Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti eljuttok kettesben valahová a férjetekkel/párotokkal? fórum

Ti eljuttok kettesben valahová a férjetekkel/párotokkal? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Kilimcs (válaszként erre: 37. - 31bc25d879)
2014. okt. 3. 17:49

Nekem még csak 5 és 7 évesek.. de remélem ezt az érzést én is megismerem majd.


amikor megkérdezik, és ha a ygerkeim nem vállalnak ygereket, vagy mesze leszenk? Hát akkor meg pótnagyi leszek az tuti:)


De egyenlőre azt még meg kell majd érni :)

37. 31bc25d879 (válaszként erre: 32. - Kilimcs)
2014. okt. 3. 17:29

Fiatalít és büszkeséggel tölt el!! Bizton állíthatom! Bárhová megyek Borcsikámmal, strand, játszótér, gyerekprogramok, sportrendezvény, séta, uszoda, vásárlás...mindenhol letegeznek az anyukák, azt hiszik én vagyok az anya. Persze hagyom és mosolygok. Múltkor megjegyezték, hasonlít rám, Mondtam igen, pedig én csak a nagyanyó vagyok. Leesett az álluk, hitetlenkedtek.


És persze nálunk is vannak közös kirándulások, állatkert, városliget, beülünk étterembe, strand, de kellenek a külön csak én az unokámmal programok is.


Szóval a világ legjobb dolga nagyinak lenni:)

36. Kilimcs (válaszként erre: 35. - C1307368b9)
2014. okt. 3. 17:29

meg akarod nézni miylen élőben egy összefüggéstelen ember?? :O ;)


ezt amúgy szeretem a női fórumokon... tuti 50 hszen belül jön egy iylen hsz... Fenét vagyok összefüggésteléen, max te nem íbrsz követni. evvan. :)

35. c1307368b9 (válaszként erre: 32. - Kilimcs)
2014. okt. 3. 17:17
Ôsszefüggêstelem vagy,de megismerélek
34. c1307368b9 (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2014. okt. 3. 17:13
Egy férfi.
33. c1307368b9 (válaszként erre: 1. - Kilimcs)
2014. okt. 3. 17:11
A fiunkat nekem sikerül megszülni,létrehozásában f€rjem segédkezett,örült neki.Az a sajnos,j több gyermek nem lesz.
32. Kilimcs (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2014. okt. 3. 16:39

:) nem fogadhatunk örökbe mi is? ;) :)


Nálunk igazából egy "fél" nagyszülő van, de ha kettesben menénk vhová, akkor közli, ne paszsoljuk le a gyerkeket, stb... Persze olyan programok vannak, hogy nagymama kitalálja menjünk el vhová, és akkor meghyünk nagymamástul. Mert legalább nagymama. Meg megjegyzem ő is élvezi a ygerekek is. De ettől max 3 gyerekünk van, kettesben időnk nincs. A nagyi szerint ez kikapcsolódás.. ha megkérdem, akkor ők mért töltöttek külön időt annó apámmal, meg fogadták el a segítséget nagyszülőktől, akkor 3 hetet tuti nem látjuk... Pedig csak akkor kérdezek, amikor kifejti, hogy ő miylen jót pihent egy ilyen családi uton, ahol a férjem vezetett, oda ahova ő akarta vinni a ygerekeket, ezért megyünk mi is, hogy nekik közös programuk legyen... És csomagol kaját stb, de amúgy ennyi. Szóval ez olyan családi kirándulás, a jóval rosszal, amúgy sok nevetéssel, emrt anyumnak humora az vioszont fergeteseg :) szerencsére. Csak Ettől azért nem úgy töltődünk fel, mintha kettesben jutna egy nap ugyanígy elutazva...


Olyankor mindig arra gondolok, hogy én viszont majd küldöm a ygerekeim, ha lehetek majd nagyi, mert remélhetőleg megérem. Meg amúgy az unoka fiatalit. ahogy elnézem a nagyszülősködő nagyszülőket.

2014. okt. 3. 16:12

Szólaljon meg a másik fél is:


1.) 49 éves nagyanyó vagyok, alig várom, hogy vigyázhassak az unokáimra. A kislány két éves múlt, a kisfiú 1 hónapos. 1/2 órára lakunk egymástól. Najó még a pici nem jön, mert szopik. De míg csak a Borostyánom volt sűrűn volt nálam. És ha már a pici nem fog szopni, jön ő is. Én küldöm a lányomékat, én mondom, hogy adja oda picit, én mondom, hogy menjenek, szórakozzanak, utazzanak, kapcsolódjanak ki, vagy csak adják oda péntek du. és vasárnap viszem őket vissza, legalább aludják ki magukat, pihenjenek.

Egy hónapban egy-két hétvége így működik. Plusz a szabadságok, akkor is elhozzuk, visszük magunkkal pár napra. Mindenkinek jó, nekik is, nekünk is a férjemmel és a gyereknek, gyerekeknek is. Nagyszülők nélkül tényleg nagyon nehéz. Ha egy mód van rá -és tudom számtalan nehezítő tényező akad - a nagyszülők muszáj, hogy oszlopos és biztos tagjai legyenek a családnak. Ez az "én időmben" is így volt. És mindenki élvezte az előnyeit. A nagyszülőknek kell az unoka, az unokáknak kell a mama és a papa... Igy van ez rendjén, én is, mi is, az én családom és a férjem családja is... így nőttünk fel. Ez az élet rendje.


2.) Mi már csak ketten lakunk a férjemmel, mindketten aktívan dolgozunk de, hogy a kérdésre is válaszoljak mi eljutunk:)

2014. okt. 3. 15:02
Vasárnap Bécsbe megyünk.
29. Banita76 (válaszként erre: 1. - Kilimcs)
2014. okt. 2. 22:36
Mi sehol nem voltunk kettesben már több, mint 9 éve. A nagyobbik lányom 9,5 éves, a kicsi 4. Mindenhova visszük őket is. De néha jó lenne egy hétvége ketten. Talán majd egyszer. :)
28. Kilimcs (válaszként erre: 25. - 7a3a05277b)
2014. szept. 26. 13:57

hát normális igény.. én is azt gondolnám... csak ugye járni jár, csak nem jut ... állapotban vagyunk.

Igazából mindenki mondta hogy stabil nagyszülői háttér nélkül a ygerekvállalás nagy bátorság, pláne kettő... Hát tényleg nagy kihívás :)

27. Kilimcs (válaszként erre: 26. - F6390e6b9b)
2014. szept. 26. 13:55

valahogy így vagyunk mi is. Hogy bevásárlás stb, az ok. De egy nyavajás esti programot nem tudunk csinálni. se egy szinház, se egy vacsi semmi. Pedig mennénk néha.

Ilyen, hogy barátokkal összejövünk,max. emrt akkor estig velünk vannak a ygerkek, este haza, hívunk valakit, amíg alszanak, éjjel hazajövünk, reggel kelni kel. Szinházba így nem merünk jegyet bvenni, emrt elalszunk a fáradtságtól, meg az úgy nem élmény, hogy utána egy heti böjt, míg valahogy kiheverjük a hiányzó órákat. mert csak a saját alvásunkból csípünk el... barátoknál azért más, emrt elalszunk a beszélgetésben, elalszunk:) ott belefér, hogy aki fáradtabb kidől.

2014. szept. 26. 11:36

Át tudom érezni a problémát.Egy telken lakunk,de külön házban édesanyámmal,de még soha nem tudtam rávenni a gyereket,hogy aludjon a mamával,amama is könyörög,de nem...

Elmenni kettesben egyszerűen lehetetlen,mert még a bevásárlás oké,de egy vacsi vagy mozi kizárt dolog.

2014. szept. 26. 11:25

Ez teljesen normális igény. És senkinek semmi köze hozzá, mellesleg, akkor sem, ha az az egyik szülőd.


A gyerek életed egyik szegmense, mellette ember vagy, nő, feleség... S a gyerek pár év múlva elmegy, a házasság -jó esetben- ott marad. S nem akkor kell ráeszmélni, hogy már azt sem tudod, ki az, akivel együtt élsz vagy miért.

24. gkreka (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2014. szept. 25. 11:24
Akkor csak annyit, "megnyugtatásként", hogy lassan elérkeznek abba a korba a gyerekeid (és a barátaik), hogy nagyszülők helyett már a korosztályuk társaságát keresik. Így kénytelennek lesznek az eddig nagyon jó pozícióban lévő szülők is nyitni egyéb megoldásokra is.
23. Kilimcs (válaszként erre: 21. - Gkreka)
2014. szept. 25. 11:12

Felfognám én. De itt a környezetünkben tényleg mindenkinl van nagymama. Valahogy családias környéken lakunk., mi vagyunk a kakukktojás.

Pl ovibók hazahozásban se tudok mási szülővel összedolgozni, emrt gyakorlatilag egy héten legalább kétszer háromszor tutira nagymama hozza viszi a ygereket midnenkinél. Ok, hogy anyukával összebeszélnél, de egy nagymamára más unokáját? Így pótnagyi sincs, midnenkinek van saját unokája. Itt rengeteg gyerek van. ami amúgy nagyon jó. Csak hát na.. pár óra, enm gond, társaság is, szóval családi bulik szuperek, de ez a kettesben elszabaduljunk egy hétvégére.. most már így bő 7 év után nagyon kezd hiányozni..

22. Kilimcs (válaszként erre: 20. - Flóra76)
2014. szept. 25. 11:08
hja:) az van:):)
21. gkreka
2014. szept. 25. 11:07
Nem vagy egyedül a problémáddal. Éppen ezért nem nehéz másik szülőpárt találni, akik szintén szeretnének egy békés, kettesben eltöltött hétvégét néha. Két napig négy-öt gyerekre vigyázni nem sokkal nagyobb "teher", mint kettőre. Tapasztalatból mondom! Fogd fel cserekereskedelemként. Egyik hónapban te vállalsz pár napra több gyereket, a következő hónapban a baráti/iskolatársi házaspár vigyáz a te gyerekeidre is a sajátjai mellett.
20. Flóra76 (válaszként erre: 19. - Kilimcs)
2014. szept. 25. 10:54
Élénk a fantáziád??:D
2014. szept. 25. 10:35

:) Flóra76 Én ha iylet olvasok, mindig mosolyogni kezdek, és egy pillanatra elképzelem, és megnyugszom.


Pedig nekünk uyge ilyen nincs...

2014. szept. 25. 10:35
egyenlőre nem
2014. szept. 25. 10:30

Szerencsére meg tudjuk oldani a szüleimmel.

Mi havonta egy hétvégét kapunk,ilyenkor Anyum elviszi a gyerekeket magukhoz.

Bizony szükségünk is van erre.

2014. szept. 25. 10:19

Pár órást mi is össze tudunk hozni. Meg az van is, ha mindketten csak délután dolgozunk, akkor ugye egyik már oviban másik suliban...


de ttől elmenni nem tudunk kettesben pl este sehová.

2014. szept. 25. 07:30
El. Édesanyám vigyáz a lányomra, ha elmegyünk valahová. Nyáron ráadásul egy hónapot a másik nagyszülőkkel volt. Szóval a pár órás gyerekvigyázás bármikor összehozható, a több napos az sokkal ritkábban. Viszont nagyon jó volt idén úgy kiruccanni pár napot kettesben, hogy tudtam, hogy jó kezekben van anyósénál a csöppöm.
14. Kilimcs (válaszként erre: 13. - Anya4005)
2014. szept. 25. 06:48

mi gyerekekkel egyutt mar voltunk egy hetet is. igaz egyszer. de voltubk. jovore megyunk ujra ugy nez ki ( baratokkal jartunk meg gyerekek elott de mindenhol jottek gyeeekek a szulesekhez is kellett igazitani.. )

meg a keresztszulokkel is osszejarunk. abban nem zavaro a munkarend. mert siman fozok ott is pl. es ugye igy segitunk egymasnak gyerekek meg jatszanak egyutt... delott megyunk este jovunk meg rendszeres. hogy elugrunk csak ugy vagy hozzank jonnek baratok.


szoval tarsasagunk van. meg elet. de ez akkor is hianyzik. csak egy evben egyszer kettesben egy ket napot valahol... egyre jobban ez az egyik rovidtavu álmunk :)

13. anya4005 (válaszként erre: 11. - Kilimcs)
2014. szept. 24. 22:48

Nekünk 4 és 2,5 éves fiaink vannak.

Van 2 nagymama,az egyik beteg,nem bírná,de amíg bírta volna,addig sem tolongott az unokákért. A másik...a gyerek fenekét nem tudja kitörölni rendesen!

Ha úgy adódik,szombaton átvisszük a gyerekeket ott aludni (egy házban lakunk),de elötte fürdés,vacsora itthon,és reggel mér menni is kell értük. Szóval,max. egy közös vacsora fér bele. A párom mindig aggódik,hogy mi lehet a gyerekekkel,én meg úgy vagyok vele,hogy ő is túlélte a gyerekkorát az anyja mellett!

Nyaralni idén voltunk előszőr,3 napot,gyerekekkel.

Mondjuk,ott is eltöltöttünk vagy 2 órát kettesben az utolsó nap: míg csomagoltunk,a gyerekek a játszóházban voltak.

Nagyon gondolkozom rajta,hogy megpróbálok az oviból egy dadust vagy óvónőt beszervezni,akit ismernek,szeretnek a gyerekeim (a kicsi még nem ovis,de sokat van a csoportban),hogy elmehessünk egy nyugodt hétvégére a párommal! Neked is hasonló megoldást tudok ajánlani!

Amúgy vicces,hogy a mi szüleink minden segítséget megkaptak a nagyszüleinktől,és most mégsem próbálják továbba adni a jót... :-(

Ez van! Vagy megoldjátok bébisintérrel,hogy nyugodtak legyetek,vagy megvárjátok,míg kirepülnek otthonról a gyerekek.

2014. szept. 24. 21:26

basszus akartam kiírni szavazást... és véletlen rányomtam az entrerre mert melléütöttem, így tök értelmetlen lett.... nem lett ek meg csak a fele válaszok... áááá.... És nem tudom törölni se :)


gondoltam ott hátha könnyebb közvéleménykutatni a témában..

2014. szept. 24. 21:16

na telóról írtam... olyan is lett... bocs:)


szóval igazából nem nagyon tudom hogy oldja meg ezt más... Velük tudunk menni, mobilak vagyunk, jövünk megyünk is. De ez a kettesben nagyon nagyon hiányzik. Nyílván annó azt láttam ygerekkoromban, hogy a szülőknek jut nyáron nélkülünk idő, eleve ebbe nőttem bele. egy két kósza kivétellel (ok igazából eggyel csak) azt tapasztalom, hogy a környezetünkben is jut..


Valahogy mi vagyunk ilyen "bénák" ... Ok, az tény, hogy midnenhol van legalább egy lelkes nagyi.. Tudom én hogy ez a kulcs. a kiszámítható segítség. De ettől még hiányzik hogy kettesben legyünk.

2014. szept. 24. 21:09

hja jobb :))


nem panaszkodni akarok amugy. van egy fel nagxink. ez is csoda. anyu bagyinak igy is jobb mint szulonek volt ;)


meg oaroraink tenyleg kb rendszeresen vannak.


csak mar 7 mult a nagy. mar madodikos... ugy kikapcsolnek egy hetveget egyszer.


de mire akkora lett mindketto. a kicsi is 3.. akik rokonok igergeztek (es mi pl igaz nagyobbakat ill veluk egyut mikor engeftek a kicsit is) hoztuk. amint oda jutottunk hogy mi is mennenk.. hirtelen elfoglaltak lettek...

a keresztszulok meg tenyleg elfoglaltak. olyan a munkarendjuk. hiaba vsllalnak. egyszeruen en nem merem kihasznalni ugy hogy tudom hogy nrkik kulon szervezkedes a munkahelyukkel hogy egyszerre legyenek szabadok hetvegen. amugy ket nap nekik se esik egybe.. ha meg azt nem vennem el toluk.


masik nagymamaval nincs kapcsolat. leepult. mondjuk onnan eleve csak a nagyobbra volt igeny. amikor a ferjem mondta 2 gyerek van. onnantol az se hianyzott... (semmi baja a kicsinek se nem beteg vagy ilyesmi.. csak nemet mondtak ra.)


baratok marha sokat dolgoznak. ugyanaz mint a keresttszulokkel. persze azert extra esetekben be tudnak ugrani. de a hetvegejuket nem vennem el.


csalados baratoknal szinten kisebb gyerekek. illetve mindenhol nagymamakjal vanbak hetvegen. igy megintcsak pizsiparti kilove. hiszen otthon sincsenek az ottani gyerekek.


no otlet ? :)) 2 napra bebisittre nem merem hagyni okrt. olyan nem igazi benisittek vanbak. hanem munkabol ismerosok segitenek kedbezmenyesen...


azt mondogatjuk majd ha lesz ottalvos tabor. es tetszik nekik akkor tudunk menni... de az meg nem ma lesz...

9. f94ba8be31 (válaszként erre: 8. - Kilimcs)
2014. szept. 24. 20:55

Esetleg próbáld megbeszélni anyuddal (biztos szívesen meghallgat), hogy a gyerekeknek nem egy kiégett, begyepesedett, türelmetlen anyukára van szükségük.

Attól még törődtök a gyerekekkel, hogy néha szeretnétek nélkülük kikapcsolódni - hiszen nem naponta, és nem idegenekre bíznátok.


Sokkal jobb a gyerekeknek, ha egy kipihent, mosolygós anyukát kapnak egy nélkülük eltöltött hétvége után. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook