Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az a "nélkülözhetetlen" telefon II. fórum

Az a "nélkülözhetetlen" telefon II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az a "nélkülözhetetlen" telefon II.

1 2
2019. nov. 10. 11:36
Mert a johoz könnyű hozzászokni.kenyelmes , S jó a telefon kapcsolattartásra .S már tényleg nélkülözhetetlen ...
34. syria (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2019. nov. 10. 10:53
Most figyeltem fel, hogy sercegést írtál. Lehet, hogy nem is a telefonnak van baja, hanem valamelyik vezetéknek. Jártam már úgy, hogy kicseréltem a "göndör" zsinórt, s megszűnt a recsegés.
33. syria (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2019. júl. 15. 10:20
Biztos, hogy számít a kihangosításnál a telefon típusa. A hivatali „buta” NOKIA telefonomat azért cseréltettem le, mert megpusztult a kihangosíthatóság. Amit adtak helyette, az se sokáig fogja már bírni ezt a funkciót, azért „spórolok” vele.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Syria)
2019. júl. 14. 20:02

Értem!

hamarosan nekem is kell vezetékes készüléket cserélnem. Kinéztem külföldi oldalon olyat, ami a fiamnak is megfelelne, mert két készülék. A fiam használhatná a mobilhoz hasonlító kis készüléket, nekem maradna a szép nagy asztali, sok okos funkcióval, főleg a jól olvasható kijelzővel (kifejezetten látás-korlátozottaknak fejlesztették), és elegendő gyorshívó gombbal.

A jelenlegi vezetékest nem lehet kihangosítani, de már ez is kezd sercegni, azaz hamarosan kipingik.


A fiam a mobilon messenger-chat beszélgetéseket folytat kihangosítva, talán a telefon típusa is beleszámít?

31. syria (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. júl. 14. 15:56

Köszönöm. :)

Az okostelefont mindenre használom, de legkevésbé telefonálásra. Gyakran nekem is meggyűlik a bajom, hogy pl. egy időzítő nyivákol, hiába simogatom, érintgetem, nem hallgat el.

Ha itthon vagyok, s mobilon hívnak vagy visszahívom vezetékesről, vagy ha más a szolgáltató, megkérem, hogy hívjon vezetékesen.

Van egy távmunkám, amit úgy tudok csak hatékonyan végezni, ha a vezetékest kihangosítom, így mind a két kezem szabad. A mobil kihangosítása nem mindig eredményez használható kapcsolatot.

2019. júl. 12. 20:01

Érdekes beszámoló.

Én kétszer is tettem már próbát. Azon túl, hogy a funkciók legnagyobb részét nem használnám, még csak felvenni sem tudom.

Néha a butatelefont is kinyomom a felvétel helyett. A család már ismer, újra hívnak.

Igazából a vezetékest szeretem, a mobil egyetlen előnye, hogy utolérem a fiamat. Az a ritkább eset, hogy én megyek el itthonról, és még ritkább, hogy ilyenkor hazaszóljak.

Nem mindenkinek nélkülözhetetlen az okostelefon.


Hogy ajándékba kapok egy levetett telefont, azt végképp utálom, mert elvileg kötelez a használatra, de remélem, nem fogok többet. A "majd megszokod" azért ne legyen már kötelező! (Megszokni különben is a kellemetlen, de elháríthatatlan dolgokat kell, nem?)

2019. júl. 12. 19:08
jo nanyon ez a oldal
28. syria (válaszként erre: 27. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 15. 08:04
Na igen, ez a téma is megérne egy misét. Különösen a szolgáltatóknál.
2016. márc. 8. 17:45

Vigyázzatok az ismeretlen számokkal, ha nem szól bele senki tegyétek le mert sok olyan van, hogy nem szól bele senki és ráterhel a számlátokra pillanatok alatt több-százezer forintokat. Nem vicc.

Nyilván ha tudja az ember hogy majd hívja a futár az más dolog.

26. syria (válaszként erre: 26. - Erdőkerülő)
2015. márc. 4. 17:49

Ez egy nagyon jó kisfilm.

Különösen azt tartom találónak, hogy a világ tele van okostelefonokkal és buta emberekkel.

25. syria (válaszként erre: 24. - 1c18d76f9e)
2014. dec. 27. 09:13
Azért a virtuális billentyűzetnek vannak előnyei is. :)
2014. dec. 27. 07:32

Engem 0-24 lehet hívni, kevés téves vagy zavarónak számító hívás van, de okos és normál közti - esetemben természetesen dual sim-es telefonom van, meg egy vészhelyzetinek csak.


Okostelefon nálam átok lenne. Tudom sok kolléga, megtapasztalta. Nem hívásokat, hanem munka kapcsán tanácsokat, kérő üzeneteket kapnék, egy-egy munkaügyben képeket. Meg így az általam amúgy sem szeretett virtuális billentyűzet is megúszom. Persze emailben már tudd mást kérdezni, ha nem nézem éppen, mert neki sürgős: Ha például nem vagyok gép előtt, vagy rájön, addigra mit akar a képpel kapcsolatban. (grafikai munka)


Amúgy szívesen segítek, ha van értelme a kérésnek.

23. syria (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2014. szept. 26. 15:45

Szóval nem csak engem borítottak ki. Lehet, hogy azért is állították össze a kérdéssorozatot velük kapcsolatban.


Szerintem azért nem tettek fel több politikai kérdést, mert már az elején olyan elutasítóan válaszoltam, hogy a kérdező feladta. Erről írtam a cikkben: a kéretlen telefonálókat nagyon hamar lepattintom. :)

22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2014. szept. 26. 12:35
Ott a pont :)))
21. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Egyetlenfiú)
2014. szept. 26. 10:42

Lehet, hogy olvas a mobilon, vagy logikai játékot játszik az utazás ideje alatt.


Miért, jobb unott pofával kibámulni az ablakon? Én pl. angolt szoktam tanulni a mobilon a Duo...go (reklám miatt gondolom nem lehet kiírni) alkalmazással.


Most akkor én is zombi vagyok???

20. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Syria)
2014. szept. 26. 10:41

Kéményseprő dologban egyetértek, nekem is tele a hócipőm velük.


Politikai kérdés nálam kb. ugyanannyi volt, mint a kéményseprős, nem kettő, sokkal több!

19. syria (válaszként erre: 8. - *trillian*)
2014. szept. 25. 16:59
Nem. Kb. egy hónapja pattant ki az agyamból. :)
18. syria (válaszként erre: 17. - Zsú1965)
2014. szept. 24. 15:08
Erről van szó! Tehát: tessék bátran felvenni az ismeretlen számot is. És elküldeni a halál farkára, ha éppen olyan hív. :D
17. Zsú1965 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 23. 23:24

Ez nem tiszteletadás kérdése szerintem. Én is jobban szeretem, ha látom a hívő számát, de nekem ez az egyre terjedő szokás már a ló túlsó oldala.

Nem beszélve arról, hogy egy csomó vonalas számot ne tudnak ki jelezni, pl. Ha valamelyik alszámról hívnak.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Zsú1965)
2014. szept. 23. 22:19

Még sosem vettem fel hívószám nélküli hívást. Úgy gondoltam tiszteljen már meg bárki, hogy tudjam ki a hívó. Akivel hivatalos kapcsolatba lépek, ott is mindig kikötöm, ha valami probléma van csak hívószámra reagálok. Valahogy eszembe sem jutott még a verziód, bár lehet ebben is valami.

Igaz mindig az volt az első, hogy beírjam az intézmény számát a telefonkönyvbe, ahova a gyerekem oviba, iskolába, edzésre járt.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Egyetlenfiú)
2014. szept. 23. 22:09

Lehet az utazás ideje alatt akarja letudni a beszélgetéseket, hogy otthon már ne keljen. Persze ezer oka lehet, inkább abba legyen belemélyedve, mint randalírozzon. Egyébként honnan látod mit csinálnak, hogy Face, vagy más oldalon ír, én sosem bámultam még bele más telefonjába, nem igazán illő.

Ez az első dolog meg új divat. Egy könyvért is képesek ott aludni már Magyarországon is az üzlet előtt, hogy elmondhassa, övé az első. Én biztos nem tenném, mindegy egy nappal, egy héttel később jutok hozzá, de nem zavar az sem, ha más meg ott sátorozik. :)

14. syria (válaszként erre: 11. - Zsú1965)
2014. szept. 23. 18:07
Ezer like. :)
13. syria (válaszként erre: 8. - *trillian*)
2014. szept. 23. 18:06

Miből gondolod?

Írj jobbat! Ha tudsz. :D:D:D

12. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - *trillian*)
2014. szept. 23. 17:30
:DDD
2014. szept. 23. 17:08

Anyaként hülyeségnek tartom, ha valaki nem veszi fel a szám nélküli hivasokat. Mi van, ha pont a gyerekem került bajba, baleset vagy akármi, és csak így tud(na) segítséget kérni tőlem.


A marketinges hívásokat pedig udvariasan de phatarozottan le tudom szerelni, ha akarom.

10. syria (válaszként erre: 5. - Egyetlenfiú)
2014. szept. 23. 16:24
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat. A szívemből szóltál. Amit nem írtam bele a cikkbe (mert féltem fejem a fejemre zúduló haragtól) azt te kimondtad. :)
9. syria (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2014. szept. 23. 16:20

Ne bántsuk a kismamákat! :) Hál' Istennek vannak páran. Tényleg sok a szülés témájú cikk, de nem baj. Végül is az anyaság az élet egyik legnagyobb értelme. Persze, van sok más is: tudomány, oktatás, hagy ne soroljam. De tudós lehet férfi-nő is, míg anya csak nő. Bár... :D Na, féket kötök a fantáziámra. D


Köszönöm, bezsebeltem az elismerést. :)

Csodálatos család vagytok; csak így tovább! Igazi belevaló csaj vagy.

2014. szept. 23. 16:13
Ez a cikk 1995 óta porosodik a fiókban?
7. syria (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
2014. szept. 23. 16:09

Abban igazad van, hogy nem kell túlmisztifikálni; nem gondolom, hogy azt tettem volna.

Rengeteg elismert közéleti személyiségnek pl. Csukás Istvánnak sincs mobilja, és működik az életük. :D Mondjuk, nem tudom eldönteni, hogy igazuk van-e.

Tény: ha pl. a bankoláshoz nem kellene a mobil, le tudnék róla mondani. Vagy nem, :D mert az egyik gyengém a sokat tudó miniatűr kütyü; és leborulok sok egyéb technikai teljesítmény előtt is. Pl. MASZAT :D


Bocsika, de a telefont nem említeném egy napon pl. az automata (és nem autómata!) mosógéppel. Nem tudok arról, hogy kézi habverő miatt gallyra ment volna kapcsolat, házasság, mert valaki „véletlenül” olyan dolgot tudott meg, amit - talán - nem kellett volna. :)

6. syria (válaszként erre: 2. - Bözsi néni)
2014. szept. 23. 15:50

Nem, nem! A kéményseprős "közvéleménykutatás" nem csak ürügy volt. Legalább 30, logikusan felépített kérdésre válaszolhattam velük kapcsolatban. (Lévén matematikus, fel tudom fedezni az összefüggéseket.) És újfent elmondtam: kikérem magamnak, hogy miattuk egy évben 2 nap szabadságot kell kivennem, vagy a rendszeres számlákon felül fizessek, ha számomra megfelelő időben jönnek. Frászt! Mi lenne, ha a többi szolgáltató is így járna el? Több évtizede vezetek saját háztartást, de az összes többi szolgáltatóval együttvéve nem volt fele annyi problémám sem, mint ezzel a gittegylettel, akiknek már a neve is hazugság: nem kéményt sepernek az évi rendes díjért, hanem kéményt ellenőriznek. Az utolsó két politikai kérdésre meg semmitmondó választ adtam. :D

Bocs az OFF-ért, de nagyon a bögyömben vannak.


Igen, sajnos adják-veszik a számokat. Az enyéme(ke)t ugyan vehetik! Velem törököt fognak. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook