felhívtuk a kórházat, és persze szerintük azonnal irány be. Így is tettük, gyomormosás lett a vége. Nem biztos, hogy legközelebb is így tennék.

Nem hiszem el, hogy az én lányom lenne az egyetlen, aki megkóstolja, és azt sem hiszem, hogy mindenki egyből rohan a kórházba. Érdekelne, hogy van-e valaki, aki nem ment be, és semmi baja sincs a gyermekének.

Válaszotokat köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook