Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Váláskor közös felügyeletben megállapodott szülők, nálatok hogyan működnek a dolgok? fórum

Váláskor közös felügyeletben megállapodott szülők, nálatok hogyan működnek a dolgok? (beszélgetős fórum)


15. Muraja (válaszként erre: 12. - Mollcsi77)
2014. szept. 23. 20:51
Kedves mollcsi , jol irtad csak egy picit javittok ; gyerkeknek van joga egyforman mind ket szulöhöz ! nem a szulöknek plane amikor sok esetben a anyanak mindha egyeduli patentja lenne a gyerekre . Az igazan visztaszito , fiam mar igy neveli sok eve a harom gyerekt mar az egyik most egyetemre jar es a kicsi 7 eves . Kicsi nem volt meg 3 honapos sem amikor elvaltak es minden jol ment . Kulön van szobalyuk itt is ott is ruhajuk minden de ez mind irelevant .Es en mind nagyi csak igazan vegsö esetben voltam licitalva. Fiam tiszta becsulet tudattal vegzi nem beszelve hogy meg van egy munka karierje is.
2014. szept. 23. 17:43
És még annyit szólnék hozzá a témához hogy amennyiben a szülők egyformán foglalkoznak válás után a gyerekekkel úgy nem tartom jogosnak a gyerektartás követelését egyik fél részéről sem, attól mert a magyar jogrend erre lehetőséget ad még realitás is létezik a világon...azzal együtt hogy a gyerekekről évek óta egyformán gondoskodunk még a gyerektartást is fizetnünk kell, mert az édesanya azt vallja hogy ami jár az jár...és azt sem hagyta jóvá hogy egy számlán gyűjtsük nekik a pénzt...ezt nevezem pofátlanságnak!
13. 834a60d776 (válaszként erre: 12. - Mollcsi77)
2014. szept. 23. 17:34
..na most kaptál 10 lájkot!:-) Szólj ha kevés mert akkor még küldök néhányat!:-)
12. mollcsi77 (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. szept. 23. 17:32
Én belecsöppentem egy ilyen helyzetbe, habár nem én váltam hanem a mostani párom évekkel ezelőtt (megjegyzem nem miattam, hanem az édesanya lépett le). Közös gyerekeik láthatását úgy oldották meg hogy egyik nap itt másik nap ott alszanak a gyerekek...hogy mennyire viseli meg ez a gyerekeket jó kérdés...nyílván semmi nem történhet maradandó károsodás nélkül, de a legrosszabb mégis ha a két szülő marja egymást éveken át...ezt semmiképp nem ajánlom! Abban egyet értek hogy az édesapának ugyanannyi joga van a gyerekhez mint az anyának...ellene vagyok azoknak a nőknek akik a gyerek címszó alatt zsarolják a volt férjüket...egy gyerek nem lehet céltábla!!!
11. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. szept. 23. 07:23

Több ilyen családot ismerek, de nem heti váltásban csinálják, hanem napi váltás van. Az egyik nap az anyja megy a gyerekért, gyerekekért, a következő napon az apa. Szóval semmi kisbőrönd meg hosszabb távollétek. Amit észrevettem, hogy milyen jó barátság marad ilyenkor a szülők között. A sógornőm is így vált, közös felügyelettel és a fiam kicsit irígy volt az unokatesójára annak idején, mert mondta, hogy tök jó neki, minden másnap a nagyinál alszik:)))


Mivel az apukák munka mellett nehezebben oldják meg, rendszerint az ő részüket mindig az apai nagymama végzi vagyis a gyereknek nem annyira sokk, hiszen a nagyihoz előtte is sokat járt. Egy esetben voltak gondok, közeli ismerősnél: az apuka kérte a közöst, hogy ne kelljrn tartásdíjat fizetni, de nem vigyázott soha, és a nagyi sem, a gyerekekre, csak 2 hetente. Ott sikerült elsimítani, mire a gyerekek iskolásak lettek, akkor kezdett el velük foglalkozni és onnantól minden másnap náluk alszanak.

10. akivagyok (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. szept. 22. 22:23
Nemrég mentünk külön az exemmel! Ő is ezt akarja. Hogy egy hét itt , egy hét ott! Én nem egyezem bele! Így is mikor hétvégén elviszi őket teljesen másak mikor haza hozza őket!!!!! Nekem nem tetsző módon! Még nálunk sem alakult ki igazán. Nem tudunk megegyezni sokszor hogy hogy legyen. De könyörgöm, ő három szakban dolgozik és minden szombaton megy. Ne a nagyi vigyázzon már a gyerekekre! Egyébként sem látná őket sokkal sűrűbben ha itt lenne velünk és ugyanígy 3 szakban dolgozna. Úgyhogy én amondó vagyok, nem jó ez az egy hét itt, egy hét ott! Nekem nem jön be!
9. 3a5c305959 (válaszként erre: 8. - Bowie)
2014. szept. 22. 21:38
Akkor nalatok igazabol az apa miatt nem munkodott, nem azert mert a gyereknek nem volt jo. A tesomeknal egy eve van igy, pedig mindkettojuknek van uj parja, megis megoldjak. Az ilyen "apakat" akik az uj baratnujoket a gyerekuk el helyezik meg elkottetnem.
2014. szept. 22. 21:04

Hosszú távon nem működik. A fiam ovit kezdett épp, amikor elváltunk.

Közös felügyeletet kértünk, a bíróság papíron azonban kimondta a kéthetenteegyhétvége..stbstb ítéletet, mert azzal így fogalmazott a bíró, hogy saját magát is védi.


Utána heti váltásban voltunk. Egy hetet velem volt a fiam, egy hetet az apjánál. Eleinte húzgálta az apja a ruháit, de aztán az idő előrehaladtával ott is kialakított neki az apja egy ruhatárat.

Aztán barátnője lett, és utána már nem volt mindig jó az időpont, vagy ez jött közbe vagy az..

A gyerekkel semmi gond nem volt, teljesen rugalmasan kezelte az alap felállást, szerintem ezeknek a heteknek köszönhetően a szépen lassan eltávolodást sem viselte rosszul. Voltak persze időszakok, amikor várta az apját, és nem jött..stb. De, amikor azt láttam, hogy ez a megyekvagynemmegyek jöneapavagynem többet árt, mint használ, akkor úgy döntöttem, hogy hanyagoljuk a heti váltást, és beálltunk hétvégekre vagy kéthetente hétvégekre..mikor hogyan sikerült, nagycsoportban.

Kétszer járta a nagycsoportot, úgyhogy mire sulis lett, ez lett a megszokott..szerencsére, mert suliban nem működne, szerintem. A tanár által elmondott infókat a gyerek kinek mondaná..mindig épp az nem tudna róla, akivel a következő héten lenne a gyerek..szóval én is azt tudom mondani, hogy hosszú távon nem működik.

7. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. szept. 22. 20:25
a gyerekek rugalmasabbak, mint azt a felnőttek hiszik, és valószínűleg az jobban megviselné őket, ha az egyik szülőjükkel nagyságrendekkel kevesebb időt tölthetnének, mint korábban
2014. szept. 22. 20:25
A noveremeknel igy van mar egy eve es munkodik. Egy hetet a noveremnel van a ket gyerek, egy hetet meg az apjukkal vannak. A siker titka a kommunikacio a ket szulo kozott. Ruhajuk van eleg, azt nem kell cipelni.Egyebkent meg nem laknak messze egymastol, ha valami kell a gyerekeknek ami csak az egyik szulonek van akkor at tudnak menni egymashoz hetvegen. Mint elvalt szulok gyermekekent, nekem ez sokkal jobban bejott volna mint az hogy csak neha lassam az apamat. Nincs is vele igazabol kapcsolatom, se jo, se rossz. Ha beszelunk neha akkor jo, de ha nem beszelunk honapokig akkor sem hianyzik. Anyukammal meg hetente tobbszor is beszelek, mert ha nem akkor hianyzik. Na ez a kulonbseg a vegeredmenyben.
5. yuppita (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. szept. 22. 19:55
utálnám az ilyet gyerekként
2014. szept. 22. 19:38
Én kethetente jartam anyamhoz, de ruhakat sose cipeltem mert voltak ottani gonceim. Nem sok, de mindenfelebol volt, es mutti mosta is oket, szoval... Sztem ez a megoldas a ruhacipeles elkerulesere.
2014. szept. 22. 19:36
Nem tartozik kozvetlenul a temahoz, de a fuzetcipelgetesre van egy irodai otletem. Vannak dossziek, vannak lyukasztott papirok (kockas, vonalas, stb). Elvalaszto lapok is vannak... Igy ossze lehet allitani egy dossziet az aktualis tantargyak tananyagaival. Minek cipelni 60 fuzetet, ha abbol a fuzetbol amugy is csak nehany lapra van szuksege?
2014. szept. 22. 19:34
Két ismerősömnél is így próbálták megoldani, de hosszútávon egyik helyen sem vált be.
2014. szept. 22. 18:54
Olyan elvált szülők véleményére lennék kíváncsi, akik közül az egyik sem akart "hétvégi" szülő lenni, következésképpen a gyerek nagyjából ugyanannyi időt tölt el mindkét félnél. Hogy működik nálatok mindez? Hogyan fogadta a gyerek azt, hogy folyamatosan hurcolgatnia kell nemcsak a ruháit, hanem az iskolai tankönyveit, füzeteit is egyik szülőtől a másikig, illetve azt, hogy két otthona van? Nem viseli-e meg az állandó környezetváltás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook