Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Az a "nélkülözhetetlen" telefon II.

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Szórakozás, média
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

28. syria2016-03-15 08:04
Na igen, ez a téma is megérne egy misét. Különösen a szolgáltatóknál.
(válasz AndresVH 27. hozzászólására)

27. AndresVH2016-03-08 17:45
Vigyázzatok az ismeretlen számokkal, ha nem szól bele senki tegyétek le mert sok olyan van, hogy nem szól bele senki és ráterhel a számlátokra pillanatok alatt több-százezer forintokat. Nem vicc.
Nyilván ha tudja az ember hogy majd hívja a futár az más dolog.

26. syria2015-03-04 17:49
Ez egy nagyon jó kisfilm.
Különösen azt tartom találónak, hogy a világ tele van okostelefonokkal és buta emberekkel.
(válasz Erdőkerülő 26. hozzászólására)

25. syria2014-12-27 09:13
Azért a virtuális billentyűzetnek vannak előnyei is. :)
(válasz A.Dániel 24. hozzászólására)

24. A.Dániel2014-12-27 07:32
Engem 0-24 lehet hívni, kevés téves vagy zavarónak számító hívás van, de okos és normál közti - esetemben természetesen dual sim-es telefonom van, meg egy vészhelyzetinek csak.

Okostelefon nálam átok lenne. Tudom sok kolléga, megtapasztalta. Nem hívásokat, hanem munka kapcsán tanácsokat, kérő üzeneteket kapnék, egy-egy munkaügyben képeket. Meg így az általam amúgy sem szeretett virtuális billentyűzet is megúszom. Persze emailben már tudd mást kérdezni, ha nem nézem éppen, mert neki sürgős: Ha például nem vagyok gép előtt, vagy rájön, addigra mit akar a képpel kapcsolatban. (grafikai munka)

Amúgy szívesen segítek, ha van értelme a kérésnek.

23. syria2014-09-26 15:45
Szóval nem csak engem borítottak ki. Lehet, hogy azért is állították össze a kérdéssorozatot velük kapcsolatban.

Szerintem azért nem tettek fel több politikai kérdést, mert már az elején olyan elutasítóan válaszoltam, hogy a kérdező feladta. Erről írtam a cikkben: a kéretlen telefonálókat nagyon hamar lepattintom. :)
(válasz Bözsi néni 20. hozzászólására)

22. M0ncsa2014-09-26 12:35
Ott a pont :)))
(válasz Bözsi néni 21. hozzászólására)

21. Bözsi néni2014-09-26 10:42
Lehet, hogy olvas a mobilon, vagy logikai játékot játszik az utazás ideje alatt.

Miért, jobb unott pofával kibámulni az ablakon? Én pl. angolt szoktam tanulni a mobilon a Duo...go (reklám miatt gondolom nem lehet kiírni) alkalmazással.

Most akkor én is zombi vagyok???
(válasz Egyetlenfiú 5. hozzászólására)

20. Bözsi néni2014-09-26 10:41
Kéményseprő dologban egyetértek, nekem is tele a hócipőm velük.

Politikai kérdés nálam kb. ugyanannyi volt, mint a kéményseprős, nem kettő, sokkal több!
(válasz syria 6. hozzászólására)

19. syria2014-09-25 16:59
Nem. Kb. egy hónapja pattant ki az agyamból. :)
(válasz *trillian* 8. hozzászólására)

18. syria2014-09-24 15:08
Erről van szó! Tehát: tessék bátran felvenni az ismeretlen számot is. És elküldeni a halál farkára, ha éppen olyan hív. :D
(válasz Zsú1965 17. hozzászólására)

17. Zsú19652014-09-23 23:24
Ez nem tiszteletadás kérdése szerintem. Én is jobban szeretem, ha látom a hívő számát, de nekem ez az egyre terjedő szokás már a ló túlsó oldala.
Nem beszélve arról, hogy egy csomó vonalas számot ne tudnak ki jelezni, pl. Ha valamelyik alszámról hívnak.
(válasz Enissa 16. hozzászólására)

16. Enissa2014-09-23 22:19
Még sosem vettem fel hívószám nélküli hívást. Úgy gondoltam tiszteljen már meg bárki, hogy tudjam ki a hívó. Akivel hivatalos kapcsolatba lépek, ott is mindig kikötöm, ha valami probléma van csak hívószámra reagálok. Valahogy eszembe sem jutott még a verziód, bár lehet ebben is valami.
Igaz mindig az volt az első, hogy beírjam az intézmény számát a telefonkönyvbe, ahova a gyerekem oviba, iskolába, edzésre járt.
(válasz Zsú1965 11. hozzászólására)

15. Enissa2014-09-23 22:09
Lehet az utazás ideje alatt akarja letudni a beszélgetéseket, hogy otthon már ne keljen. Persze ezer oka lehet, inkább abba legyen belemélyedve, mint randalírozzon. Egyébként honnan látod mit csinálnak, hogy Face, vagy más oldalon ír, én sosem bámultam még bele más telefonjába, nem igazán illő.
Ez az első dolog meg új divat. Egy könyvért is képesek ott aludni már Magyarországon is az üzlet előtt, hogy elmondhassa, övé az első. Én biztos nem tenném, mindegy egy nappal, egy héttel később jutok hozzá, de nem zavar az sem, ha más meg ott sátorozik. :)

14. syria2014-09-23 18:07
Ezer like. :)
(válasz Zsú1965 11. hozzászólására)

13. syria2014-09-23 18:06
Miből gondolod?
Írj jobbat! Ha tudsz. :D:D:D

12. Forever Happy2014-09-23 17:30
:DDD

11. Zsú19652014-09-23 17:08
Anyaként hülyeségnek tartom, ha valaki nem veszi fel a szám nélküli hivasokat. Mi van, ha pont a gyerekem került bajba, baleset vagy akármi, és csak így tud(na) segítséget kérni tőlem.

A marketinges hívásokat pedig udvariasan de phatarozottan le tudom szerelni, ha akarom.

10. syria2014-09-23 16:24
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat. A szívemből szóltál. Amit nem írtam bele a cikkbe (mert féltem fejem a fejemre zúduló haragtól) azt te kimondtad. :)

9. syria2014-09-23 16:20
Ne bántsuk a kismamákat! :) Hál' Istennek vannak páran. Tényleg sok a szülés témájú cikk, de nem baj. Végül is az anyaság az élet egyik legnagyobb értelme. Persze, van sok más is: tudomány, oktatás, hagy ne soroljam. De tudós lehet férfi-nő is, míg anya csak nő. Bár... :D Na, féket kötök a fantáziámra. D

Köszönöm, bezsebeltem az elismerést. :)
Csodálatos család vagytok; csak így tovább! Igazi belevaló csaj vagy.
(válasz M0ncsa 4. hozzászólására)

8. *trillian*2014-09-23 16:13
Ez a cikk 1995 óta porosodik a fiókban?

7. syria2014-09-23 16:09
Abban igazad van, hogy nem kell túlmisztifikálni; nem gondolom, hogy azt tettem volna.
Rengeteg elismert közéleti személyiségnek pl. Csukás Istvánnak sincs mobilja, és működik az életük. :D Mondjuk, nem tudom eldönteni, hogy igazuk van-e.
Tény: ha pl. a bankoláshoz nem kellene a mobil, le tudnék róla mondani. Vagy nem, :D mert az egyik gyengém a sokat tudó miniatűr kütyü; és leborulok sok egyéb technikai teljesítmény előtt is. Pl. MASZAT :D

Bocsika, de a telefont nem említeném egy napon pl. az automata (és nem autómata!) mosógéppel. Nem tudok arról, hogy kézi habverő miatt gallyra ment volna kapcsolat, házasság, mert valaki „véletlenül” olyan dolgot tudott meg, amit - talán - nem kellett volna. :)
(válasz Ágio8405 3. hozzászólására)

6. syria2014-09-23 15:50
Nem, nem! A kéményseprős "közvéleménykutatás" nem csak ürügy volt. Legalább 30, logikusan felépített kérdésre válaszolhattam velük kapcsolatban. (Lévén matematikus, fel tudom fedezni az összefüggéseket.) És újfent elmondtam: kikérem magamnak, hogy miattuk egy évben 2 nap szabadságot kell kivennem, vagy a rendszeres számlákon felül fizessek, ha számomra megfelelő időben jönnek. Frászt! Mi lenne, ha a többi szolgáltató is így járna el? Több évtizede vezetek saját háztartást, de az összes többi szolgáltatóval együttvéve nem volt fele annyi problémám sem, mint ezzel a gittegylettel, akiknek már a neve is hazugság: nem kéményt sepernek az évi rendes díjért, hanem kéményt ellenőriznek. Az utolsó két politikai kérdésre meg semmitmondó választ adtam. :D
Bocs az OFF-ért, de nagyon a bögyömben vannak.

Igen, sajnos adják-veszik a számokat. Az enyéme(ke)t ugyan vehetik! Velem törököt fognak. :)
(válasz Bözsi néni 2. hozzászólására)

5. Egyetlenfiú2014-09-23 12:23
Én csak "zombinak" hívom azokat, akik az utcán, buszon, stb. telefonjukból egy pillanatra fel nem tekintve vannak. Egyszerűen nem értem, mi olyan fontos, amit az utcán kell bepötyögni facebookra. A válasz: semmi. Csak a mobilnet/okosteló elterjedésével már érdekesebb "világot" nyújt, mint a valódi. Pl hallottam, h az új Iphone-t egyszerűen annyian előrendelték, meg stb, h hónapokat kell várni, amire valaki hozzájut. Valaki mondta épp a rádióban, h az neki egyszerűen csak KELL. Meg volt szó egy fickóról, aki 10 napig csövezett az Apple bolt előtt, h elsőként juthasson hozzá. Ez egy nagyon rossz tendencia, úgy vélem és csak rosszabb lesz. Persze, lehet kicsit eltértem a tárgytól, természetesen nem a céges telefonhasználatról beszéltem. Nagyon jó film a témában még, Bruce Willis főszereplésével, a Hasonmás. Ott bemutatják, milyen lesz a világ, amikor már a technika ural mindent. Ennyi voltam.

4. M0ncsa2014-09-23 11:47
Miert, a sokmilliomodik halalosan unalmas szulestortenetnek tobb ertelme van?

Syria, jo volt a cikk, koszonom :) Bovebben majd akkor irok, ha nem log gyerek az egyik kezemen :D
(válasz Ágio8405 3. hozzászólására)

3. Ágio84052014-09-23 11:12
Én meg azokat nem értem akik sok évig lázadoztak ellene, hogy neki nem kell stb.... nem kell ezt túl misztifikálni, van, hasznos használja mindenki és kész. Sok esetben leegyszerüsiti a dolgokat. Nem kell ezt túl ragozni szerintem. Ennyi erövel lehetne arról is irni milyen jó bármilyen háztartási eszköz, gép (autómata mosógép, mosogatógép, kézi habverő) ami annó nem volt és csomó dolog ötször annyi idöbe telt mint most. A telefon is igy leegyszerüsitette a dolgokat. Az internet elterjedésével mivel már minden ott zajlik muszáj a legtöbb embernek rendelkeznie bárhol bármikor elérhetö net kapcsolattal, ilyen életet élünk. Persze nem árt megtartani az egészséges egyensúlyt ebben is mint mindenben.

2. Bözsi néni2014-09-23 11:10
A kéményseprős "közvéleménykutatás" csak ürügy volt, valójában az utolsó kb. tíz kérdés érdekelte őket.

Hogy kire fogsz szavazni az önkormányzati választásokon.

A többi kérdés kamu, max. te érzed jól magad, hogy elmondhattad a véleményedet a kéményseprő szolgáltatásról.

A mobilt pedig lehet okosan is használni, és akkor bizony nagyon megkönnyíti az életet. A hívószám kijelzés tiltást én is utálom, nem veszem fel az olyan hívásokat.

A számomra ismeretlen számokat sem feltétlenül - az is lehet marketing.

Azt tartom a legnagyobb problémának, hogy ha egy telefonszám bekerült egy adatbázis véletlenül, akkor azt adják-veszik, boldog-boldogtalan és zaklathat!! Soha nem lehet kikeveredni belőle!!
(válasz syria 1. hozzászólására)

1. syria2014-09-23 09:14
2004 karácsonyán utolért a sorsom: kaptam ajándékba egy nagyon helyes mobilt. Vasárnap birtokba vettem, hétfőn eldicsekedtem vele a kollégáknak, kedden reggel ripityára törtem, mert véletlenül kiesett a táskámból. :(