Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » FÁZISOK - azoknak akik már továbbléptek fórum

FÁZISOK - azoknak akik már továbbléptek (beszélgetős fórum)


27. tbkati
2007. ápr. 19. 13:38

Szevasztok!

Én olyat szeretnék kérdezni (kezdő vagyok), hogy az étk. keményítővel hogyan kell rántást csinálni? Minden főzelékbe jó? Én még csak habarásra használtam, de érdekelne a rántás is. 90 napos diétát kezdetem el és ahhoz kellene.

26. valika46 (válaszként erre: 23. - Asoka)
2006. okt. 14. 09:52

Asoka !!

Nem irtad meg , hogy , hogy sikerult a palacsinta?

En meg mindig nem vettem meg, csak akkor jut eszembe , ha itt olvasok rolla:))!!

25. 'szti
2006. okt. 2. 06:45

Étkezési keményítő a neve és nagyobb élelmiszerboltokban kapható.

Én csak sűrítek vele, de német receptekben süteménybe is használják liszttel keverve.

24. valika46 (válaszként erre: 6. - Zazuka)
2006. okt. 1. 22:04
Hol lehet kapni az e fajta kemenyitot? Es hogy nevezik?Kosz
23. Asoka (válaszként erre: 17. - Mónya)
2004. máj. 24. 15:00
Énis áttértem az étketési keményítőre múlt csütörtöktől.Azóta csináltam vele már kapormártást,sóskát, harcsapaprikást, tejszines gombalaevest. A családomnak sem tűnt fel, hogy nem liszttel sürítettem. Holnap kipróbálom vele a palacsintát is. Tényleg klasszul helyettesíti a lisztet.Ha van valami jó második szakaszos recepted,ami keményítővel készül /pl. süti utánzat/,légyszí tedd közkinccsé!!Köszi.
22. Amon-Ré (válaszként erre: 21. - 7e433abb8e)
2004. máj. 22. 11:20
Az jó, gratulálok..:)))
21. 7e433abb8e (válaszként erre: 20. - Amon-Ré)
2004. máj. 22. 10:59

8,5-t

már csak 2 van hátra :)

20. Amon-Ré (válaszként erre: 19. - 7e433abb8e)
2004. máj. 22. 10:33

Szia!

Én kedden fogom kezdeni a második szakaszt, addig elolvasok mindent az Atkins könyvből, ami erre a szakaszra vonatkozik pontosan..persze az ember a saját egyéniségére szablya a dolgokat, az adott szabály kereteken belül.. ahogy te is csinálod...:))

Hány kilót sikerült fogynod?

19. 7e433abb8e (válaszként erre: 18. - Amon-Ré)
2004. máj. 22. 09:44

Én megpróbálok mindent, ami tőlem telik.

Én szerdára terveztem a 2. szakaszba lépést, de sajnos egy melléfogás miatt visszaléptem 1 napra az 1. fázisba.

Ma újra indítom a 2. fázist.

Mivel én nem igazán vagyok "zöldséges" ezért a tejből származó élelmiszereket próbálom emelni.


+olajos magvak.

Meglátjuk mi sül ki belőle.

18. Amon-Ré (válaszként erre: 16. - Molntak)
2004. máj. 22. 09:40

Szia!


Én csak azt nem értem, hogyha jövöhéttől akarod kezdeni a második szakaszt akkor, miért már a héten eszed a másodikban megengedett dolgokat...


Olvasgatom a forumokat és megdöbbenve tapasztalom, hogy egyesek nem igazán tartják be a szabályokat..


Én márc. 16-óta Atkinsezem, és még nem fordult velem elő, hogy ne birjam ki, és mást egyek a bevezetőbe mint amit lehet..

Egyébként most fogok áttérni a második szakaszra...vannak már olyanok akik ezt szabályszerüen csinálják?

17. mónya
2004. máj. 20. 07:32
Én az étkezési keményítőt már 2-3 éve használom rántás helyett és mondhatom, nekem nagyon bevált. Így megmarad mindennek az íze és nem a lisztet érezni az olajjal. Nagyon könnyű és egészséges használni és selymesebb is lesz tőle az étel.És levesek, főzelékek sűrítésére, szószokhez egyaránt használom. sőt már az első szakaszban is, mert én szeretem a sült húsokhoz aszószt.
2004. máj. 20. 07:18

Azt hiszem tovább léptem.

Igazából csak jövőhéttől kezdem a 2. szakaszt, de már a héten kóstolgatom a 2. szakasz dolgait. Minden nap mérek ketont, így ha valmi nem jó rögtön tudom. Hétfőtöl a szabályokat és a sorrendet(ezt csak nagyjából) betartva átmegyek a 2 szakaszba.

A férjem: már a 2 szakaszt nyomja egy ideje. 30-40 g cht eszik meg naponta és folyamatos a fogyása még mindíg kicsit lassult, de fogy. Nem gondolkodik, a sorrendeken, ha epret kíván epret eszik. Mennyiségileg sokat eszik, de még mindíg nem eszik tésztát, kenyeret és cukrot.

15. Hoxa
2004. máj. 19. 21:41
Ettől féltem. Úgy tűnik a többség még mindig az első fázist csinálja.
2004. máj. 19. 10:21

Sziasztok !


Én a főzelékeket már nagyon régóta úgy csinálom, hogy egy részét összturmixolom, egészen kevés tejföllel összekeverem és visszarakom. Utálom ugyanis a rántás ízét, így viszont mindennek megmarad a saját íze.

Kíváncsi vagyok, hogy ízlik-e nektek? Eddig még mindenkit sikerült "átverni" vele. Még az igazán hagyományosan főző anyukám sem hiányolta a rántást.

13. zazuka
2004. máj. 19. 09:36

Úgy emlékeztem, hogy azt olvastam a könyvben a keményítőről, hogy a második szakaszban a "létra" szerint a sokadik helyen áll a keményítő tartalmú zöldség. Tehát, ha az előző fokoktól (pl. több zöldség, túrókrém, stb.) már lassul, vagy megáll (neadjisten vissza is nő) a fogyás, akkor arra szintre már nem lehet lépni.

Namármost, ha a az előző fokok nem befolyásolják a fogyást, akkor ehetsz keményítő tartalmú zöldségeket, tehát kukorica keményítőt is.

Ez az én logikám, ha valaki máshogy értelmezi cáfoljon meg, mert én e szerint fogom csinálni (ha végre odajutok)


12. zazuka (válaszként erre: 7. - Ancsy)
2004. máj. 19. 09:30

Kicsit bizarul hangzik, hogy 1 az 1-ben helyettesíti a lisztet (legalábbis sütiben). Rántásokhoz szerintem simán használhatod, de sütibe, palacsintába 1 kicsit furának tűnik. Ha kibirod hétvégéig megkérdezem az ismerősöm, hogy milyen arányban és mihez használja a keményítőt.

Addig ne egyél palacsintát:)))

11. Zolii (válaszként erre: 10. - Zolii)
2004. máj. 19. 07:37

Rossz helyre másoltam, bocs!!!

Hoxa! Ha látod majd lécci töröldd! Köszi!

10. Zolii
2004. máj. 19. 07:35

Acetonvérüség


Aceton (l. o. ) a szervezetben folyton képződik s hosszantartó éhezés, lázas betegség alatt v. hosszas és kizárólagos hústáplálkozás folyamán, legfőkép azonban a cukorbetegségben megszaporodik a vérben, ez az ú. n. A. (acetonaemia) és ugyancsak nagyobb mennyiségben jelenik meg a vizeletben is (acetonvizelés, acetonuria). Az acetonnak sajátságos, gyümölcsre emlékeztető szaga van s ezt érezni is lehet acetonaemiás cukorbetegek lehelletén. Az aceton nagy mennyiségben való képződésének oka az, hogy a táplálékból a szénhidrátok (liszt, cukor, növényi eledelek stb. ) hiányoznak s ilyenkor az anyagcsere intermediaer folyamatában a zsírok és fehérjék bomlásakor #-oxivajsav keletkezik; ennek származéka az acetecetsav és ez utóbbié ismét az aceton. Nagy jelentősége van az acetontesteknek, ú m. acetonnak, acet-ecetsavnak és #-oxivaj savnak a cukorbetegségben, mert ezek okozzák a sav túlképződést (acidosis) a cukorbetegek anyagcseréjében s ez az acidosis sajátságos álomkórt idéz elő (coma diabeticum), melyből a cukorbeteg rendszerint nem is tér többé magához. Az aceton megjelenése a vizeletben még nem bizonyos jele a savmérgezésnek, ellenben ha diaceton, azaz acetecetsav mutatható ki benne, akkor a savmérgezés biztos és a beteg életét a coma diabeticum veszélyezteti. L. még Cukorbetegség.


2004. máj. 19. 06:11

Sziasztok!

Én már a negyedik hét után átléptem a második fázisba.Ch.-t csak az első fázisban mértem szigorúan.Azóta körülbelül tudom hogy miből mennyit ehetek.Fokozatosan csempésztem vissza a külömböző ételeket.Egyre többet mozgok ami már jól is esik.Nem olyan nagy kényszer már mint az elején.A kávéról végül is nem sikerült lemondani,de ugy látom hogy nem igazán számít.Az ét kezésemet nem mondanám egyhangúnak mert az eddigi ételek nagy részét már ehetem,csak legföljebb más körettel.(mindig is húsevő voltam)

Már tervezem hogy néhány kiló még lemegy és kezdem a harmadik fázist.Bevezettem azt,hogy reggelente megeszem néhány (2-3)evőkanán teljes kiörlésű magvas műzlit egy kis tejjel a rostok miatt.Nagyon bevált.Zőldséget nem eszem többet mint az első fázisban,mert már az is sok volt.Tervezem a gyümölcsök bevezetését is.Így most kicsivel több mint egy kiló megy le kéthetente,ami még a leg konzervatívabb orvosok szerint is tökéletes tempó.Néha természetesen stagnál de nem kell vele foglalkozni.

8. ata (válaszként erre: 7. - Ancsy)
2004. máj. 18. 16:12
Azt nem hinném, de ezzel is el tudom képzelni a palacsintatésztát.
2004. máj. 18. 16:06
Akkor most ehetünk étkezési keményítőt? A sütiben egy az egyben helyettesítheti a lisztet?
6. zazuka (válaszként erre: 5. - Asoka)
2004. máj. 18. 14:35
Ismerek olyan csajszit, aki a lisztről teljesen áttért az étk.keményítőre, ezzel süt-főz. Esküszik rá, hogy sokkal jobb a kaják íze. Ő tök véletlenül akadt rá a keményítőre nem is az Atkins miatt.
5. Asoka (válaszként erre: 4. - Zazuka)
2004. máj. 18. 14:30
Köszi,majd futok egy kört és beszerzem. Remélem pontos tájékoztatót írnak a csomagolás oldalára.Még sohasem használtam étkezési keményítőt.
2004. máj. 18. 08:29
Úgy tudom neked már engedélyezett a keményítő. Étkezési keményítővel tudod helyettesíteni a lisztet egy rántás erejéig.
3. Asoka (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2004. máj. 17. 18:35

Szia Hoxa!

Én a második fázisban vagyok 35g CH-val.Néha kicsit bűnözök,de azért többnyire betartom az előírást.A kilók nekem az első fázisban sem száguldottak lefele, de azért ment le belőlük néhány. 8 hét alatt -5,5kg-nál tartok.Az első fázist csak 3 hétig csináltam,az eredmény:-3 kg volt. Ez nem nagy durranás a többiekhez képest.Tudom,hogy többet kellene mozognom,de nincs mindig rá időm.Tehát nekem így kb.-0.5 kg megy le hetenete ebben a fázisban.Kicsit egyhangúnak találom az étkezést főzelékek nélkül.Mivel lehetne süríteni őket, hogy hasonlítsanak az erdetihez,de liszt nélkül?

2004. máj. 17. 16:47

sziasztok!


Én lassan a végéhez közeledek. Kb. 3 hónaposra terveztem a kúrát, és ez június elején le is jár. Eddig 9 kiló ment le, aminek nagyon örülök. Soha nem méregettem az ételet, de mindig igyekeztem betartani a szabályokat. Kb 1 hete kezdtem el visszaszoktatni magam egy bizonyos szintű "átlagos" étrendhez, mert ugye senki nem godolta, hogy az életben többé nem eszik szénhidrátos kaját...

Most is olyan ételeket eszek, amik engedélyezettek, de ha megkínálnak egy szelet sütivel, azt elfogadom. Sőt, ma este rántott husi lesz salátával. Úgy gondolom, hogy ha a jövőben figyelek rá, hogy csak akkor egyek ilyen ételeket, amikor tényleg kívánom, és fokozatosan szoktatom hozzá magam újra az egyes ételcsoportokhoz, megőrizhető az eredmény. Nyárra biztosan leállok, de lehet, hogy ősszel jön a második felvonás a maradék 5-6 kiló miatt.

1. Hoxa
2004. máj. 17. 15:48

Sziasztok!


Csak reménykedni tudok, hogy mindenki megértette, hogy nem az első fázisból áll az Atkins szemlélet. Próbálom "széthinteni", hogy mi a lényeg, és hogy a 2., 3., 4. fázisnak is megvan a maga jelentősége.


Jelentkezzen, aki már továbblépett és segítsen a többieket is továbbléptetni, mert úgy látom, mindenki fél tőle!!!!


Hoxa


További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook